Forum Polityka, aktualnościPolityka

Giertych: Przywileje nie dla Niemców

Giertych: Przywileje nie dla Niemców

Money.pl / 2006-09-08 12:12
Komentarze do wiadomości: Giertych: Przywileje nie dla Niemców.
Wyświetlaj:
iwan / 83.8.16.* / 2006-09-12 09:14
zaszkodzić Polsce??? co on pierniczy!! niedawno głosili "Polska dla Polaków".
Krewny / 83.21.254.* / 2006-09-09 21:28
Nie jestem zwolennikiem Pana Giertycha, ale w tym przypadku ma zdecydowaną rację. Przywileje mniejszości narodowych powinny wynikać wyłacznie na zasadzie rewanżu. Kiedy widzę tego Krolla, który przed 90 rokiem nazywał się Królem, to rzygać mi się chce, kiedy myślę, ze on jkest członkiem polskiego parlamentu. Słuchałem kiedyś tego łobuza na temat ucieczek mężczyzn 18 letnich do niemiec w celu odbycia tam służby wojskowej. Jego argumentacja była kretyńska, ale on nie mógł mieć innej.
Żre polski chleb, zyje między nami a zchowuje się jak obywatel niemiec. Uważam,. że powinniśmy wysiedlić wszystkie mniejszości, a rzczej wszystkich niezadowolonych ludzi, należacych do mniejszości, do ich ojczyzn. Pamiętacie co to była V kolumna? Takich darni mamy dziś miedzy bialorusinami, ukraińcami i żydami, ktorzy Polskę zżarli by bez soli gdyby mogli. Zostawmy ten zasrany internacjonalizm, wszczepiony nam przez komuchów, zacznijmy myśleć o naszej ojczyźnie, bo nikt inny za nas tego nie zrobi. Unia dostrzega u nas to wszysko co jest zbyt tanie, ale nie reaguje na to, że zarabiamy wielokrotnie mniej niż oni i wcale nie za gorszą pracę, co wciskają nam nasi pseudonaukowcy z Balcerowiczem na czele. On również powinien wyjechać z tego kraju raz na zawsze i niech sobie likwiduje kibuce, jeśli mu na to pozwolą jego radacy.
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-09-11 21:06
O naszej Ojczyźnie to myślą "nasi wybrańcy", których zapewne i Ty wybierałeś. To im przekaż swoje niezadowolenie i poczekaj na odpowiedź! Inwektywy, którymi się posługujesz, nie są najlepszym dowodem na to że masz rację, świadczą raczej przeciwko Tobie! Nie naczytałeś się ostatnio zbyt wiele literatury dla chłopców z hitlerjugend?
troll / 83.5.119.* / 2006-09-08 20:59
dla mniejszości spotkała się z wrogimi reakcjami Europy. Te obawy to tylko projekcja własnych chorych zachowań nacjonalistycznych na inne cywilizowane kultury.
petro / 129.35.231.* / 2006-09-08 16:26
po pierwsze to nie sa "przywileje" dla niemców, tylko dla mniejszości narodowych w ogóle. po drugie, jest to zasada wprowadzona w czasach, kiedy polska kierowali madrzy (chociaz czasem niewyksztalceni) ludzie typu pan prezydent walesa, pan premier mazowiecki, pan jacek kuron, pan bronislaw geremek i wielu innych. nie ma co tlumaczyc, po co taka zasada - jesli ktos nie wie to i tak nie zrozumie. pomysl lpr jak rowniez niektore komentarze na tym forum pokazuja, jak daleko jestesmy od tych czasow, tych ludzi i tego poziomu. populizm jednak i tu zwyciezy i bedzie zwyciezal dopoki nie nastapi krach, a potem otrzezwienie. w przeciwnym razie tym tempem za 10 lat bedziemy robic getta ławkowe, z braku żydów dla nie-katolików.
Krewny / 83.21.254.* / 2006-09-09 21:34
Sluchaj Petro, skoro tak się podpisujesz zapewne należysz do jakiejś mniejszości, a jeśli tak, to nie pouczaj polskiego ministra, tylko wypieprzaj tam gdzie twój kraj i nauczaj swoich.
Jeśli idzie o mnie, chętnie zamelduję cie w takim gecie.
Opaczność / 83.22.142.* / 2006-09-09 22:56
Jesteś idiotą jak tak myślisz, wartym swego ministra. Jak miał byś możliwość to pierwszy wypiprzysz z Polski do niemiec bo tu i tak nie masz przyszłości i o tym dobrze wuesz a przemawia przez ciebie tylko głupota i chory szowinizm.Niech ten minister i rząd da ci pracę to jeszcze cie zrozumiem.Myślę że tak jak wiele innych po prosty zazdrościsz tym ludziom kretynie.
Adi24 / 85.212.42.* / 2006-09-10 22:20
Opatrzność naucz się w pierwszej kolejności pisać.A jeżeli chodzi o te niemcy ,to wiec że to nie są te same Niemcy co dwadzieścia lat temu.Duża część społeczeństwa żyje już teraz na granicy ubóstwa.I jeżeli już to Anglia ,Irlandia.
Krewny / 83.21.253.* / 2006-09-10 08:03
Kretynie, podpisujący się Opaczność, w 80 roku byłem w Szwecji i tam, rodzina moich perzyjaciół, kiedy dowiedziała się o naszych, w kraju, kłopotach, zdecydowała: zostajesz tutaj - na zawsze. Jedni dawali mi meble, inni mieszkanie, a również zanalazł się człowiek, który oferował mi pracę w sklepie.Stwierdziłem wowczas, że jeśli wali się mój dom to znaczy jestem tam potrzebny i nie kończyłem studiów, aby pracować w sklepie. Mimo wszstko jestem, z ówczesnej decyzj, zadowolony. martwi mnie jednak, że są w kraju tacy patrioci jak ty baranie. Właśnie to jest naszą tragedią, że ciągle nie patrzymy, podczas wyborów do parlamentu,na wykształcenie i pochodzenie, które powinno być sprawdzone w pierwszej kolejności i tacy jak ty powinni być pod szczególną obserwacją. Narodzie zacznijmy myśleć po polsku - wyleczmy się z tego leninowskiego internacjonalizmu, to była sprawa komuchów, ktorzy w swoich szeregach mieli różne narodowości a najwięcej tych chrzczonych nożem, Zapomnieliscie kto to był pan Cymerman, zwany Cyrakiewiczem, Swiatło i cały szregpóżniejszych doradców, obcego pochodzenia jak
Michnik czy Kuroń. Każy Moniek, Icek i Gorynstein - to dziś
Marian, Janek i Kowalski, ale spójrzcie im w rodowody,
Co tam zobaczycie? że pchali się nie tylko do bankowości.
a / 80.48.97.* / 2006-09-08 14:55
z powodu kłopotów Polaków na Białorusi i Litwie
MF / 212.51.202.* / 2006-09-08 14:51
W sumie pomysł nie jest zły ale jest chyba wiele ważniejszych spraw do zrobienia.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-08 13:44
Jakież to wszystko przewidywalne. Trzeba wystrzelić z dużej armaty, by huk zagłuszył aferę LPRu z wyprowadzeniem kasy z WBRu... A gawiedź łyka i się emocjonuje.
K.G. / 83.22.110.* / 2006-09-08 13:37
Giertych to idiota.Nie wiem dlaczego wogóle koś słucha co tacy ludzie jak on mówią.Dziennikaże powinni być mondrzejsi i wogóle nie słuchać i nie poisywać tego o czym ci niby politycy mówią, to moiże wtedy by się zastanowili nad sobą.Moim zdaniem to w Polsce niestety niema polityków tylko sami aferzyści i karieriwicze którzy Polsce tylko szkodzą
domyślny / 83.21.254.* / 2006-09-09 21:38
Czuję, że podpisałeś się K.G. z racji pracy w tej instytucji, oczywiście dla komuchów tyle, że zapomniałeś dodać MO. Reasumując, powinieneś się podpisać KGMO
ozdobaster / 2006-09-08 13:33 / Bywalec forum
O proszę, nawet pozciwy Romuś ma przebłyski! Niee nie możliwe, pewnie przypadkiem tak mu się powiedziało przez sen. W ogóle to argumentacja zniesienia tego przywileju jest słuzna a czas jak najbardziej odpowiedni, przecież i tak z niemcami mamy na pieńku, w innej sytuacji nie dało by się w ogóle o tym dyskutować żeby nie zranić naszysz szanownych sąsiadów.
amu / 83.22.110.* / 2006-09-08 15:48
Nie wiem co miał na myśli ten ktoś.Ale jeżeli myśli że we współczesnej europie Polska i polacy mogą żyć tylko dla siebie i patrzeć tylko przed siebie, to też jest tak mądry jak Giertych, PiS i Samoobrona.Chyba nie ma pojęcia o życiu i polityce.
ozdobaster / 2006-09-08 18:17 / Bywalec forum
Wiem o czym mówię, nie rozumiem czemu mniejszości innych narodowości mają rządzić w moim kraju. Mamy dostatek krajowych imbecyli do rządzenia, jak już płacić darmozjadom to lepiej niech polacy tą kasę zgarną. Po drugie nie rozumiem dlaczego jest tu mowa o Niemcach skoro jest to przywiliej dotyczący wszystkich mniejszości.
pchelek / 195.187.99.* / 2006-09-08 13:23
to ostatnie podrygi tych faszoli i ksenofobow
Sabre / 2006-09-08 13:14 / Tysiącznik na forum
LPR jest najbardziej niebezpieczną partią na naszej scenie politycznej. Ich działalność polegająca głównie na nawoływaniu do karania i odbierania, jak żywo przypomina ponurego inkwizytora podburzającego ciemny lud z widłami i pochodniami.
Obecnie ich elektorat jest przejmowany przez PiS (tylko czy to dobrze, czy źle?). Można się więc spodziewać nasilenia, i tak już obecnych, tendencji do nienawiści i nietolerancji.
Pewnie nawet nikomu nie przyszło do głowy, że możnaby zamiast likwidować przywileje mniejszości niemieckiej w Polsce, "powalczyć" o przywileje mniejszości polskiej w Niemczech.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-09-08 21:42
ej, bywalec ,w Niemczech nie ma mniejszości polskiej.A może jeszcze byś im "korytarz północny "przydzielił?
Tooth / 83.238.1.* / 2006-09-11 07:48
Twój nick pasuje do ciebie.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-09-12 15:30
a twoj do ciebie?
czater / 2006-09-08 13:00 / Tysiącznik na forum
Chyba jedyny pomył LPR jaki mi sie podba :)
maa / 2006-09-08 12:31 / Tysiącznik na forum
Niemcy są przecież niedoścignionym wzorem wszechpolaków, ale c Niemcyi, którzy rządzili od 1932 do 1945 roku.
Schizofrenia, rozdarcie między dwoma ideologami - R. Dmowskim i Adolfem H.? Między "Myślami nowoczesnego Polaka" a "Mein Kampf"? Między Rosją a Niemcami?
Rozpaczliwa próba uratowania LPR przez rozpłynięciem się w potęźnym PiSie?

Nic nie rozumiem...
Tooth / 83.238.1.* / 2006-09-11 09:39
No cóż, nienawiść jest zawsze głupia. Gdy następca ks. Jankowskiego zawitał do Gdańska, obrońcy jego poprzednika wymalowali mu na samochodzie jednocześnie swastykę i gwiazdę Dawida.
Nie oczekuj logiki od LPR. Oni tylko wypatrują nowych obiektów nienawiści.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-08 12:12
Jakie to ma znaczenie? Gdzie jest obniżka podatków?
paw / 80.55.37.* / 2006-09-08 19:19
Straszny klangor został tu podniesiony w obronie PRZYWILEJÓW mniejszości, ale przy tym skrzętnie pomijano istotę sprawy;
1.jaki jest powód, dla którego głos oddany przez przedstawiciela mniejszości narodowej w wyborach do polskiego Sejmu ma byc dalej uprzywilejowany w stosunku do takiego samego głosu oddanego przez wyborcę-Polaka?
2. dlaczego Polska jednostronnie ma tolerowac uchylanie się innych państw od powszechnie na forum międzynarodowym stosowanej zasady wzajemności. Skoro te inne państwa nie chcą słyszeć o przyznawaniu polskim mniejszościom przywilejów to dlaczego my jednostronnie mielibyśmy przyznawać przywileje naszym mniejszościom? Przy okazji,- prosze zastanowic się, dlaczego te państwa (np. Niemcy) nie dopuszczają do wprowadzenia u nich praw wyborczych mniejszości podobnych do obowiazujących obecnie u nas!
3.jaką korzyść społeczeństwo Polski ma jakoby odnieść z tego, ze mniejszości są teraz w sejmie nadreprezentowane w stosunku do obywateli polskiego pochodzenia?

Najnowsze wpisy