Forum Forum dla firmKsięgowość

Główny księgowy - odpowiedzialność

Główny księgowy - odpowiedzialność

Justynaaaaaaaa / 77.255.78.* / 2017-08-25 20:37
Witajcie.

Mam problem.
Od stycznia 2017 w firmie nie było korekt VAT z kilku powodów - brak polityki cen transferowych, zagrożenie sankcji dot. faktur z 2016 itp. Ja dołączyłam do zespołu w Lutym 2017 i powiem, że była to masakra ;)
Decyzją zarządu - prezes zdecydował, że boi się wysyłać korekty VAT bez uporządkowania spraw zaległych - pracujemy nad tym.

Mimo, że zgłaszałam ryzyko - od miesiąca Kwiecień dopiero prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostaną podjęte decyzje.

Boje się, że zostane pociągnieta do odpowiedzialności za te tematy - jestem na umowie o pracę, w zakresie obowiązków mam odpowiedzialność z tytułu Kodeksu Pracy, Ordynacji podatkowej i Ustawy o rachunkowości. DO obowiązków należy m.in. proawdzenie ksiąg i WYKONYWANIE POLECEŃ SŁUŻBOWYCH.
Prezes zapewnia, że na pewno z tego wybrniemy ale troche się boję, że się wyprze wszystkiego i zostanę z tym sama...

Skala problemy : niezgłoszone faktury za import usług, jedna duża faktura WDT, kilka WNT, niezgłoszone korekty in plus sprzedaży wystawione w czerwcu i lipcu.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam,
Justyna
Wyświetlaj:
Cheerleaderkaz / 185.161.93.* / 2019-08-11 00:52
Biurogdynia.pl -> to znakomita księgowośc jeśli byście potrzebowali kogoś w Trójmieście. Doskonała firma, która zna się na rzeczy i moje finanse wiem że są pod dobrą opieką.
keeperka / 185.161.93.* / 2019-08-04 21:40
Ja się tutaj do końca na prawnych rozwiązaniach nie znam - dlatego właśnie płacę co miesiąc (wcale nie tak dużą) opłatę w biurze Gama na Myśliborskiej, żeby nie myślec otakich sprawach, a swój umysł pozostawiać do rozwijania biznesu, a nie podliczania cyferek.

Najnowsze wpisy