Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełdy w USA pikują w dół

Giełdy w USA pikują w dół

Money.pl / 2007-07-25 07:45
Komentarze do wiadomości: Giełdy w USA pikują w dół.
Wyświetlaj:
wladyslaw / 2007-07-25 07:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

- sprzedaż nowych domów w czerwcu. Prognoza wynosi 5,87 miliona domów


Moim zdaniem Amerykanie powinni zastąpić ten nieprecyzyjny wskaźnik bardziej wymiernym, np. ilością m2 lub m3, czyli jeszcze dokładniejszym.
up-and-up / 2007-07-25 09:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
5 870 000 domow.malo precyzyjny???
Zaproponuj dwie pozycje po przecinku,bedzie mozna uwzglednic fundamenty albo bude dla psa
wladyslaw / 2007-07-25 15:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam na myśli precyzyjność wskaźnika, a nie jego dokładność. Domy są jak wiadomo większe, mniejsze, średnio duże, całkiem małe, itp. Dlatego uważam, że przyjęcie jako jednostki obliczeniowej jednego domu, gdy nie znana jest jego powierzchnia i kubatura nie jest wskaźnikiem precyzyjnym, zważywszy że ich wymiary mogą się znacznie róznić.

Przepraszam, że Cię zdenerwowałem. Doprawdy nie miałem takiej intencji.

Życzę udanego dnia.
lopaco / 83.13.96.* / 2007-07-26 09:32
Idąc tym samym tropem, m2 lub m3 może być lepszej albo gorszej jakości... W tak dużej próbie, prawie 6 mln, rozkład typów domów jest pewnie zbliżony do normalnego - jest dużo domów każdego typu.
I na koniec uwaga techniczna: Amerykanie nigdy by nie podawali sprzedaży w m2 bo oni używają stóp2, 1m2~10stóp2. Jeśli założyć 6mln domów, każdy po 150 m2 to daje ok. 9 mld stóp2, co w amerykańskich warunkach (nie używanie mld) dawałoby przerażający rząd wielkości 9 bln stóp kwadratowych. Taka wartość chyba po prostu wszystkich by przerażała...
wladyslaw / 2007-07-26 12:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trafne uwagi i przekonywająca argumentacja. Bardzo dziękuję i pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy