Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gminy dołożą miliard do obietnicy Giertycha

Gminy dołożą miliard do obietnicy Giertycha

Money.pl / 2007-04-10 07:05
Wyświetlaj:
kleny / 88.220.98.* / 2007-05-11 22:47
Pozdrowienia dla romana, nawet mi się jegi imienia nie chce dużą literą pisać (przepraszam resztę Romanów), Ojciec rydzyk w objęciach, świetna wypowiedź w szkole w Gdańsku, order dla jankowskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a teraz za własne aspiracje niemoc i obietnice niemające realnego odzwierciedlenia chce rujnować budżety gmin. Chyba wolę III RP z jej aferami, przynajmniej na świecie nie było wstydu.

ps. nie głosowałem na nich byłem wtedy na wojnie, taka praca.
Tedeum / 88.199.249.* / 2007-04-14 10:26
A nikt nie pomyślał skąd na to wezmą !Tyle objetnic bez pokrycia ,że już można sfiksować !Do d... z takimi politykami !!!!!!!!!!!!!!!
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-04-11 15:02
Zaraz, zaraz ale dlaczego Gminy mają nie dołożyć do pensji nauczycielom. Przecież oni najbardziej pracują na rzecz gminy. Może zmniejszyć diety radnym albo wręcz ich ilość. Może funkcja radnego powinna być wogóle bez diety i być funkcją "zaufania społecznego" i odbiciem do tzw. kariery politycznej. np. nie może kandydować do sejmu osoba która nie był radnym minimum jedną kadencję. W ten sposób uniknie się "dietetycznych" radnych z układu nasi ulubieni politycy zaczną edukację polityczną od podstaw demokracji czyli gminy. :-)
Obywatel III RP / 83.3.58.* / 2007-04-16 08:23
Oj, następny "genialny teoretyk" - widzę łowco, że uwielbiasz pisać o rzeczach, o których nie masz bladego pojęcia... Smutne, ale jakże polskie... Pewnie również znasz receptę na wzrost gospodarczy na poziomie 55% oraz wiesz co zorbić, żeby Polska była mistrzem świata w piłce nożnej ? Źle mi się robi jak czytam takie bzdury...

Ale, wracając do tematu. Tak się składa, że jestem samorządowcem, brałem udział w wielu spotkaniach z ludźmi i na tej podstawie powiem tyle - ludzi nie obchodzi ile zarabią nauczyciele i skąd w budżecie gminy znajdą się pieniądze na podwyżki dla nauczycieli, którzy powiedzmy sobie szczerze są klasą uprzywilejowaną, tacy "nadludzie" samorządów... Ludzie chcą remontów dróg, porządnych ujęć dobrej jakości wody , chodników itp. A gminy co roku są w ten sposób traktowane przez kolejne rządy - lista zadań zwalonych na nasze głowy przez ostatnie lata jest przytłaczająca !!! A w ślad za nimi nie idą wystarczające pieniądze - trzeba będzie chyba zebrać się w kilkanaście autobusów, jechać do warszawki i zachować się jak górnicy...

Co do głupot wypisanych powyżej - diety radnych w większości gmin są symboliczne - zwykły radny, nie będący przewodniczącym rady lub komisji otrzymuje w małych gminach ok. 250-300 zł miesięcznie. W większości wydaje te pieniądze na dojazd na 1-2 komisje jakie odbywają się w ciągu miesiąca i 1 sesję. Ilość radnych w danej gminie nie wynika z czyjegoś tam 'widzimisię' ale z ustawy o samorządzie gminnym... No to, drogi łowco, na jakie podwyżki starczy te marne parę złotych ?

Dla wyjaśnienia - nie jestem radnym, lecz pracownikiem urzędu gminy.
pgangel / 83.21.148.* / 2007-04-14 20:36
POPIERAM TEGO PANA W 100 %!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spiderx / 87.207.97.* / 2007-04-10 23:33
Rolnicy mają Andrzeja, nauczyciele mają Romana, górnicy mają nakrętki i płyty chodnikowe (też skuteczne). A podatnik ma najwyraźniej za dużo kasy więc można go spokojnie ogolić. To co teraz do góry? Może akcyza na paliwa płynne? Ludzie bogaci, złożą się na obietnice. Aby IV RP rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej ;)
. / 2007-04-11 13:17 / ................
a my mamy pecha,ze tu sie urodzilismy,zamiast w jakims normalnym kraju bez tych idiotow
Michał J.lat 58 / 88.156.78.* / 2007-04-16 09:05
Masz takich wybrańców jakich sam!!!! sobie wybrałeś.To dzięki takim mędrcom jak Ty mogą warcholić Rydzyki,Leppery i im podobni.Wysil się trochę.Myślenie nie boli.Wiedza i umiejętność używania jej nie jest genetycznie uwarunkowana.Zamiast biadolić zrób sam cośdla tego kraju.
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-04-11 15:04
Poproszę o przykład normalnego kraju!?
. / 2007-04-11 16:45 / ................
kazdy dowolny starej Unii,kazdy bez rodziny Giertychow i radia Maryja
dalej nie bede wyliczal,bo serwer sie zapcha
jesli nie rozumiesz,o czym mowie,to sam sobie jestes winien
emars / 83.3.145.* / 2007-04-10 23:57
Nauczyciele mają Romana- podwyżki tylko dla nauczycieli!!!!A kto pomyśli o pracownikach oświaty?Oni już od dobrych paru lat nie wiedzą co to podwyżka,czasami tylko rewaloryzacja ich obejmie i to max 1 %.O nich nikt nie myśli i podwyżek nie daje
pgangel / 83.21.148.* / 2007-04-14 20:38
KOLEGO JA NIE DOSTAŁEM PODWYŻKI OD 2003R!!!!!!
niepedagogiczna / 83.3.82.* / 2007-04-12 19:27
Istotnie,tylko nauczyciele mają potrzeby-inni pracownicy szkół bez podwyzek od kilku lat nawet bez waloryzacji musza sobie radzić i coraz wiecej roboty im się dokłada za marne grosze -jak mówią nauczyciele to są słuzby i mają cicho siedzieć i cieszyć się ze mają zatrudnienie za najniższą krajową.Czas pomyśleć też o tych co służą a przyjrzeć się jak "cięzko" pracują nauczyciele i jakie mają wynagrodzenia
malgocha / 80.54.90.* / 2007-04-10 23:12
Cały czas to zwykli podatnicy (w tym nauczyciele) dokładają do samorządów. Więc, nic się nie stanie jeżeli samorządowcy przyczynią się do wzrostu płac nauczycieli. Gdyby tak zmniejszyć diety, delegacje, dodatki ...samorządowcom, to pewnie starczyłoby na niejedną autostradę. A swoją drogą "wujek" Giertych nie takie podwyżki obiecywał.
Bernard+ / 83.30.204.* / 2007-04-10 17:04
Gdybym był nauczycielem chciałbym mieszkać w gminie, która z samorządowego budżetu najwięcej wydaje na szkoły,
Gdybym był lekarzem chciałbym mieszkać w gminie, która najwięcej z swojego samorządowego budżetu dotuje służbę zdrowia,
Gdybym był urzędnikiem samorządowym chciałbym pracować w gminie, w której są najwyższe płace urzędników.
Ale niestety jestem prywatnym podatnikiem, więc szukam gminy, w której są najniższe podatki lokalne, która ma chwalony plan zagospodarowania przestrzennego, w której jest mało biurokracji, dobry stan dróg i dużo prywatnych firm dynamicznie się rozwijających.
bulion / 217.153.161.* / 2007-04-10 17:25
z tymi niskimi podatkami itd., to jakaś gmina w województwie Irlandzkim pewnie
kapistran / 83.10.191.* / 2007-04-10 16:11
A może by tak diety ciut zmniejszyć?
dziurks / 88.220.41.* / 2007-04-10 11:28
Ale "news" - na samorzad.pap.pl - było o tym już miesiąc temu

Najnowsze wpisy