Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Wyświetlaj:
pracujący 40h / 109.207.111.* / 2016-04-15 06:28
Jak pracują wg wyników badań 40h a nie 18h to dlaczego tak się burzą aby to zapisać w ustawie? ?? Każdy pracuje 40h - nauczyciele też powinni! !! Taki sam zawód jak każdy inny. Twierdzą że pracują po godzinach w domu.. to pracowaliby w szkole w ramach godzin. Czasowo nic by się nie zmieniło. Widać wyraźnie że ta niechęć do zmian w ustawie potwierdza totalną ściemę ze pracują w domu. Nie wierzę w to.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
........ / 178.219.132.* / 2016-04-15 12:17
Pracujący 40 godzin człowieku, skąd masz informacje, że szkoła udostępni wszystkim zatrudnionym nauczycielom (minimum 30 osobom) stanowiska pracy zaopatrzone w komputer i drukarkę? Obecnie nawet papier ksero nauczyciele kupują z własnych wypłat. Jesli czas pracy będzie zamknięty w 40 godzinach (zwróć uwagę na wywiadówki, konferencje, konsultacje, wycieczki) to byłby to prawdziwy raj dla nauczycieli - po skończonej pracy zupełnie się od niej odciąć. Pamiętaj, że w tym wypadku zebranie klasowe kończyłoby się o godzinie 16.
Świetlica jest także integralną częscia szkoły, co za tym idzie otwarta byłaby dopiero od godziny 8 do 16, nie biorąc pod uwagę potrzeb rodziców związanych z ich pracą zawodową (zawsze można przecież wynając nianię)..
Nie rozumiem skąd taka wrogosć i zawisć. Zawsze można skończyć odpowiednie studia, do tego podyplomowe (finansowane z własnej kieszeni), skończyć kursy, szkolenia, warsztaty, przejsc 10 letni, 4-stopniowy awans zawodowy i ma się szansę dołączyć do grupy wiecznie narzekających, zarabiających krocie nauczycieli. Zamiast marnować czas na wylewanie żółci, może warto byłoby zastanowić się nad sobą.
anter891 / 81.190.252.* / 2016-04-15 05:25
Bardzo dobrze, a zauważyliście, że jak tym wredotom coś się nie podoba to zaraz jęczą, że to złe dla uczni.Nauczyli się skomleć i kombinować do perfekcji.Przeciętniaki i małe cwaniaki.
Mojra602 / 37.47.136.* / 2016-04-15 06:22
Dla uczni...Mówi się dla uczniów, matołku nieprzeciętny:)
jacenty525 / 83.23.55.* / 2016-04-15 09:45
nie zgadzam się się z anter, ale forma "uczni" dopuszczona jest przez słownik języka polskiego. Opatrzona jest wprawdzie inskrypcją "żadz."
szczur 19 / 188.146.133.* / 2016-04-15 06:27
Ty poeta podaj adres to nauczę cieeee polskiego
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nie przeczą / 217.99.1.* / 2016-04-15 02:48
Czyli stare przepisy - Karta napisana przez ZNP - były niejasne i gdy nowe zarządzenia idą na rękę nauczycielom, to wyszło? ZNP ma pretensje, że kiepsko kiedyś napisali? Godziny pracy nauczycieli można liczyć, ale każdy przyzna, że prócz nielicznych, to mało zmotywowani pracownicy. Już fryzjerki czy budowlańcy bardziej się starają. I nauczyciele temu NIE przeczą a tylko mówią, że to dlatego, bo mało zarabiają i są przepracowani.
logo / 213.241.93.* / 2016-04-15 02:34
Broniarz dyma nauczycieli jak chce. Nic nie robi tylko gada i kosmiczną kaskę zbiera.
Alpacz / 37.47.167.* / 2016-04-15 01:41
To nauczyciele i nauczycielki z PiS Wam zgotowali. Malo, ze nie podwyzszyli kwoty od podatku to dolozyli godz pracy. Brawo tylko z PiS i klechami, a zamiast " panami" zostaniecie Wy i my biedakami. Brawo Pyskata Witek i ministrowa od bajerow. Niech doloza Jadwisie zwisniewska od Rydzyka.
MH944 / 89.66.51.* / 2016-04-15 01:01
I dobrze, znam nauczycielkę, która mało mnie nie zabiła, że nie popieram Pis-u.
juzek maruda / 159.205.202.* / 2016-04-15 00:42
najlepiej wszyscy narzekajcie, ci od łopat, książek, trzeba mieć trochę powołania i szacunku do wykonywanej pracy, byłem i nauczycielem i wykonywałem sto innych zawodów ale nie narzekam jak Wy biedni ludzie,żal mi was
Makiks / 178.235.40.* / 2016-04-15 00:40
I co debile? Jak tam wam się podobają rządy PiS?
bozenka900 / 109.231.10.* / 2016-04-15 00:52
Debil to ty jesteś, Bardzo mi się podobają rządy PIS. wreszcie zrobią porządek.
juzek maruda / 159.205.202.* / 2016-04-15 00:45
Sam jesteś debil i idiota, bo każdy idiota to debil, jak ty.
wiesia1968 / 83.20.250.* / 2016-04-15 00:24
Nauczyciele tylko narzekają jak mają ciężko. Nikt tego nie kwestionuje. Ale niech przestaną wychodzić z założenia że inni to mają super robotę, bezstresową, dobrze płatną, nie pracują po godzinach i takie tam. Każdy zawód ma plusy i minusy, a czytając komentarze chyba nauczycieli lub ich małżonków ma się wrażenie że tam żadnych plusów nie ma. Jeżeli tak jest to można zmienić profesję i zobaczyć jak jest w tym "lepszym" świecie. Gwarantuję że każdy się po jakimś czasie będzie miał dosyć tego lepszego życia. Gdy pracowałam w banku to przyszła do nas była nauczycielka. Przez jakieś pół roku mówiła jak to są biedni, zapracowani nauczyciele. Po pół roku jak posiedziała na czterech literach po 10 godzin księgując na komputerze i zarabiając mniej niż jak miała w szkole to stwierdziła gdyby miała taką możliwość to do szkoły poszła by na kolanach. Jej pierwszym zdziwieniem było to że miała mieć 26 dni urlopu w ciągu całego roku. Co ona biedna zrobi z dzieckiem gdy latem dostanie tylko 2 tygodnie. Wtedy pamiętam to my zrobiłyśmy wielkie oczy bo to było normalne. to tyle
popieram / 109.207.111.* / 2016-04-15 06:33
Dokładnie tak samo uważam
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kreda / 83.22.187.* / 2016-04-15 06:18
Popieram ! Niech zaczną porządnie uczyć . Dziecko w 1 sp. nie powinno przynosić lekcji do domu i nie chodzi mi tylko o dźwiganie plecaka. Moja sąsiadka dzień w dzień max. o 13 w domku .
gosia517 / 94.254.227.* / 2016-04-15 04:46
Bardzo dobrze, mam w rodzinie taka gwiazde, nauczycielka wychowania fizycznego w liceum, 18h tygodniowo, jak ma 2h z jedna klasa, pisze ze ida na lodowisko, tak naprawde maja wolne, gwiazda narzeka ze malo zarabia i na nic nie ma czasu, niech tak popracuje 8h dziennie przez caly tydzien za te same pieniadze. Dobrze, niech sie w koncu za nich wezma
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
popieram / 109.207.111.* / 2016-04-15 06:33
Popieram po wielokroć! !!! Też taką mam w rodzinie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
karlik1 / 188.146.0.* / 2016-04-14 23:45
A poparcie dla PiS rośnie. To już taka nasza narodowa tradycja, zwyczajnie lubimy jak się kogoś leje w mordę. PiS leje więc się cieszymy, smutek wróci gdy zacznie lać swoich wyborców bo ich igraszki w pewnym momencie dotkną każdego z nas.
Aula777 / 159.205.109.* / 2016-04-14 23:34
Droga redakcjo! Zamieszczacie tylko to co chcecie zamieszczać, jak zwykle tendencyjnie.
Nic się nie zmieniło - manipulujecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Agnieszka502 / 37.47.65.* / 2016-04-14 23:18
Nie interesują mnie badania statystyczne. To tak, jak z tą średnią pensją krajową. Większość przeciera oczy ze zdumienia skąd ta średnia? Znam osobiście kilkunastu nauczycieli. Fakt są zmęczeni. Mają po pracy czas na drugi etat no i te korepetycje....a te dzieci takie tępe. Poza wakacjami, jak chcą odpocząć to idą na zwolnienie. Ja robię w pracy to, co mam w zakresie obowiązków i to czego nie mam. Jak trzeba dłużej zostać, to zostaję, jak trzeba wziąć robotę do domu to biorę. Nikt, ja również nie, myśli o skrupulatnym wyliczaniu, co ile minut mi zajmuje. Nie mówiąc już o dodatkowym wynagrodzeniu. Takie czasy, komunizm się skończył niestety, no przynajmniej poza szkolnictwem.
Joanna859 / 87.204.44.* / 2016-04-15 00:17
Czasu pracy nie wyliczają nauczyciele tylko instytucje, które akurat mają na to ochotę. Wakacje nauczyciel ma w okresie, kiedy wszystko jest najdroższe (chociaż sam zarabia niewiele). Pracę dodatkową w szkole i w domu ma ZAWSZE. I nikt go nie pyta, czy coś zrobi, czy nie. Dyskutowanie o pracy nauczyciela z ludźmi, którzy mają kontakt z tym zawodem przez czytanie zmanipulowanych artykułów, w zasadzie mija się z celem.
rom1 / 109.241.179.* / 2016-04-14 22:58
Nareszcie się biorą za tych zmanierowanych nierobów!!! A jak się Wam nie podoba to do roboty za 2.000 tyś brutto w zakładzie pracy oczywiście jeszcze pracodawca musi Was tam chcieć zatrudnić nieroby.
ulkaulka / 94.254.227.* / 2016-04-15 04:48
Dokladnie, niech pojda do pracy na 8h dziennie za te same pieniadze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nauczyciel2016 / 91.231.25.* / 2016-04-15 03:44
Ciekawe kto cię pisać i czytać nauczył?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ellka / 178.42.165.* / 2016-04-14 23:13
Rom1 idź popracuj w szkole to zobaczysz jaka to praca a później dopiero głos w sprawie zabieraj. Najłatwiej pluć jadem bo wypada bo wszyscy tak robią będąc totalnym ignorantem w sprawie. Załosne...
Agnieszka502 / 37.47.65.* / 2016-04-14 22:56
Cóż za agresja w gronie nauczycielskim. Znam wielu nauczycieli. Reprezentują bardzo przeciętny poziom. Nie jesteście nauczycielami akademickimi ani "kwiatem polskiej inteligencji". Nie każdy, kto krytykuje waszą pracę jest tępym nieukiem bez wykształcenia. Tacy jesteście lotni a takie prymitywne wnioski. Skoro tyle pracujecie w domu, to te 40 godzin przepracujcie w szkole, nie tylko prowadząc zajęcia dydaktyczne ale też przygotowując się do kolejnych albo sprawdzając klasówki. 40 godzin i ani minuty więcej o.k.i o co tyle krzyku?
ewa1171 / 79.186.145.* / 2016-04-15 00:49
Zgadzam się jako nauczyciel. Ale nikt nie chce tego pomysłu podjąć. Zaczynam od 7.30 a kończę o 15.30. Zajęcia dydaktyczne i czas na sprawdzanie i przygotowanie do lekcji- testy, drukowanie i dokumentacja. Dla mnie Super ale tego nie zrobią , ponieważ 99,9% szkół nie ma nawet miejsca gdzie belfer mógł by spokojnie usiąść i poczytać czy coś sprawdzić. Wycieczki , rady oraz szkolenia też tylko do 15.30.
ojciec1 / 86.111.111.* / 2016-04-14 23:38
Czytam posty nauczycieli i w większości ci, którzy się tu wypowiadają chcą pracować w szkole 8 godzin. Jak na ironię nie podoba się to takim jak ty bo jednocześnie nauczyciele wyliczają co robią faktycznie. Ludzie twojego pokroju żądają od nich ciągłego kajania się, udowadniania, że nie są wielbłądami. Uważacie, że wiecie lepiej a jak wytknie się wam braki w wiedzy stajecie się agresywni i sprowadzacie sprawę do prostackiego argumentu "zmień pracę". Już kiedyś wypowiadałem się na temat pracy szkoły i nauczycieli przez pryzmat moich doświadczeń jako członka Rady Rodziców i ojca uczennicy zatem nie będę się powtarzał. Powiem tylko tyle: gmin nie stać na pracę nauczyciela przez 8 godzin, czyli de facto przejście na kodeks pracy.
efg / 5.174.127.* / 2016-04-14 23:45
Gdyby gminy przeszły na kodeks pracy dla nauczycieli to by połowę zwolniły i miały kasę na pensje tych co zostali.
ojciec1 / 86.111.111.* / 2016-04-15 06:38
Mylisz się. Nie masz widocznie żadnego pojęcia ani o funkcjonowaniu szkoły ani o funkcjonowaniu samorządu. Przy ewidencjonowaniu czasu pracy nauczycieli na terenie szkoły okazuje się, że nauczyciele pracują rzeczywiście sporo powyżej 40 godzin. W Małopolsce i Opolskiem były gminy, które wprowadziły ten system, nie dość, że nie zaoszczędziły to jeszcze przegrały przed sądem pracy o wypłatę nadgodzin. Ważne jest też stanowisko NSA (w wyroku z dnia 5 lipca 2005 r. sygn. akt III SA/Kr335/05) i Inspektora pracy w tej kwestii. Stąd samorządy wiedzą czym to pachnie. Polecam doinformowanie się w tej kwestii.
Wojtiii / 93.179.224.* / 2016-04-14 23:32
do Agnieszka502. Gdyby nauczyciele mieli te zajęcia dodatkowe wykonywać w szkole, musieli by otrzymać służbowe komputery, internet, musiano by dobudować kilka dodatkowych sal w każdej szkole (poza szkołami bezzmianowymi itp. Lepiej zbyt ostro nie pisać - jeśli nie jest się w temacie...
DmD / 91.193.208.* / 2016-04-14 23:04
Jako nauczyciel - marzę o czterdziestogodzinnym tygodniu pracy i o możliwości zrobienia tego wszystkiego o czym piszesz w szkole! Niech by mi tylko ktoś zapewnił biurko, komputer i in. potrzebne (!) do pracy rzeczy (wraz z kawałkiem "spokojnego" miejsca) Naprawdę - marzę o tym!
Mason i Cyklista / 94.254.176.* / 2016-04-14 23:01
Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najmocniejszą stroną. O tym, co w ciągu tych godzin nauczyciele mają robić nie będą decydowali sami. Po powrocie do domu i tak będą musieli zrobić to, co robili do tej pory. Taka jesteś lotna a tak prymitywne wnioski wyciągasz. I to na podstawie czego? Na podstawie tego, że znasz 2-3 nauczycieli? Średni tygodniowy czas pracy nauczycieli wynosi 46 godzin 40 minut - wynika z badania czasu pracy nauczycieli przeprowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych. Przy obliczaniu całego średniego tygodniowego czasu pracy nauczycieli wzięto pod uwagę 14 najważniejszych czynności związanych z wykonywaniem przez nich pracy. Z badania wynika, że czas przeznaczony na pięć tak zwanych czynności kluczowych dla pracy nauczycieli zajmuje średnio 34 godz. 35 minut, w tym prowadzenie lekcji 15 godz. 30 minut (czyli 20,5 godziny lekcyjnej), przygotowanie do lekcji - 7 godz. 5 minut, przygotowanie i sprawdzanie prac - 7 godz. 20 minut, prowadzenie innych zajęć z uczniami - 2 godz. 10 minut i przygotowanie innych zajęć - 3 godz. Kolejną pozycją jest tworzenie dokumentacji przebiegu nauczania i pracy szkoły; zajmuje ono średnio 2 godz. 55 minut. Samokształcenie i doskonalenie zawodowe zajmuje 1 godz. 50 minut, kontakty z innymi nauczycielami - 45 minut, indywidualne kontakty z rodzicami – 35 minut. Pozostałe czynności pełnią zdecydowanie mniejszą rolę i są na ogół wykonywanie znacznie rzadziej. Nie było trudno znaleźć te dane. Wystarczy wpisać właściwe pytanie w wyszukiwarkę i poświęcić kilka minut na czytanie. Jednak przerasta to większą cześć powiatowych filozofów czerpiących wiedzę z plotek podczas zakupów w Biedronce. Takie myśli rodzą się głównie u ludzi zarabiających dziś najniższą krajową, bo woleli w latach nauki w szkole chodzić w krzaki na fajkę, zamiast na zajęcia. Ciemny lud wszystko kupi. I kupuje jak widać po durnowatych wpisach. Prawda jest jednak taka, że nauczycielom w tej chwili płacą za 40 godz. tygodniowo, ale i tak pracują więcej. Jeżeli chcieliby się rozliczać co do godziny, a tego w tej chwili nie robią, to okazałoby się, że należy im się kasa za nadgodziny. Jadąc na 2-dniową wycieczkę wyczerpują tygodniowy limit pracy z nawiązką.
jonasz947 / 91.212.223.* / 2016-04-14 23:19
SKORO TAK ZLE-TO DZIWNE,ŻE NIE UCIEKACIE DO bIEDRONKI,CZY lIDLA.tAM PENSJE PORÓWNYWALNE Z PENSUM NAUCZYCIELSKIM-A JAKOS TŁOKU NIE WIDAC..Wolna wola-zawsze mozna soboe polepszyc-skoro az tak an pysk padacie.
Jedno pytanie-ilu z was odprowadza podatek za kory?Ile korów jest zwyczajnie ustawianych? Może ciszej nad ta mogiła..........
analityk378 / 178.42.253.* / 2016-04-15 07:24
Ja po 12 latach w szkole jako nauczyciel zawodu właśnie uciekam. Wolę skrzynki nosić niż uczyć pokolenie wychowywane bezstresowo.
Mason i Cyklista / 94.254.176.* / 2016-04-14 23:30
Zacznij udzielać korków. Każdy może to robić i nie są do tego potrzebne studia. Będziesz w tym dobry, to i 20 000 zł. wyciągniesz na miesiąc:) Chyba się jednak nie palisz do tego. Nie masz chęci? Czy może brak umiejętności? A ci durni nauczyciele jednak udzielają tych okropnych korepetycji;) W klasie 30-osobowej możesz jedynie z olbrzymim trudem nauczyć podstaw. Cześć rodziców chce jednak by ich dziecko poszło do renomowanej szkoły średniej czy na renomowaną uczelnię. Nikt tam jednak o podstawy pytał nie będzie. Ktoś musi te dzieciaki wszystkiego nauczyć na wymaganym poziomie. Zrobisz to sam? Zrób. Zaoszczędzisz grube tysiące, a udzielając jeszcze korków innym znajomym dzieci dorobisz się olbrzymiego majątku:) Czemu się nie pchają do Biedronki? Po co skoro jak piszesz zarobki są takie same? Jak nauczyciele przejdą do Biedronki, to gdzie będziesz pracował? Aby pracować w szkole potrzebne są wyższe studia kierunkowe (nie jak to piszą idioci - pedagogiczne) i ty byś tam pracy z tego powodu nie otrzymał.
E. / 31.178.113.* / 2016-04-14 23:01
Szczerze chciałbym pracować 40h w szkole, wychodzić z pracy o 15.30 i nie brać pracy do domu. Ale w polskich szkołach po prostu nie ma do to warunków. W jednej ze szkół, gdzie pracowałem, w pokoju nauczycielskim były miejsca siedzące tylko dla 1/3 nauczycieli. Ot, proza.
synministraoświaty / 79.135.161.* / 2016-04-14 22:52
To jest chamstwo, kłamiecie i oszukujecie ludzi. Redaktor powołując się na ZNP chce skłócić społeczeństwo z nauczycielami i rządem. Rząd (PiS) nie ma propozycji aby dyrektorzy lub
samorządy mogły wydłużyć etat nauczyciela do 40 godzin. Redaktorów siejących zamęt powinna
rozliczać prokuratura.

Najnowsze wpisy