Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gilowska zapowiada podatkową odwilż

Gilowska zapowiada podatkową odwilż

Money.pl / 2006-02-11 17:49
Komentarze do wiadomości: Gilowska zapowiada podatkową odwilż.
Wyświetlaj:
r / 212.122.215.* / 2006-02-17 20:34
Bez szans na utrzymanie się w tym Rządzie można obiecać wszystko.
kalia / 84.40.173.* / 2006-02-12 21:49
a co z odliczeniem vatu od paliwa do auta służbowego? a auta w lesingu rozpoczętym przed wejściem zmian, czy potem można będzie od faktury za usługę lesingową odliczać vat?
zx / 83.8.86.* / 2006-02-11 21:37
Różnice w zapowiedziach zmian w podatkach z kampanii wyborczej oraz tym, co zapowiada teraz Pani Gilowska najlepiej ilustruje słynny tekst Pana Kurskiego: "...to bujda ale jedziemy w to bo ciemny lud to kupi...". Można się cieszyć z odmrożenia progów chociaż nie wiadomo na jak długo bo jak rządowi zabraknie kasy to równie łatwo zamrozi progi ponownie podobnie jak wcześniej komuniści z tą różnicą, że oprawa medialna tego wydarzenia będzie dużo cichsza o ile jakakolwiek będzie. Sprawa podatków jest zupełnie podobna do sprawy mieszkań gdzie z 3 mln zjechaliśmy już do 300000, a ja jestem gotów się założyć, że zjedziemy jeszcze niżej. Kłamstwo w Polsce zdecydowanie popłaca. Im bardziej kłamiesz tym wyżej zajdziesz. Dlatego właśnie rewolucja moralna czy też IV RP to będzie "prawdziwą rewolucją" polegającą na zastąpieniu jednej bandy kłamców inną. Nie wiem czy my obywatele już tak skarleliśmy i stoczyliśmy się na samo dno rynsztoku, że tak po prostu akceptujemy polityków, którzy łżą nam prosto w oczy i z uśmiechem na twarzy. To tak jakby ktoś nam w gębę napluł, a my udawalibyśmy, że to może deszcz. Dobra starczy na dziś. Teraz niech zabiorą głos na tym forum członkowie Fanclubu PiS-u, bo jestem ciekaw jakiej dialektyki użyją, żeby ten niewątpliwy fakt urodzenia myszy przez górę zamienić w kolejny wspaniały i gigantyczny sukces.
pik / 83.22.112.* / 2006-02-12 10:35
No i widzisz nie spełniły się jakoś Twoje oczekiwania, Zx. Zwolennicy Rządu 1000- lecia jakoś nie chcą zabierać głosu w tej sprawie. Być może rozbieżności między zapowiedziami z kampanii a zapowiedżami obecnymi (zaznaczam zapowiedziami gdyż jeszcze nie wiadomo co z tego zostanie zrealizowane) są tak głębokie że żadna dialektyka tu nie poradzi.
zx / 83.8.96.* / 2006-02-12 16:37
Wciąż nie tracę nadziei, że znajdzie się ktoś, kto mi wytłumaczy, że taką właśnie, a nie inną reformę podatkową zapowiadały spoty z lodówką, a dwie stawki podatkowe to był wymysł i prowokacja Żydów, Arabów, Gejów, Masonów oraz oczywiście Cyklistów.
muniek / 83.25.251.* / 2006-02-12 09:14
Ja na szczęście nie brałem udziału w wyborach , a więc nie muszę się wstydzić. Nigdy nie wierzyłem i nie będę wierzył żadnym politykom czego i innym życzę. Amen
popekjr / 2006-02-12 17:06 / Bywalec forum
no moim zdaniem to akurat ty powinienes sie wstydzic, bo ty nie wziales udzialu w wyborach a tysiace mocherow owszem, i dlatego przez twoja obojetnosc polska znajduje sie we wladaniu o.Rydzyka, Jacka i Placka (takich dwoch co ukradki ksiezyc), oraz jakze otwartych i oswieconych ludzi jak Andrzej L., oraz tolerancyjnych ludzi pokoroju Romana G.
b / 83.26.45.* / 2006-02-18 16:04
Kolego nie przesadzaj jakby rządziła PO to byłoby lepiej, bzdura inny program inni ludzie i inna opozycja czyli ta sama śpiewka tylko w drugą stronę.
jl / 83.7.33.* / 2006-02-13 22:20
Myślę dokładnie jak zx ,ale jest mały problem ;jest nas za mało aby zmienić ten skarlały kraj.Przed godziną wystąpił we wszystkich programach radio i telewizji człowiek , którego nazwaliśmy Prezydentem i powiedział ....czego nie zrobi.Gdyby dali mi taki odbiór to przez trzy doby miałbym co mówić.A ten tylko 4 minuty. Gdyby jeszcze rozwiązał ten bur... a tak nie ma szans przez najbliższe lata
r / 212.122.215.* / 2006-02-17 20:39
wymyślili to inni - nie zmienimy "skarlałego" jak piszesz kraju ale możemy zmienić karłów.
ad. tematu - gdybym się tak zeszmacił to za pensję i inne dochody ministra finansów mógł bym obiecać znacznie więcej - to nic nie kosztuje i z takich gruszek na wierzbie nikt nie rozlicza.
pipek / 83.22.111.* / 2006-02-11 17:49
A co z podatkiem od zysków kapitałowych ( Tzw. podatek Belki) którego zniesienie PiS zapowiadał zarówno w trakcie kampanii wyborczej jak i tuż po niej?
Slawsz / 87.239.30.* / 2006-02-11 18:31
20 mld!!! zł z podatku Belki? żarty jakieś czy też mln pomylono z mld ( jak już nieraz ). Dziennikarze ekonomiczni powinni bardziej zwracać uwagę na kwoty - jedna literka zamienia milion w miliard i mamy tysiąc razy poważniejszy problem.
menda / 83.22.111.* / 2006-02-11 18:54
20 mld z tytułu podatku Belki to pomyłka oczywiście (właściwa kwota może być bliska 2 mld). Przy czym z artykułu nie bardzo można się domyślić kto tej pomyłki dokonał. Być może dziennikarz ,być może Pani Minister ( kwota 2 mld zł dla budżetu państwa nie jest bowiem kwotą porażającą tym bardziej że spora część tych pieniędzy z pewnością wróciłaby do budżetu choćby z powodu wzrostu konsumpcji. Ponadto w tegorocznym budzecie zaplanowano większe kwoty /ok. 3 mld zł/ na wydatki ,przepraszam za eufemizm, dziwne choćby w postaci becikowego).
Joanna Ksiezyc / 83.16.132.* / 2006-02-12 12:30
Zmainy byłyby dużym wsparciem dla firm .Oby tylko program został żeczywiscie wdrażony.
Mam tylko wątpliwosci co do likwidacji karty i ryczałtu to duże utrudnienie dla wielu przedsiebiorców-którzy chcą zajmowac sie pracą a nie ksiegowoscia

Najnowsze wpisy