Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gigantyczna afera korupcyjna

Gigantyczna afera korupcyjna

Money.pl / 2006-05-09 19:50
Komentarze do wiadomości: Gigantyczna afera korupcyjna.
Wyświetlaj:
xx / 217.74.68.* / 2006-05-10 08:29
"Głośno było także o lekarzach, którzy za pieniądze uznawali młodych mężczyzn za niezdolnych do służby woskowej."

Sluzba woskowa ? To w salonie kosmetycznym ? Pewnie to znaczy depilacja nog starym wlochatym babom, czy cos w tym stylu ???

A moze sluzba wioskowa ? Pewnie to znaczy zbieranie odchodow zwierzat gospodarkich na wsi ???
Znajomy Kulawego / 82.36.163.* / 2006-05-10 00:13
Mam znajomego który w nieszczęśliwym wypadku stracił nogę. Jest na rencie po tym wypadku.
I co roku musi stawać przed komisją ZUSowską, która sprawdza czy mu przypadkiem noga nie odrosła.
piet / 62.87.173.* / 2006-05-10 20:26
A ja znam osobę, która w po czterech latach pracy jako nauczycielka załatwiła sobie stałą rętę za utratę głosu.
(za trzy tysiące).A z rencistów, których znam, większość sobie rętę załatwiła.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-05-10 14:08
Właśnie dlatego, że trzeba płacić oszustom wyłudzającym renty. Ci mają dużo czasu, zdrowia i profesjonalnego przygotowania. Prawdziwy inwalida ma mniej czasu i zdrowia..
Racjonalista / 83.15.162.* / 2006-05-10 16:17
Co racja, to racja. A kasa sie nie zmarnuje, bo i tak napędzi koniunkturę w gospodarce.
Państwo nie może oszczędzać na wydatkach na swoich obywateli, ponieważ nieuchronnie prowadzi to do sytuacji jaką mamy w Polsce, USA, czy Rosji - wszechobecna nędza ze złocona wierchuszką.
Wojslaw / 217.153.187.* / 2006-05-10 13:39
Myślę, że gdybym wypłacał komuś rentę z własnej kieszeni (a ZUS pośrednio wypłaca ją właśnie z mojej), to też kazałbym mu się stawiać, chociażby dla tego, żeby sprawdzić czy żyje.
Ten co wyżej / 83.15.162.* / 2006-05-10 16:34
Państwo różni się w dosyć istotny sposób od obywatela - porównywanie budżetu państwa do budżetu domowego charakteryzuje myślenie domorosłych ekonomistów prowadzące nieuchronnie każdą gospodarkę do załamania.
Polecam inny przykład - czy gdyby pan wpłacał panowi X, nazwijmy go Ofe, pieniążki na starość, to czy jednocześnie byłby pan skłonny wypłacać mu odsetki za pożyczanie części wpłaconych pieniędzy? Myślę, że w takiej sytuacji szybko podziękował by pan panu Ofe, i powrócił do pana Y, nazwijmy go pan Zus, który wprawdzie ma nie po kolei w głowie (bo nie zakłada osiągania zysków) ale nie ograbia swoich klientów wmawiając im chciwość i korzystając z ich naiwności...
jacek36---------- / 83.11.241.* / 2007-01-25 15:12
a ja mysle ze jednak sprawa ma sie inaczej i zus wlasnie powinien zajac sie obywatelami i pracowac dla nich a nie budowac za nasze pieniadze potezne gmachy i bawic sie. przeciez po to jest. a jak nie to dla mnie jako obywatela ta instytucja moze nie istniec.
eurypides / 83.17.184.* / 2006-05-10 19:56

-oczywiście. Państwo (tzn. biurokratyczna mafia i pasożytnicze grupy interesu) środki na swoje "utrzymanie" zwyczajnie kradnie, natomiast zdecydowana większość obywateli musi na życie pracować w pocie czoła

< porównywanie budżetu państwa do budżetu domowego charakteryzuje myślenie domorosłych ekonomistów>
-cóż za efektowne pchnięcie-jak się domyślam "domorośli ekonomiści" to ci, którzy nie mają w domu ołtarzyka ku czci Ś.P. J. Maynarda Keynesa. I owszem, budżet państwa, podobnie jak budżet domowy powinien być zrównoważony. Pomijając b. rzadkie przypadki gigantycznych klęsk żywiołowych czy niszczących wojen totalnych. Natomiast
każdy, kto "postuluje" opętańcze wydawanie nieistniejących pieniędzy ("deficyt") jest po prostu zwykłym, bezczelnym złodziejem. I na dodatek tchórzem-bo okrada tych, którzy się przed jego zachłannością bronić nie mogą. Czyli dzieci i jeszcze nienarodzonych. Wszystko to w imię zwiększenia bieżącej konsumpcji grup interesu udzielających takiemu dobrodziejowi/złodziejowi politycznego wsparcia


-nieuchronnie to do załamania doprowadzają każdą gospodarkę "sprawdzone" socjalistyczne metody "stymulacji popytu" przez dodruk (lub "kreację")
Banach / 83.15.162.* / 2006-05-11 09:39
Z powyższego mozna wysnuć dwa wnioski - po pierwsze Amerykanie są bezczelnymi złodziejami (Ich obecne zadłużenie wynosi ok. 8 000 000 000 000 USD (8 tys mld), a wliczając do deficyt budżetowy, ujemną wartość wymiany zagranicznej, etc., niektórzy dochodzą do wyniku 10x większego.
I z tym się oczywiście zgadzam.

"-nieuchronnie to do załamania doprowadzają każdą gospodarkę "sprawdzone" socjalistyczne metody "stymulacji popytu" przez dodruk (lub "kreację")"
Z tym się może zgodzić głupek albo Marsjanin (nie znający realiów). Skoro socjalistyczna gospodarka jest taka niewydolna, to dlaczego wszystkie państwa w których panował lub panuje powszechny dobrobyt doszły do tej sytuacji właśnie prze socjalizm? (Niemcy, kraje skandynawskie, Kanada, Szwajcaria i wiele innych). Jednocześnie odchodzenie od socjalizmu powoduje pogarszanie kondycji gospodarczej (Niemcy w ciągu ostatnich 12-15 lat). Jednocześnie nie znam osobiście oczywistego przypadku (pewnie moja ignorancja), żeby metody sterowania gospodarką na modłę kapitalizmu anglosaskiego (w odróżnieniu od socjalistycznego) przynosiły stabilny wzrost i wysoki poziom życia społeczeństwa. W tym modelu nierównowaga społeczna kończy sie albo rewolucją (Rosja) albo wymarciem narodu (Polska :).
Dla racjonalnych ekonomitów jest oczywiste, że w związku ze wzrostem PKB o np. 5%, trzeba wykreować mniej więcej 5% istniejącej ilości pieniądza. W przeciwnym wypadku System bankowo-finansowy państwa (czyli ta część gospodarki która nie zajmuje się produkcją ani świadczeniem usług nie związanych właśnie z tym systemem) ma coraz większy udział w gospodarce, co właśnie obserwujemy w Polsce.
Mój przedmówca ma więc rozdwojenie jaźni, bo z jednej strony nie podobają mu się złodzieje i jest zwolennikiem równowagi, a z drugiej strony jest przeciwny jedynej skutecznej metodzie zachowywania tej równowagi...
Za duże zaufanie do propagandy krajowych "autorytetów" ekonomicznych :D
Catbert / 83.25.216.* / 2006-05-10 13:48
Drogi Wojsławie - z chwilą śmierci ZUS dowiaduje się o tym fakcie - ponadto nie jest konieczne stwierdzanie czy kalectwo ma charakter trwały w przypadku utraty kończyny. Pieniądze wydane na Twoją naukę czytania powinieneś zwrócić podatnikom.
Mojego znajomego sąd wyleczył z cukrzycy - to pewnie geniusze Twojego pokoju.
ares / 81.190.1.* / 2006-05-10 00:46
Z tego cyklu - kiedyś słyszałem o przypadku, że faceta bez ręki komisja uznała całkowicie zdolnym do pracy i odebrano mu rentę. Nikt nie pofatygował się, żeby spojrzeć w dokumentację, a facet był w protezie. Ciekawe czm się zajmowali jak facet był w gabinecie ..
Jan N. / 83.31.151.* / 2006-05-10 18:47
Moja znajoma poszła na komisję ZUS,
lekarz pyta: Jak się pani czuje?
ona odpowiada: dobrze.
l.: dziękuje może pani wyjść
Napisał: zdrowa, zdolna do pracy!!!
nonookie / 212.182.63.* / 2006-05-09 19:50
NIedobrze mi sie robi jak czytam wiadomości o polsce. Polacy okradaja siebie, swoich znajomych i swe rodziny...

Czego sie powinnismy nauczyc?

Olać emerytów, rencistów, usunąc wszystkie swiadczenia socjalne, zlikwidowac bezplatna nauke. Moze wtedy bazując na przyslowiu "mądry polak po szkodzie" idioci przejzeli by na oczy.
wnioskodawca / 83.21.37.* / 2006-05-10 21:09
Regulamin forum
mysza / 2006-05-09 21:14 / portfel / Bywalec forum
Ale gdy orzecznicy odmawiają "renciny" lumpowi, to zaraz można obejrzec ciekawy program o krzywdzie pacjenta w TVN,Polsacie itd. Lekarze,którzy kasują powinni podlegać konfiskacie mienia w stopniu adekwatnym do wartości szkody oraz zakazie prawa wykonywania zawodu dożywotnio z przyczyn czysto etycznych.
andre55 / 193.59.95.* / 2006-05-10 09:01
taaaa, pomysł dobry. Tylko za kilka miesięcy w całej Polsce pozostałaby jedna diesiąta obecnaj liczby lekarzy
Johnny 11 palców / 217.17.33.* / 2006-05-10 16:44
Ale z ciebie optymista,hahaha...wyjechało bądz wyjedzie 25%,zamkną za łapówy 74%, a 1% zgasi światło i pójdzie do domu...albo na zasiłek hahaha
rozbawiony... / 83.15.162.* / 2006-05-10 16:36
No i dobrze, idiotów nam nie potrzeba
preeezes / 83.28.212.* / 2006-05-09 21:01
moze i ja postaram sie o rencine?
sadze ze był to dobry sposób... czekanie po tych wszystkich urzedach i gabinetach jest tak uciążliwe ze wielu woli poprostu zapłacić...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy