Forum Polityka, aktualnościKraj

Giganci przemysłu po cichu uciekają z Niemiec

Giganci przemysłu po cichu uciekają z Niemiec

Wyświetlaj:
sts czytelnik / 83.31.130.* / 2010-11-12 00:05
Największy sukcesem Rosji to było wyeksportowanie komunizmu. Wyeksportowano go do Brukseli, Paryża, Monachium. Od tego czasu PKB ppp Rosji wzrosło o 100% a Europejskie o 10%. A jak historia pokazuje komunizm ze swoją manią walki z Bogiem zniszczy każdy kraj.
issael / 188.33.123.* / 2010-11-05 12:47
proponuję UE aby jeszcze batdziej poszła w sukurs "zielonym" czyli dawniej czerwonym i rózowym. Jak jeszcze bardziej podduszą rodzimych producentów (firmy, koncerny), jak narzucą nowe albo podniosą juz istniejace abstrakcyjne podatki .. jak ten od CO2 .. to firm mogących operować na UE rynkach będzie coraz mniej, ku korzystnemu zubozebiu społeczeństw UE na rzecz innych cześci globu.
To dlatego oszołomy z UE chciały obłozyc podatkiem od co2 cały świat aby przedziebiorcy nie mieli gdzie ucoekac. Al;e tak się składa ze wiekszośc swiata wprawdzie z "szacunkiem" ale jednak ma w czterech literch, to czego chca oszołomy z UE.
A swoja droga, jaki poziom głupoty musi jeszcze osiagnac klasa polityczna w UE aby społeczeństwa dostrzegły , jak klasa polityczna im szkodzi i co jeszcze wazniejsze jak ta klasa polityczna jest głupia?
normalny / 83.22.143.* / 2010-11-05 15:42
Jestem zdania, że do Brazylii zamiast hut należy wysłać zielonych i innych aktywistów ekologicznych gdzie będą mogli do syta zbratać się z przyrodą. Natomiast starej dobrej Europie należy pozwolić robić to z czym od lat radzi sobie najlepiej - dobrej jakości produkcję przemysłową i rolną + research. Prózniaków tęskniących o próznowaniu pod palmami należy wysłać pod palmy.
tak sobie myślę / 193.34.100.* / 2010-11-05 14:58
Nie zgodzę się z przedmówcą. Wszyscy powinni dbać o środowisko a to że UE w tym przoduje jest dobre i mam nadzieje, że reszta pojdzie tym przykładem, a wtedy nie będzie potrzeby przenoszenia fabryk poza UE. Jedni są po prostu bardziej odpowiedzialni za losy naszej planety a drudzy mają to gdzieś i liczą tylko kasę. Podobnie jest z podejsciem do finansów - UE tnie wydatki a USA drukuje pieniądze. Czas pokaże kto miał racje.
issael / 46.113.213.* / 2010-11-05 17:48
Z czym się nie zgodzi - tak sobie myślę -?
Co dobrego jest w podatku od CO2? Wszak ten podatek nie ratuje środowiska , ale za przyczynia sie do spekulacji , do handlu tzw emisjami, a przede wszystkim podraza każdą prosukcję w UE i nie tylko produkcję, absurdalne podatki obnizaja poziom życia obywateli.
Dbanie o srodowisko to nie sa podatki od co2 czy inne oszołomskie podatki nazucane przez lobby zielonych ze sprzymiezonymi grupami interesu. Z tym ze na pewno nie jest to interes ekologiczny.
Mi ochrona srodowiska kojarzy sie z tym ci juz w UE zrobiono i robi sie dalej, czyli z ograniczaniem emisji najbardziej trujacych odpadów, a na lokalnych poziomach z rozbudzaniem postaw obywatelskich, w kierunku uswiadamiania czym jest srodowisko, czy najzwyklejsze segregacje smieci, albo ograniczanie (mądre) wszelkich opakowań, stosowanych w nadmiarze. O tym jak jest róznie , swidczy Neapol i tamtejsze społeczeństwo, na potege zasmiecajace srodowisko swego zamieszkania, jestem pewien, ze inna postawa neapolitańczyków w kwestti smieci, tzn ich odpowiednie segregowanie i gromadzenie,( a nie rozrzucanie gdzie poadnie) zaowocowała by o wiele mniejsza uciazliwoscią niz jest to obecnie.
Pic polega na tym ze grupy interesu i współgrajacy z nimi ekolodzy sprytnie to mieszają i naturalny odruch , polegajacy na checi utrzymania srodowiska, w jak najmniej zanieczyszczonym stanie, wykorzystuja do swoich komercyjnych celów, czyli do uzyskania jak najwiekszej kasy.
Z jednej strony absurdalne podatki od CO2, a z drugiej nieiefektywne technologie, chocby energetyczne, podrazajace energie elektryczna. Czy to nie ciekawe ze to w UE lansuje sie technologie wysoce nieefektywne, z które w końcu musi zapłacic konsument, czy kazdy w UE.
A sa technologie energetyczne, które sa o wiele wydajniejsze i równiez ekologiczne, ba stare technologie, sa tak udoskonalane , ze moga spełniac nowe ostre normy.
Ale to nie w UE, tu dopłaca sie do technologi (nieefektywnych), tych producentów krtórzy zasilaja kasy organizacji ekologicznych. Przypomina to afere ze szczepionkami, mocno niedopracowanymi , które to szczepionki na swińska grype lansowały srodowiska podobnie jak lansuja niedopracowane technologie energetyczne. W sprawie szczepionek tez wypowiadała się światowa organizacja zdrowia, po czym okazało sie ze autorytety tej organizacji biora wieksza kase własnie od producentów szczepionek.
Ponadto kozystanie z pretekstu CO2 , jako głownego zagrozenia tzw efektu cieplarnianego, dla ogłupienia ludzi, juz powino budzic podejzenie, kazdego o przeciętnym ilorazie inteligencji. W pewnym miescie USA zadalem pytanie, pewnemu panu , który pełnił kiedys bardzo wazna funkcje państwowa, jak wyjąsni zmiany klimatu na wszystkich planetach układu słonecznego, wszak tam nie ma człowieka który produkował by CO2 ?.
Zatkało GO na chwile, a potem odpowiedział coś zartem, i zmienił watek, nie doczekałem sie odpowiedzi, a na przerwie, podeszło do mnie dwóch miłych postawnych panów i poprosili mnie na zaplecze. Tam na audiencji prywatnej miałem dostac odpowiedx. Oczywiscie chodziło im o to abym nie brał udziału w dalszej cześci tego przedstawienia. Nie doczekałem sie przyjscie gospodarza, po "wystepie" wyjechał , nie miał czasu na spotkanie ze mna, choc podobno mnie zapraszał.
Jacqb / 2010-11-05 15:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W skali Ziemii nic nie pomoże ograniczanie w UE, gdy najwięksi truciciele pozostają niewzruszeni. Problem na pewno jest duzo bardziej zlozony, bo proces przenoszenia produkcji ciezkiej poza granice UE i USA jest nie do zatrzymania. U nas tworzy sie spoleczenstwo informacyjne i nie bedzie nam przeszkadzalo ze odpady pozostaja w Indiach czy Brazylii, a towar doskonalej jakosci wraca do UE. Wszyscy graja ekologia. Hipokryzja jest po zielonej i po szarej stronie. Mi zal tylko widlastych V8 :).

Najnowsze wpisy