Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Giganci dogadują się w sprawie budowy polskiej atomówki

Giganci dogadują się w sprawie budowy polskiej atomówki

Wyświetlaj:
Bożydar / 83.31.74.* / 2012-08-23 14:01

Mikołaj Budzanowski poinformował, że resort chce, by KGHM, Tauron i Enea współfinansowały razem z PGE budowę elektrowni jądrowej w Polsce

Minister skarbu M.Budzanowski pod kontrolą premiera Tuska i Grada wykonuje słuzbowe polecenia. Zrządy wykonuja polecenia rad nadzorczych spółek posiadających wiekszośś SP. Nie chodzi juz o nepotyzm, ale o obciążenie SP na rzecz obcych mocarstw atomowych (Rosja, Francja) i likwidujacych swoje elektrownie atomowe Niemcy. Jednocześnie jest zagrożeniem dla rozwoju polskiej energetyki opartej na własnych surowcach a także zagrożeniem skażenia wody , ziemi i Bałtyku w przypadku ataku nuklearnego bez posiadania przez Polskę alternatywnej mocy odstraszającej. Technologia prezentowana przez ww kraje jest przestarzała, miejsc pracy ubędzie w dziale energetyki altrnatywej a ryzyko utraty zasobów SP się zwiększa. Sprawą tą powinna zająć sie Rada Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem Prezydenta
Zofia12 / 2012-08-23 14:46
najśmieszniejsze z tego wszytskiego jest to że rząd PO nawet nie przeprowadzi referendum w tej sprawie... Platforma Obywatelska...chyba Platforma Koleżeńska.
Albo ja jestem za wolny ??? / 89.70.205.* / 2012-08-23 13:10
A kto powiedział i napisał, że Polacy się zgadzają na elektrownię jądrową?????? Hola nie tak szybko.
pr rp / 199.67.203.* / 2012-08-23 13:23
Wszyscy uciekaja od atomu a polska sie w niego pcha. Jeśli elektrownie beda robic jak nasze autostrady czy stadiony to bedzie to najdrozsza i najbardziej wadliwa elektrownia atomowa swiata.

Moze lepiej zainwestowac w energie odnawialna budujac pola wiatraków nad morzem jak robia to niemcy, anglia i francja.
Paw31 / 94.42.181.* / 2012-08-23 13:16
Szybko? Człowieku jak oni się za to zabiorą to po 2020 równie dobrze może być 2050. I ja osobiście oscylowałbym koło tej "szybkiej" daty :)

Najnowsze wpisy