Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gilowska: Budżet jest rozsądny, a opozycji nerwy siadają

Gilowska: Budżet jest rozsądny, a opozycji nerwy siadają

Wyświetlaj:
Binek / 83.6.220.* / 2006-10-13 17:39
Mamy 'tanie państwo" w wykonaniu projektu budżetu kaczo-Gilowskiej ( Beaty nie Beaty w skrócie BnB). Wydatki na Kancelarię Premiera mają wzrosnąć ponad 27% w stosunku do roku bieżącego. Na kancelarie prezydenta,sejmu i senatu mają wzrosnąć niwiele mniej. Wzrastają wydatki na służby specjalne i policję. Pretorian należy dobrze opłacać - to wiedzieli już starożytni rzymianie i wiedzą to panowie K.
młot / 83.17.92.* / 2006-10-13 09:29
Lubie ta babkę, ma styl kobieta! Chlebowski-ekspert platformersó niech się najpierw wytłumaczy ze swojej aktywności w uniemozliwieniu wprowadzenia kas fiskalnych do automatów do gier hazardwoych. W poprzednim sejmie z posłanka Błochowiak i Kaliszem przy wsparciu Jaskierni przeprowadzili ta operację oraz zdecydowanie obniżyli opłaty skarbowe od tych "jednorękich bandytów".
GB / 83.25.71.* / 2006-10-12 21:01
To Gilowskiej siadają nerwy, ze okazała sie być popychadłem PiSu, koleżanką do marcinkiewiczowskiego "brydża", przywiazaną bardziej do stołka i tytułów władzy (wicepremier, minister), niż własnych ekonomicznych pogladów. Wstyd. Przepadnij w niebyt, będzie więcej pożytku!!!
mike1 / 194.92.227.* / 2006-10-12 17:01
To nie jest budżet, tylko spis wydatków Kaczych synów na budowę ich marnej wizji rzeczywistości. Tylko dlaczego ta wizja znowu powiększa długi Polski, które kiedyś będziemy musieli spłacić ? Jestem coraz bliżej stwierdzenia, że wybór jest tylko jeden emigracja albo dorzywotnie spłacanie długów i porządkowanie bagna jakie kachuchy pozostawią po sobie.
antyczarny / 83.23.136.* / 2006-10-12 18:27
Ludzie! spotkalem w moim miescie jednego który będzie głosowal na pis ,już chciałem go poczęstowac......,ale okazalo się,że to sprawny umyslowo inaczej,a tacy sa pod ochroną.
antysocjalista / 193.23.63.* / 2006-10-12 14:58
Zatrudnienie w administracji skarbowej w 2005 r. (wg ustawy budzetowej): 51 306, środki na wynagrodzenia - 2 344 609 tys.

Zatrudnienie w administaracji skarbowej weg. projektu budzetu na 2007 r: 66 466, środki na wynagrodzenia - 3 110 384 tys.
kamilaa / 2006-10-12 13:00
Mnie martwi tylko jedno: " jeśli Sejm tych obciążeń podatkowych nie zmniejszy, dla mnie ten fakt zmartwieniem nie będzie. Będzie to zmartwienie dla obywateli!"
axxel / 83.11.18.* / 2006-10-12 11:19
Faktycznie nerwy siadają .. równiez dyskutantom na tym forum :)
Moim zdaniem .. jak na obecne mozliwosci naszego państwa oraz oczekiwania społeczne .. budżet jest w miarę optymalny.
Oczywiście zawsze można powiedzieć że mógłby byc lepszy .. ale co to znaczy lepszy?
Wszyscy znaja zapewne powiedzonko Churchila "demokracja to zły system .. ale innego lepszego nie wynaleziono" .. nie jest to dosłowne ale oddaje myśl.

Moge sobie pozwolic na taka opinię .. poniewaz tak się składa że nie nosze okularów made PiS , czy made PO czy okularów z markami innych pomniejszych partii.
A jak obserwuję .. to merytorycznej dyskusji budżetowej jak na lekarstwo ..ale politycznych odniesień / chciejstw to ho ho i jeszcze wiecej :)
Tak naprawde to dyskusja nad budżetem to pretekst do dowalenia przeciwnikowi i powód do ugrania dla swojej formacji jakiejs częsci elektoratu, ten bowiem w swej większości nie zna terminów ani zwrotó ekonomicznych .. ale chciałby wierzyc że budżetem zajmuja sie ludzie odpowiedzialni .. i jeżeli sie kłucą czy spieraja to merytorycznie .. w celu jak najkozystnieszych rozwiazan dla obywateli .. wszystkich obywateli .
Słuchałem wczorajszej debaty nad budżetem w sejmie .. i jestem z szacunkiem do Pani Gilowskiej.
Zarzuty opozycji .. w znacznej części słuszne .. w znacznej niesłuszne, ba nawet kłamliwe .. granie na emocjach i niewiedzy ogladających widzów. W wiekszości mowy budżetowe to były mowy pod swój tzw elektorat.
Wracając do tych "słusznych" zazutów opozycji .. to pomimo ich ekonomicznej słuszności .. trzeba zdawać sobie sprawę z realiów nie tylko ekonomicznych ale tez i społecznych. Dlatego nawet i te słuszne ekonomicznie zarzuty .. rozgrywane sa politycznie ..
A przekonany jestem że dzisiejsza opozycja .. kiedy sama dojdzie do władzy to zmieniać bedzie budzet ewolucyjnie i powoli .. własnie ze wzgledów społecznych .. nawet jeżeli względy ekonomiczne beda przynaglać do większego pośpiechu.
Do tej opini uprawnia mnie dotychczasowa historia .. zmieniali sie rządzący i jak opozycja stawała się rzadzacymi to zmieniał sie punkt widzenia a jak rzadzący zostawali opozycją tez zmieniali punkt widzenia.
Jakos tak u nas jest że punkt widzenia zalezy od punku siedzenia .. :):)
miłego dnia .
zx / 217.99.149.* / 2006-10-12 20:17
Zadziwiające jest tylko to z jaką łatwością wielu na tym forum przechodzi do porządku dziennego nad kłamstwami polityków. Jeszcze dziwniejsze jest to, że ta powszechna wśród polityków praktyka znajduje swoich obrońców wśród ludzi występujacych na tym forum (patrz powyżej). Nie zamierzam dyskutować na ten temat czy budżet trzeba zmieniać ewolucyjnie czy rewolucyjnie. Nie lubię być natomiast traktowany jak idiota, któremu się opowiada w kampanii wyborczej jedno, a po wygranych wyborach robi się coś innego lub zgoła nic. Jeżeli budżet i podatki muszą się zmieniać ewolucyjnie ze względów społecznych jak to argumentuje mój przedmówca to dlaczego nie mogą się tak również zmieniać podczas kampanii wyborczej ? Nie mam wielkich oczekiwań wobec polityków bo zdaję sobie sprawę, że ich pobudki są w większości przyziemne i mają postać banknotów NBP tym niemniej poziom ich zakłamiania absolutnie mnie poraża (bardzo modne ostatnio określenie), że jedyne uczucie jakim jestem w stanie obdarzyc tak zwanych wybrańców narodu to niewyobrażalnie wręcz głęboka pogarda. Budżet Kaczyńskiego czy też Gilowskiej nie jest zły bo jest zły merytorycznie. Jest zły bo jest emanacją i usankcjonowaniem steku nędznych kłamstw jakie serwują nam ludzie dostający delirium na samą myśl o władzy podczas kamapanii wyborczej. Bowiem kłamstwo skierowane do nas wyborców przez polityków jest niczym innym jak tylko wyrazem ich pogardy dla nas wyborców, której świetną ilustracją jest słynne już "...spieprzaj dziadu..." chociaż nie tylko to. Zaiste nie rozumiem jak można próbować to usprawiedliwiać. Chyba, że dla ludzi to piszących normalnym jest okłamywanie wszystkich i każdego również w ich codziennym życiu. Tylko tak mogę sobie wytłumaczyć to zrozumienie i empatię dla polityków jakiej pełni są niektórzy uczestnicy tego forum.
bubu / 83.143.138.* / 2006-10-12 21:17
zx wyluzuj i sam odpowiedz sobie na pytanie: czy jestem w stanie wskazać choc jedną partię polityczną ktora zrealizowała swoje przedwyborcze obietnice?
