Forum Polityka, aktualnościPolityka

Giertych dostaje zielone światło

Giertych dostaje zielone światło

Money.pl / 2006-10-30 09:20
Komentarze do wiadomości: Giertych dostaje zielone światło.
Wyświetlaj:
Ktoś Normalny / 83.30.63.* / 2006-11-03 21:11
Czy ten człowiek pomyślał kiedyś o tym co czują uczniowie??gratulacje panie Giertych!!prosze jeszcze wprowadzić, jak pan planował mundurki i zakaz ubierania sie subkulturowo!I tak sie do tego nikt nie będzie stosował a licze że manifestacji w całej Polsce malo nie będzie... jeszcze zakaz używania telefonów w szkołach.... to jest ta inteligencja.Uważam że częśc winy za śmierć Ani ponoszą rodzice i nauczyciele-zły kontakt z rodzicami,brak zaufania przede wszystkim i nieuwaga nauczycieli, których interesują tylko głupoty!!
Belfer / 213.25.181.* / 2006-11-06 08:23
Oj ,,NORMALNY"... Przecież Ty jeszcze w życiu nic nie osiągnąłeś.Poszukaj Ty lepiej winy w sobie a nie tylko ciągle w dorosłych. Nauczycielom to Ty do pięt nie dorastasz. Oni by uczyć mają pokończone po kilka fakultetów. Jak osiagniesz to co oni to będziesz równym kompanem do rozmów. A teraz do roboty! Do książek i kujemy, kujemy....
lepper / 87.105.143.* / 2006-11-05 15:09
jeszcze niech nam zakaże nosić torinstra :-)
master_thief / 82.160.62.* / 2006-11-04 10:37
Idiotyzmem jest nieużywanie w szkole telefonu? czy może raczej używanie? do szkoły chodzisz po to żeby się uczyć a nie bawić. subkultury po lekcjach możesz na placu uprawiać, a nie prezentować się jeden przed drugim, gdzie oprócz takich jak ty, są jeszcze uczniowie normalni, którzy potrzebują spokoju, a nie molestowania uczennic. Przez te twoje właśnie subkultury, telefony i inne dogodności dla uczniów zginęła Ania, więc nie pieprz głupot jak dzieciaki na czacie na pokoju "Gimnazjum". Pan Giertych naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył swoim postępowaniem, zarówno przed, jak i po śmierci Ani.
armia / 213.199.212.* / 2006-11-03 23:52
Chyba nie masz własnych dzieci w szkole. Moze i dobrze i chyba nigdy nie bedziesz miał Ktosiu Normalny - normalny inaczej.
zbork / 83.17.200.* / 2006-11-03 22:30
O uczucia których uczniów chodzi? Czy tych co rozbierają "przed kamerą" swoją koleżankę, czy też , co czują ci rozbierani uczniowie? Czy szkoła jest naprawdę miejscem do manifestowania przynależności do subkultur? Stwierdzenie, że winę za śmierć Ani ponoszą jej rodzice i nauczyciele to już doprawdy nadużycie. Co do manifestacji to i tak jest ich dużo - ważne, aby cel ich organizowania był bardziej logiczny, niż możliwość noszenia agrafki wpiętej w skórę czy "irokeza" na terenie szkoły. Podkreślam, że nie jestem zwolennikiem Pana Giertycha, wręcz przeciwnie. Trudno jednak nie zauważuć pewnego sensu w sprawie wprowadzenie większej dyscypliny w szkołach.
zzorro / 2006-11-03 21:09
Jestem strasznie oburzony takim myśleniem jakie przedstawia pan Giertych. Opiszę moje zdanie:

Komórki: w szkole wkońcu nie uczymy się tylko historii, biologii itd., a i również życia, kontakty damsko-męskie się rozwijają, nigdy nie byłem temu przeciwny, rozumiem, że na lekcji nie, ale odrazu w szkole ? To lekka przesada, a usprawiedliwienia kontaktu z rodzicami są nietrafne. Każdy wie do czego są używane.

Szkoły damskie/męskie: tym pomysłem jestem strasznie zdzwiony, najlepsze jest, że najpierw się mówi o naszej coraz to mniejszej populacji, a teraz coś takiego. Zawsze będe za pełną integracją, później was nikt nie będzie oddzielał od płci przeciwnej. Ja bym tego napewno nie chciał.

Agresja: występuje, żadni niewykwalifikowani pedagodzy "szkolni" w tym nie pomogą, nauczyciele, którcyh tyle spraw nie obchodzi, ja jestem zwolennikiem systemu, który obejmuje nagany dyrektora szkoły + później możliwość wyrzucenia (jak kto woli: przeniesienia) ze szkoły. W szkołach warto byłoby zainstalować kamery, one poprawią bezpieczeństwo, tylko jest jeden problem, na terenie szkoły, a co dalej ? Można też popatrzeć na to jako wyrobienie nawyku reagowania na agresje, zaprzestania agresjii i wykorzystywania tego w otoczeniu. Tutaj trzeba się wziąść za rodziców, którz w tych czasach tak mało poświęcają czasu dzieciom, jestem pewien, że przynajmniej 60% rodziców nie wie co teraz robi ich dziecko, może gra na komputerze ... To nazywamy wychowaniem.

A "godzina policyjna" to chyba wolne żarty.

Pozdrawia - Marcin - Zwolennik RG - Rozwoju Grupy, oj nie, nie - nie Romana Giertycha
acomitam / 83.25.208.* / 2006-11-06 06:12
Przeciwko Giertychowi są ci, którym jakoś w nauce "nie idzie". Nie radzą sobie z matematyką, z geografią, z językiem polskim. A dobitnym potwierdzeniem mojej tezy jest "zzorro", który kompletnie nie panuje nad ortografią. Zapewne i z "matmy" tęgi nie jest.
master_thief / 82.160.62.* / 2006-11-04 10:49
Jeśli chcesz skontaktować się z rodzicem, to telefon w szkole jest i w ważnych sytuacjach napewno Ci go udostępnią. Nieważną sytuacją jest np. dzwonić po to by spytać jak czuje się chomik. (to normalny sposob myślenia nastolatków). W dawnych czasach gdy dziewczyna mając 16 lat prowadzała się za rękę z chłopakiem, to wszyscy byli zdziwieni i szeptali między sobą "jaka ździra". Nie było wten czas aż takiej agresji w szkołach.
Szkoły damskie/męskie: Czy ty chcesz zwiększać populację w gimnazjum? Nie potrafię inaczej zinterpretować twoich słów na ten temat.
Agresja: Racja. monitoring + mundurki. To spowoduje ogromne straty na początek, a później będzie wszystko pięknie. Przynajmniej troche lepiej niż jest teraz.
To moje zdanie.
destruktor / 217.116.100.* / 2006-11-05 19:23
Uważam że stereotypy jakie piszesz to istna bzdura!!! Wkurzają mnie tacy ludzie, pempki świata!!! Naprawdę uważacie że wszystko wiecie najlepiej???!! Kto Wam dał takie prawo?! Radzę wam się cofnąć do przedszkola, bo takie zacofanie jak na XXI wiek to już żenada.. czekam tylko aż Pan Giertych wróci do szkoły karę kleczenia na grochu pod tablicą z rękoma w górze, albo karze uczniom na przerwach chodzić w parach za rączkę dookoła korytarzy... gratuluję logiki
DK / 213.77.224.* / 2006-11-05 15:52
NAJLEPIEJ TO MOŻE CHABITY NAM ZAŁOŻYĆ
CD-----R / 213.77.224.* / 2006-11-05 16:03
TE SZKOŁY DAMSKO/MĘSKIE TO POMYSŁ DO KITU ALE
KARA ZA CHULIGAŃSTWO TO JUŻ COŚ
CZY MUSIAŁ KTOŚ ZGINĄĆ ŻEBY ROMAN G....... WPROWADZIŁ TZW. ---ZERO---TOLERANCJ--
POWINNI GO WYSŁAĆ NA KOSMOS JUŻ TRZY MIESIĄCE TEMU
NARA ŻULE
Mała_Mi / 81.168.201.* / 2006-11-03 19:04
No dziwne to dla mnie...Ale szczerze bardzo dobrze...Nie mwoie ze ja jetsem swieta i ze jestem za tym rygorem, ale fkatycznie potrzebne to jest szczegolnie z ubiorem i malowanie do szkoły...Mundurki nie...ale jednak dyscyplina jest potrzeba, kary to ma byc pomoc spoleczna w sumie dl amnie to nie ara bo lubie pomagac ale pomysł naprawde jest dobry. Popieram...Co do szkoł damsko-meskich...Hmmm lepiej nie...gimnazjum to okres dojrzewania i wiadomo ze interesujemy sie płcia przeciwną...Owszem jakies zbocozne podteksty itp swiadcza o jakims nie prawidłowym rozwoju...Jednak lepiejnie odzielac ich...bo było by monotonnie. W mojej szkole z Wałbrzychu nie jest tak zle...Mamy super pania dyrektor kotra potarfi nad wszystkim zapanowac...To co jest w szkole zalezy takze od toku myslenia pedagogów...Wszyscy sie buntują przeciw Panu Giertychowi bo wiedza ze beda ograniczeni...ale niech pomysla ze to jak bede rozwiajc sie teraz, ukształtuje ich charakter na pozniej...Dziekuje...
Vixen / 83.24.216.* / 2006-11-03 18:24
Chuliganom NIE. Ale co to za pomysł z zakazem przynoszenia komórek do szkoły. Przecież musimy się kontaktować z rodziną w razie niebiezpieczeństwa. Czy według was to fajne kiedy czeka się godzinami w kolejce do telefonu na karte?????
bama62 / 80.54.48.* / 2006-11-03 18:32
To dziwne, że kiedy chodziłam do szkoły nie było komorek a telefon na kartę był daleko od szkoły jakoś przezyłam i nie musiałam sie kontaktowac z rodziną, bo rodzice wiedzieli kiedy konczę lekcję i kiedy mam być w domu. Gdyby cie ktoś napadł nie zdążyłbyś nawet komórki wyciągnąć, a jeśli już to zaraz by ci ją odebrali. To nie jest zadne usprawiedliwienie dla noszenia komórek do szkoły!!! Uważam, że uczniowie nie powinni nosić komórek do szkoły i przechwalać się kto ma lepsza albo jeszcze lepiej posyłać SMSy na lekcjach.
bambino / 193.19.147.* / 2006-11-03 21:09
Wtedy było wtedy. O ile się nie myle było to jeszcze pare lat temu, w tamtym ustroju, a świat nie miał tego tempa. Sam nie wyobrażam sobie chodzenia do szkoły bez telefonu komórkowego. Mam szkołe, zajęcia pozalekcyjne, czasem trzeba pójśc dodatkowo na konsultacje. Oczywiście mógłbym nic nie mówić rodzicom i do nich nie dzwonić wtedy, ale to jakoś tak dziwnie wtedy by było. Co do przehcwalania się - są różne zboczenia ;). Niektórzy dorośli (bo to od nich jest odgrodzona młodzież, prawda?) tez się przehcwalają, gwiazdy pop żyją w tych swoich apartamentach, telewizja promuje komsumpcyjny tryb zycia, problem bezrobocia znów się powiększa (skończyły się prace sezonowe, więc co biedy rząd teraz zrobi?), a rozwiązaniem na poprawę stanu młodzieży i przyszlości państwa ma być zakaz noszenia do miejsca pracy (jakim jest szkoła) narzędzia do komunikacji (telefonu komórkowego). No cóż, ktoś to wymyślił, więc trzeba będzie jakoś z tym żyć - a co do przechwalania się - w życiu nie widziałem żeby ktoś się chwalił swoją komórką.
master_thief / 82.160.62.* / 2006-11-04 16:30
komorka w obecnych czasach to notes, kalkulator, czy tez automatyczny przepisywac (aparat). Nigdy jeszcze nie widzialem by ktos korzystal w ten sposob z komorki. Dzieciaki pisza tylko smsy. kiedys bez tego sobie radzono. poza tym do szkoly chodzimy sie uczyc. a teraz zadanie. co bys zrobil, gdybys znalazl sie na bezludnej wyspie i nie mialbys ze soba telefonu komorkowego? :) uczmy sie byc zaradnymi..
Oen / 195.116.183.* / 2006-11-05 02:13
a co bys zrobil jak bis sie znalazl na bezludnej wyspie bez telefonu ,ale za to z ksiazkami...wprawdzie tak jak telefon na nic by ci sie raczej nie przydaly bo w typowych podracznikach do gimnazjum prawde mowiac nie ma wiadmomosci przydatnych w takich okolicznosciach...no moze ze 2-3 ciekawostki ktore dodal autor....a telefon to np zegarek itp wiec nie widze powodu nie noszenia go do szkoly....ale zakaz uzywania na lekcji nic wiecej.
vixen / 83.24.216.* / 2006-11-03 18:21
To głupi pomysł by dzielić gimnazja na żenśkie i męskie.
Takie żeczy to tylko przed wojną...
zbork / 83.17.200.* / 2006-11-03 22:18
Ale za to "przed wojną" można się było spokojnie nauczyć, iż rzeczy należy pisać przez "rz"
R.Z. / 87.248.94.* / 2006-11-03 18:13
Jestem matką dziecka które jest prześladowane w szkole. Paru kolegów tak mu przez trzy lata dokuczało, że chłopak miał nawet ochotę skończyć ze sobą. Chodziłam do szkoły, rozmawiałam z wychowawczynią i zamiast lepiej, było coraz gorzej. Nie pomogły wizyty u pedagoga, wzywanie rodziców, rozmowy z chłopcami. Poszłam w końcu po pomoc do dyrektorki i otrzymałam ją, ale mentalności rodziców i ich dzieci nie zmieniłam. Cała klasa odsunęła się od mojego syna bo uznali, że jest donosicielem.
Krytykujecie Giertycha, bo nie wiecie jak to jest być upokorzonym. Nikt wam nie zciągał spodni na środku szkolnego boiska, nie uderzał po plecach gdy siedzicie spokojnie w ławce, nie wyrzucał z klasy podczas gdy inni mogą wejść, nie mieliście wstrząsu mózgu po tym jak kolega popchnął was celowo na lekcji w-f.
W każdej klasie jast ktoś kogo trzeba poniżyć, bo inaczej nie jest się w porządku kolesiem.Najwyższy czas przerwać zmowę milczenia. Szkoła ma być miejscem gdzie każdy czuje się bezpiecznie, a nie miejscem tortur i psychicznego wykańczania drugiego człowieka.
Oen / 195.116.183.* / 2006-11-05 02:23
Masz racje jednak sam bylem ofiara takiego traktowania, ale w pewnych aspektach sie myslisz...twoj syn poprostu sobie nie mogl z tym poradzic sam i nie dziwie sie mu taki sam problem ma moj kuzyn, jednak sprawa zawsze wyglada tak ze jak on powie ci ze ma problemy z "kolegami " z klasy a ty to zglosisz u wychowawczyni to juz jest zle bo nauczyciele zalatwaija takie sprawy publicznie przy calej klasie co ma negatywne skutki...czyli takie jak opisalas tzn. zadnej zmiany w mentalnosci tych chlopcow a co gorsza wszyscy zaczeli uwazac go za donosiciela....tak to juz wyglada w naszym spoleczenstwie...jednak powinnas sie starac by twoj sym mial silniejsza osobowosc i potrafil sie przeciwstawic swym oprawca...
R.Z. / 87.248.94.* / 2006-11-05 15:31
cd. Mój syn cierpi właśnie za to, że miał silną osobowość i własne zdanie. Tylko nie umiał nigdy chamstwem odpłacić za chamstwo. Z najbardziej śmiałego chłopca w klasie zrobił się cień człowieka. Ale ja powtarzam mu, że postępuje właściwie i nie jest sam. Będę nadal szukała pomocy w szkole i u psychologa, bo wiem , że taka pomoc jest mu w tej chwili potrzebna. Jest jeszcze coś. Kilka dni temu na boisku szkolnym paru kolegów stanęło w jego obronie, chociaż do tej pory to było nie do pomyślenia. ONI po tragedii w Gdańsku coś zrozumieli i trzeba zrobić wszystko żeby nigdy nie zapomnieli.
W szkole do której chodzą moje dzieci są mundurki i jakoś nikt z tego powodu nie rozpacza.
bartekf-3 / 83.14.36.* / 2006-11-03 17:42
on tego nie rozumie ze bedzie jeszcze gorzej nie zmienią tego ze młodziez jest agresywan a ta godzina policyjna zobaczycie co bedzie robic młodziez nie wygracie z nami...
armia / 213.199.212.* / 2006-11-04 00:01
WYgramy. Będziesz siedział w domu smarku i buczał nie z takimi dawano sobie radę.
jkk / 83.19.225.* / 2006-11-03 16:45
Ja chodzę do 1 klasy gimnazjum i u mnie w szkole nic się nie dzieje a ten giertych chce nas wszystkich wrzucić na margines. Owszem zdarzają się jakieś tam incydenty ale sporadyczne przypadki nie świadczą o całości. A ja myślę, że niektórzy mają rację, że należy zacząć od nauczycieli. w podstawówce byli nauczyciele 'starszego pokolenia' wcale nie przystosowani do uczenia, ględzili przez 45 minut według rozpiski i po prostu odrzucało od szkoły, a w gimnazjum są młodzi mówią ciekawie i nawet się chce chodzić. ale to już przesada jak chcą zakazać nam nosić komórek to niech zrobią coś alternatywnego, bo kilka razy mi się zdarzyło, że dzwoniłem do mamy aby mi coś doniosła, a jak zabronią to nie będzie jak bo przynajmniej u mnie z szkolnego telefonu skorzystać nie wolno.
Oen / 195.116.183.* / 2006-11-05 02:25
Gratz dla ciebie i twojej mamy...donosila...dobre sobie
armia / 213.199.212.* / 2006-11-04 00:06
Teraz bedziesz musiał wysilić trochę mózg zeby nie zapominac i zeby mamusia nia musiała donosić.
bama62 / 80.54.48.* / 2006-11-03 18:36
Gratuluje Mamie!!!!!!!!!!
A / 83.7.208.* / 2006-11-03 14:37
Ej sorry co on sobie myśli??? Trzeba być mało inteligentnym, myśląc że rygor nie wzbudzi agresji. No ale cóż w końcu takie rozumowanie pasuje do Pana Giertycha!
armia / 213.199.212.* / 2006-11-04 00:09
To nie rygor, to tylko normalność. A do Pana Giertycha możesz wstąpic po lekcjach i wyczyścić mu buty.
N.G. / 83.15.218.* / 2006-11-03 12:47
jak bardzo się ciesze, że zostały mi tylko 2 lata nauki w LO.
Ogólnie nigdy nie miałam ZBYt duzych problemow z nauczycielami ale jak by mi któryś kazał czyścić kible za coś, to bym go wyśmiala. I zgadzam się z TuNrIdA-bedzie jeszcze gorzej. I tylko wyostrzy sie granica miedzy naszym a starszym pokoleniem. Zaniemy jeszcze bardziej NIENAWIDZIEĆ, a nie z wami współpracować..Czy o to wam chodzi by mieć tylko władzę nad nami?Bo ja to odbieram też, jako wyżywanie sie na nas za to, że w waszych czasach było gorzej, i tylko na siłe wmawiacie że wcale MY nie mamy lepiej.Ale mamy i nam tego nie zabierajcie. Nawet przyznała to ostatnio pewna nauczycielka. Ze zazdrości nam, że każdy z nas moze miec swoj telefon, komputer, ze w jej czasach tego nie było. I dlatego chcecie nam to ograniczyć?
Bo mamy mozliwość i chcemy korzystac z czegoś, czego wy nie mieliscie?
TuNrIdA / 213.227.67.* / 2006-11-03 08:09
poza tym u mnei w szkole tez sa tacy co si ebawia telefonami. ale nauczyciele si enie cackaja. u nas mimo wszystko jest normlanie. a dlaczego? bo nauczyciele okazuja sie normlanymi ludzmi. najczesciej mlodzi nauczyciele potrafia jakos zapanowac nad 31 osobowa klasa bez podnoszenia glosu. To ci wiloletni nauczyciele tzw. sztywniacy mysla ze stara metoda nauczania jest dobra. niestety nie. jaklby ci strasi nauczyciele byli bardziej na "luzie" to byloby tez troche inaczej. a w tych czasach odizolowywanie czy podzial gimnazjum jest tak jkaby dotknac wscieklego psa. Bedzie jeszcze gorzej. Mimo ze bedzie ta tzw. zaostrzona dyscyplina.
TuNrIdA / 213.227.67.* / 2006-11-03 08:02
jednym slówem idiotyzm=/ bo dwoch czy trzech zrobilo cos zlego to juz o razu cala polska mlodziez winna. Telefony,telefonami. Nie trzeba nosic. A jak ktos madry to wylacza dzwiek przynajmnije, nie nasza wina ze nauczyciele cackaja sie z uczniami. a po drugie ten podzial gimnazjum...to tak jakby odcieto nas od normalnosci. i nei powiem zeby tylko chlopcy byli hymm... kazdy wie jacy. dziewczyny tez sa huliganami. a giertych na sile chce poprawic wszystko,a jak narazie wychodzi mu to tylko na zle.
Olcia :| / 83.15.130.* / 2006-11-02 18:24
Mam duże zastrzeżenia do tego programy:
a) zakaz używania telefonów komórkowych: w porządku, ale sekretariat i gabinet dyrektora wraz z biblioteką zamykają wcześniej niż kończę zajęcia więc jeśli chciałabym się skontaktować z rodzicami to nie mam jak,
b) gimnazja żeńskie i męskie?! nie no ludzie! to już przegięcie!
MY TEŻ MAMY ASPIRACJE!! p. Giertych widzi w nas samo zło! A przecież istnieje młodzież z zasadniczymi celami. Chodzę do takiej właśnie wspaniałej szkoły! A resztą trzeba odpowiednio pokierować! Nie ujednolicajcie nas tylko do zła!
pradziadek / 83.17.92.* / 2006-11-02 09:47
skończyc z tym bezhołowiem. BRAWO! n a r e s z c i e .
bizon / 83.12.11.* / 2006-10-31 15:46
Uczeń ma prawa, ale również obowiązki i jeżeli obowiązki nie są wypełniane to należy się zawieszenie praw. Czy to jest egzekwowane przy każdym wykroczeniu ucznia? nie ! więc mamy efekty takie jakie mamy. Odpowiedzialność rodziców powinna być również bardziej egzekwowana, jeżeli dziecko zbroi rodzic odpowiada ! Wtedy rodzice bardziej interesowali się swoimi pociechami i nie zwalali wychowania na szkołe, bo szkoła ma uczyć.

Najnowsze wpisy