Forum Polityka, aktualnościKraj

Gilowska: rząd pracuje nad pomocą dla szpitali

Gilowska: rząd pracuje nad pomocą dla szpitali

Wyświetlaj:
Oszukiwana / 217.113.225.* / 2007-02-04 12:50
Aby krócej te prace potrwały, proponuję przyjrzenie się NFZ.-ZUS. To są potentaci finansowi, którzy dyktują warunki, oczywiście za czyjąmś zgodą, błogodsławieństwem. Redukcja pracowników, weryfikacja wynagrodzeń, kosztów pracowniczych, a dopiero później proponuję popatrzeć na koszty rzeczowe, pozostające na leczenie chorego. W chwili powstawania NFZ-oddziałów ludzie, którzy mieli inne przygotowanie zawodowe i zatrudnienie ( przykład : po filologii polskiej ), przechodzili z zamkniętymi oczami - niezadowoleni, źli z charakteru pracy, ale szczęśliwi pod względem wynagrodzenia. Nie wspomnę o wynagrodzeniu dyr. oddziałów. Czym stołem wyżej, tym lepiej. Od tej chwili wiem, na co moje pieniądze są przeznaczane. Z pewnością nie na wykształconą kadrę, nie na leki, ba na pobyt w tym przybytku, ale na towarzystwo "Kółka wzajemnej adoracji" które ze względu na zatrudnione osoby, szczere, lecz nie ostrożne, mówiące o tym na głos.
dobromir / 87.105.17.* / 2007-02-03 23:15
ZUS prawie 800 zł dla prow. działalność miesięcznie, KRUS około 250 zł kwartalnie dla rolników. Dostęp do służby zdrowia jednakowy. Dodatki do paliwa rolniczego, dotacje do gospodarstw rolnych z Unii, dodatki z budżetu klęskowe, umożenia płatności podatków gruntowych i parę innych. Szukajmy kasy p. Zyto może uratujemy chociaż służbę zdrowia.
strzelec / 2007-02-02 15:26 / Bywalec forum
Pytam CO TO DA??, na jak długo sprawi że szpitale sie chwilowo uratuje, na jak długo 1 rok, 3 lata, potem przyjdzie kolejny kryzys i zabawa od początku, przecież to jest PARANOJA. Gdy upada jakaś instytucja siada na niej syndyk, potem się ja stara wyprowadzić z długów, albo prywatyzuje, udziałowcy się znajdą i prędzej wyprowadzą taki szpital z bankrutujący na prostą niż co roczna danina. Co 4 lata zmienia się nazwa NFZ to nie wystarczy, tam jest coś nie halo w tym urzędzie, gdzie są pieniądze ze składek, czy to przypadkiem nie jest młodsza odmiana ZUS. Ludzie już nie chcą płacić 2 razy jak idą do lekarza, a teraz tak jest, jak długo taka gehenna ma trwać. Przestańcie szukać środków zastępczych, a zróbcie logiczną normalną reformę zdrowia. Pasni Gilowska myślałem że jest Pani rozsądną osobą, ale widze że kto z kim przstaje takim się staje. Z kąt chcecie na to wszystko wziąć pieniądze, co znów paliwo podniesiecie, akcyze, dodatkowy podatek szpitalny wprowadzicie nie wiem, ale jak słucham ministrów obecnego rzadu to czekam na podatek od wydychanego CO2 wprowadzicie dla obywateli :), bo już nie ma co opodatkować
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-02-02 15:38
Do strzelec: żeby zrobić reformę trzeba by przestać dopłącać do górników (na nierentowne i przeszłości kopalnie), rorników (Krus), do kleru (nie płacą zdrowotnego) oraz nie dotować świątyń (a szczególnie takiej jednej na nowobudowanym luksusowym osiedlu na Wilanowie). To uderzy w największe elektoraty w tym zapadłym grajdole: górników, rolników, moherów co to wolą mieć po 3 kościoły na osiedlu, niż jeden szpital w mieście. Kto zaryzykuje? PiS na pewno nie! Zatem do 2009 roku będzie coraz gorzej.
strzelec / 2007-02-02 15:45 / Bywalec forum
Zgadzam sie z tym w pełni i to też piszę, może troche łagodniej, jestem przeciwnikiem rządów PiS. Ale sytuacja szpitali nie jest od wczoraj znana ludziom i już od dawna można było ta reformę zrobić. Zgadzam się z twoja opinią, w każdym razie.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-02-02 15:04
Gilowska musi spełnić żadania wg potrzeb.
1. Najpilniejsze było przekazanie 1-szej z wielu zagwarantowanych rat około 70 mln dla górników na pilne potrzeby (14-tek chyba lub wykupu certyfikatów tytułów szlacheckich).
2. Następnie około 40 mln na Swiątynie Opatrzności.
3. 80 mln na interwencyjny skup świń czy tam półtusz.
na zaszczytnym lecz nie medalowym czwartym miejscu jest zdrowie i życie dzieci z Wrocławskiego szpitala. Jeśli coś ze świn ewentualnie pozostanie, to jest szansa, że kilkoro dzieci nie umrze.
Roozyczka / 62.87.244.* / 2007-02-02 19:54
do tych powyższych komentarzy chyba już żaden nie jest potrzebny,

Najnowsze wpisy