Forum Forum podatkoweInne

Gilowska akcyzą oskubie podatników

Gilowska akcyzą oskubie podatników

Money.pl / 2006-05-26 08:48
Komentarze do wiadomości: Gilowska akcyzą oskubie podatników.
Wyświetlaj:
wuem43 / 83.8.11.* / 2006-05-26 18:51
Darzyłem sympatią, ta panią, ale widzę, że straciła wszystko ze swojej charyzmy, ze swoich ideałów i poglądów, i zgadza się z polityką oszołomów. Boże wybacz tej kobiecie!
Dario / 81.190.85.* / 2006-05-26 17:05
Zyta jak zaczęła się zadawać z kaczorami to straciła rozum już zupełnie.....
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2006-05-26 16:44
Tak, coraz więcej osób w tym kraju cierpi na anoreksję umysłową!!!
_Jan / 83.27.38.* / 2006-05-26 15:42
Weź sobie zimny prysznic, albo odizoluj się na jakiś czas od środowiska oszołomów, bo ci ewidentnie nie służy.
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-05-26 15:18
Niestety przed wyborami się głupot nagadło widmo protestów wisi w powietrzu i teraz trzeba pieniądze wyczarować, tylko czemu znów kosztem tych, którzy pracują i chcą coś w tym durnym kraju osiągnąć. Czy rząd naprawde chce by w tym kraju dostali tylko ci, którzy mówią cały czas że im się należy i cały czas tylko wyciągają pieniądze, a jak tylko małowiele człowiek pracuje i chce coś zarobić to się mu kose sprzedaje, bo trzeba dać biednym("naciągaczą bo są tacy co naprawde trzeba im pomóc"), ciekawe jak długo wytrzymają ci którzy gonią od świtu do zmroku i powiedzą że im też się należy, na marginesie popieram pielęgniarki i lekarzy, ale co do lekarzy uwarzam podwyżki takie jak chcą, ale wrazie przekrętu i udowodnienia że któryś bierze łapówke, zakaz wykonywania zawodu dożywotnio
zx / 83.16.202.* / 2006-05-26 12:19
Znalazłem dzisiaj w PB ciekawe komentarze do tematu artykułu. Cytuję poniżej:
"Od kilku już lat politycy robią wszystko aby olej opałowy zniknął z rynku. Teraz mają chyba największą szansę bo wielu i tak już ucieka z oleju opałowego ze względu na cenę ropy. Również autor tego komentarza ma ogrzewanie olejowe chociaż jego dni są już policzone niezależnie od tego czy akcyza wzrośnie czy też nie. Powinniśmy pozwolić politykom zrobić ten krok w przepaść. Skoro nie chcą uczyć się na błędach innych niech się uczą na swoich. Kilka lat temu Czesi przeprowadzili podobny eksperyment i w ciągu dwóch lat olej opałowy zniknął z rynku. Zatem co się stanie z grubsza wiadomo. Uzytkownicy indywidualni klnąc i złorzecząc wyrzucą swoje niezamortyzowane piece i wrócą do ogrzewania takiego na jakie kogo będzie stać. Gorzej będzie ze szkołami, przychodniami i innymi instytucjami, które w ostatnich latach zmodernizowały swoje kotłownie. Ci niewątpliwie wyciągną rękę do MF po rekompensatę kosztów ogrzewania. Tak więc zyski z tej operacji będą raczej iluzoryczne. Za kilka lat problem ten wróci ponieważ ktoś zauważy, że mamy problem z emisją spalin z małych pieców na węgiel. Każdy, kto choć trochę ma pojęcia o energetyce wie dobrze, że w warunkach małego, prymitywnego pieca pełne spalenie węgla oraz oczyszczenie gazów wylotowych jest praktycznie niemożliwe. Co prawda piece węglowe zrobiły ostatnio duży postęp, ale jest to raczej postęp w dziedzinie łatwości obsługi (sterowanie pogodowe, automatyczne podawanie paliwa), a nie redukcji emisji. Jak ktoś mieszka na osiedlu gdzie ludzie mają takie piece to wie o czym mówię. Zatem niech politycy skręcą sobie kark na tym problemie skoro nie potrafią inaczej. Nam natomiast płatnikom tego całego bajzlu nie pozostaje nic innego jak wystawić im rachunek przy urnach. [zoom]"
Odp ArtS:
"Cytat: "Również autor tego komentarza ma ogrzewanie olejowe chociaż jego dni są już policzone niezależnie od tego czy akcyza wzrośnie czy też nie." Mam nadzieję, że chodzi nie o samego autora, a sposób ogrzewania. Swoją drogą brawo - bardzo trafny komentarz! [ArtS] "
Odp zoom:
"Oczywiście ani myślę o zejściu z tego świata. Natomiast zdecydowanie policzone są dni mojego ogrzewania olejowego. Prawdę powiedziawszy nie sądzę żeby zrównanie akcyzy wywołało większe protesty właścicieli domów z takim ogrzewaniem bo ich po prostu jest coraz mniej. Mój rachunek za ostatni sezon to około 7.500,00 zł za dom o powierzchni 180m2. To bardzo dużo, dużo za dużo. Jak nie zrobię niczego to następny będzie w okolicach 10.000,00 zł do czego oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie dopuści. Na moim osiedlu w nowych domach budowanych mających 2-3 lata ilość pieców olejowych topnieje w postępie geometrycznym. Osiedle jest niezgazyfikowane i takim pozostanie długo po według lokalnego oddziału PGNIG nie opłaca się im budować rurociągu do miejsca gdzie są tylko odbiorcy indywidualni. Nie ma gazu więc ludzie ratują się w inny sposób. Jedni instalują piece na miał węglowy, inni kominki, popularne są też piece wielopaliwowe. Jedna czy dwie bardzo zamożne osoby mają pompy ciepła. Problemem niestety staje się emisja spalin w sezonie grzewczym. Pamiętam jak w dawnych czasach jeszcze za pierwszego PRL-u (obecna IV RP jest tylko jego kolejną repliką) na osiedlach domków jednorodzinnych w sezonie grzewczym zawsze był smród i dym. To niestety wraca i będzie się nasilać. Nie czarujmy się władze lokalne też bardzo szybko się podliczą i duże instalacje też zaczną wracać do węgla. Zatem za kilka lat zimowy pejzaż Polski gminno-powiatowej będzie znacznie bardziej szary niż biały. Zatem czeka nas cofnięcie technologiczne w ogrzewnictwie o kilka lat z tą różnicą, że jesteśmy w UE i ktoś może zacząć się interesować tym dlaczego emisje z przemysłu maleją, a z ogrzewnictwa indywidualnego rosną. Mamy i tak niskie limity CO2. Kolejne rządy są tyleż głupie, co krótkowzroczne i takie są ich decyzje. Odwrót od czystych paliw już się zaczął i pomysły Gilowskiej mogą tylko przyspieszyć. Nomen omen Ministerstwo Finansów po cichu chciało, a może i chce nadal wprowadzić gaz ziemny na listę towraów akcyzowych, co prawda ze stawka zerową na początek ale to bez znaczenia bo scenariusz z olejem był identyczny. Może się zatem zdarzyć, że Ci co ogrzewają się gazem za kilka lat staną przed takim samym wyzwaniem jak Ci co jeszcze mają piece olejowe. Jest to bardzo prawdopodobne bo rząd będzie potrzebował coraz więcej pieniędzy na rozdawnictwo i obsługę zadłużenia. Na koniec uwaga ogólniejszej natury. Min. Gilowska okazuje się być starszą Panią bez wizji, która złapała ostanią szansę na rządowe apanaże i wyjście z akademickiego getta. W gruncie rzeczy jest to przeciętny ekonomista z podrzędnego ośrodka naukowego (przy całym szacunku KUL może i jest dobrą kuźnią teologów ale nie ekonomistów), który poza talentami oratorskim użytecznymi niewątpliwie w ławach opozycji wiekszych zalet nie posiada. Jaki koń jest każdy widzi i adresuje to do tych w tym i do siebie, którzy przez jakiś czas myśleli, że PO to jakaś altermatywa dla Endeckiego PRL-u braci Kaczńskich. Gilowska jest niestety dobrym przykładem kadr PO i nie pomoże tu fakt, że pozbyli się jej przed wyborami. Obawiam się, że Ci którzy chcą aby wreszcie kraj między Bugiem i Odrą zakończył swój romans z socjalizmem będą musieli rozejrzeć się za inna reprezentacją, a może nawet ją stworzyć. Pomimo tej mało optymistycznej puenty nie można tracić nadziei na normalność bo socjalizm prędzej czy później zbankrutuje. [zoom]"
Nic dodać, nic ująć
ekolog_nie_polityk / 83.20.223.* / 2006-05-26 15:05
Moze to sie wydawać niektórym smieszne (szczegolnie po ostaniej anty biopaliwowej nagonce),ale najlepszym rozwiazaniem jest biopaliwo,a dokladnie czysty olej roslinny. Zarowno jako tanszy olej opałowy jak i napedowy.
Trzeba zachować kilka warunków:
1. Zadna instalacja na olej z ropy nie nadaje sie w 100% do oleju roslinnego (np.trzeba go podgrzać do min 5st),ale jej przerobka to niewielki wydatek (np.dla samochodów to mniej niż instalacja gazowa).
2. Olej roslinny nie zastapi diesla i nie mozna zmuszac ludzi zeby lali to do nieprzerobionych silnikow / instalacji
3. Akcyza na olej roslinny musiałaby niższa (obecnie koszty prdoukcji sa porównywalne, ale jak ropa stanieje to bedzie gorzej)
4. Trzeba to zrobić stopiowo: trzeba przestawić rolnictwo i dać ludzią czas na dostosowanie urzadzen.
Plusy
+ to jest paliwo ekologiczne
+ 100% z ceny rzepaku może zostawać w Polsce/UE (mamy niezle technologie + odpowiednie osrodki naukowe)
+ nic tak nie napedza wydatkow na nauke / nowe tansze technologie jak prywatne pieniadze
+ bedziemy mogli choć cześciowo cmoknać Ruskich ;)
+ wole zapach frytek niż smord ropy ;-)
+ Olej opalowy to sztuczy twor,z olbrzymia mozliwoscia do przekretów i co za tym idze droga kontrola - w przypadku oleju roslinnego te koszty odpadaja.
+ upłynniło by sie jakoś nadprodukcje w rolnictwie

- do nowego pasata TDI to lepiej tego nie lej..zreszta diesla z Orlenu też lepiej nie ;-)
mała / 83.29.228.* / 2006-05-29 22:59
aby produkować biopaliwa,trzeba zwiększyć import rzepaku,bo nie ma go tyle w Polsce.A ciekawa jestem kto pokryje koszty naprawy silników z katalizatorem?
JenA / 213.238.85.* / 2006-05-30 01:12
Właściciele.
zx / 213.76.54.* / 2006-05-26 20:53
Zapomniał Pan o jednym. Tu nie chodzi o to żeby koszty paliwa były niższe ale żeby akcyza była jak najwyższa bo to są łatwe pieniądze dla polityków. Dlatego olej rzepakowy bardzo szybko awansowałby do grupy towarów luksusowych i w ten oto sposób znaleźlibysmy się w punkcie wyjścia. Olej opałowy nie jest sztucznym tworem. To co jest sztuczne to opodatkowanie, które z rzeczy powszechnego użytku czyni produkty luksusowe.
Spiderx / 83.144.91.* / 2006-05-27 14:27
Oczywiście że tak. Politycy mają w du*** ekologię, chodzi o akcyzę. W niektórych miastach jeżdą autobusy napędzane olejem rzepakowym. Jak to możliwe? Ano mają własną rafinerię (jest zapis mówiący o możliwości produkcji paliwa na własny i tylko i wyłącznie własny użytek) i produkują paliwo o właściwościach zbliżonych do ropy. Ale trudno wymagać, aby każdy miał w garażu swoją małą rafinerię :) I nie oszukujmy się, akcja z olejem opałowym ma na celu nabicie kabzy MF a nie walkę z podrabianiem paliw.
DLACZEGO opłaca się "podrabiać" paliwo, alkohol itp? Dlatego, że ich ceny są absurdanie wyśrubowane przez akcyzę, dużo bardziej niż sporo osób jest skłonna zapłacić za ten towar. Więc tak naprawdę MF możemy podziękować za to, że na niektórych stacjach lejemy do baku taki syf. Po prostu komuś opłaca się to produkować, komuś innemu rozlewać na swojej stacji. Mimo konsekwencji jakie grożą za przyłapanie po prostu interes jest dochodowy. Gdyby akcyza była niższa, tym ludziom by się to po prostu nie opłacało.
maly jasiu / 149.156.197.* / 2006-05-26 10:29
Mamy taki rzad jakie jest przecietnie spoleczenstwo.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-05-30 09:03
no to ty jesteś poniżej przeciętnej!
zx / 83.16.202.* / 2006-05-26 10:13
Cóż, socjalizm zawsze jest kosztowny !
kettner / 2006-05-26 09:58
uff mam dość, po wakacjach wyjeżdżam z kraju i nie wiem czy wrócę. Niech się sami bawią.
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-05-26 15:11
CORAZ BARDZIEJ MI SIĘ TEN POMYSŁ PODOBA, ALE JAK WYJADE TO JUŻ ŻADEN RZĄD NIE POWIE ŻE GOSPODARKA SIĘ ROZWIJA, BO JA SWOICH PIENIĘDZY TU NIE PRZYWIOZE :)
Kero / 193.19.104.* / 2006-05-26 09:45
Jeśli przyjąć tok rozumowania, że stać mnie na własny domek to stać mnie i na olej opałowy. Tak się składa, że wiem iż olejem to wcale nie przeważająca część właścicieli opala ale jeśli rzeczywiście stać mnie na domek to stać mnie też na to by olać tym olejem Panią Zytę i przejść na zupełnie inny nośnik energii.
Na marginesie opalam gazem. W każdej chwili mogę zmioenić i to.
Więc zabawa w ciuciubakę trwa a baka?
Skorumpowane niegdyś Ministertwo Finasów obecnie chyba niewiele potrafi zaoferować po za okradaniem mojego portfela - złodziejstwo zwyczajne ujęte w ustawy.
artysta / 217.98.20.* / 2006-05-26 09:12
Bo, cytując ideologa tej opcji ( niejakiego Goryszewskiego - pamiętacie artystę? ) "nie ważne czy Polska będzie bogata, czy biedna, ważne żeby była katolicka". A Panią Gilowską to zatrudnili tylko po to by móc stwierdzić "to wina PO" ( w niedalekiej przyszłości ). Oj te socjalistyczne i nawiedzone rządy będą nas sporo kosztować.
prażanin ze szmulek / 83.6.238.* / 2006-05-27 10:39
Pomyliłeś artysto osoby, nie Goryszewski, ale ustępujący mu nieco Niesiołowski. Faktem jest, że na niejakiego Niesiołowskiego nie wypada teraz pluć, bo jest po słusznej stronie barykady.
Żyję już dosyć długo i nie przypominam sobie ministra finansów, który by nie "skubał".
Rządy realnego socjalizmu miały tą właściwość, że obywatela traktowały jako jednostkę odpowiedzialną za losy ojczyzny, a "ujadających malkontentów" skutecznie wyciszały (przynajmniej tak się policmajstrom wydawało).
Czy to prawda, że artości i inni twórcy zostaną "oskubani" z kosztów uzyskania jako szczególnie świadomi obywatele?
Ciebie Kochany Artysto bym nie skubał, za co Cię bardzo przepraszam.
AK / 83.26.18.* / 2006-05-29 08:49
Tóż był to jednak Goryszewski.
prażanin ze szmulek / 83.6.246.* / 2006-05-29 16:44
Goryszewski był bardziej "wyszczekany", ale Niesiołowski przebijał go znacznie "poboznością".
strzelec 1313 / 80.55.173.* / 2006-05-26 15:23
Popieram. Szkoda że wizerunek pani Gilowskiej wiązany jest z PO, ale jej poczynania mam nadzieje że nie będą z tym wiązane bo przez swoje poczynania socjalistyczne bogatym zabrac i biednym dać, nikt jej już nie pomyli po której stronie czuje, a ja się jeszce kiedyśłudziłem, że ona to szansa na normalne poczynania rządu, teraz tylko czekać, jak jej poprzedniczka zacznie sobie ustalać, deficyt państwa taki jak jej się podoba w danym roku ŻAŁOSNE
jk_14 / 62.111.137.* / 2006-05-26 08:48
Ktoś tutaj niedawno podważał, że PiS to NeoKomuna.
Teraz już chyba nie ma wątpliwości.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy