Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełda przewidziała wynik wyborów?

Giełda przewidziała wynik wyborów?

Money.pl / 2007-10-19 17:23
Komentarze do wiadomości: Giełda przewidziała wynik wyborów?.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2007-10-20 12:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Miło się Was czyta, bez politycznych wtrętów...:D
hm... ciekawe rzeczy piszecie
Pablo / 2007-10-20 13:23 / "Uznany Gracz Giełdowy"
witaj, zdaje się że 3750 na Wig 20 nie wytrzyma w poniedziałek. Trzeba będzie ustalić kolejny poziom. Podstawa to konsekwencja w działaniu czyli otwieranie pozycji wyżej (X) ale w kierunku trendu.
Pablo / 2007-10-20 13:29 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dla mniej zorientowanych X to opcje sprzedaży z terminem wygasnięcia w grudniu.
anonim_03 / 2007-10-20 13:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zauwaźułem że we wszystkich rozważaniach o katakliźmie który nasz niechybnie czeka, ropa jest droga a może nawet i po 100$. A ja myśle że ewentualny kryzys finansowy wyśle baryłkę ropy do okolicy 30 $. Ale być może tworzymy hostorię i będzie to pierwsze bessa trafnie przewidziana.
PedroGonzalez / 2007-10-20 13:05 / Uznany Gracz Giełdowy
w rmf wlasnie powiedzieli, ze udarmeniono atak terorystow w venecji...chcieli tankowcem udezyc w wybrzeze...coraz wymyslniejsze maja pomysly...
przewodnick / 2007-10-20 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zagranica coraz częściej patrzy na GPW
(Gazeta Finansowa/19.10.2007, godz. 13:27)

Coraz więcej spółek z Europy debiutuje na warszawskiej giełdzie. Do zagranicznego grona dołączyły właśnie akcje spółki Plaza Centers N.V. Będzie to pierwsza spółka notowana jednocześnie na GPW i na London Stock Exchange.

Deweloperzy nas lubią

Do grona zagranicznych gości na naszej giełdzie, reprezentowanych między innymi przez węgierskiego potentata paliwowego MOL, dołączy kolejna spółka z zagranicy. Plaza Centers będzie siódmą zagraniczną spółką debiutującą na GPW i jednocześnie osiemnastą zagraniczną firmą notowaną w Warszawie. Spółka jest znanym w Europie Środkowo-Wschodniej deweloperem, specjalizującym się w budowie i zarządzaniu centrami handlowo-rozrywkowymi. Grupa kapitałowa, na czele której stoi holenderska spółka Plaza Centers N.V., jest obecna w naszym regionie od 1996 r. Od tego czasu zrealizowała 26 projektów za łączną sumę ok. 500 mln EUR, z czego piątą część zainwestowała w Polsce, budując siedem obiektów handlowo-rozrywkowych. Wartość przyszłych inwestycji Plaza Centers w Polsce szacuje się na 350 milionów USD.

Z Londynu do Warszawy

Decyzja spółki o debiucie na giełdzie w Warszawie jest potwierdzeniem atrakcyjności polskiego rynku dla spółek nie tylko z Europy Środkowej, ale także z Europy Zachodniej. To także efekt działań promujących warszawski parkiet, jakie GPW prowadzi od kilkunastu miesięcy w ramach budowania w Warszawie centrum finansowego o znaczeniu europejskim.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje o kolejnych spółkach notowanych w Londynie, które zamierzają zadebiutować na Giełdzie w Warszawie: Atlas Estates oraz XXI Century. Akcje tych spółek są notowane na rynku AIM działającym przy London Stock Exchange. Obie spółki prowadzą działalność deweloperską. Atlas inwestuje również w Polsce, natomiast XXI Century działa na Ukrainie.

Stolica coraz bardziej popularna

Warszawa wyrasta na regionalnego potentata w obsłudze IPO spółek z dużej i perspektywicznej dla inwestorów branży deweloperskiej, za czym przemawia fakt licznych debiutów oraz zapowiedzi notowania na GPW kolejnych spółek z tego sektora. Tylko w tym roku wartość ofert spółek z sektora budowlanego i deweloperskiego przekroczyła 14,2 mld zł, a wyłączając ofertę austriackiego dewelopera Immoeast, wartą 10,7 mld zł, osiągnęła poziom ponad 3,5 mld zł.

Artur Skoneczko/GPW
zbig$ / 2007-10-20 13:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
Będzie to pierwsza spółka notowana
jednocześnie na GPW i na London Stock Exchange.
---------------
no to będą sobie arbitrażyści używali...
anonim_03 / 2007-10-20 12:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ostanio w USA jedna pani dostał karę 200 000 USD za kopiowanie piosenek. Niedługo takie kary będą przywalać za kopiowanie tekstów.
zbig$ / 2007-10-20 13:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale sama sobie kopiowała czy dla innych czy powielała
przewodnick / 2007-10-20 14:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podałem autora i pismow którym to się ukazało.....
PedroGonzalez / 2007-10-20 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy
http://tinyurl.com/228pvd
no i chiny wyprzedzaja pomalu usa :) kurde a bylo wchodzic w fundusze azjatyckie w marcu zamiast sie mordowac na GPW :) czlowiek to jednak glupie i strachliwe stworzenie :)
zbig$ / 2007-10-20 12:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
ex post to wszystko wydaje sie proste - np. jesli w pn bedzie spadek to juz kupowac czy we wt , ew sr czy czw bedzie wiekszy???w a pt. juz wszyscy bedziemy mądrzy i bedziemy wiedziec co trza bylo zrobic...))
krzysiek29 / 2007-10-20 12:45 / Uznany Gracz Giełdowy
pedro a co myslisz o Rosji moze tam sie zakrecic i zainwestowac czytalem ostatnio o Kazahstanie ma 10%wzrost fakt cala federacje gnebi inflacja ale z roku na roku sie zmniejsza
zbig$ / 2007-10-20 12:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
trzeba sie sadzic na białoruś, jak otworzą tam giełde...)))
anonim_03 / 2007-10-20 12:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chiny mają duże PKB licząc według przelicznika siły nabywczej. Licząc nominalnie PKB Chin jest malutkie ... Umieszczanie Rosji jako potengi jest co najmniej groteskowe -- to nie Rosja ma się dobrze a surowce są w cenie.
zbig$ / 2007-10-20 12:50 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak masz racje, to oligarchowie są potężni a nie rosja
krzysiek29 / 2007-10-20 12:42 / Uznany Gracz Giełdowy
ale teraz to juz chyba za pozno na inwestycje w chinach indie tez leca ciekawe co w poniedzialek bedzie
zbig$ / 2007-10-20 12:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
mysle ze nie nalezy sie spodziewac nie wiadomo czego, dopiero w nastepne dni... moze pojsc seria...zawsze to co jest okazuje sie zaskoczeniem - w sierpniu kto myślał, ze po takich spadkach będzie jeszcze na koniec - 6%, albo w trakcie tej sesji jak wyleszczyli kontraktowcow - najpierw - 4 nałapali sie l-ek a potem jeszcze - 2 dolozyli i wszyscy spękali...
anonim_03 / 2007-10-20 12:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie jest za późno, Hong Kong jest bardzo atrakcyją giełdą, i wycena jest jeszcze względnie rozsądan.
yayurek / 2007-10-20 12:52 / Kompulsywny looser na forum
ja połowę certyfikatu na Hang Seng H-Shares w tym tygodniu sprzedałem, po prostu indeks doszedł do wyznaczonej przeze mnie granicy redukowania, a co do Rosji to też w tym tygodniu sprzedałem certyfikat, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, tyle, że podobnie jak wykres Turecki, wykres rosyjski przypomina piłę o wielkich zębach
http://tinyurl.com/396bwk
zbig$ / 2007-10-20 13:01 / Uznany gracz - weteran 93/94
wyglada na to ze wyskoczy jeszcze, ale zobaczymy co w pn...
anonim_03 / 2007-10-20 12:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
idzie równo jak w zegarku ;-)
krzysiek29 / 2007-10-20 12:36 / Uznany Gracz Giełdowy
z tego co piszecie to ostatni okres na zarobienie kasy a moze juz sie rozpoczela realizacja zyskow
bollullos / 2007-10-20 12:37 / portfel / Uznany Muł Pancerny
za kilka lat zostaną tylko szczury i Mad Max
PedroGonzalez / 2007-10-20 12:42 / Uznany Gracz Giełdowy
hahaha ale sie usmialem :-))) ale zapomniales o karaluchach..ponoc nawet wybuch atomowki przetrwaja :))
slaw / 2007-10-20 12:14 / Uznany Gracz Giełdowy
dajcie mi Samuraja.... ))))) ale bym pogadał jejku ...... wiezorem tyle fajnych argumentow dostarczyliscie ...... no ale sza


PS. Legia - Odra 0:1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! legła legła warszawa !!!!!!!!!!!!!!!!!
barakuda / 2007-10-20 12:42 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
witojcie !!! Slaw wytrzymaj , bo zapeszysz...
ależ sie zapowiada mecz...:-)))
samuraj jack / 2007-10-20 12:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
się porobiło..
Lech przegrał z Groclinem...:(((
samuraj jack / 2007-10-20 12:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich

ale Cię Slaw nosi..;)))
PedroGonzalez / 2007-10-20 12:19 / Uznany Gracz Giełdowy
slaw nie myslales zeby sie zapisac na jakis sport kontaktowy ? :-) swietny sposob na wyladowanie emocji :-)) polecam sztuki walki...jak lubisz dynamike to taekwondo jsli bardziej statyczne to karate, jesli lubisz finezje to kungfu a jesli masz w sobie dusze killera to izraelska krafmaga da ci duzo radosci :-)) tylko strach potem dyskutowac z toba in real ;-)))
bollullos / 2007-10-20 12:33 / portfel / Uznany Muł Pancerny
dla prawdziwych byków starczy dobry kickboxing
slaw / 2007-10-20 12:22 / Uznany Gracz Giełdowy
ja jestem sama łagodnoscią ..... ja sie do sztuk walki nie nadaje .... ale nie chcialbys sie ze mna spotkac na boisku oj nie ))))))
PedroGonzalez / 2007-10-20 12:25 / Uznany Gracz Giełdowy
myslisz o trybunie ?? :-)) a to juz wiem kto te krzeselka na plyte boiska rzuca i pierze policjantow ;-)))
slaw / 2007-10-20 12:40 / Uznany Gracz Giełdowy
jakiej trybunie Pedro .... boisko boisko ......
doncorleonte / 2007-10-20 12:26 / Puppet Master
Jak w finałach światła zgasną to wygra polska:):):)
bollullos / 2007-10-20 12:36 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"nim skitrałem w gacie szalik, oblałem go benzyną, żeby w razie zadymy wykonać kamikaze, gdyby szwabskie gliny powitały nas gazem"
bollullos / 2007-10-20 12:12 / portfel / Uznany Muł Pancerny
z brytyjskiej prasy o integracji ;-)
We used to scoff at such idiocy, graft and failure when they happened in the banana-style states of southern and eastern Europe: but now, no doubt in the cause of European integration, we have them here, too.
doncorleonte / 2007-10-20 12:09 / Puppet Master
Decyzja już zapadła tylko jaka ona jest.Jeśli Fed chce obniżyć stopy to inni muszą poczynić działania go popierające nie mogą szkodzić więcej USA ,ale z drugiej strony może ktoś kopnie leżącego.Na zdrowy rozsądek to wygląda mi na przygotowanie do czegoś złego do roku czasu problemy wrócą jak bumerang.Na razie myśle że będzie zawieszenie broni i wszyscy podadzą sobie rękę ale za plecami będą knuć .
PedroGonzalez / 2007-10-20 12:16 / Uznany Gracz Giełdowy
problemy sie nawarstwiaja a epogeum tego wszystkiego przyniesie przyszly rok :) zbyd duzo rzeczy sie nalozy...kryzys walutowy,inflacja,zamykanie inwestycji olimpijskich w chinach,wybory w usa a z tym wiaze sie wysokie ryzyko terrorystyczne i moze to smieszne ale i slonce bedzie w dolku swojego cyklu aktywnosci a to moze spowodowac duze straty w plonach, ktore juz w tym orku sa odczoalne (patrz ceny zobaza)...dlatego to wszystko spowoduje poczatek swiatowej bessy :)
zbig$ / 2007-10-20 13:15 / Uznany gracz - weteran 93/94
co do cykli aktywności słonca to zdaje sie bylo tak 1968 1979 1990 2001 2012, zatem dolek jest 2001 +5,5 roku = 2006/2007 a nie w przyszlym no chyba ze jest przesuniecie...
doncorleonte / 2007-10-20 12:20 / Puppet Master
No to szykuje nam się ostatnia szansa do zarobienia na chude lata jeśli czegoś nie zrobią.Na razie w każdym razie nie widze żeby ktoś chciał wojny (gospodarczej) raczej zbierają siły ale to może trwać rok dwa lata zobaczymy
akslow / 2007-10-20 12:18 / Tysiącznik na forum
pedro jak tak dalej pojdzie to nie dojdziemy do 16 000 ;) ...
zbig$ / 2007-10-20 13:22 / Uznany gracz - weteran 93/94
eeee, tam w poniedzialek +400 i spoko dalej...)))
PedroGonzalez / 2007-10-20 12:21 / Uznany Gracz Giełdowy
spoko spoko :) moze do konca roku nie zdaza i przesunie sie to na styczen luty ale napewno osiagna :) z wyliczen wynika, ze cykl hossy powinien sie zakonczyc na szczycie 16400-16500 :) poczekamy zoabczymy :)
caabi / 2007-10-20 11:44 / Tysiącznik na forum
pedro jak myslisz co na przyniesie przyszły tydzień przed decyzją FEDu ?? jen na dołku ważnym..... ropa prawie na szczycie... złoto też..... coś się kroi grubego albo poprostu zaraz odbijemy i po stresach.... u nas ciekawa bedzie sesja w poniedziałek.... czy zaczniemuy z luka w dół czy jak wygra PO to euforycznie w gore a po jakims czasie dół w zaleznosci od futuresów... jak to widzisz ... dobrze ze te spadki w piatek to nasze inwestory jednak ochloną trochę........
PedroGonzalez / 2007-10-20 11:52 / Uznany Gracz Giełdowy
powiem Ci, ze najbardziej mnie zaskoczyla ta korekta na jenie...czekalem na nia ponad tydzien...mialem juz sygnal, ze powinna byc korekta wiec sprzedalem akcje (wtedy warren sie smial, ze jak ja sprzedaje to trzeba kupowac :)) no moze i ma racje ;-)) )...a kiedy zblizyl sie wykres do przebicia oporu ktorego juz macal dosc mocno (kibicowalem ten poziom ktoregos tam dnia) na ichimoku fajnie to bylo widac jak z chmury sie wynurza....to wtedy p****** i sie korekta rozpoczela...mam cholerny problem w umiejscawianiu w czasie sygnalow, ktore tak czy inaczej nastepuja...mysle, ze wynika to z tego, ze totalnie technicznie podchodze do sprawy a technika naprawde wyprzedza..ale to slowa politykow,ekonomistow lub kataklizmy daja te sygnaly wiec musze jednak miarkowac technike z fundamentami (czyt. informacjami ze swiata) :)) wiec nie wiem co sie wydazy w ty, tyg. ale sie napewno wydazy bo usd/jpy i dj wisza na cienkim wlosku wiec cos musza na tym G-7 madrego powiedziec co zadecyduje o kierunku ruchu...ale ja jestem za wchodzeniem w dlugie pozycje bo moze sie okazac, ze taniej nie bedzie :))) nie moge nic wykopac nt. tego meetingu g7 i co juz gadajace glowy powiedzialy madrego...cos znajdziecie to piszcie :)
caabi / 2007-10-20 11:56 / Tysiącznik na forum
G-7 ostrzega przed spowolnieniem gospodarki
(IAR, pb/20.10.2007, godz. 09:19)
Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych państw grupy G-7 ostrzegli przed spowolnieniem światowego wzrostu gospodarczego. Grupa G-7 zrzesza 7 najbardziej uprzemysłowionych państw świata.


R E K L A M A czytaj dalej

Uczestnicy spotkania w Waszyngtonie uznali, że światowa gospodarka jest w dobrym stanie. Jednak ostatnie zaburzenia na rynkach finansowych, wysokie ceny ropy naftowej i słabość amerykańskiego sektora nieruchomości mogą spowolnić wzrost gospodarczy. Ministrowie wezwali do podjęcia działań zapobiegających zaburzeniom na rynkach finansowych w przyszłości.

Uczestnicy spotkania wezwali też władze Chin do złagodzenia restrykcyjnej polityki kursowej, aby umożliwić wzrost kursu tamtejszej waluty - juana. Złagodziłoby to nierównowagę w wymianie handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi i zachodnią Europą.

Do grupy G-7 należą Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Japonia, Niemcy, Francja, Włochy i Kanada.
yayurek / 2007-10-20 11:58 / Kompulsywny looser na forum
trochę więcej w oryginale tutaj
http://tinyurl.com/39sbux
ale wszystko się chyba ponownie sprowadza do sporej ilości wypitego szmpana, wypalonych cygar i wchrzanionego kawioru
PedroGonzalez / 2007-10-20 11:44 / Uznany Gracz Giełdowy
patrze na wykres zlota i chart sezonowosci i wyglada na to, ze od przyszlego tygodnia zaczynamy korekt na zlocie :) w sumie moze to sie zbiec z umacnianiem sie dolara bo nie sadze zeby europa pozwolila sobie na dalsze umacnianie waluty...wszyscy mocno tupia nogami, ze dluzej tego nie wytrzymaja...do tego europa i usa skoczyly do gardla chinczykom, ze stosuja dumping na swiatowa skale i tak sie nie robi..zagrozili drastycznymi podwyzkami cla na produkty chinskie..kolejny ruch nalezy do skosnookich :)
yayurek / 2007-10-20 11:47 / Kompulsywny looser na forum
nie sądzisz, ze to trochę śmieszne aby G-7 z Włochami w składzie, pouczało Chińczyków, Hindusów czy Brazylijczyków, co mają robić
yayurek / 2007-10-20 11:51 / Kompulsywny looser na forum
zwróc uwagę na wykres ceny metalu, czy raczej waluty w odniesieniu do inflacji CPI, znajdziesz go tutaj:
http://tinyurl.com/cntzy
PedroGonzalez / 2007-10-20 12:01 / Uznany Gracz Giełdowy
a powiedz mi jak to mozliwe (bo spojzalem na world gold production), ze wzroslo wydobycie zlota a ceny tez rosna...czy swiat w takich ilosciach zuzywa zlota czy panstwa wciaz coraz wiecej magazynuja ten metal ? wiem, ze w elektronice sporo zlota sie zuzywa no i nase "drogie" Panie tez lubia blyskotki no ale az tak ? :-)
yayurek / 2007-10-20 12:07 / Kompulsywny looser na forum
a o ile wzrosły zasoby finansowe Hindusów, czy Chińczyków, a to narodowości, które bez pół kilograma złota na sobie i przynajmniej kilograma pod poduszką, nie wyobrażają sobie życia, ale dobrze, ze wciąż są ludzie sceptyczni wobec czegoś co jest jedyną trwałą wartośćią materialną od tysięcy lat, a ile walut już poznikało, a ile wart jest dzisiejszy choćby funt w stosunku do funta sprzec lat dwustu
PedroGonzalez / 2007-10-20 11:11 / Uznany Gracz Giełdowy
niezle..i po co oni sie Iranu boja jak sami siebie keidys wykoncza :-)))
http://tinyurl.com/2kg82y
ponoc iles atomowek do tej pory nie odnaleznli bo sie "sgubily" nad bagnami florydy. Jedna kiedys znalazl emerytowany wojskowy bo wiedzial gdzie mniejwiecej spadla do morza i wynurkowal ja :)) jaja jak berety :)
yayurek / 2007-10-20 11:18 / Kompulsywny looser na forum
pamiętasz ten komentarz o wycofaniu 62 mld usd ze Stanów, poprawiłem wtedy jedynie, że nie ma co polegać na polskich tłumaczeniach, gdyż wynikało z nich, że pieniądze wyfrunęły z USA. Nic podobnego. Pamiętasz, ze Rosjanie, Tajwańczycy, Chinole kontynentalni, Zatokowcy... zapowiedzieli, że będą się wycofywać z obligacji skarbowych. Wszyscy się spodziewali krachu na rynku obligacji. Mam przed sobą wykres, żaden dolar nie wyszedł poza USA. Sprzedali wystraszonemu towarzystwu za grube pieniądze obligacje na 3,84%, i odkupili od tego wystraszonego towarzystwa obligacje comercyjne AAA (np. Coca Coli), akcje Blue Chipów oraz lepiej od skarbowych oprocentowane obligacje agend rządowych. Podejrzewam, ze wykresy z tego i przyszłego tygodnia będą wyglądać podobnie (kto kupuje obligacje dolarowe oprocentowane gorzej od tych niemieckiej buby - mają łby chłopaki)
PedroGonzalez / 2007-10-20 11:22 / Uznany Gracz Giełdowy
no pamietam dokladnie jak straszyli krachem jesli chinole sie wycofaja gwaltownie i do tego obnizone zostana stopy pocentowe. na portalach finansowych trabili o tym i ze moze byc efekt domina na bondach...i faktycznie...patrze na obligacje i oczom nie wierze..w ciagu kilku dni zrobily taki skok mimo ryzyka zmiany stop procentowych....ktos kogos w balona zrobil....przypomina to sytuacje z 4 pancernych:" machniaom ? no to machniom..."a potem kazdy oglada wymienione fanty i jakos tylko jedna ze stron sie cieszy a druga czuje sie nabita w butlke :))
zbig$ / 2007-10-20 11:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
tak to jest jak masz za duzo pieniedzy i nie wiesz gdzie to upchac...biedni takich problemów nie maja, za to inne
yayurek / 2007-10-20 11:27 / Kompulsywny looser na forum
Chinole mają łby, tyle, ze są na tyle przyziemni, że wysyłaja swą młodzież na konkretne studia, na konkretne kierunki, europejczycy wolą te ezoteryczne, rozrywkowe, wpychają ludziom obligacje oprocentowane na poziomie inflacji, wykupują od pochrzanionych europejskich banków złoto, zaczynam się uczyć chińskiego, nie wiem tylko, który bardziej przydatny i łatwiejszy - mandaryński czy kantoński?
PedroGonzalez / 2007-10-20 10:57 / Uznany Gracz Giełdowy
no prosze...ogloszona cisza wyborcza i juz nie ma o czym gadac od rana haha niezle :-)) jest tu kto ? ;)
zbig$ / 2007-10-20 11:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
jest o czym gadac, ja uwazam ze tu na tym forum wątek polityczny jest marginalny, gdyż giełda nijak ma się do sytuacji politycznych czy układów rządzących, hossa i bessa nie zależy od wyników wyborów, kto rządzi, itd. Wszyscy są w kieszeni u wielkiego kapitału, a hossa czy bessa była niezaleznie kto rządzil...
yayurek / 2007-10-20 11:00 / Kompulsywny looser na forum
puk, puk, jest tam ktoś na górze ?
yayurek / 2007-10-20 11:01 / Kompulsywny looser na forum
wszystkich pewnie powaliła filipińska zaraza, uaktywnia się cholerstwo w weekendy
zbig$ / 2007-10-20 11:06 / Uznany gracz - weteran 93/94
eeee, chyba za dużo napięcia - dysputy polityczne i dołowanie jonesa to juz za dużo jak na 1 raz, nie wiem czy filipwir tu pomoze, niektorych dopiero moze opanować w niedziele wieczorem...
zbig$ / 2007-10-20 11:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
witaj yuretzk, wczoraj na onecie ktoś napisał ze kresz w 1987 był chyba po 2 dniach "normalnych" spadków - czyżby dopiero "najlepsze przed nami"???
yayurek / 2007-10-20 11:07 / Kompulsywny looser na forum
nie byłem pewien, czy w tym roku dotknie nas sezonowość, a jednak, kliknij na dole tej strony DJIA
http://www.seasonalcharts.com/
PedroGonzalez / 2007-10-20 11:16 / Uznany Gracz Giełdowy
no w morde jeza ta twoja sezonowosc sie sprawdza :)) no to w tym tyg. lapiemy na dolkach i w longi sie pakujemy :))
zbig$ / 2007-10-20 11:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
na czym tak konkretnie, bo tam dziesiatki wykresow, co ma dołek w pazdzierniku???
yayurek / 2007-10-20 11:30 / Kompulsywny looser na forum
na dole strony na pasku masz: gold, crude oil... i między innymi DIJA, kliknij właśnie DJIA, a zobaczysz, że spadki pojawiają się regularnie w tych dniach co roku, może to być związane z wygasaniem opcji i zamykaniem roku obrachunkowego przez Mutual Fonds
zbig$ / 2007-10-20 11:31 / Uznany gracz - weteran 93/94
dzieki, zobaczyłem tylko bok i górę...)))
yayurek / 2007-10-20 11:20 / Kompulsywny looser na forum
aaa jak :)))
Krzych / 2007-10-20 00:04 / Płoteczka na forum
dzisiaj ptaszek morski +10% z hakiem ale tak czytam info z wstępnymi wynikami i obawiam się czy nie przeholowali
jednak wolę ślicznotkę
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-20 00:06
stabilna jest
to fakt:))
Krzych / 2007-10-20 00:13 / Płoteczka na forum
odebrałem pocztę tygodniową i
Szanowni Państwo.
Uprzejmie przypominamy, że do 18.10.2007 r. przyjmujemy zapisy na akcje spółki ASBIS.
Grupa ASBIS to:
- Czołowy dystrybutor komponentów informatycznych
- Sieć dystrybucyjna w 23 krajach, 14 tys. klientów w 70 krajach
- Ponad 1 mld USD przychodów w 2006 roku, a zysk netto przekraczający 11 mln USD
Szczegółowe informacje na temat oferty publicznej znajdują się na stronie:
https://www.ingsecurities.pl/ing_asbis.xml
czy ktoś się zapisał?
Krzych / 2007-10-20 00:25 / Płoteczka na forum
UOKiK zgoda na fuzję
Piątek, 19 października (20:21)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na planowane połączenie dwóch giełdowych dystrybutorów części motoryzacyjnych, Inter Carsu i JC Auto - poinformował Inter Cars w piątkowym komunikacie.
Pod koniec sierpnia Inter Cars i JC Auto podpisały plan połączenia, zgodnie z którym za cztery akcje JC Auto zostanie wydana jedna akcja połączeniowa.
czyli 136:4=34
JCA kosztuje 34
czyli neutralnie
Krzych / 2007-10-20 00:33 / Płoteczka na forum
ale niepokojący jest wigometr
Wskaźnik koniunktury giełdowej Wigometr spadł o 35 pkt do -50 pkt
Warszawa, 19.10.2007 (ISB) - Wartość wskaźnika Wigometr osiągnęła wartość -50 pkt w skali od minus 100 do plus 100 pkt, co oznacza spadek wskaźnika o 35 pkt w stosunku do ubiegłego tygodnia, podała Giełda Papierów Wartościowych w piątkowym komunikacie.
Wśród uczestników ostatniego badania 17% oczekuje wzrostu, a 67% spadku wartości indeksu WIG20 na koniec przyszłego tygodnia. Pozostali ankietowani uważają, że wartość indeksu się nie zmieni.
Wigometr jest wskaźnikiem salda pozytywnych i negatywnych oczekiwań ankietowanych przez giełdę analityków, maklerów i zarządzających aktywami.
ale mogę sobie popisać , żadna w słowie popisać insynuacja
bollullos / 2007-10-20 00:48 / portfel / Uznany Muł Pancerny
w historii gpw przez większość sesji było odwrotnie jak w wigometrze
drayfus / 83.29.201.* / 2007-10-20 00:04
http://pl.youtube.com/watch?v=tryL1zzM-uA
warren buffet / 2007-10-19 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
idę spac moi mili..... dobrej nocy i do jutra...

Samuraju, mam nadzieje ze to beda zacięte wybory i mam nadzieje ze ktokolwiek zwyciezy - dotrzyma choc troche przedwyborczych obiecanek.....

hey
drayfus / 83.29.201.* / 2007-10-19 23:56
nie załamuj się pamiętaj jak masz dość to inni też
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-19 23:56
"nie chce Was straszyć ale zobaczycie sami,że najciekawsze dopiero przed nami"

http://pl.youtube.com/watch?v=POmLbBIQFc8
lojka / 2007-10-19 23:53 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich

dobrze, że niedługo cisza ;)

wieczorkiem do Was jutro zajrzę ;)

pa
bebe / 2007-10-20 00:10 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
pa lojka i zielonych....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy