Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gigantyczna afera korupcyjna

Gigantyczna afera korupcyjna

Money.pl / 2006-05-09 19:50
Komentarze do wiadomości: Gigantyczna afera korupcyjna.
Wyświetlaj:
poszkodowana / 83.8.60.* / 2006-09-21 18:31
czy ktos zwrocil uwage na to ze w legnicy dziala taka sama osmiornica jak walbrzyska? jest wspaniale zorganizowana ,tu tez zaangazowani sa biegli sadowi, sedziowie, wszyscy wspolpracuja z bandytami lekarzami. dlaczego to tak dlugo trwa i nic nie mozna z tym zrobic? przeciez zus zabija ludzi.
jan man / 83.142.122.* / 2006-06-07 22:04
To jest małe piwo co do faktu,że w katowicach ZUS wydawał i wydaje decyzje na sfałszowanych przepisach a pomocnicy i polecznicy, sędziowie sądu pracy, okręgowego i apelacyjnego wydawali wyroki w Imieniu R.P. Dotyczy wszystkich grup zawodowych nawet osoby które uzykały świadczenia po 65 latach życia ( można im zabrać do 26 lat okresów zatrudnienia )jak to działa?
www.bezprawiezus.republika.pl
Sioux / 212.244.191.* / 2006-05-16 10:57
Tytuły krzyczą ZUS!, a w treści: adwokaci, biegli, lekarze..
Komu zazeży na dokopaniu ZUsowi????
baj / 83.31.203.* / 2006-05-11 08:23
a cz7y to chodzi o byłego prezesa sądu Rejonowego w Wałbrzychu Krzysztofa Świt..............może ktoś wie
DA / 195.225.68.* / 2006-05-10 23:54
Gigantyczne afery dotyczą polityków i światka mafijnego. To jest co najwyżej duża afera. Nie zaciemniajcie obrazu rzeczywistości...
kRYSTYNA o. / 83.30.13.* / 2006-05-10 21:49
to jest argument na zlikwidowanie takiej instytucji
jak ZUS jak rownież argument za zlikwidowaniem podobnych funduszy

jak władze polskie moga tak lekcewazyć narod
czy polak nie jest w stanie sam zaplacic skladki
za swoje ubezpieczenie emerytalne i sam jej pilnowac
TEN FUNDUSZ I INSTYTUCJA ZUS JEST KORUPCJĄ
ONA WYMUSZ A SWOJĄ ORGANIZACJĄ, BEZCZYNNOŚCIĄ - ZŁODZIEJSTWO, KOMBINACJE
A W EFEKCIE KOŃCOWYM TOTALNĄ NIEMOŻNOŚĆ
JAKIEJKOLWIEK KONTROLI
Spokojny / 83.21.37.* / 2006-05-10 20:18
To wcnie jest afera, takie praktyki stosowane są nagminnie. Znam mechanika samochodowego, chłop zdrów jak ryba, oczywiście nie z dzisiejszych rzek. któremu lekarz orzecznik załatwił rentę tylko za to, że ten naprawia mu samochód. Ludzie cały szreg gospoś, biednych lekarzy, ma załatwione przez nich renty, a wy z byle czego robicie afery, zamiast sprawdzić praktyki stosowane w całej Polsce. Renty nie dostaje dlatego nawet chory człowiek, jeśli nie ma nic na poparcie swojej choroby, ponieważ komuś muszą odmówić. Przecież Polską, w każdej dziedzinie steruje bandyta i złodziej.
ela / 213.25.48.* / 2006-05-11 18:24
a mojego syna scigaja za 50 zlotowy mandat za palenie na dworcu pkp , hahahahaha
prik0 / 84.40.226.* / 2006-05-15 14:06
I słusznie bo palenie jest szkodliwe dla otoczenia
dorotea / 83.21.80.* / 2006-05-10 17:45
Już rząd MIllera miał zlikwidować renty a wraz z nimi Fundusz Rentowy! Jaka to byłaby ulga dla nas wszystkich...
Romeoo / 89.238.17.* / 2007-08-08 20:05
Doroteo... ulga ulgą! Ale pomyśl co będzie jak Tobie zabrknie zdrowia do pracy, albo wypadek w pracy? Czy wtedy też będziesz za tym, aby zepchnęli Cię z jakiejś góry ...tak jak niegdyś bywało? Dorośnij Doroteo do cywilizacji!!
kruso_dawca / 83.26.206.* / 2006-05-10 16:02
Do sznownych autorów. Panie Tomaszu, Panie Grzegorzu - to jest portal money.pl a nie tabloid.pl. "Money", którymi obraca ZUS to ani środki skarbu państwa, ani budżetu tegoż państwa. Wy zaś ochoczo piszecie, że "Według prokuratury skarb państwa stracił ...." oraz "Prokuratura nie wyklucza, że straty budżetu okażą się ....". Prokuratura może być niedouczona, ale ekspertom money.pl to już nie uchodzi
ona / 84.40.132.* / 2006-05-10 22:10
coz, takie jest w Polsce prawo, inaczej nie mozna napisac, bo za chwile bedzie proces. prosze wiec nie ganic dziennikarzy.
JA / 84.10.9.* / 2006-05-10 17:33
A dotacje z budżetu Państwa -to co?
prik0 / 84.40.226.* / 2006-05-15 14:14
Jakie dotacje??? Najpierw rząd wyciągnął kasę z zus-u, a potem go "dotuje", śmiechu warte. Widać komuś zależy na tych "dotacjach" bo jak były prezes zus prof. Gajek wyciągnął zus z tarapatów to go zwolniono. Właśnie chyba po to żeby istniały te dotacje. A faktycznie w zusie są pieniadze tych co płacą składki i to oni stracili, z biegiem lat emerytura będzie coraz niższa.
krzysiek_28 / 83.19.54.* / 2006-07-18 16:53
z Prof. Gajkiem to już w ogóle dziwna historia. Jedyny prezes który zdobył uznanie pracowników, i spłacił kredyty komercyjne zaciągniete przez swojego poprzednika na wypłate świadczeń. I jedyny który zainteresował się problemem windykacji należności od niesolidnych płatników.Szkoda ze mało kto z was wie jakiego rzedu sumy widnieją na tzw. saldach WINIEN. Być moze komuś było nie na ręke że Pan Prezes zainteresował tematem egzekucji. Zreszta po dziś dzień nikt nie jest zainteresowany zaopatrzeniem tej instytucji w odpowiednie narzędzia do skutecznego ścigania ....... .resztę sobie dopowiedźcie.Pozdrawiam.
pomysłowy Dobromir / 83.5.102.* / 2006-05-10 15:07
ogrodzić całe miasto i wydać przepustki niewinnym? Jeśli sie tacy znajdą oczywiście;-)
pomysłowy Dobromir / 83.5.102.* / 2006-05-10 15:07
ogrodzić całe miasto i wydać przepustki niewinnym? Jeśli sie tacy znajdą oczywiście;-)
rvm88 / 83.30.90.* / 2006-05-10 14:58
Ale to jest przecież samiuteńki tylko wierzchołek góry lodowej. A co się dzieje w skali całego kraju? Ileż to osób pobiera nienależne im świadczenia i to czsami nie małe, bo przekraczające niejednokrotnie kwotę 25 tys złotych? Dodatkowo jeszcze dorabiając na lewo lub prawie na lewo? Ale myślę, że nie tędy droga. Gdyby tych wszystkich rencistów tak dokładnie zweryfikować, to gwarantuję, że właściwie uprawnionych do korzystania z tego świadczenia było by 1/4 tego, co w tej chwili. Przeważająca większość przyznawanych świadczeń to są lewe świadczenia za kaskę, układy i znajomości. I na domiar złego krąg tego typu osób ciągle wzrasta. Stąd ci, którym one rzeczywiście przysługują biorą renty w wysokości wystarczającej na zakup miesięcznie kilku bochenków chleba. No ale jak zdrowy facet pobiera rentę jako, że ciężko chory na serce, a w rzeczywistości nosi na jednym ramieniu i to bez najmniejszego wysiłku w dodatkowej pracy worki o wadze 25kg i mu to nie przeszkadza, to co tu dalej mówić? I jest to dosłowny przykład, który obserwuję codziennie. Może ktoś w końcu wziął by się za tych wszystkich udawaczy i symulantów. A teraz podam swój przykład. Ja w tej chwili jestem na rencie po jej przedłużeniu na 3 lata. Czyli razem 4. Jestem na prawdę chory, bo mam, a w zasadzie nie mam jednej nerki, a drugą ochoczo właśnie zjada sobie raczysko (z tego powodu mam przewlekłą niewydolność jedynej nerki) i lada moment mogę w najlepszym przypadku trafić na dializy. O przeszczepie mowy być nie może w tej sytuacji. Dodatkowo mam zawroty głowy i uszkodzony kręgosłup. Ale za to nasz kochany ZUS najpierw przyznał mi rentę na rok, a teraz na 3 lata. Tak jak by oczekiwał, że w którymś momencie cudownie ozdrowieję, czyli, że w jakiś cudowny sposób kregosłup mi się naprawi, usunięta nerka odrośnie, a z tej chorej rak sam zrezygnuje i dodtakowo ją jeszcze naprawi. Słowem dali mi na to 3 lata. Długo, prawda? I teraz mam pytanie, o co w tym wszystkim chodzi? I na co oni liczą? Przecież to istny nonsens. Na prawdę nie mogę tego pojąć. Ale i tak się chociaż z tego cieszę, że dostałem na 3 lata, a nie na rok. Może jakoś przetrwam do następnej komisji (badania przez lekarza orzecznika). Ale bardzo wątpię.
Augustyn / 194.116.134.* / 2006-05-10 21:46
Lekarz przyznal rentę najpierw na rok, potem na trzy lata, bo
a nuż za trzy lata chory coś odloży na malą gratyfikację dla lekarza, gdy będzie znowu stawal przed orzecznikiem.... Wszak jest za co dziękować !
rvm88 / 83.30.90.* / 2006-05-10 15:00
Przepraszm, wkradł się błąd nie 25 tys złotych, a 2,5 tys złotych. Zapomniałem wstawić przecinka.
wethead / 83.24.170.* / 2006-05-10 14:02
na korupcję jest tylko jedna metoda i to powszechnie znana a mianowicie kara, polegająca na konfiskacie całego majątku bez wzgledu na wielkość korupcji i zbadanie stanu majątkowego osób powiązanych przez US i prokuraturę. Wtedy ryzyko byłoby tak duże, że chętni by zniknęli. Jest jedno ale,... w sejmie irządzie zasiadają tzw. politycy a oni nigdy takiego prawa nie uchwalą bo któżby kręcił bicz na siebie.
* dla nie zorientowanych: w polityce aby być wystawionym przez partię do wyborów trzeba spełnić jeden podstawowy warunek - partia musi mieć na tą osobę tzw. "haka" czyli ta osoba musi mieć coś konkretnego na sumieniu aby można nią było sterować. To wyjaśnia absurdalne zachowania polityków nawet najwyższego szczebla. Przykładów znajdziecie bez liku - wystarczy pomyśleć - pamiętajcie w polityce nie ma przypadków.
jj_Makro / 82.143.136.* / 2006-05-10 16:08
Jestem za konfiskata majątku za łapówkarstwo! Na rok do więźnia i niech wraca z powrotem do swojej pracy! hahaha
weres / 80.53.43.* / 2006-05-10 14:19
Tylko kto miałby wprowadzać tu prawo i sprawiedliwość? Sami aferzyści? Wiem, że to jest jedyna metoda, ale trzeba nowej, czystej, mądrej i zdeterminowanej siły politycznej, której nam brak. Nie koniecznie trzeba odbierać wszystko tym, którzy wzięli 100 złotych, ale powiedzmy wziąć 2 x to co wzięli. Niestety afera paliwowa udowodniła, że PiS nie jest w stanie tego zrobić, bo sam jest umoczony.
popapraniec / 217.8.190.* / 2006-05-10 13:53
kolejny raz możemy testować uczciwość elit. i jak wypada fatalnie. kradną wszyscy od adwokatów po urzędników. terez już grupuja się i tworzą mafie.
jedno wałbrzyskie. teraz pomyślcie co się dzieje w Polsce.
nie przestrzegamy podstawowej zaasdy: kontroluj i sprawdzaj a na pewno coś znajdziesz. brak wykrytych afer śwadczy o braku kontroli.
nauczył mnie tego Jacek
zdenek / 83.5.183.* / 2006-05-10 11:03
co do sędziów prawników i adwokatów to pan Safjan i Kalisz szczególnie dbają o jakość ich pracy. i honor zawodów prawniczych.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy