Forum Forum dla firmKsięgowość

Gminy ściągną haracz od firmowego sprzętu?

Gminy ściągną haracz od firmowego sprzętu?

Money.pl / 2010-02-10 09:52
Wyświetlaj:
JotBe / 83.12.242.* / 2010-02-15 07:45
Żeby żyło się lepiej - wszystkim..?
a tam cicho być... / 62.111.137.* / 2010-02-12 08:00
Gratuluję kolejnego prorozwojowego pomysłu !
Jak wiwan roztrzygnął byś, gdybyś miał podjąć decyzję ?
Zmieniać technologię, czy modernizować dotychczasowe ?
Zwiększać produkcje i budować nowe instalacje, czy przenieść się gdzie taniej ?
Dodam, że wszelkie instalacje respektujące normy ochrony srodowiska są dość drogie.
Rząd wskazuje samorządom miejsca łupienia przedsiebiorców, bo już warszawce na limuzyny nie starcza.
wiwan / 2010-02-10 09:52
Akurat wymienione w tekście kopalnie, huty i elektrownie najbardziej obciążają gminną infrastrukturę drogową, środowisko, walory estetyczne, komfort mieszkańców itd.
Może jednak ta zmiana ma uzasadnienie nie tylko "haraczowe"....
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-02-10 11:58
Chyba wiwan jest urzędnikiem :) ?
okreslenie haracz wprowadzony tynimi drzwiami ma sens i jest uzasadnione.
To co stało sie napewno nie jest zachętą do zakładania lub poszezania działalnosci gospodarczej , a napewno nie jest zacheta do inwestycji w rozwój infrastruktury firm.
Polacy zapewne dzadza sobie rade i kto tylko będzi mógł przeniesie swoja działalnośc do innych państw UE. a co którzy tego nie będa mogli zrobić od razu, przekalkulują i napewno podejmą jakies obronne kroki. Skutek może być taki że w wielu gminach nie tylko nie spadnie bezrobocie ale wprost przeciwnie morze jeszcze wzrosnac , co zaskutkuje spadkiem wpływów podatkowych, takrze na drogi, skoro ubosi konsumenci mniej będa jezdzic i mniej płacic podatków naliczanycch np w paliwie.
Argument ze to duze firmy obciązaja infrastrukture drogowa i dlatego nalezy nazucic im haracz jest baardzo socjalistyczny , aby nie powiedziec dosadniej. Przypominam zatem ze kazdy srodek transporty jaki jezdzi po drogach jest obłozony takimi podatkami ze w polsce powinniście miec juz tylko i wyłącznie autostrady, w kazdej gmnie nawet tej najmniejszej. Ale dochody ze wszystkich podatków "drogowych" tylko w małej czesci przeznaczane sa na drogi własnie, większośc z tych "dochodów" łata wszystkie inne dziury , tylko nie drogowe.
wiwan / 2010-02-10 12:05
Nie, nie jestem. Napisałem również "może".
Opłaty lokalne nie są chyba zbyt ważną pozycją w kosztach kopalni, huty. Więc nawet ich podwojenie jednak nie spowoduje wieszczonego przez ciebie przeniesienia.....
Zwłaszcza ...kopalni :-)
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-02-10 12:11
Nie wiem jaka pozycję w hierarhi kosztów firm zajmuja "opłaty lokalne" .. ale ile by to nie było , jest to koszt . który zmniejsza rentownośc.
W przypadku duzych zakłądów przemysłu ciezkieko zapewne sa to koszty znaczne.
Dla wielu firm moze to byc problem, teraz juz nie jest tak łatwo przezucic wzrost kosztów na wzrost cen dla konsumenta. Przzy dosyc sporej konkurencji rynkowej , dla wielu firm dodatkowy wzrost kosztów (tym bardziej ze ciągle jest kryzys) moze byc zabojczy.
Oczywiście sporo zalezy tez od podejscia gmin , ale jestem zdania ze więkzośc gmin bedzie wolała zabić owce niz ja strzyc, tak widze polska rzeczywistośc.
Wielkim błedem była ta zmina w prawie budowlanym.
andy54 / 195.150.48.* / 2010-02-11 16:23
to taki" inny kataster"
laser11 / 79.185.135.* / 2010-02-11 19:44
Panowie zamiast się "przeżucać", postarajcie się raczej o "przerzucanie"
@ / 79.185.86.* / 2010-02-14 11:26
To bandycki haracz ,bezlitosny do stanu firmy ,która ma go płacić.To nowy podatek od posiadania.Jeśli gmina podniesie mi podatki z tytułu wartości maszyn to wywalę wszystkich pracowników gminy na pysk i z pismem skieruję do Referatu podatkowego gminy lub wójta uzasadniając powód.Wprowadzę wewnętrzny zakaz zatrudniania pracowników z terenu swojej gminy jeśli pazerną się okaże i powiadomię o tym wójta.W to miejsce przyjmę Mołdawian,Chińczyków,Ukraińców,Rumunów i dam im mieszkania.W ostateczności wyniosę firmę do Słowacji lub na Ukrainę.DOŚĆ !!! samowoli.Właściciel pokaże gówniarzom od ustaw ich miejsce w szeregu w tym kraju.Nieudacznicy z samorządów nie będą się bogacić kosztem mojej harówy i zabierać już wszystko co zarobię a nawet 110% jest możliwe.To kraj idiotów.Urząd skarbowy to miłosierna instytucja w porównaniu z samorządem lokalnym,bo przynajmniej procentowo płaci się od uzyskanych dochodów a popieprzony samorząd chce brać jak z worka ,identycznie jak ZUS-bez względu czy firma ma dochód czy akurat nie udał się rok w kryzysie-oni chcą brać-za co? z czego?. Kredyty na podatki mam zaciągać? Oni i tak to przepieprzą jak dostaną kasę- sobie na pensje,wyjazdy,nagrody,premie,wycieczki,szkolenia.
Zamortyzuję stare maszyny do zera.Nowe postawię w dziupli i mam ich gdzieś.Zobaczymy ile to będzie 2% podatku od wartości zero zł.Gówno samorządowe przegra niestety z właścicielem,bo nie ma prawa wkładać mi łapy do garnka. Dość gówniarze.
@ / 79.185.86.* / 2010-02-14 12:27
Apetyt samowładzy gminnej rośnie. Nie wystarcza im 17,50 zł z 1 m2 powierzchni liczonej kilkakrotnie : raz z terenu , drugi raz z budynku produkcyjnego na nim posadowionego albo jeszcze wielokrotnie razy 17,50 zł w przypadku,gdy biurowiec ma kilka pięter.Nieważne ,że stoi pusty,bo nie ma chętnych na wynajem. Niech się zamienią miejscami z właścicielem w pracy to zobaczą jak to pięknie zyski wyglądają.Oni wolą nie myśleć,nie liczyć tylko rwać na ślepo póki kadencja trwa a po nich to nawet niech potop będzie.Rentowność ich nie obchodzi i chętnie doprowadzają firmy do ruiny.Dlaczego? Bo można je przejąć za długi podatkowe i samemu znowu kupić przez podstawioną rodzinę za psie grosze albo powiększyć zbędny majątek gminy,który potem wystawia się na sprzedaż i zarabia.To standardowe zajęcia gmin chętnie wykonywane,bo dochód dają.Można sobie z tego pensje potem podnosić i nagrody dzielić.Legalny rabunek w majestacie prawa prywatnej własności. Ludzie mogą nie wychodzić na ulice i nie protestować przeciw takiej kradzieży dopóki nie zrozumieją,że bezpowrotnie tracą ostatnie miejsca pracy.Wszyscy do Irlandii nie wyjadą,bo za mała nawet Anglia dla wszystkich.Olać złodziejską samowładzę się nie da.Trzeba ją zlikwidować. Na co nam podwójna administracja?

Najnowsze wpisy