Gdy juz dojdzisz do wniosku że takich partii nie ma zaczniesz oceniać nie przez pryzmat wypowiadanych słów ale w przypadku budżetu przez pryzmat liczb. Te nie kłamią. I datego merytorycznie ten budżet jest naprawdę całkiem niezły. Sięgnij do budżetów z lat poprzednich a sam się przekonasz. Zobacz jak wyglądają plany budżetowe innych krajów naszego regionu i porównaj z naszym. Dopiero wtedy komentuj.
zx / 83.8.195.* / 2006-10-12 23:31
Szanowny Panie Bubu,
Pomimo późnej pory pozwolę sobie zauważyć, że żyjemy w innych Matrix-ach. Nie mam bowiem najmniejszych wątpliwości, że budżet tandemu Kaczyński - Gilowska jest niegorszy od dotychczasowych budżetów. Powiem więcej jestem głęboko przekonany, że nawet gdyby autorami budżetu byli Lepper i Giertych byłby on niegorszy od obecnie przedłożonego, może jedynie ktowica nosiła by imię Leppera. To, że tak jest wynika z prostej przyczyny uczestnictwa naszej gospodarki w gospodarce swiatowej ze wszystkimi tego dobrymi i złymi konsekwencjami. Mając gospodarkę otwartą żaden rząd nawet taki składający się z kompletnych idiotów nie zaryzykuje budżetu, który wprawił by w panikę inwestorów, a kurs walutowy wysłał w kosmos. Chyba że miałoby to być ładne samobójstwo. Problem jednak leży w tym, że w moim komentarzu w ogóle się nie odnosiłem do problemu czy budżet od strony merytorycznej jest dobry czy też zły. Mój komentarz dotyczy czegoś zupełnie innego, a mianowicie kłamstw jakimi jesteśmy karmieni na okrągło przez naszych tak zwanych wybrańców. Guzik mnie obchodzi czy była w naszej historii partia, która zrealizowała swoje obietnice. Jeśli takiej nie było to i tak jest to argument rodem ze słynnego "... a u was biją murzynów...". Nie czuję się motłochem, który musi być okłamywany dla własnego dobra. Skąd w ogóle takie poczucie wyższości, które pozwala decydować o tym kogo i jak należy okłamać dla jego własnego dobra. Co to w ogóle znaczy ? Dlatego pański tak zwany pragmatyzm nie ma szans na moje zrozumienie. Kończąc zatem ten wątek proponuję przeczytać ze zrozumieniem to co napisałem powyżej , i - tutaj pozwolę sobie Pana zacytować: "dopiero wtedy komentować".
PS. Swego czasu w benefisie " Z tyłu sklepu warzywnego" kabaretu TEJ był dialog pomiędzy Z. Laskowikiem i Bolkiem na temat zepsutego koła w traktorze. Z przykrością muszę stwierdzić, że pomimo upływu wielu lat język jakim mówią do nas politycy się nie zmienił. Wciąż jesteśmy na etapie: "...to nie można powiedzieć trzy dobre ? Przecież to to samo ! Ale jak brzmi: Trzy dobre !!!..."
obywatel(zwyczajny) / 81.210.19.* / 2006-10-13 09:12
Wiesz dlaczego ten budżet jest "niedobry"? Bo nie był układany przez p.B. czy też jego wyznawców. Wszystkie budżety układane są pod bieżące potrzeby i nie widzę w tym niczego dziwnego. Malkontenci zawsze się znajdą.
bubu / 83.143.138.* / 2006-10-13 00:14
Szanowny Panie zx
Z jednej strony cieszę się że są osoby mające takie idealistyczne podejście do zycia jak Pan z drugiej strony trudno nie zauważyć że takie kontestowanie rzeczywistości to stawanie do przysłowiowego konkursu kopania z koniem. Dlatego wolę rozmawiać o konkretach a nie dać sie ponosić emocjom których pełno w Pańskim poście. Życzę spokojnych snów.
. / 83.31.17.* / 2006-10-12 16:03
"...dyskusja nad budżetem to pretekst do
dowalenia przeciwnikowi i powód do ugrania dla swojej formacji ..." całkowicie się zgadzam. Dyskusji o budżecie i finansach nie ma też na tym portalu finansowym. Ale opluwania i politycznych zagrywek pełno. Dlaczego - ja wiem. Inni niech pomyślą. Dojdą napewno do prawdy, jesli myśleć potrafią
rybka / 2006-10-12 14:34 / Tysiącznik na forum
Ale w tym budżecie są zapisane wpływy z podatków, w sytuacji kiedy ustaw o tych podatkach nie uchwalono, bo są ważniejsze sprawy (być albo nie byc dla sejmu)
rybka / 2006-10-12 14:35 / Tysiącznik na forum
i jeszcze jedno: Jakie prawo ma ten sejm dyskutować nad budżetem, skoro nawet nie wiadomo, czy przetrwa tydzień, czy dwa?
Mocccchereczek / 83.23.234.* / 2006-10-13 00:28
dyskusje w stylu RYBKI i jemu podobnych skłaniają do myslenia, że jest jeszcze duża rzesza Pułkowników Lisiaków -BIS.
pozdrawiam tak licznae grono występujace w tym okienku!
KTOŚ / 83.14.134.* / 2006-10-12 10:33
LUDZIE OPANUJCIE SIĘ! POZWÓLCIE TEMU RZĄDOWI ABY POLSKA ODZYSKAŁA SWOJE OBLICZE!!!
NAPEWNO ANI po ANI sld NIE MOŻE BYĆ DOPUSZCZONA DO WŁADZY A JAK WIDAĆ CHRAPKĘ MAJĄ OGROMNĄ AŻ SIĘ BIEDACZYSKA GUBIĄ
observer / 209.135.157.* / 2006-10-12 20:52
Tie, CAPS LOCK ci sie zacial.
imu / 83.30.33.* / 2006-10-12 18:15
Polska przy takim "ktosiu" i Pisiu wyprzedzi gospodarkę Bangladeszu najgorszy człowiek to taki bez honoru a takimi wy wszyscy co teraz nami ponoć rzadzicie jesteście a ja już w nic nie wierzę
luter / 217.98.68.* / 2006-10-12 15:49
Temu rządowi już na nic pozwolać nie można, bo wystawiają kraj i jego obywateli na pośmiewisko Europy. Precz z rządu buraki !!!
I żal mi Gilowskiej, że użycza swojego nazwiska temu niekompetentnemu rządowi, ale chyba jej też władza uderzyła do głowy...
z nad Wisły / 84.201.219.* / 2006-10-12 17:58
Jesteś chory jezeli tak wyrokujesz . tacy jak ty na tym kraju juz nie zarobia ani złotówki dzieki temu rządowi nie porównuj sie do Lutra
. / 83.31.17.* / 2006-10-12 16:05
przyjechałeś z Republiki Południowej Afryki?
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-10-12 09:51
Na początku tego roku ta pani tłumaczyła, że nie może się zgodzić na 18/32, bo nie chce podnieść podatku średniakom z 30 na 32. Czy ona miała nas za idiotów? Od tej wypowiedzi straciłem dla niej resztki szacunku.
NoDucks / 83.31.17.* / 2006-10-12 16:06
Nie musiała mieć. NoDuks, NoDucks
mike1 / 194.92.227.* / 2006-10-12 17:08
Facet ty chyba nie masz pojęcia ile bierze PIS ?
Sprawdz to jeśli potrafisz najpierw a potem kogoś oskarżaj. Dla ścisłości ja nie twierdzę, że SLD i PO nie brało, ale PIS jest rekordzistą i to z miażdżącą przewagą, co ułatwia im pełna kontrola na prokuraturą i służbami
kaśka / 80.54.5.* / 2006-10-12 16:24
I o czym to świadczy? Taką samą reklamówke można by nakręcić na temet PiS-u i coś mi się wydaje, że można by znaleść jeszcze obszerniejszy materiał. Kaczyński zmieniał zdanie już tak wiele razy, że dziw bierze, że sam się w tym nie pogubił (chociażby jego stosunek do Samoobrony, najpierw wyzywał ich od kryminalistów, potem ściskał się z A.L., przed 2 tygodniami znowu byli kryminalistami a teraz znów wygląda na to, że się będą ściskać). Ciekawe czy Kaczyński jeszcze pamięta wchodząc do sejmu kto jest w opozycji a kto w koalicji. Tak przy okazji panie key ciekawe ile panu płacą za rozpowszechnianie takich p******. Te filmiki przywołują mi na myśl kroniki filmowe z PRL-u o tym jak nieprzyjaciele Amerykanie próbują zniszczyć nasz kraj zrzucając na nas plage stonki ziemniaczanej. Pozdrawiam pana i życze szybkiego powrotu do zdrowia.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-12 11:25
Założę się, że nie złapią żadnych złodziei. Minął rok i co? Łapać złodziei trzeba umieć. Bracia K. mogą być ministrem sprawiedliwości, szefem NIKu, ale nic więcej, bo się gubią. To są ludzie którym trzeba zorganizować pracę. Nie obejmują całości. A reklamówki, daj spokój.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-10-12 11:05
Ja misiu z malinowym noskiem popieram wyłącznie UPR. Od kilkunastu lat.
bubu / 83.143.138.* / 2006-10-12 19:26
NoDucks. Coś słabo znasz stanowisko UPR - i PiS i PO to ugrupowania w duzej mierze socjalistyczne. Dlatego UPR opowiada sie w tym konflikcie raczej po stronie PiS mając nadzieję że mimo iz gospodarce to nie pomoze to przynajmniej uda sie wyzwolić kraj z agenturalnych zależności..
Przeczytaj to oświadczenie:
Unia Polityki Realnej uważa, że zarysowana linia podziału sceny politycznej nie służy dobrze interesom Polski, zaś antagonizowanie Polaków zamiast wzmacniać - osłabia wspólnotę narodową.
Z jednej strony mamy bowiem PiS z partiami satelickimi, którego determinację w dziedzinie oczyszczania gruntu politycznego po PRL i III RP, w tym likwidację WSI, lustrację i poprawę bezpieczeństwa, UPR popiera.
Równocześnie jednak nie możemy zgodzić się ze szkodliwym utrwalaniem przez PiS socjalistycznego obrazu państwa będącego rzekomo opiekunem zapewniającym wszystko wszystkim, od kołyski aż po grób. Za pieniądze obecnych i przyszłych pokoleń polskich podatników, o czym PiS zapomina już dodać, a czego dowodem jest półbilionowe i wciąż rosnące zadłużenie Skarbu Państwa, czyli nas - Polaków.

Z drugiej strony mamy PO RP z postkomunistami, której godne poparcia wolnorynkowe deklaracje stoją w sprzeczności z doświadczeniem rządów Unii Demokratycznej, Kongresu Liberalno-Demokratycznego i AWS-UW, z których to formacji wywodzi się trzon obecnej PO RP.
Jeśli do tego dodamy często bezkrytyczne podejście do spraw scalania krajów europejskich w jeden organizm polityczny i niejasny stosunek do przeszłości i tradycyjnych wartości, a także skrajnie populistyczne decyzje obciążające podatników (tzw. drugie becikowe) - otrzymujemy formację będącą raczej atrapą liberalno-konserwatywną niż rzeczywistą alternatywą.
NoDucks NoDucks / 83.31.17.* / 2006-10-12 16:11
Kaczor Donald bezwładnie padł na deski. Sędzia nerwowo rozglądając się wokół, prawie doliczył do dziesięciu.., ale potwornie obity bokser ostatkiem sił podniósł się na drżących, kaczych nóżkach. Korwin bezlitosnym wzrokiem zmierzył tę nędzną kreaturę, by przy najbliższej nadarzającej się sposobności zadać celny, nokautujący tym razem cios...
... trafił w mordę "NoDucks-a”. I ten z rozwaloną szczęką nie mógł już nic wybełkotać. Znieśli go z desek grabarze we frakach z Unii Polityki Realnej. Zawsze mieli za zadanie ratowanie rozumu. Tym razem jednak nie powiodło się. Dobrze, że "NoDucks” nie otrzymał ciosu w swój punkt centralny. Ale i tak już do końca życia pozostał impotentem umysłowym.
Damek / 213.238.72.* / 2006-10-12 10:48
No, no. Bardzo podobne do kronik filmowych kręconych w latach50-tych i puszczanych gawiedzi, w miejskich ośrodkach kultury i jednostkach wojskowych.. Szkoda, że zmieniono narratora. Poprzedni bardziej mi się podobał.
arek_7 / 83.27.1.* / 2006-10-12 09:02
Budżet oparty na marzeniach nie jest specjalnie wiarygodny. Skoro jednak jest już Pani w tym pożal się Boże rządzie, to niech Pani zrobi coś pożytecznego i spowoduje, aby został ustanowiony niezależny nadzór nad rozkradaniem funduszy unijnych, a wszelkie nadużycia urzędnicze niech pani młodszy kumpel Ziobro karze obcinaniem uszu. Bo tu złodziejstwo odbywa się wręcz niewyobrażalne, począwszy od wszelkiej maści malwersantów zawiadujących funduszami, a skończywszy na setkach pasożytniczych firm doradczych, zupełnie nikomu niepotrzebnych, utworzonych przez dyletantów lub urzędników jedynie po to, aby podłączyć się do źródła i ssać pieniądze unijne niczym pijawki krew.
Wytrwała / 212.76.44.* / 2006-10-13 12:28
Tak ja rownież potwierdzm to co pisze arek_7. Dodam tylko, że większość wykorzystanych dotychczas środków UE oraz budżetów krajowych przeznaczonych na współfinansowanie projektów pochodzacych z niektórych urzędów wlaśnie tak została sporzytkowana, to jest na: analizki, ekspertyzki, imprezki i żarcie.
MN1 / 80.51.231.* / 2006-10-12 08:28
Kobieta jest mocno zraniona, tym co się działo przez ostanie kilka lat. Cierpi. Z tego powodu należy jej się szacunek.
Jeżeli nie odejdzie z całym rządem jak najszybciej, to życzę jej żeby się szybko pozbierała, bo szkoda Polski.
obserwator / 83.20.216.* / 2006-10-12 08:03
Obserwowalem wczoraj debatę budżetową i późniejsze komentarze polityczne o budżecie, ręce opadają, politycy opozycji nie maja godności, teatr polityczny ma sie dobrze, w Sejmie partie polityczne zalatwiaja swoje partyjne interesy, wyborcow się nie szanuje, szczególnie nie szanuja wyborcow poslowie opozycji >> Platforma Obywatelska , SLD. Każdy widział jak posel Chlebowski wital sie i uśmiechal do SLD na sali sejmowej. Wystąpienie tego posła i posłanki z SLD to polityczna hućpa, to zaprzeczenie zdrowego podejścia do finansów, język prymitywny, pelem inwektyw, okropieństwo. Zawiązany widoczny sojusz PO z SLD oraz wypowiedzi PSL daja duzo do myślenia. Sa to ci sami posłowie od wielu lat, wyżeracze i pożeracze diet poselskich i podróży zagranicznych, z demokracją to nie ma nic wspólnego, to nie sa poslowie wszystkich polakow to sa opozycjoniści -egoiści , sami siebie zaspokajających, to widać jak na dłoni.
Z prawdziwa przyjemnościa słuchałem Pani Profesor, to prawdziwa żelazna DAMA polskich finansów a ile w niej odwagi i ciepla, ten kto tego nie widzi , to zaprzeczenie zdrowego rozsądku. Przed debata nad budżetem poseł Chlebowski kandydat na Ministra Finansów w gabinecie cieni Platformy Obywatelskiej, publicznie mówi .> że nie potrafi sam wyliczyć własnego PIT > bo jest zbyt skomplikowany i jest za duza odpowiedzialność. Wieczerom słyszałem tego posla i innych i ręce mi opadły, totalna krytyka budżetu, morze słów z terminami ekonomicznymi zeby spoleczeństwo zalać gadulstwem >> podkreślam że ten poseł własnego PIT nie sporządzi - tak powiedzial >> to pytam sie jaka jest jego wiarygodnosc w prezentowaniu zawiłości budżetowych.
Pani Glowska spokojnie wszysto przedlożyła i odpowiadała na każde pytanie, miała dużo dobrej woli i cierpliwości, jest super i kto tego nie dostrzega to nie reprezentuje samego siebie tylko wrogie siły drzemiace w ławach opozycji.
Opozycja zamiast budowąc to niszczy, Platforma Obywatelaska jest tego zywym przykladem i wyborcy winni sobie z tego zdawaćsprawę przy urnie wyborczej. Uwaga w czasie wyborow samorzadowych >> nalezy czerwona kartke pokazać PO, SLD, PSL bo nie zasługuja na poparcie spoleczne, ich rządy spowoduja że mieszkańcy staną sie niewolnikami samorządowymi , bo zadluzenie gmin, miast dramatycznie wzrasta.
maa / 2006-10-13 10:18 / Tysiącznik na forum
Do moderatora:
Jeśli Pan/Pani będzie tego typu posty wywlekał na poczesne miejsca, to proszę nie być zdiwionym, gdy forum "Money" zacznie być oneto-podobnym szambem.

Naprawdę nie widzi Pan, że osoba o przydomku "obserwator" ma syndromy choroby psychicznej?
"obserwator" to biedny człowiek, niech sobie pisze. Dlaczego jednak Pan robi z niego pośmiewisko?
Redakcja forum / 2006-10-16 17:22 / Administracja forum
A jakim prawem Pan takie werdykty stawia?!
MP / 85.219.252.* / 2006-10-16 18:53
Traktujecie go jak pupila to sie rozochocil.
Dlaczego nie skasowaliscie jego wypowiedzi przeciez wyraznie lamie ona regulamin forum?
MP / 85.219.252.* / 2006-10-14 23:04
Ja nie widze w wypowiedzi Obserwatora zadnych stwierdzen lamiacych regulamin tego forum. Natomiat Panska wypowiedz nadaje sie do skasowania w calosci. Pan lamie regulamin tego forum.
Jedynie fakt ze jest Pan pupilkiem moderatora ratuje Panska wypowiedz przed niebytem.
keskese / 2006-10-14 17:04 / Reprezentacja Polski
maa rację !! wódki mu dać !!
pojawił się człowiek co to umysł ma wolny i niezależny od papki wyborczej i tvn-u.
ocenzurować !!
maa rację !!
tatko / 2006-10-14 17:47 / Tysiącznik na forum
Keskese,czy ma rację to jest względne...Też oglądałem i mam zupełnie odmienne zdanie...Rzeczywiście jest to budżet przejadania przyszłości...Pani Gilowska raz co innego mówiła,by za dwa dni co innego powiedzieć i sobie zaprzeczyć...Ale na razie to jej działka i jej problemmm.


Cenzura w żadnym wypadku!
irexxx / 84.38.160.* / 2006-10-12 20:40
Tak dziwnie się składa, że również oglądałem tę debatę i muszę zgodzić się z jednym – WYBORCÓW SIĘ NIE SZANUJE. Niestety dotyczy to większości polityków, bez względu na opcję polityczną. Uogólnienia typu, że Ci źli to PO i SLD wyraźnie wskazują na Twój brak dystansu do aktualnej sytuacji i faworyzowanie koalicji rządowej. Rozumię, że szanowanie wyborców w wydaniu PiS i obietnica, np. 3 milionów mieszkań to realne do wykonania zadanie i z całą pewnością do zrealizowania… LITOŚCI… innych propozycji Pis, które można traktować jak „gruszki na wierzbie” po prostu nie chce mi się przytaczać…

Zwróć czasem uwagę czy posłowie koalicji witają się z tymi z PO czy SLD – nie mów, że nie widziałeś… podwójny moralisto… delikatnie mówiąc…

Argument typu – „wyżeracze i pożeracze diet poselskich i podróży zagranicznych, z demokracją to nie ma nic wspólnego” rozbawia mnie do łez… Ty chyba nie słyszałeś o regularnych „służbowych” podróżach Leppera i Giertycha, czy zwiększeniu budżetu kancelarii premiera o 30%, a może słyszałeś debatę o innym budżecie?

Czerwona kartka należy się raczej tym politykom, którzy przegłosowali nową ordynację samorządową w celu odebrania mieszkańcom możliwości wyboru ludzi, których znają i którzy mają szansę zrobić coś dla gmin. Między innymi zmniejszać wspomniane zadłużenie… Bezczelne wprowadzenie blokowania list świadczy o ich klasie politycznej, a raczej o jej braku.

Pozdrawiam wszystkich
bambi / 87.96.59.* / 2006-10-12 18:33
obserwator , kocham Ciebie. Mówisz moimi slowami. Super!
mike1 / 194.92.227.* / 2006-10-12 16:59
Cóż za wzniosły pean, co wychala najmądrzejsze, bo nieomylne i zawsze wszech wiedzące Kaczory.
A ta Pani Gilowska, taka boska, taka mądra, a skąd ona się wzięła a z PO i chyba tak naprawdę nie jest już w Platformie, bo tam są lepsi z matematyki, tacy którym się budżet sam cudownie nie rozmnarza.
Drogi Obserwatorze usiądz bliżej telewizora, zrójnuj się na kilka filmów o faszyźmie, szczególnie w jesgo tragikomicznym włoskim wydaniu i jeśli potrafisz a wierze, że tak to porównaj wypowiedzi i styl jaśnie obajwionego Jarusia Kaczorka i jego przyłupiastego braciszka Lech z niejakim Dutche. Wnioski pozostawiam już do samodzielnego wyciągnięcia. A co do ekonomii to nie Obserwator nie musi się na niej znać, ale skoro się nie zna to niech się nie wypowiada, tak jak większość polityków PIS.
dodo / 2006-10-13 08:45
Po prostu świetna ortografia. Jestem pod wrażeniem: "rozmnarza", "zrójnuj" i "Dutche"
. Proponuję wybrać się do szkoły.
ws / 83.31.17.* / 2006-10-12 16:18
Całkowicie popieram "obserwatora". Jedna z nielicznych na tym forum dojrzała wypowiedź. Pragnąłbym, aby takich osób było więcej. To co powiem, to wzniosłe słowa. Pewnie wiele osób (chyba większość) z tego forum nie zrozumie tego, przekręci, odwróci kota ogonem. "obserwator" Polska to Ty. Liczę na Ciebie.
bobabzdet / 2006-10-12 08:54
ładnie napisane Panie Gilowski hahahah
szczególnie to mi się podoba pomijając pean na tamat Pani G
"Uwaga w czasie wyborow samorzadowych
nalezy czerwona kartke pokazać PO, SLD, PSL " tylko jakoś zapomniał Pan dopisać jeszcze LPR I SO bo jak mniemam PIS to jedyna słuszna partia wg Pana
maa / 2006-10-12 09:29 / Tysiącznik na forum
Może by przestać na "obserwatora" reagować?
Niech sobie pisze, skoro musi.
kaśka / 80.54.5.* / 2006-10-12 16:39
Popieram. Najlepiej załatwić go ignorancją.
dodo / 2006-10-13 08:48
Załatwienie go ignorancją pewnie łatwo Ci przyjdzie. Ha ha ha
do maa / 83.31.17.* / 2006-10-12 16:25
Przestać nie można, bo prawda w oczy kole
czater / 2006-10-12 20:28 / Tysiącznik na forum
Dobrze ze Kaczynski i PIS ma godnosc, tydzien temu Premier obiecywal na wiecu w stoczni ze " nie bedziemy juz wspolpracoweac z ludzmi o watpliwej reputacji ..." a teraz sciska reke Leppera, to samo dotyczy czlonka Samoobrony bylego SLD nalezacego do SB zajmujacego sie zwalczaniem KOR-u, w jeden dzien PAn premier sciska mu reke w podziekowaniu ze odszedl z Samoobrony i zasilil szeregi PIS-u a na drugi dzien wrecza ordery czlonkom KOR-u za ich walke....JESLI TAK WYGLADA GODNOSC TO OBSERWATOR MA RACJE I SIE CEISZE ZE TAKIEJ "GODNOSCI" nie reprezentuje PO
bizon / 83.17.143.* / 2006-10-12 07:34
Niska frekwencja posłów spowodowana była niskim poziomem wypocin pani Gilowskiej
marek19-53 / 83.24.33.* / 2006-10-12 10:17
I wiedzieli o tym zanim zaczęła. Wróżki?

Najnowsze wpisy