Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda przewidziała wynik wyborów?

Giełda przewidziała wynik wyborów?

Money.pl / 2007-10-19 17:23
Komentarze do wiadomości: Giełda przewidziała wynik wyborów?.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-10-20 16:45 / Uznany Gracz Giełdowy
najlepsza inwestycja w czasie bessy
drauc / 2007-10-20 16:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co jest tą najlepszą inwestycją?
krzysiek29 / 2007-10-20 16:03 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wiem czy dobrze rozumiem po co cala ta nagonka w funduszach zbieraja kogo sie da bo jak nadejda ciezkie czasy (bessa) to juz nikt nie bedzie chcial inwestowac w funduszach ale kazdy bedzie czekal na zwrot poniesionych strat. a tfi beda czerpac zyski za zarzadzanie
krzysiek29 / 2007-10-20 15:57 / Uznany Gracz Giełdowy
czy teraz jest dobry okres aby wejsc na rynki azjatyckie a glownie chodzi mi o CHINY I INDIE
flavio25 / 2007-10-20 16:10 / portfel / Tysiącznik na forum
moja wiedza w temacie jest znikoma ale mam takie przemyslenia,
gdzie nie spojrzec strasznie sie kotłuje,
analityk zaprzecza analitykowi,
straszenie krachem itp.
czytajac forum, choryzont czasowi inwestycji zaklada sie na 10-30 lat
zastanawiam sie czy nie lepiej, wyjsc na 0, zalozyc lokatke na 5 prociakow i czekac az p*********
wejsc ponownie na rynek,
spokojny rynek, bez nerwowki jaka fundujemy sobie teraz
drauc / 2007-10-20 16:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo zawsze jest ryzyko, że nie p*********, a ściślej, że p********* dopiero za lat kilka.
flavio25 / 2007-10-20 16:26 / portfel / Tysiącznik na forum
nie ma pewnosci ze p i e r d y k n i e za pare lat, ktos strate musi poniesc i nie wiadomo czy kiedykolwiek odrobi (polecam analize na bossie), chyba wole byc w tej grupie bez straty:) inwestowac w pocztkowej fazie hossy
drauc / 2007-10-20 16:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Od tego są całe zabawy z zarządzaniem ryzykiem. Od minimalnego (ale zawsze) ryzyka przy lokacie/funduszach pieniężnych przez duże przy akcjach po ogromne przy instrumentach lewarowanych.

Problem polega na tym, że zysk z lokaty po opodatkowaniu jest tylko minimalnie ponad inflację lub wręcz w granicach inflacji. Lokata zapewnia więc co najwyżej utrzymanie stanu posiadania. Jeżeli więc chcesz powiększać kapitał, to minimalnym ryzykiem, jakie powinieneś ponieść, są obligacje (będące tak swoją drogą całkiem niezłym wyjściem na bessę).
Fawelas / 2007-10-20 16:24 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
ot i cała kwintesencja
brawo
Navigare----- / 2007-10-20 15:55 / Uznany Gracz Giełdowy
Wywiad z Holoubkiem
'' Przytoczę taki obrazek obyczajowy, który moim zdaniem dobrze ilustruje to, co się teraz dzieje w polskiej polityce. W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów. Zbliżył się strażak i powiedział: „ Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić – a Kalina jak Kalina – z wdziękiem odparła: „ O******** się strażaku. I on strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości, i krzyknął do Rylskiej: „ Ja też potrafię przeklinać, ty k**** stara! „. Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu i powiedziała mu, jak strażak zwariował, bo ją zwymyślał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział" a pan jest ch**". Przy czym strażak na posterunku też był już inny.



Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju.
bebe / 2007-10-20 16:33 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobre....Navigare....
flavio25 / 2007-10-20 15:53 / portfel / Tysiącznik na forum
Nawiazujac do tematu "giełda..." jednocześnie zwracajac uwage na wynurzenia ponizej, mamy:

slonce determinanta gieldy
dalej
wynik wyborów zależny od cyklu...
dalej
nie mam pojecia...

Pedro,zbig$,voodoo child
wyjasnijcie prosze
co od czego zalezne, bo ja zwykly Jasio jestem:)
krzysiek29 / 2007-10-20 15:45 / Uznany Gracz Giełdowy
zawsze cos w tym jest a to co pisze pedro o cyklu slonecznym przeklada sie na ceny produktow surowcow juz ten rok pokazal swe kiepskie oblicze w USA prognozuja lzejsza zime ale kto tam wie zobaczy sie a unas ma byc zima dluga i mrozna
Zielarz / 2007-10-20 15:29 / Uparty Gracz Giełdowy
tak mnie zastanawia taka qwestia ...
Czy Wy ludzie to robicie cos jeszcze poza gielda ? W sensie ze jakas praca czy cos takiego ? Ja jak wracam ze swojej a czesto i w trakcie to zajmuje sie czytaniem Waszych commentow i gapieniem sie w wykresy a i tak nie mam czasu przeanalizowac tyle danych co bym chcial.
Fawelas / 2007-10-20 16:26 / portfel / "Jak Feniks z popiołów..."
a mnie zastanawia twój nick ;-)
zbig$ / 2007-10-20 15:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
po to jest to forum, ze jeden analizuje to drugi tamto i dzielimy sie wnioskami czy spostrzezeniami, bo i tak sie nie da wszystkiego...
yayurek / 2007-10-20 15:09 / Kompulsywny looser na forum
Pedro dobry ten cykl słoneczny, tylko uszczegółowij wnioski bo nie chce mi się zostawać badaczem cyklu, i kurde dla kogo wnioski, bo inne będą mieli Chińczycy, a zupełnie inne Włosi, a patrząc na giełdy arabskie to chyba poruszają się w cyklu księzycowym, zresztą po faktach, za lat kilka, wszystko zobaczymy na wykresach i nasi następcy będą się zastanwiac jak można było nie dostrzec tak prostych zależności
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:56 / Uznany Gracz Giełdowy
yurek to jest w swerze dyskusji akademickich :) fakt jest faktem, ze jesli sie wiele czynnikow naklada na siebie to poteguje to impuls do jakiegos ruchu...jesli komus doklada sie na plecy coraz wiecej bagazu to wkoncu nogi nie wytrzymaja...zima moze byc takim ostatnim elementem do tego co sie w tym roku od stycznia na swiecie wyprawia z waluta,ropa,zywnoscia :) to schylek hossy i juz wiekszosc ludzi sie z tym zaczyna godzic ;)
krzysiek29 / 2007-10-20 16:00 / Uznany Gracz Giełdowy
pedro uwazasz ze wchodzimy w okres bessy???
PedroGonzalez / 2007-10-20 16:14 / Uznany Gracz Giełdowy
besse mozna okreslic po jakims dluzszym okresie czasu..ale moim zdaniem wchodzimy w okres konca hossy :) kto sie mial nachapac to sie nachapal..teraz bedzie lapanie ostatnich okazji i ochrona kapitalu w bezpieczne miesjca :) dlatego tak jak yurek pisal kiedys, ze jestem skromny mowiac zloto na 800$ moze faktycznie byc tak, ze zloto w przyszlym roku przekroczy 1000$ :)
zbig$ / 2007-10-20 15:19 / Uznany gracz - weteran 93/94
ludy wschodnie maja zazwyczaj kalendarz ksiezycowy, a i slonce dla nich jest jednakowo aktywne, o czym swiadcza pustynie))) pozostaje tylko ksiezyc...
zbig$ / 2007-10-20 14:44 / Uznany gracz - weteran 93/94
2007-10-20 13:05:22 | *.*.*.* | slaw [ Uznany Gracz Giełdowy (9394 posty) ]
Re: Giełda przewidziała wynik wyborów? [0]
24 pazdziernika bedzie raport elektrotimu znowu z pewnoscia bardzo dobry zarobia ze 100% wiecej niz w 3 kwartale 2006r. i po co to wszystko jak i tak spadnie???? ...gupia ta
giełda skomentuj
----------------------------------
to jest wlasnie gielda i rynek, ze nie handluje sie tam tylko pietruszka, ale marchwią, zbozem, ogorkami, kaczkami końmi itd. kurs spolki jest zalezny od stanu całego rynku...jak jest ulewa i wszyscy pouciekali, to chocbys stal z nie wiadomo czym i po jakiej okazyjnej cenie, nikt nie kupi...
PedroGonzalez / 2007-10-20 14:04 / Uznany Gracz Giełdowy

2007-10-20 13:15:50 | *.*.*.* | zbig$ [ Tysiącznik na forum ]
co do cykli aktywności słonca to zdaje sie bylo tak 1968 1979 1990 2001 2012, zatem
dolek jest 2001 +5,5 roku = 2006/2007 a nie w przyszlym no chyba ze jest
przesuniecie...

tak wyglada, ze 06/07 mial na indeksie minimum ale caly cykl bedzie w te zime zmienial trend wiec moze byc jeszcze nizej :)

http://www.solcomhouse.com/sunspotcyc2007.gif

zobaczcie jak w 97 bylo mimnimu i 98 w polowie roku zanizylo zeby potem wystrzelic w gore i przypomnijcie sobie losy DJ w tych latach :-)) zbieg okolicznosci ?? :-))
drauc / 2007-10-20 15:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No dobra, ale co z załamaniem z 2000, to był akurat szczyt aktywności. Fakt, że było małe wahnięcie, ale uwzględniając ogólny poziom aktywności, to trudno bessę wytłumaczyć wpływem aktywności słońca np. na niższe zbiory.

Ponadto słabe zbiory w tym roku akurat były spowodowane ciepłą zimą o nietypowym przebiegu i marnym latem. Co z kolei miało pozytywny wpływ na działalność budowlaną.

Oczywiście szukam dziury w całym, ale nałożenie np. tego wykresu na cykle podwyżek i obniżek stóp niewiele daje.
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:47 / Uznany Gracz Giełdowy
a susze to nie kataklizm ? nadmiar tez nie wskazany ;-)
drauc / 2007-10-20 15:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam wrażenie, że traktujesz cykl słoneczny jako jeszcze jeden wskaźnik techniczny. Tak jak w oscylatorze przyjmujesz założenie, że jeżeli przekroczy on pewną wartość będą spadki (kataklizmy, wartość = susze) podobnie jak jeżeli spadnie poniżej pewnej wartości (kataklizmy, wartość = ciężkie zimy).

Przepraszam, ale ja nie mogę się nie czepiać. Taki już jestem :)
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:59 / Uznany Gracz Giełdowy
korzystam z wielu wskaznikow..jesli kilka z nich zaczyna zblizac sie do okreslonego sygnalu to chyba wiadomo, ze impuls bedzie silniejszy :) jak widze MACD spadajacego w kierunku lini 0 albo RSI lub willams do dolnej bandy to wiadomo, ze zaraz bedzie wielki hlaps :) tak samo z tym sloncem..skoro i tak ropa i zarcie jest drogie to dluga i mrozna zima nie pomoze...a jeszce jak jakiemus szalencowi w takim kluczowym momencie przyjdzie do glowy wysadzic w powietrze jakis rurociag to juz bedzie pozamiatane :))
drauc / 2007-10-20 16:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
O. I dochodzimy do konsensusu. Jeden z czynników _mogący_ mieć bliżej niesprecyzowany wpływ na układ. Zresztą w tym wypadku co do szczegółowych wniosków to się zgadzam. Jakoś tak czuję przez skórę, że czeka nas kryzys. W efekcie mam wielką ochotę na zmianę pracy (ostatni raz to miałem przy pękającej bańce internetowej - jak się okazało później - w ostatnim momencie).
PedroGonzalez / 2007-10-20 16:16 / Uznany Gracz Giełdowy
a w jakiej branzy pracujesz, ze zalezne jest to od koniunktury gospodarczej ? :) ja imformatyk jestem to w kazdym czasie obota lepsza lub gorsza sie znajdzie :)
drauc / 2007-10-20 16:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To skomplikowana historia, a jej powiedzenie pozwala na zbyt łatwą identyfikację osobom, które w ten czy inny sposób mnie znają ;). Generalnie wówczas żyłem sobie spokojnie i dobrze jako wolny strzelec związany z rozmaitymi okołoinformatycznymi kwestiami. Na początku 2001 zmieniłem nagle branżę (na bardziej zgodną z moim wykształceniem) i przeszedłem na niewolniczą pracę etatową. I dobrze, bo gdyby nie to, to w kilka miesięcy 2001 r. moje źródełka dochodu by wyschły. Teraz załamanie koniunktury pracy mnie nie pozbawi, ale może mieć ten skutek, że ograniczy wzrost dochodów. To ja już wolę sobie poszukać innego zajęcia. Obecne zajmuje mi za dużo czasu i utrudnia samorealizację ;).
zbig$ / 2007-10-20 14:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
jest gdzies aktualniejszy???
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:03 / Uznany Gracz Giełdowy
tak: http://www.swpc.noaa.gov/SolarCycle/ naniesli minimum nizsze od tego 06/07 wiec moze byc zimno w te zime :)
zbig$ / 2007-10-20 15:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
eetam, zauwazylem ze porzadne zimy sa wtedy jak sa upalne lata...w tym roku lato to byla kaszanka, takoz pewnie bedzie z zimą, tak jak w zeszlym roku...mam taka nadzieje, nienawidze zimy, z chceią ucieklbym gdzies na poludnie
GordonGekko / 2007-10-20 15:47 / Łapacz Spadających Noży
odnosnie kaszanej zimy w tym roku - dzisiaj rano mieszkancy wielu Polskich miejscowosci po obudzeniu sie ujrzeli lezacy za oknem snieg , i to nie tylko w zakopanem
zbig$ / 2007-10-20 15:24 / Uznany gracz - weteran 93/94
juz 2 lata temu powiedzialem sobie ze nie ma co jezdzic nad baltyk, a caly czas popelniam ten blad i jezdze...a w takiej grecji upaly i pozary...rozne to ma skutki w roznych miejscach
voodoo child / 2007-10-20 14:28 / "Slight return"
Oczywiście ze zbieg okoliczności , łapanie sie takich metod analizy świadczy o postępującej desperacji .
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:00 / Uznany Gracz Giełdowy
a czy przyszlo Ci do glowy, ze od aktywnosci slonca zleza zbiory w danym roku ? a od zbiorow zalezy czy bedziesz mial wysokie czy niskie ceny i czy przez to inflacja sie nakreci czy nie...zobacz jak slabe plony w tym roku spowodowaly wzrost cen zboza i produktow na nim opartych..chleb jesz codziennie wiec ma to ogromny wplyw...nie ignoruj czegos tylko dlatego, ze wykracza to poza twoja wyobraznie :-))
voodoo nlog / 86.63.148.* / 2007-10-20 15:02
a wiesz od ilu czynników zależą zbiory ?? Dlaczego uparłeś sie na aktywność słońca??
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:06 / Uznany Gracz Giełdowy
bo mnie juz na biologii uczyli, ze zeby roslina mogla rosnac to potrzeba jej wody i swiatla...skoro aktywnosc slonca spada to chyba logiczne, ze bedzie slabszy przyrost a do tego spada temperatura co tez powoduje ostra zime i mroz w okresie gdy np. zaczyna cos "kielkowac" jak bylo w tym roku...moze ty nie jesz owocow ale ja jem i boli mnie, ze sliwki wegierki sa po 7pln/kg a dzemy i soki tez podrozaly...
voodoo nlog / 86.63.148.* / 2007-10-20 15:11
To dlaczego tak trudno jest przewidziec pogode na nastepny rok , Ty chcesz przewidywać ruchy na giełdzie na podstawie czegoś co średnio nadaje sie do przewidywania pogody
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:17 / Uznany Gracz Giełdowy
bo to jest w aspekcie globalnym anie tylko na zasadzie jakie lato bedzie nad baltykiem :) suma caloswci sie liczy...jesli na calym globie bedzie slabsze nasloniecnzienie wynikajace z niskiej aktywnosci slonca to srednio spadnie liczba plonow na calym globie...panstwa miedzy soba zaczna wymieniac nadwyzki produktow co bedzie powodowac wzrosty cen w danych krajach..tak jak bylo unas i sie zaczyna nakrecanie cen i inflacji potem stopy i spadki na gieldach...ma to wplyw uwierz mi :) zobaczysz jak bedzie ostra zima jak wzrosnie zuzycie ropy i cena jeszcze bardziej pojedzie w gore :) mozemy sie nie zgadzac w pogladach ale odczujemy wszyscy w przyszlym roku jak "waha" bedzie po 5pln/litr a kredyty przestana byc takie atrakcyjne, mieszkanka potanieja a juz zacza sie ten proces :)
kre / 86.63.148.* / 2007-10-20 15:24
No ale w aspekcie globalnym tez nie zabardzo sie da cos powiedzie np o srednich temperaturach w nastepnym roku , okresie wegetacji itp.
Ja nie przecze ze aktywność słońca wpływa jakoś na rolnictow itd itp.
Ale skoro uwzgłedniasz to zacznij tez mierzyć i obserwować:
* Zmiany orbity Ziemi
* Kształt i położenie kontynentów
* Aktywność wulkaniczna
* Zmiany albedo
* Zmiany składu atmosfery na skutek erozji, aktywności wulkanicznej i działalności człowieka (gazy, aerozole i zachmurzenie)
zbig$ / 2007-10-20 15:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
a po co jak tylko niektore sa wazne a niektore znikomy wplyw zapewne maja...
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:19 / Uznany Gracz Giełdowy
a potem to juz tylko szczury,karaluchy i mad max (koniec cytatu) haha ;-))
zbig$ / 2007-10-20 15:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
najpierw co to znaczy przewidziec pogode???aktywnosc slonca jest czyms stale obecnym i w zwiazku z tym decydujacym, inne czynniki dzialaja chwilowo...
voodoo nlog / 86.63.148.* / 2007-10-20 15:05
Jakbyś chciał wszystkie czynniki wpływające na zbiory uwzglednic to zaryzykuje stwierdzenie ze zaden komputer by Ci tego nie zasymulował . A zbiory są tylko jednym z tysięcy czynników wpływającyh na giełdę nie mówiąc juz o inflacji .
drauc / 2007-10-20 15:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo inaczej gra na niektórych rynkach towarowych była by znacznie łatwiejsza.

Bodajże w książce Sperandeo (Trader Vic) jest kapitalny przykład o wpływie przypływów i połowów makreli na ceny soi. A morał z niego taki, że nie da się względnić wszystkich istotnych czynników.

Zbieżność może być pozorna i dotyczyć zupełnie innych elementów.
voodoo mlog / 86.63.148.* / 2007-10-20 15:53
dokładnie , nie ma sensu se dupy zawracac takimi czynnikami równie dobrze moznaby analizować biorytm Bena Bernanke , jego sytuacje rodzinną i kondycje jego psa
zbig$ / 2007-10-20 15:16 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale jednym z najwazniejszych
PedroGonzalez / 2007-10-20 15:07 / Uznany Gracz Giełdowy
podstawa to jedzenie i ropa :) reszta to sa poboczne sprawy :) liczy sie to czego sie najweicej zuzywa i co jest niezbedne...zasady rzedowosci potrzeb kazdego z nas...musisz jesc,pic i jezdzic do pacy....reszta to sa juz ekstrawagancje :)
zbig$ / 2007-10-20 15:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
jeszcze sie ubrac i gdzies mieszkac...)))
voodoo child / 2007-10-20 14:39 / "Slight return"
Zazwyczaj jest tak ,że na wykresie każdy zobaczy to co podświadomie chce zobaczyć .
Widząc zniesienie wzrostu na poziomie 38% utwierdzasz sie w przekonaniu ze zniesiania Fib
działają pomijając fakt ze nie sprawdziły sie one w wielu innych przypadkach .A nie będe już wspominał o formacjach w stylu poranna gwiazda , spodki czy jakiś spadające młoty
zbig$ / 2007-10-20 14:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
z AT jest tak, ze sprawdza sie w 80% tak przynajmniej pisza technicy - fibonacci nie jest jedynym czyms co sie sprawdza, czasami dzialaja inne mechanizmy, w sumie to ludzie dzialaja a nie grawitacja czy inne sily przyrody, a ludzie po pierwsze sa wolni, a po drugie maja emocje...ale jednak podlegaja jakims silom i czesto im ulegaja...jak w czasie pełni czy nowi wszystkich łupie glowa bo spada/rosnie cisnienie, to nie spodziewaj sie jakiejs specjalnej aktywności...
voodoo nlog / 86.63.148.* / 2007-10-20 14:57
taaa jasne w 80 ,procentach zawsze można powiedzieć ze jakiś sygnał AT costam wyprzedził
i ten procent ustalić na dowolnym poziomie. A skoro to ciśnienie odpowiada za aktywność inwestorów to dlaczego jest taka korelacja miedzy wig20 a DJIA ,i któro ciśnienie nimi kieruje to w Warszawie czy w Nowym Jorku?? Przyczyn awarii samochodu szuka się pod maską a nie na słońcu.
zbig$ / 2007-10-20 15:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
i tu sie mylisz kolego - jak byla kiedys burza magnetyczna na sloncu to strzelily linie energetyczne, nadajniki, rozne gadzety elektroniczne, a dzisiejsze samochody wyfaszerowane elektroniką to co drobiazg? pewnie ze skutek jest pod maską, ale przyczyna - daleeeeko. pelnia dziala w usa i na calym swiecie, dlatego m. in. jest korelacja
zbig$ / 2007-10-20 14:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
albo zartujesz albo jestes naiwny ze az szkoda...
voodoo child / 2007-10-20 14:43 / "Slight return"
Ja Ci zrobie wykres którym udowodnię korelację między wzrostami i spadkami DJIA a kierunkiem wiatrów w oborze mojego sąsiada , i co ??
O czym to świadczy ?? To ze znajde trójkąt prostoątny pasujący do twierdzenia pitagorasa , nie oznacza prawdziwości tego twierdzenia
zbig$ / 2007-10-20 14:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie wiedzialem ze w oborze wieja wiatry - zwierzeta by dawno wyzdychały...))) trojkat prost. jest tylko ilustracja prawdziwości twierdzenia. Korelacja niczego jeszcze nie oznacza, trzeba znaleźć przyczyne, korelacja moze byc z wieloma czynnikami - np. w polsce wiele do powiedzenia moze miec przebieg akcji w "Mjak milość" czy podobnym badziewiu oglądanym przez miliony...
drauc / 2007-10-20 15:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie. To nie tak. To zwierzęta mają wiatry. A ich ilość uzależniona jest od zawartości substancji wiatropędnych w trawie, a ta z kolei od aktywności słońca. I już mamy korelację ;)

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Po prostu układ uważam za zbyt złożony, żeby dało się przewidzieć jego zachowanie w oparciu o tylko jeden, choćby bardzo potężny czynnik.
zbig$ / 2007-10-20 14:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
oczywiscie ze nei, aktywnosc slonca ma czesto decdujac wplw na wiele procesow, jednak nie tylko ten cykl istnieje jest kilka innychna sloncu i one czasem sie nakladaja a czasem niwelują...to samo z fazami ksiezyca - zdaje sie ze w piatek bedzie pelnia...zazwyczaj bywaja tam dolki lub gorki...
yayurek / 2007-10-20 13:48 / Kompulsywny looser na forum
niedoceniany i zapomniany srowiec - WODA. Zauważyłem, że może nie najwyższy, ale najbardziej stabliny przyrost dają "certyfikaty wodne", opiewające na firmy zajmujące się uzdatnianiem, transportem wody, elektrowniami wodnymi, regulacjami rzek i tak dalej, np. takie firmy jak Veolia, albo Suez. To chyba najbardziej przyszłościowy surowiec
zbig$ / 2007-10-20 14:23 / Uznany gracz - weteran 93/94
1000% racji, wobec zatrucia wody moze z nia byc to co z ropa teraz...
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:51 / Uznany Gracz Giełdowy
oczyszczanie powietrza tez bedzie na topie jak Al Gore dojdzie do wladzy po tym noblu ;-))
a juz jak o Gore mowimy tojako ciekawostka z wikipedi:
"Gore (ang. rozlana krew, zakrzepła krew) – rodzaj horroru filmowego, charakteryzujący się dużą ilością krwi oraz wnętrzności, ludzkich lub zwierzęcych." :-)
yayurek / 2007-10-20 13:54 / Kompulsywny looser na forum
tak z horroru, przpominam sobie takie nawet słowa - "Pan tu Panie Kalinowski (czy coś w tym stylu) dziewki obłapuje, a ja Gore, a ja Gore"
zbig$ / 2007-10-20 13:28 / Uznany gracz - weteran 93/94
..zagrozili
drastycznymi podwyzkami cla na produkty chinskie..kolejny ruch nalezy do skosnookich :)
-----------------
a wiecie ze kiedyś cło płacił wwozący towary na rogatkach miastA za prawo ich sprzedazy, a teraz cło de fakto płacą konsumenci - to przegiecie - niech chinoole CZY INNI zaplaca frycowe, a ludzie niech maja tanio...z frycowego trzeba placic postojowe tym zakladom, ktorych produkcja z powodu importu sie nie oplaca...
yayurek / 2007-10-20 13:41 / Kompulsywny looser na forum
myślę, ze dobre, high-tech firmy z chińską konkurencją sobie poradzą, dajmy na to STĄPORKÓW
zbig$ / 2007-10-20 14:39 / Uznany gracz - weteran 93/94
konkurencja z chin nie jest zadna konkurencją w wielu dziedzinach, jest to takie badziewie, ze nikt kto nie chce uzywac czegos kilka razy czy kilka tygodni tego nie kupi, jest rynek dla chinskiej tandety i jest dla markowych produktow
yayurek / 2007-10-20 13:19 / Kompulsywny looser na forum
Z jednej strony widzę, ze coraz bardziej staję się cyborgiem i zaczynam grać bez emocji, ale niestety jakieś resztki człowieczeństwa zostają. Dzień zaczynam od przestudiowania MSCI WORLD. Już w czerwcu indykatory średnioterminowe, a później i długoterminowy zaczęły się zawijać do dołu, krótkoterminowe wciąż szły do góry. Cyborg podpowiadał redukuj, zlikwiduj, jedź na wakacje. Ludzka chytrość kazała czekać prawie do ostatka i sprzedawać na pierwszym locie w dół. W połowie sierpnia indykatory krótkoterminowe zaczęły iść do góry, ale te średnio- i długoterminowe ciągle do dołu. Gdy w końcu się zawinęły cyborg powiedział wchodź całością i trzymaj palec na spuście. Ludzki strach podpowiedział aby wejść tylko częścią. W połowie września indykatory krótkoterminowe miały zacząć spadać, ale Bernanke na to nie pozwolił. Cyborg powiedział „co się odwlecze to nie uciecze, nie sprzedawaj, ale w tej chwili nie wchodź, gdzieś w połowie października jednak nastąpi krótkoterminowa korekta”. Ludzka chytrość kazała mi wejść częścią. Teraz cyborg mówi „indykatory średnioterminowe i długoterminowe wciąż do góry, ten krótkoterminowy robi co to miał robić, i pospada jeszcze do początku listopada, albo i nie”. Powoli wchodzę, ale przyznaję, ze sporym ludzkim strachem. Może ktoś bardziej doświadczony powie, po jakim okresie, lub jakim sposobem można całkowicie wyeliminować ludzkie odruchy?
drauc / 2007-10-20 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Moje doświadczenia są mikre (niecałe dwa miesiące zabawy, choć na trudny moment przyszło). Mam jednak swoją teorię co do emocji. Kiedy zajmuję lub zamykam jakąś pozycję bez żadnych emocji, to może to zakończyć się dobrze, może zakończyć się źle - z reguły to drugie. Jak działam całkowicie pod wpływem emocji, jest kompletnie do luftu.

Emocje są potrzebne. Ale strach i chciwość trzeba wykorzystać jako bodziec do dokładniejszej analizy sytuacji. Nie mogą paraliżować myślenia. Ale jestem zbyt leniwy, żeby bez tych czynników zmusić się do ciężkiej pracy.
zbig$ / 2007-10-20 13:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
nigdy sie nie da, jednak trzeba byc zdrowym, wyspanym i wypoczetym, to rozum staje sie jaśniejszy, a emocje graja mniejsza role. No i trzeba miec scenariusz(e) i sie go trzymac, a nie grac na slepo...jak rozum nie ma pozywki szaleja emocje...)))
anonim_03 / 2007-10-20 13:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bicie dziecka 20 minut o 8:30 i 17:30 pomaga wyzbyć się resztek człowieczeństwa. najważniejsze jest punktualność ;-))
drauc / 2007-10-20 16:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I jak wspaniale pozwala odreagować emocje przed i po sesji.
yayurek / 2007-10-20 13:37 / Kompulsywny looser na forum
słyszałem już różne nazwy: k******, pfajfusek, fiutek, wałek.... ale żeby nazywać swojego małego "dzieckiem", to pierwszy raz słyszę, no i 20 min. - chyba jurnym i niewyżytym nastolatkiem jesteś?
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:34 / Uznany Gracz Giełdowy
hahahaha :-))))
ponoc czynnosc powtorzona 20 razy o tej samej porze kazdego dnia....wykonana 21-wszy raz staje sie nawykiem :)
a najlepiej trzymac sie motta: "Dzisiaj jest uczniem wczoraj" :-)
anonim_03 / 2007-10-20 13:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na poważnie -- metodą na pozbycie się niepotrzebnych uczuć jest sięganie do tekstów żródłowych i założenie że 80% pozostałych lemingów tego nie robi. Przynajmniej u mnie działa.

Dla przykładu, wiem że raport z rynku pracy ma błąd statystyczy ok. 400 000 (CL=90%). I ja liczby losowe z takiego rozkładu rozumiem ... Jak się zrobiło -4 000 i panika, mnie to tylko śmieszyło. Póki co gram pasywnie ale zamierzam w przyszłości takie małe paniczki wykorzystywać.

Dodam też -- ignoruje każdą informację której nie rozumiem.
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:41 / Uznany Gracz Giełdowy
na walutach takie niezrozumienie moze zabolec bo np. byly zle dane dla dolara..kurs eur/usd wystrzelil prawie o figure (100pipsow)..ale chalo,chalo..co sie dzieje po 30 minutach ? ojej...odleszczanie w druga strone na calego :)) to jest jak dzungla...nie ma litosci..ktos nie potrafi sie w tym poruszac to drapiezniki zjedza cie w calosci :)
anonim_03 / 2007-10-20 13:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co innego akcje a co innego waluty (i inne lewary)
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:48 / Uznany Gracz Giełdowy
no dynamika zmian napewno wieksza ale ja jeszcze pamietach zachodniego jak ladnie podbijal z rana zeby potem sie wysypac :)) zasady te same..zmieniaja sie tylko sumy :)
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:28 / Uznany Gracz Giełdowy
ja po 8 miesiacach bytowania na gieldzie powiem Ci, ze dopiero raczkuje w eliminowaniu emocji...eliminowanie emocji do konca nie jest moim zdaniem wskzane bo nie wszystko sie dzieje jak u cyborgow i "intuicja" jest bardzo wskazana...kierujac sie technikami opartymi na stochasticku czy macd owszem sa dobre ale czasem oscylator potrafi wywinac takiego wygibasa, ze nawet usrednijajac okres inwestycji ciezko wyjsc na swoje :)) do tego oscylatory tez maja swoje trendy i korekty i pelen cykl macd czy stochasticka jest rozny..wezszy,ciasniejszy lub rozlazly jak makaron....emocje..emocje..emocje..mysle, ze tylko lata doswiadczen na rynku moga wyeliminowac czynnik glupich ruchow na zasadzie "uciekamy bo inni uciekaja" :-)) moze za 5-10 lat mozna powiedziec, ze jest sie gieldowym wyjadaczem bo widzialo sie juz wszystko co moglo si wydazyc na gieldzie :))
Pablo / 2007-10-20 13:28 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Na 100% nie da się wcale. Rada: inwestuje się zawsze w kierunku trendu głównego tzn jeśli rozpoznasz na wykresie dziennym lub tygodniowym że masz trend wzrostowy to dopóki nie pojawią się sygnały zmniany trendu jesteś stale na rynku. Następnie posługujesz się dziennymi oscylatorami aby wybierać momenty wejścia w rynek i wyjścia (oczywiście z myślą że na poziomie wyprzedania wrócisz).
slaw / 2007-10-20 13:05 / Uznany Gracz Giełdowy
24 pazdziernika bedzie raport elektrotimu znowu z pewnoscia bardzo dobry zarobia ze 100% wiecej niz w 3 kwartale 2006r. i po co to wszystko jak i tak spadnie???? ...gupia ta giełda
AT-Techno MATADOR / 2007-10-20 13:03 / Short term
Gra na giełdzie wydaje się taka łatwa.
wiele odpałów daje się z bardzo dużym prawdopodobieństwem przewidzieć na podstawie AT..

a jednak trudno jest zarobić. Dlaczego?

- często przegrywamy z własną psychiką, nie do końca wierzymy własnym analizom i kupujemy walor za wysoko, w nieodpowiedniej fazie sesji kiedy zaczynamy wierzyć w to, że pójdzie jeszcze wyżej.

- drugim powodem jest spore ryzyko rynkowe i zapatrzenie wszystkich w Stany..

Pomyślałem, że w związku z powyższym fajnie byłoby kupować wszystkie walory przewidziane na odpał podczas wieczornych analiz na 1 fixingu, a potem sprzedawać wszystko na pierwszym wybiciu, albo po 15.30, lub też inaczej, w zależności od przebiegu sesji. wydaje mi się to również dobrym sposobem na zniwelowanie ryzyka makro (teraz mamy tego przykład) oraz zniwelowanie ryzyka, że spekulacyjna spółka poda nagle złe info (np. TOORA, ELEKTRIM)

co o tym myślicie?
anonim_03 / 2007-10-20 13:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja mam taktykę bardzo zbliżoną.

1. wyszukuje firm, których produktów nagle zaczynam używać, ale której produkty są dobe a ostatnio się poleszyły
2. sprawdzam czy finansowo jest ok. (przede wszystkim małe zadłużenie i dobre marginesy brutto)
3. Kupuje i trzymam co najmniej rok

druga taktyka:

1. Wyszukuje firm w pobitym sektorze ale z których się wszystkie gazet śmieją (np. Airbus robi więcej samolotów niż Boeing ale w gazetach piszą na odwrót).
2. Patrzę czy firma ma solidne podstawy
3. Tak jak poprzednio.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-20 13:16
Airbus bedzie mial latającą fortecę reklamową:))
anonim_03 / 2007-10-20 13:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A380 wszedł do służby komercyjnej. do cichutku.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-20 13:21
jedyne co mnie martwi to ile bedzie trwała odprawa- załadunek takiej maszyny...
szczerze mówiąc b787 bardziej mi sie podoba- ale to rzecz gustu- z pewnoscia lot A380 i to w barwach Singapore Airlines bedzie jak rejs Queen Mary II:))
anonim_03 / 2007-10-20 13:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na B 787 to trzeba będzie ze dwa latka poczekać.
A380 ma 2 piętrwy załadunek. Tak naprawdę to A380 w wersji 850 pasażerów może być za pare lat podstawowym środkiem transportu na długich trasach. ;-)
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:12 / Uznany Gracz Giełdowy
tak naprawde to problem jest zawsze z emocjami...stop-loss mentalny..to jest pewnie najczestrza przyczyna porazki...zamiast patrzec na granice wsparc i oporow patrzymy sie na to ile pieniazkow spadajacy kurs nam zabiera..sprzedajemy ze strata a za chwile i tak kurs sie na wparciu zatrzymuje...czekamy..kurs rosnie i kupujemy drozej niz sprzedalismy...i tak sie mozna niestety szybko wypstrykac z pieniazkow...:) wynika to z tego ze czesto inwestujemy wiecej niz jestesmy w stanie psychicznie przyjac jako ewentualna strate i potem zaczynaj sie klopoty bo suma do inwestowania jest coraz mniejsza bo obgryzana przez kolejne zle "strzaly" a chec odegrania coraz wieksza wiec znow coraz wiecej ryzykujem zwiekszajac tym samym szanswe na porazke..i tak az do wyczyszczenia rachunku :) jak minie rowno rok od kiedy dowiedzialem sie co to jest PKC (bylo to 13 lutego tego roku) opowiem wam cala historie jak wygladaja pertyrbacje takiego przecietnego czlowieka, ktory sie zainteresowal giedla..mysle, ze nie wielu wyciagnie z tego nauke bo sam wiele czytalem opowiesci a samemu jak sie czegos nie posmakuje to sienie zrozumie :)
flavio25 / 2007-10-20 13:22 / portfel / Tysiącznik na forum
zapodaj "demo"swoich przemyśleń,
ciekawosc nas zje do 13 lutego
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:37 / Uznany Gracz Giełdowy
cierpliwosc jest cnota...nie trac jej zbyt szybko ;-)))
flavio25 / 2007-10-20 14:01 / portfel / Tysiącznik na forum
auu...jakis czas temu zniknela:)
AT-Techno MATADOR / 2007-10-20 13:21 / Short term
to, co napisałeś, dokładnie obrazuje również mój odwieczny pogląd o bardzo ograniczonej przydatności zastosowania zlecenia stop- loss.

apropo stopa mentalnego, to ja dokładnie w ten sposób dałem się odleszczyć wczoraj na TOORZE:)
flavio25 / 2007-10-20 13:21 / portfel / Tysiącznik na forum
a moglbys teraz zapodac jakies "demo" swoich przemyslen?
ciekawi mnie co masz do przekazania
flavio25 / 2007-10-20 13:23 / portfel / Tysiącznik na forum
dwa razy to samo napisane
sorrki... net bladzi przed wyborami:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy