Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełdowy tydzień o dwóch obliczach

Giełdowy tydzień o dwóch obliczach

orzeł / .* / 2005-10-07 22:41
Komentarze do wiadomości: Giełdowy tydzień o dwóch obliczach.
Wyświetlaj:
orzeł / .* / 2005-10-08 10:19
w piątek +0,44 ach te czwórki :)
orzeł / .* / 2005-10-08 10:18
ja w piątek wstrzeliłem się w odlewy (po 4,44 i szkoda że nie za więcej kaski, dokupiłem w promocji rafako i chciałem od panikarzy kupić fucka ale się nie udało )najsłabszym punktem mojego inwestowania jest fuckeuropujski i nie ukrywam że niespodziewanie!pozostałe trzymają się dzielnie:)
Robbi / .* / 2005-10-08 22:54
Orle niewiem czy to dla ciebie ważne, ale odlewnie na AT dają sygnały "S". STS, CMO i RSI dwie sesje wtecz, a na ostatniej MACD i EMV, ponadto DMI też zbliża sie do takiego sygnału prawdopodobnie na najbliższej sesji. Sorry jeśli Cię to zmartwi, wiem że nie zawsze należy ufać wskaźnikom AT.
Pablo / .* / 2005-10-08 13:02
eurofaktr technicznie daje sygnały sprzedaży
orzeł / .* / 2005-10-07 22:41
Sporządzona pod koniec ubiegłego roku prognoza rynku AGD w Polsce na rok 2005 przewidywała 3% wzrostu sprzedaży wartościowej w porównaniu do 2004 r. W rzeczywistości sprzedaż na rynku AGD w okresie I-VIII 2005 w porównaniu z rokiem 2004 spadła o blisko 10% (dane CECED). Trzeci kwartał br. nie przyniósł oczekiwanego ożywienia i tylko w samym sierpniu sprzedaż spadła o 7.4% Estymacje dotyczące sprzedaży w kolejnych miesiącach wskazują na dalszy spadek sprzedaży rynkowej w stosunku do roku 2004. Amica jako jeden z największych dostawców na rynku, odczuwa te niekorzystne tendencje sprzedażowe szczególnie mocno. Na obniżenie obrotów Amica Wronki S.A. w bieżącym roku ma także wpływ słaba sytuacja finansowa firmy Mars, jednego z głównych klientów Amiki. We wrześniu tego roku gorzowska spółka złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Należy przy tym zaznaczyć, że saldo należności wobec w/w spółki jest przez nas zabezpieczone. Amica Wronki S.A. kontroluje sytuację i jest w kontakcie z głównymi wierzycielami. Pomimo znacznego wzrostu eksportu wpływ w/w czynników krajowych powoduje, że Amica Wronki S.A. weryfikuje aktualnie swoje oczekiwania dotyczące tegorocznego wyniku finansowego. Wstępne szacunki wskazują na to, że będzie on znacząco odbiegał od wyników osiągniętych w 2004 r. zarówno w zakresie jednostkowego, jak skonsolidowanego rachunku wyników. Sorry Pablo bo to niezbyt dobre wieści ale lepiej wiedzieć niźli nie :(
Pablo / .* / 2005-10-08 01:02
Takiej informacji się obawiałem, choć wcześniej podejrzewałem, że cały 2005r. będzie nie za ciekawy. Teraz to już mi pozostaje tylko trzymać długoterminowo i wierzyć w zmianę tendencji w przyszłym roku. Szkoda że w info nie określono dokładnie słowa "znacząco". Jeśli osiągną 1/4 lub 1/5 tego co rok temu to tragedii nie będzie.
Pablo / .* / 2005-10-08 01:12
Tak na marginesie to MARS RTV AGD jest sponsorem klubu żużlowego w Gorzowie. Szefowie firmy wierzyli w awans tego klubu do ekstraligii żużlowej (obecnie jeżdżą w I lidze). Ustalali już nawet skład drużyny na ekstraligę i zimowe transfery. Ciekawe skąd Mars wziąłby na to kasę, tym bardziej że budżety klubów ekstraligowych są kilkakrotnie większe od pierwszoligowych.Ale drużyna MARSa odpadła w półfinałach play-off. I to z kim przegrała ....... z Ostrowem Wlkp. (moim ukochanym miastem).
orzeł / .* / 2005-10-08 09:29
jest jeszcze zawsze możliwość sprzedaży akcji, choć wiem jakie to trudne......................
Pablo / .* / 2005-10-08 10:08
taka opcja na razie odpada
anna / .* / 2005-10-08 13:36
nie rozumiem dlaczego nie możesz sprzedać i za tydzień odkupić po niższej cenie jeśli jesteś do tego papieru tak przywiązany :)
Pablo / .* / 2005-10-09 00:03
argumentów jest kilka ale najważniejszy z nich to taki, że papierowe straty nie są tak bolesne jak rzeczywiste (choć tak naprawdę to na jedno wychodzi)
hajdi / .* / 2005-10-09 00:00
Widzisz Aniu bo to bardzo trudne Kazdy potrzebuje czasu by sie tego nauczyc. Jednym to przychodzi latwo innym duzo trudniej. Ale oczywiscie masz racje. Pablo pomysl jak spadnie do 17zeta to sprzedajac teraz bedziesz Ani i mi i orlowi dziekowal a po 17 zeta odkupisz ty, my moze tez i pomozemy ci wyjsc na plus ...PS.Daj Boze
orzeł / .* / 2005-10-08 15:45
dzięki Aniu bo sam nie miałem śmiałości:)pozdrawiam
ORZEŁ / .* / 2005-10-09 09:30
TAK CZY INACZEJ PABLO NIE BIERZ TEGO SOBIE OSTATECZNIE DO SERCA ........ MASZ SWOJĄ WIZJĘ A MY NIE MAMY PRAWA CI RADZIĆ A JEDYNIE WYRAŻAĆ SWOJE POGLĄDY (CHOĆ TROSZKĘ SIĘ ZAGALOPOWALIŚMY)JA NA TEN PRZYKŁAD NIE SPRZEDAŁ WUROFAKA MIMO SYGNAŁÓW A ODLEWNIE SPRZEDAM ZNOWU PO 5 :)TERAZ POTRZEBNY NAM SPOKÓJ (NIEKONIECZNIE WZROSTY, JA WOLAŁBYM KONSOLIDACJĘ ) POZDRAWIAM I 3VCIE SIĘ
orzeł / .* / 2005-10-09 18:54
nie sprzedam eurofaka (nie wiem skąd ta literówka:)
Pablo / .* / 2005-10-09 17:59
Zdaję sobie sprawę, że ideą tego forum jest wyrażanie poglądów a nie doradzanie.W przeciwnym wypadku to forum pewnie rozpadłoby się w drobne kawałki. Wszystkim dziękuję za opinię i poświęcenie mi cennego czasu (szczególnie Orłowi)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy