Globalna panika

Money.pl / 2006-05-22 18:44
Komentarze do wiadomości: Globalna panika.
Wyświetlaj:
jędrzej / 2006-05-22 21:32 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Za oceanem zaczynają kupować: DJI +0,20%
Kupują za nasze pieniądze!
jędrzej / 2006-05-22 21:36 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie, no żartowałem - jednak myślę że to dobry znak i ostudzi nastroje.
McGreg / 83.24.130.* / 2006-05-22 21:32
Oooo, i nasdaq ładnie odrabia.
Ryba / 2006-05-22 21:32
DZiś rano czekałem na komentarz poranny w pracy, ale się nie doczekałm - wyjazd. Zabawne, ale miałem nadzieję, że pan Daniel napisze coś o kontynuacji spadków to pewnie będzie trochę up... No cóż, w pewnym sensie się sprawdziło, szkoda tylko, że w drugą stronę. Zastanawia bardzo wysoki wolumen. Jednak z związku z tym, że w ostatnim tygodniu był on dość wysoki przy stosunkowo łagodnie przeiegającej korekcie, to dziś w związku z dużmi spadkami chyba potwierdza kierunek podążania rynku na jakiś czas. Zdradza on też pewien stan paniki (nie napiszę "leszczowej" bo sam jestem 3,5 m-ca na GPW). Szczególnie jeśli chodzi o nowych graczy na giełdzie, których bardzo przybyło ostatnio, szczególnie w okresie surowcowej hossy. Znaczy się będą uciekać. Znaczy spadek się pogłębi - tylko gdzie się zatrzyma: może w okolicach 2720, może około 2410, bo na pewno fundusze nie pozwolą na zjazd w okolice 1800. Ale podobno na giełdzie nie ma na pewno... I co tu robić?
avi / 2006-05-22 21:31 / portfel / Bywalec forum
chyba miałam rację, mówiąc że boje się poniedziałku- czyż by małe proroctwo... po dzisiejszym pięknym dniu, poniosłam wielką stratę, wręcz klęske strata 20% udało mi się tylko w piątek z FAMU uciec w pore ( sprzedałam po 30 zł ), ale za to wpadłam n genialny pomysł aby kupić strzelec- dzisiaj na minusie 10% GENIALNIE!!!!!!!!!!!!
E / 83.10.110.* / 2006-05-22 22:28
no bo kto kupuje STRZELCA, TYLKO TOTALNY AMATOR...
Aga / 83.19.99.* / 2006-05-22 21:31
Ja to czekam aż cena funta pójdzie ponad 6 zł. a z reszta niech dzieje co chce!!!
McGreg / 83.24.130.* / 2006-05-22 21:30
Żadna masakra, właśnie DJIA na Wall Street wszedł na plus. Jeśli kursy u żółtków pójdą na północ to jutro mamy odbicie.
jędrzej / 2006-05-22 21:35 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Chyba, że oni tam kupują za to co u nas sprzedali :-)
dżeju / 2006-05-22 21:25 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
jeeeeeeny, ale pojechaliśmy w dół, to jest to co najstarsi górale tylko pamiętają, zjazdy po 10-15% a indexów 5%

fuck, nie sądziłem że aż tak będzie, wyszedłem na spotkanie o 15, wracam i oczom nie wierzę - rzeźnia, masakra, wulgaryzmy

udało mi się na szczęście sprzedać dziś jeszcze Getin po 10,45-10,5 (niektórzy odkupywali ale tam śmierdziało już od dawna) i Bioton po 36,3
niestety, IDM poleciał, a takie miałem do niego zaufanie...
kupiłem w dobrej wierze EPN, na szczęście nie dokupiłem,
polowałem też na 12N, ale cóś mię zawróciło z tego kroku (stałem się, hmm, jaby ... rozsądniejszy?)

generalnie ostatni tydzień zjadł mi cały miesięczny zysk, ale i tak jestem zadowolony, bo mogło być gorzej, oj gorzej

pozdrawiam i idę na urlop oczko wodne budować. mam nadzieję, że jak wrócę, będzie lepiej, IDM po 70 a EPN 30 :)

trzymajcie się i nie łapcie spadających noży! NIE MA NIC GORSZEGO NIŻ PANICZNE PRÓBY ODROBIENIA STRAT! sprzedać jak jeszcze strata jest do zniesienia, z zakupami czekać na WYRAŹNĄ zmianę trendu, nie skakać z kwiatka na kwiatek, pomalutku
adzrej / 2006-05-22 22:27 / Bywalec forum
czesc, Tu stary goral jak to ladnie ujales.Wielu jest takich co pamieta nie takie "male" spadki, ale oni (my) juz kilka dni temu wyprzedalismy sie i obserwujemy sobie z boczku jak titanic tonie....
Pozdrawiam
jędrzej / 2006-05-22 21:29 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czyli panika?
Pytanie jest - sprzedawać czy czekać (bo straty są już nie do przyjęcia).
Rozumiem, że przewidujesz dalszy spadek?
adzrej / 2006-05-22 22:29 / Bywalec forum
mowisz :"straty nie do przyjecia" bo straciles 15-20%. To pomysl czy do przyjecia bedzie strata np40-60% i szybciutko skoro swit zloz PKC na wszystko co masz.A wieczorem napisz do mnie podziekowania-pozdrawiam
brydzia / 2006-05-22 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiecie co , mi się wydaje że to żadna zagranica nie wychodzi tylko jakiś szwingiel między OFE a TFI jedni sprzedają a drudzy kupują
kiedyś czytałam że OFE podczas ostatniej mocnej korekty kupowały a później jak indeks zaczął rosnąć to TFI od nich odkupowały
nie wiem , może się mylę , tylko dlaczego waluta stabilna
przecież jak zagranica wychodzi to waluta powinna się osłabiać
mari / 2006-05-22 21:05 / Achi
no jak zagranica wychodzi to sprzedaje złotówki a więc złoty słabnie to fakt chyba że zagranica trzyma złotówki ale po co?
jędrzej / 2006-05-22 21:23 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jeśli trzymają złotówki, to znaczy że będą zaraz wracać.
Z drudiej strony, nie mogą doprowadzić do gwałtownego osłabienia złotówki, bo wtedy na wymianie stracą to co zarobili na giełdzie.

Z drugiej strony, to chciałbym wiedzieć kto przeprowadza duże transakcje - dlaczego ta informacja nie jest jawna (maklerzy wiedzą)?
Mak Ler / 217.99.42.* / 2006-05-22 20:49
Niektóre spółki były i są przewartościowane nie oferując nic w zamian za nasze pieniądze. Nie wierzę w żaden Bioton. Generalnie na dzisiejsze realia polecam jedynie wartościowanie według starej amerykańskiej dewizy "dividends don't lie"
jędrzej / 2006-05-22 21:26 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Czyli na polskie realia - nie kupuj akcji, zrób lokatę w banku.
Kto u nasz daje sensowną dywidendę? TPSA 1zł (w zeczłym roku znacznie mniej), MENNICA 1zł... przecież to bez sensu.
czarnytom / 2006-05-22 21:39
Millenium daje o,54 zł co przy dzisiejszym kursie jest całkiem całkiem, a Elzab daje 3,45 zł i to już zaraz
jędrzej / 2006-05-22 21:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No tak, ale większość nic nie daje - to nie jest wyznacznik. To znaczy nie ma to wpływu na cenę i wycenę - u nas króluje spekulacja. Wystarczy mieć jakieś 100 mln $ i możnoa z Wigiem robić co się chce.
czarnytom / 2006-05-22 21:50
to akurat prawda. dzis oddałem MostalExoprt który pokazał dobre wyniki a mimo to non stop leciał na dół i obawiajac sie dalszego spadku oddałem ze strata, a niestety spółki bez podstaw rosna lub maja niewielkie spadki. ehhh cóż począć. ze spekułą nie wygramy bo mamy za mało kasy :-(
jędrzej / 2006-05-22 21:57 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A ja nie mogłem się dziś zdecydować, a co gorsza wczoraj mogłem go jeszcze spuścić z zyskiem.
czarnytom / 2006-05-22 21:54
jakby tak można było wejść z dobrym kapitałem do USA i im tam namotać tak żeby im szczęki opadły to by było coś hehe :-))
jędrzej / 2006-05-22 21:59 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Też się nad tym zastanawiam :-)
orzech / 2006-05-22 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Strategia na jutro - PC.
Na biotonie mam jeszcze dużo tłuszczyku do schudnięcia. Wprawdzie dziś sobie "uśredniłem" trochę w górę bo zacząłem kupować już po 36 a potem jeszcze trochę łyknąłem po 34,50 ale nie załamuję rąk. Mnie interesuje długi termin i w tekiej perspektywie jestem spokojny, czego życzę również pozostałym forumowiczom.
jędrzej / 2006-05-22 20:07 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ja też planuję PC.
Pozdrawiam.
gabrik / 2006-05-22 20:02 / portfel / Wierny Forumowicz
panowie i panie w obecnej sytuacji pytania co ile będzie kosztować nic nam nie dadzą musimy wspólnie podebatować nad nad szerokim rynkiem, tak więc do analizy i za jakiś czas piszemy posty
Berni / 83.26.139.* / 2006-05-22 21:57
cze Gabrik
dawno się nie odzywałem, ale miałem troszke problemów i z aktywnego gracza stałem sie bardzo pasywnym, muszę Ci mimo wszytsko podziękować, bo jedynie na "twoim" Jago mam jeszcze małe plusy. Masz może jakieś "perełki" na których można by sie troszke odbić? Bo ja jedną mam ale na forum o tej spółce cicho, to aż głupio mi sie z nia wychylać.
A co do analizy, to czuje że będzie mocne odbicie teraz. Takiej przeceny jak przez ostatnie dni nie było od bardzo bardzo dawna i chyba to właśnie był najwyższy czas żeby przyszła. Tylko szkoda że człowiek tej korekty nie "przeżywa" z pełnym portfelem forsy tylko akcjii ;-(
odlewniczy / 2006-05-22 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy (I miejsce w konkursie giełdowym!)
miesiac takich spadkow i wig20 bedzie na minusie:(
...wiem ze nastroj na takie zarty nie jest najlepszy, ale az tak zle nie bedzie,
fundusze emerytalne nie pozwola na zbyt gwaltowna przecene (czytaj ponizej 2000),
po drugie moze jestesmy swiadkami nowej jakosci na emerging markets: silne spadki przez miesiac a pozniej konsolidacja i znowu dlugotrwala hossa. ale teraz mozna smialo powiedziec ze 3347 chyba zostanie szczytem hossy na dlugie miesiace...
pozdrawiam
Lechu / 2006-05-22 19:15 / portfel / Po prostu Lechu...
na polsacie juz cos napomkneli o bessie...
przemo8888 / 2006-05-23 00:11 / Bywalec forum
na jedynce w zapowiedzi plus minus takze padlo slowo bessa :>
jędrzej / 2006-05-22 20:08 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To dobrze! Naganiają do sprzedawania.
niktzn / 80.51.231.* / 2006-05-22 19:12
niedawno ktoś napisał że akcje nie mogą spadać nieskończenie, co najwyżej do "0", hymm, polecam rzucić okiem na skalę wartości FAM w PB. czyżby później trzeba było dopłacać? ;)
http://notowania.pb.pl/?c=stockchart&a=plfam0000012
JA / 2006-05-22 19:07 / Tysiącznik na forum
brakuje niskiego ciśnienia i deszczu a samobujców bylo by bez liku
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy