Forum Forum podatkoweInne

Gilowska akcyzą oskubie podatników

Gilowska akcyzą oskubie podatników

Money.pl / 2006-05-26 08:48
Komentarze do wiadomości: Gilowska akcyzą oskubie podatników.
Wyświetlaj:
bizon / 83.17.143.* / 2006-06-01 14:14
TAAAAK to jest właśnie ta "reforma tanie państwo" dorobiłeś się czegoś to teraz oskubiemy cię do czysta bo nam brakuje pieniędzy, taaak to o to nam chodziło jak szliśmy do wyborów (ja na PO, ale nie jestem w przekonaniu, że zrobiliby coś innego). Szkoda Polski niestety był to jeszcze do niedawna kraj w którym się w miarę spokojnie żyło teraz nie wiadomo co nam jutro ogłoszą, strach się bać.
JenA / 213.238.85.* / 2006-05-29 12:10
Wieloletnie rządy partii PO SLD zapewniły już taki dobrobyt że aż Zyta z zachwytu piszczy. Rozkradli co się dało, młodzież górniczą wysłali na emeryturę a teraz radźcie sobie sami. Zeby tylko, a jak sobie jeszcze dajecie radę to nałożymy Wam kaganiec podatkowy. Jak to nie pomoże to pomogą przepisy Unijne rozbrajające jakąkolwiek przedsiębiorczość albo wpuszające w maliny miliony ludzi lotne hasła proekologiczne zachęcające do zmiany systemów grzewczych (tak wygląda po myśli Zyty, PO, SLD uporządkowane państwo). Oni już właściciele żyją z odsetek albo przekrętów a reszta nie dyskutować, do roboty (najlepiej za granicę) - dziady.
Spraw zakończy się tak - Zyta akcyzę nie podniesie 4 razy tylko 2 - bo tyle chce - reszta to prowokacja (stare chwyty Komuny) a my będziemy szczęśliwi że tylko tyle.
Proponuję Pani Zycie jeszcze wprowadzenie podatku drogowego, może już ludzie zapomnieli , że wliczony jest w cenę paliw. Podatek od głupoty, jeśli IQ obywatela jest poniżej normy.
anty / 83.25.231.* / 2006-05-29 22:40
Ty koles cos ci sie pokaczylo w tej pustej glowce-ziuta nie jest w rzadze POSLD tylko Samoobrony i PISu i ona nie realizuje pomyslow liceralnych PO na jakies uporzadkowane panstwo o ktorym bredzisz ale realizuje finansoiwanie socjalistycznych mzonek pisuarow-czyli drwi z logiki, zdrowego rozsadku oraz dorobku wszystkich Polakow, ktorzy jeszcze tworza wartosc dodana-min po to, zeby napchac zasilkiem ta twoja "mlodziez gornicza", ktora nie wiem skad wziales, ale jak kazdy socjalista o nich sie bardzo martwisz-oni nie pozwola siebie skrzywdzic-co chca to dostaja-a ze nie chce im sie dopasowac jak innym polakom do zmieniajacej sie rzeczywistosci to robia co umiejaa-strajkuja, zeby inni na nich pracowali-reszta wyjezdza, zmiania miasta, rozstaje sie z rosdzina, zeby moc przezyc, gdy panstwo go lupi. przestan bredzic wiec i otworz oczy-podobne z nazwy jestescie sprawiedliwi-wiec kto naklada ten podatek...?
JenA / 213.238.85.* / 2006-05-30 01:08
Żyta była gorącym zwolennikiem wejścia do Unii. W ubiegłym roku podobno wyszliśmy w dotacjach gdzieś 1,5 mld - chyba euro - na dostosowanie wydaliśmy nie mniej niż 75 -bodaj euro- i trzeba powiedzieć zę gdyby to był prywatny biznes dawno by upadł w przeciwie do Zyty która za wszelką cenę pnie się w górę (nie ważne czy to PO czy PiS - chyba liczy się kasa albo to tylko sposób na życie) .Młodzież górnicza wypoczywa już po 40 bo tak chciała ponoć Unia. A jej gorący zwolennicy każą zaciskać pasa. Ludzie wyjeżddżają bo chcą przeżyć i to prawda ale nie dokońca. Mają jeszcze za zadanie utrzymać młodzież górniczą i całą polityczną biurokrację. Tak nawiasem mówiąc nikt chyba nie policzył ile nas to kosztuje.
anty / 83.25.231.* / 2006-05-29 22:40
Ty koles cos ci sie pokaczylo w tej pustej glowce-ziuta nie jest w rzadze POSLD tylko Samoobrony i PISu i ona nie realizuje pomyslow liceralnych PO na jakies uporzadkowane panstwo o ktorym bredzisz ale realizuje finansoiwanie socjalistycznych mzonek pisuarow-czyli drwi z logiki, zdrowego rozsadku oraz dorobku wszystkich Polakow, ktorzy jeszcze tworza wartosc dodana-min po to, zeby napchac zasilkiem ta twoja "mlodziez gornicza", ktora nie wiem skad wziales, ale jak kazdy socjalista o nich sie bardzo martwisz-oni nie pozwola siebie skrzywdzic-co chca to dostaja-a ze nie chce im sie dopasowac jak innym polakom do zmieniajacej sie rzeczywistosci to robia co umiejaa-strajkuja, zeby inni na nich pracowali-reszta wyjezdza, zmiania miasta, rozstaje sie z rosdzina, zeby moc przezyc, gdy panstwo go lupi. przestan bredzic wiec i otworz oczy-podobne z nazwy jestescie sprawiedliwi-wiec kto naklada ten podatek...?
ciekawa / 83.30.88.* / 2006-05-28 22:20
Jat takie TANIE PAŃSTWO stać na TAK DROGĄ GILOWSKĄ? A moze zlikwidować kilka ministerstw zamiast je mnożyć? Co Pani na to Pani Zyto?
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 21:18
Czyli mamy jasność. Kotwica 30 mld deficytu nie dzięki zatrzymaniu spirali wzrostu wydatków pańśtwa, ale dzięski wzrostowi społecznego obciązenia podatkowego.

Gratuluje pani, pani Premier.
muzyk / 83.135.140.* / 2006-05-28 13:11
To zdięcie Pani Zycie Gilowskiej oddaje w pełni jej "Fachowość "jako menagera do spraw Finansów .
LP / 83.135.140.* / 2006-05-27 20:10
Jeżeli ze wzrostu opłat na OC mają być płacone leczenia jak również renty powypadkowe to należy ten pomysł popierać . Jest to krok do uregulowan prawnych odpowiedzialności za sporządzone wypadki i szkody.
Co do innych to byłbym raczej ostrożny.
bizon / 83.17.143.* / 2006-06-01 14:03
Przepraszam, a gdzie pewność, że te pieniądze znowu nie pójdą na kolejną fundację lub stworzenie nowych miejsc pracy "urzędników" ministerstwa lub innego kumoterstwa.
Jaką my mamy nad tym kontrolę - żadną, więc mówię NIE!
mała / 83.29.228.* / 2006-05-29 22:47
opłaty podniosą wszystkim,a powinni tylko tym,którzy nie mają wyobraźni i powodują wypadki.Niby czemu z moich ciężko zapracowanych pieniędzy mam płacić komuś rentę??????????/
Zbig / 217.97.38.* / 2006-05-28 14:53
To będzie tak samo jak z podatkiem na drogi, który idzie na wszystko tylko najmniej na drogi właśnie.
KJ / 82.143.136.* / 2006-05-29 10:47
Właśnie! Tragedia z tymi durnymi urzędniczymi pałami... Za idiotów ludzi mają czy co??
rh minus / 83.30.91.* / 2006-05-27 11:50
Proszę państwa, przypomina mi się rysunek z "Przekroju" gdzie ojciec zwraca się do syna tymi słowami "Widzisz synu samochód mamy na gaz, a dom na ropę".
I tu jest cały paradoks, bo do ogrzewania domów jest alternatywne paliwo, do napędu np.samolotów jak na razie nie ma i wykorzystywanie ropy na ogrzewanie domost, tudzież do produkcji energi elektrycznej jest zwyklą głupotą , ekonomiczną także, i z tych samych powodów co Wy ,ekonomiczno-ekologicznych jestem za likwidacją instalacji na olej opałowy z systemu grzewczego domostw i proszę nie odmawiać zdolności inżynierom i technikom, postęp w spalaniu paliwa stałego (węgiel, słoma, drewno) nie dotyczy tylko "mechanicznej łopaty".
Pozdrawiam
jack2 / 64.103.37.* / 2006-05-29 16:26
Rh minus stuknij sie mlotkiem w ta swoja "Ekologiczna" glowe moze pomoze ...
poczytaj troche prasy fachowej o wydajnosci paliw alternatywnych oraz sprawdz mozliwosci zainstalowania gazu w Polsce...
czy wiesz jak reaguje dziecko astmatyczne na spalanie wegla w swoim otoczeniu? Ratowales kiedys zycie swojemu dziecku ktore sie dusi?
Andre / 213.238.85.* / 2006-05-30 01:31
Ten rh minus nie wie, że jeśli spadnie zużycie paliw ropopochodnych to runie ta gospodarka Bo nie będzie ani akcyzy ani VAT-u. Rozumuje po chlopsku - a to poważny błąd. Ekonomia i polityka mają niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.
jack2 / 64.103.37.* / 2006-05-29 16:26
Rh minus stuknij sie mlotkiem w ta swoja "Ekologiczna" glowe moze pomoze ...
poczytaj troche prasy fachowej o wydajnosci paliw alternatywnych oraz sprawdz mozliwosci zainstalowania gazu w Polsce...
czy wiesz jak reaguje dziecko astmatyczne na spalanie wegla w swoim otoczeniu? Ratowales kiedys zycie swojemu dziecku ktore sie dusi?
JenA / 213.238.85.* / 2006-05-30 01:18
Ponoć to wolny kraj i nikt nie jest przywiązany do mieszkania. Mamy być mobilni.
AndJ / 213.238.85.* / 2006-05-29 14:58
Paliwa proekologiczne - tylko Pan to przekalkuluj. wydajność instalacji do peletu ze słomy 110 kwh na tonę + opał do suszarni. Wartość opałowa zbliżona do miału węglowego. Jedyna zaleta to mała zawartość siarki. Gdyby dołożyć do tego podatek akcyzowy i VAT to możesz Pan od razu wybić sobie z głowy głupie pomysły. Olej opałowy wchodził też na hasłach proekologicznych. Kraj miał być mlekiem i miodem płynący. Sądzę że nie zainwestowałby Pan w urządzenia do produkcji paliw alternatywnych złamanego grosza. Lepiej palić olejami przepracowanymi i starymi oponami o ile sąsiadom to nie przeszkadza(czytaj to samo palą.
KJ / 82.143.136.* / 2006-05-29 10:54
nie zgodze sie z Toba, ponieważ kazdy ma prawo wybierac czym chce ogrzewac chate czy tam produkować energie elektr.
wojec / 83.16.158.* / 2006-05-27 09:48
Jak coś masz np.samochód,dom ,cokolwiek to -płać na tych co przepijają i przepalają forsę i w ten sposób ratują BUDŻET!!!
Andy23 / 193.151.97.* / 2006-05-27 09:41
Mam domek jednorodzinny, zainwestowałem w opałówkę. Teraz przebudowałem na gaz. To wszystko w ciagu 6 lat. Ale ja widocznie jestem do "dojenia" i napędzania koniunktury w budownictwie. Pani Gilowska popiera jedynie "ekologiczny" opał - miał i pocięte opony. Zresztą czy ona cokolwiek zauważa poza tym swoim budżetem? Każdy mógłby być takim ministrem finansów, gdyby miał sejm za sobą, który łupi jednych (nas) żeby dać tylko określonym grupom - np. wczesniejsze emerytury górnikom, wysokie uposażenia posłom, pieniadze dla partii (a może sami członkowie zaczęli by finansować swoje partie?). Już mam dosyc dokładania do pomysłów polityków.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-05-28 21:22
Mam domek jednorodzinny z dwoma kotłami - na gaz i paliwo stałe.
Bud' gotov.
Wsiegda gotov!
(Zawołanie leninowskiego związku pionerów)
nobody / 62.119.149.* / 2006-05-27 02:01
Andrzej Mleczko stworzył kiedyś taki rysunek: facet bazgrze na murze napis: "Idioci rządzą" Za facetem dwaj gliniarze mają dylemat: "Zgarnąć go za obrazę władzy czy za zdradę tajemnicy państwowej?" Pozdrawiam :-)))))
nico / 84.10.103.* / 2006-05-27 07:17
Sam jesteś "układ"...................... Znajoma
otrzymała ofertę pracy w CBA, ale pod warunkiem
zapisania się do PiS. Oczywiście wyśmiała ofertę i
składającego.skomentuj
brrr / 85.89.162.* / 2006-05-26 23:47
a ja zgaszę światło he, he
becher / 84.10.177.* / 2006-05-26 22:50
widac, ze zyta jest wtyczka z po i msci sie za wygrane wybory przez pis. brawo im szybciej ten caly absurdalny system sie zawali tym lepiej (powtarzam to za tyrmandem). akcyza na wszysko - polacy won z polski ! tu beda zyli rezydenci z zagranicy - ich firmy zawsze byly lepiej traktowane niz nasze .
nico / 84.10.103.* / 2006-05-26 21:41
Gdzie się podziały moherki? Jakoś ich nie widać na forum.
Sławek z Krakowa / 83.29.20.* / 2006-05-26 21:10
No i już wiadomo kto sfinansuje wyborczą kiełbachę pt. "becikowe" dla elektoratu PIS przed najbliższymi wyborami samorządowymi.
* / 83.21.165.* / 2006-05-26 19:42
Jako dziecko bałem się zasypiać, bo śniły mi się koszmary. Myślałem, że to minie kiedy dorosnę. Dziś mam 28 lat i sny mam teraz spokojne, za to rzeczywistość coraz bardziej mnie przeraża.
Śladem wielu moich znajomych wyjeżdżam zagranicę. Moja siostra też ma takie plany. Może tu kiedyś wpadniemy na wycieczkę, jako emeryci.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy