Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gigantyczne straty po przejściu trąb powietrznych

Gigantyczne straty po przejściu trąb powietrznych

Wyświetlaj:
Sprawcarzepaku / 83.20.131.* / 2012-07-02 17:54
tusk odbuduje...
a kto zapłaci?
Pan zapłaci, pani zapłaci....
DonaldDuck / 83.29.253.* / 2011-07-15 12:45
Tusk jak zwykle przed kamerami obiecuje, szkoda, że później nie dotrzymuje obietnic
7% / 31.61.129.* / 2011-07-15 12:28
Ważne, że ma w tv darmowe spoty, których zakazał innym, szczególnie opozycji w ordynacji wyborczej, która jest rozpatrywana obecnie przez TK.
A sam proszę, spot za spotem, a w nich obietnica za obietnicą. I wszystko w ramach wielkiej troski wodza o dramaty ludzkie.
Zawsze trochę ludzi uwierzy.
pitt2 / 83.17.3.* / 2011-07-15 12:21
Takie działanie premiera jest szkodliwe. Pokazuje wszystkim że nie warto się ubezpieczać, bo rząd pokryje wszelkie szkody ( oczywiście na koszt podatników). Takie więc przekaz jest jasny - NIE UBEZPIECZAĆ SIĘ!
wojens / 79.191.174.* / 2011-07-15 13:26

bo rząd pokryje wszelkie szkody (
oczywiście na koszt podatników). Takie więc przekaz jest jasny -
NIE UBEZPIECZAĆ SIĘ!

A Kaczyński jeszcze postuluje, żeby PZU wyplacil tym biedakom pieniądze w ramach akcji charytatywnej. Czyli nie ubezpieczysz się a ubezpieczyciel i tak ci wyplaci. Surrealizm.
cit1 / 91.94.17.* / 2011-07-15 12:32
I nie płacić abonamentu rtv. Co tam, wolno mu, ma gest.! Kto mu zabroni ręcznego sterowania. Też bym miał, zwłaszcza, że z nie swojej kieszeni i bez odpowiedzialności.
5,20 / 91.94.17.* / 2011-07-15 12:21
A co mu tam? My zapłacimy, on ma darmowe spoty w telewizjach w ramach kampanii wyborczej. A powód dobry i szczytny, o lepszy niż kataklizm i ludzka tragedia trudno.
Z czego da? Skoro kupujemy benzynę (95) znów po 5,20, zapłacimy znów i po 5,25 zł/l. I tak do czasu kiedy będzie po po.
oborowy / 79.185.99.* / 2011-07-15 12:14
Czy ten Palant nie powinien być POstawiny przed trybunał za melwersację
pieniedzy podatnikow???
podchlewi / 79.184.180.* / 2011-07-15 12:40
Oborowy ile dostajecie za wpis, dał byś radę mnie wkręcić?
Dobry jestem, nikt we wsi tak nie pluje na TUSKA jak ja.
Umiem wpisywać literki "PO" do każdego wyrazu który zawiera "po".
Sprawdzę się. :)
wojens / 79.191.174.* / 2011-07-15 13:39


Oborowy ile dostajecie za wpis, dał byś radę mnie wkręcić?

On chyba to robi bezinteresownie. Raczej nienawiść do PO i beznadziejna sytuacja jego sekty nim powodują.
Zresztą kto by pacil za pisanie bzdur na forum o tak malym zasięgu.
sceptyk / 2011-07-15 12:06 / Tysiącznik na forum
Donek,
a mi słońce wypaliło trawnik. Oczekuję, ż emi go naprawisz.
oborowy / 79.185.99.* / 2011-07-15 12:03
No to firma Ubezpieczeniowa Donald Tusk wykończy konkurencje w dziedzinie ubezpieczeń

Kto bedzie chciał płacic składki na ubezpieczenie jak może dostać odszkodowanie bez płacenia składek ???

Czy to jest Quwra normalne ??

Pytam Was Yntelegenci z Duzych Miast.
oborowy / 79.185.99.* / 2011-07-15 11:55
To co mamy w Polsce socjalizm??

zawsze tu mówiłem,ze SLD +PO= PZPR.
podchlewi / 79.184.180.* / 2011-07-15 12:28

zawsze tu mówiłem,ze SLD +PO= PZPR.

+ PiS
http://www.tvn24.pl/-1,1710696,0,1,nieszczescie-dotknelo-biednych-trzeba-byc-szybkim-i-hojnym,wiadomosc.html
Ale jak premier Kaczyński tak mówi to może się przekonasz?
Pytam się Ciebie Inteligencie z małej wsi.
oborowy / 79.185.99.* / 2011-07-15 10:43
Towarzystwo Ubezpieczeniowe D. Tusk w Akcji.

Zawiadamiam,ze zgodnie z ustawa ubezpieczen majatkowych ubezpieczony nie moze się na szkodzie wzbogacić.

Może co najwyżej odbudowac do stanu z przed szkody.

I na przyklad, gdyby osoba ubezpieczyla dom w dwóch- trzech firmach i we wszystkich na cala wartość budynku, to obowiazkiem tych firm bedzie wypłata tylko na kwotę odbudowania tego domu do stanu jak przed szkodą.

czyli wowczas kazda z tych firm pokrywa 1/3 kosztów odbudowy tego zniszczonego domu.

W przypadku tego co mówi Donald Tusk dojdzie do zlamania tej ustawy.

Ci co mają ubezpieczone- dostana odszkodowanie od firm i drugi raz od Rązdu. czyli od nas. Przeciez Tusk nie bedzie płacił ze swojej kieszeni.

Czy to jest Qurwa normalne ????

Ja rozumioe, gdy rzad pomaga odbudowac dom ludziom biednym, ktorych nie stać było na ubezpieczenie.

Ale pomagać takim ,co maja wille ???
Tacy powinni mieć ubezpieczone swoje mienie, a nie to niech sobie odbudowują ze swojej kieszeni.
To może w ogóle nie bedziemy się ubezpieczać i bedzie nam Rząd wyplacał kase na odbudowe po szkodzie.

Czy takich nie było stać na 200-400 zl na rok na ubezpieczenie???

60zł kosztuje ubezpieczenie domu na kwote 100 tys zł. Tka jest prawda.
HejHej / 62.87.195.* / 2011-07-15 11:18
.. zbliżają się wybory, coś wreszcie trzeba zacząć robić
arch / 2011-07-15 11:40 / Tysiącznik na forum
coś wreszcie trzeba zacząć robić


To my PODATNICY odbudujemy te domy a nie żaden Tusk !
esu / 87.105.132.* / 2011-07-15 10:17
Lekarze już dostali podwyżki i siedzą cicho. Może przed wyborami spróbują jeszcze raz. W końcu jeszcze trochę czasu zostało. Nie wiem jak z pielęgniarkami - sądząc po ciszy to albo też dostały, albo szykują się na jesień. No i zostają jeszcze górnicy i policjanci, a płace w budżetówce już tak jak w Grecji przekroczyły wysokość płac w przedsiębiorstwach.
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-07-15 10:05
Przede wszystkim zadaniem rządu winno być wprowadzenie obowiązkowych ubezpieczeń majątkowych dla wszystkich. To rozwiązywałoby systemowo sytuację.
Dlaczego jedni płacą od lat, a inni tego nie robią oczekując pomocy państwa?
Państwo winno pomagać w sytuacjach nadzwyczajnych, nie może być jednak substytutem zaradności i odpowiedzialności obywateli.
Pomoc państwa musi mieć charakter komplementarny, a nie być substytutem ubezpieczeń.
Gdyby wprowadzić zasadę, że pomoc państwa tylko dla ubezpieczonych, gdyby wprowadzić podstawowe ubezpieczenia obowiązkowe [tzw. "ogniówka"] i ubezpieczenia byłyby tańsze.
Państwo mogłoby najbiedniejszym refinansować czy refundować koszty takiego ubezpieczenia
To wiedział już Bismarck. Dlaczego nie może funkcjonować to we współczesnej Polsce?

Mniej byłoby wtedy polityki i PiR, a i ludzkie nieszczęścia byłyby bardziej neutralne dla budżetu państwa.

Niestety to wymaga zmiany filozofii działania,porzucenia priorytetu prymatu polityki nad racjonalnością, także ekonomiczną.

Szerzej frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com:
wolny człowiek / 83.27.30.* / 2011-07-15 12:28
I tu się z Tobą nie zgadzam.
Po pierwsze: Szkody powstały głównie na wsi, są to więc gospodarstwa rolne. Jest OBOWIĄZEK ubezpieczeń budynków w gospodarstwie rolnym - inna sprawa na jakie sumy są te ubezpieczenia, ale to problem właściciela budynków - niskie składki - niskie sumy.
Po drugie obowiązkowe ubezpieczenia to raczej wzrost składki - przecież ubezpieczyć musi, więc po co obniżać składkę? Porównaj to sobie z OFE, początkowo po zwykle 2 latach prowizja od składek była znacznie obniżana, potem zezwolono na prowizję 7% , to tylko Allianz zachował się przyzwoicie i nie podniósł opłat, pozostali skrzętnie z tego skorzystali i doili klientów ile można.

Nie tedy droga. Powinno być KATEGORYCZNIE ogłoszone: ŻADNEJ POMOCY!!!!! za wyjątkiem totalnych klęsk żywiołowych o masowej skali jak np ubiegłoroczna powódź - w takich przypadkach powinna być OGRANICZONA pomoc państwa.
Należy tym ludziom pomóc, ale nie rozdając pieniądze!!!!!!!!!!
Udzielić nieoprocentowanego kredytu. Bank zażąda ubezpieczenia, a kredyt musi być spłacony!!!!
Wówczas każdy zastanowi się czy wydać 300-500 zł rocznie na porządne ubezpieczenie, czy w razie podobnych zdarzeń ponosić całe koszty szkody.
INNEJ DROGI NIE MA!!!!!!!!!!!!!
Tylko jakie to niepopularne, Cimoszewicz powiedział prawdę w 1997 roku i zniknął ze sceny politycznej i każdy populista i złodziej (tak złodziej, bo kradnie nasze pieniądze) na politycznym świeczniku obieca wszystko by nie narazić się socjalistycznej gawiedzi, a już przed wyborami, to wszystko obieca.
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-07-15 10:13
A w praktyce ja powiem: oni nakradli więc im zabiorę a wam rozdam i to ja wygram wybory a nie ty.
tade / 83.2.33.* / 2011-07-15 10:00
Trąba powietrzna przeszła, spustoszeń wiele uczyniła
Wnet się ta druga pojawiła.
Mimo że spokojna , uśmiechnięta może więcej szkód uczyniła.
Co prawda gospodarstwa oszczędziła
ale w psychice poszkodowanych wielkie spustoszenie uczyniła.
Zachwiała wiarę w moc słowa i słabość państwa obnażyła.
Nie pierwszy raz wizyta taka medialna się staje
dużo obiecuje mało daje.
Współczuję poszkodowanym nie z nich się śmieję
bo to nie do śmiechu, lecz inny obraz pokazuję.
nie najwny / 79.185.232.* / 2011-07-15 10:12
Spokojnie obiecanki, cacanki jutro zapomnimy i.t.d.........
~Kris / 2011-07-15 09:32 / Tysiącznik na forum)
Wybory powinny być co roku - najlepiej na jesieni : )))
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy