Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Wyświetlaj:
ZAWIEDZIONa 2 / 176.112.72.* / 2016-04-14 21:11
NAUCZYCIELE NIE MAJĄ ZLE,CIĄGLE NARZEKAJĄ.DLACZEGO JEST TO TAK FAWORYZOWANA GRUPA ZAWODOWA,DLACZEGO PREZES ZNP-P.BRONIARZ NIGDY NIE WSPOMNI O INNYCH PRACOWNIKACH PRACUJĄCYCH W SZKOŁACH,CZY PRZEDSZKOLACH,ŻE CIĄGLE JEST IM DODAWANA ROBOTA A ZAROBKI SĄ BARDZO NISKIE.PO 35 LATACH ZARABIAMY TYLKO 150ZŁ WIĘCEJ OD NAJNIŻSZEJ KRAJOWEJ TJ,195O-ZŁ NA RĘKĘ 1450ZŁ,I KTO SIĘ ZA NAMI WSTAWI?WSTYD POLSKO!!!!!!!
IŚ / 91.215.0.* / 2016-04-14 21:03

Minister Anna Zalewska podczas prac nad projektem zapewniała, że dodatkowe godziny co prawda nie będą płatne, ale nauczyciel będzie mógł liczyć na dodatkowe pieniądze. - Taki nauczyciel zostanie wynagrodzony na przykład dodatkiem motywacyjnym, nagrodą dyrektora, starosty, burmistrza, kuratora, ministra - twierdzi Zalewska. - Jest sporo możliwości - ocenia.

Bzdura.Będą nauczyciele obarczani dodatkowymi obowiązkami i nie nagradzani dodatkowo jeśli to wynagrodzenie ma być zależne od widzimisię wyżej wymienionych osób.
galatea / 83.4.50.* / 2016-04-14 21:01
Tak sobie myslę, słuchając narzekań nauczycieli co jakis czas - jak to mozliwe, ze za moich czasow nauczyciele karali niesfornych uczniow zostawiając ich "po kozie" i angazując swoj dodatkowy czas by te dzieciska dopilnowac. Nie zycze wspołczesnej mlodzieży by kadra takich sposobow uzywała, chodzi mi tylko o to, że za to dobrowolne angazowanie się w wychowanie mlodziezy nikt nie domagał się dodatkowego wynagrodzenia... hmmm
mir999 / 217.99.215.* / 2016-04-14 21:32

zostawiając ich "po kozie"

zostaw - a rodzic wpadnie i kosci ci porachuje !!!
józef685 / 91.212.223.* / 2016-04-14 20:51
zarobki niech im zostawi-nawet podniesie.Niech zrobia porządek z KORAMI-to jest dopiero mafijne eldorado.Wystarczy dyscyplinarnir zwolnic nauczycieli ,których uczniowie pobieraja kory-bo to przeciez swiadczy o kiepskiej pracy tegoż wychowawcy-prawda.Ciekaw jestem,czy wiekszy rwetes byłby-pozostawiamy pensje i dodatki,nie zmieniamy pensum ,ani wakacji-a wprowadzamy bezwzglledny zakaz korepetyccji-do kary zwolnienia i odsiadki włacznie.Tom ciekaw reakcji nauczycielskiej braci..........
Mason i Cyklista / 94.254.176.* / 2016-04-14 22:33
Każdy może dorobić. Też dorabiaj. Nikt nie zabrania. Możesz zarabiać więcej od nauczycieli. Nic prostszego. Zacznij udzielać korków. Każdy może to robić i nie są do tego potrzebne studia. Będziesz w tym dobry, to i 20 000 zł. wyciągniesz na miesiąc:) Chyba się jednak nie palisz do tego. Nie masz chęci? Czy może brak umiejętności? A ci durni nauczyciele jednak udzielają tych okropnych korepetycji;) Pomyśl też o tym, że w klasie 30- osobowej możesz jedynie z olbrzymim trudem nauczyć podstaw. Cześć rodziców chce jednak by ich dziecko poszło do renomowanej szkoły średniej czy na renomowaną uczelnię. Nikt tam jednak o podstawy pytał nie będzie. Ktoś musi te dzieciaki wszystkiego nauczyć na wymaganym poziomie. Zrobisz to sam? Zrób. Zaoszczędzisz grube tysiące, a udzielając jeszcze korków innym znajomym dzieci dorobisz się olbrzymiego majątku:)
Agnieszka502 / 37.47.111.* / 2016-04-14 20:49
Ciągle tylko słychać, jacy biedni ci nasi nauczyciele. Miałam dwoje dzieci w szkole. Widziałam wypoczęte, wystrojone paniusie, wakacje, ferie, święta. Normalnie pracująca kobieta może tylko pomarzyć. Zarabiają znacznie więcej, niż się to Polakom wmawia. Lekcje - rutyna, klasówki niesprawdzone tygodniami, minimum wysiłku, byle odbębnić i do domciu, jeśli nie na drugi etat to na korepetycje w szarej strefie. Bądźmy szczerzy, w szkole nikt dziecka nie przygotuje dobrze do matury. Mało kto obywa się bez korepetycji, 60 zł za godzinę to minimalna stawka. A dość tego, do roboty 40 godz. tygodniowo. A zamiast użalania się nad swoją "ciężką" dolą trochę zaangażowania i uczciwości.
HA HA HA / 83.28.240.* / 2016-04-14 21:13
KTO NIE MA POJĘCIA NA TEMAT PRACY NAUCZYCIELI W SZKOLE, NIE POWINIEN ZABIERAĆ GŁOSU W TEJ SPRAWIE. ILE TRZEBA SIĘ NASZARPAĆ Z LENIWĄ, ROSZCZENIOWĄ I ZAROZUMIAŁĄ MŁODZIEŻĄ I ICH ZAPRACOWANYMI RODZICAMI, KTÓRZY NIE MAJA DLA NICH CZASU, TO NIKT NIE WIE. NA ŻADNĄ POMOC NIE MOŻNA LICZYĆ W TYM ZAWODZIE. WSZYSCY ZAZDROSZCZĄ WAKACJI I FERII. JEST TO ODPOCZYNEK DLA ZDROWIA PSYCHICZNEGO. MAM 28 LAT PRACY I KIEDYŚ LUBIŁAM UCZYĆ. TERAZ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ MOJEJ NĘDZNEJ EMERYTURY BO MAM DOSYĆ PAPIERKOWEJ ROBOTY I NIEDOSYPIANIA PO NOCACH. KUPYWANIA POMOCY DYDAKTYCZNYCH, PAPIERU KSERO, TUSZY DO DRUKARKI ITP. ZA WŁASNE PIENIĄDZE. NIKT TEGO NIE BIERZE POD UWAGĘ. ORGANIZOWANIE AKADEMII, SPEKTAKLI ITP, ALE TO SIĘ NIE LICZY BO NIKT TEGO NIE LICZY ILE CZASU MUSZĘ NA TO POŚWIĘCIĆ .... ZLIKWIDUJCIE WAKACJE I FERIE DLA NAUCZYCIELI. NIEDŁUGO JUŻ NIKT NIE BĘDZIE CHCIAŁ UCZYĆ W SZKOLE ............ POZAMYKAJCIE SZKOŁY. NIECH ROSNĄ NAM POKOLENIA NIEUDACZNIKÓW I ANALFABETÓW.
tejo / 46.235.153.* / 2016-04-14 22:56
nie piekl sie, niz demograficzny nastal i nie potrzeba juz was tylu...Pokolenie nieudacznikow i analfabetow to juz wespol z rodzicami wychowaliscie. Boicie sie o cieple posadki zaklepane na dziesieciolecia waszej pracy. Czemu tylu z Was udziela korepetycji ?
Lucyna103 / 188.125.152.* / 2016-04-14 21:41
Zgadzam się w 100%. Lepiej bym tego nie napisała.
n-lka / 31.61.136.* / 2016-04-14 21:30
Ojejej kobieto, nie narzekaj tak bardzo. Jestem też nauczycielka i wiem, jak to w szkole bywa. Młodzież rzeczywiście jest leniwa, roszczeniowa i zrozumiała. Rodzice zapracowani, ale to nie ich wina, że pracodawcy dziś trzymają ich w pracy po 12 godzin. Jednak z tym przepracowaniem nauczycieli to przesadzasz. Organizowanie akademii, spektakli to przecież robią nauczyciele najczęściej na swoich lekcjach, wyjątki zostają po godzinach dydaktycznych. A to, że Ty kupujesz papier, tusze i inne pomoce, to się nawet nie przyznawaj, że jesteś taka naiwna, żal mi takich nieudaczników. I nie proś, żeby pozamykali szkoły, bo zostaniesz bez pracy, a nigdzie Cię nie zatrudnia,.
iua / 89.64.178.* / 2016-04-14 21:10
NIE MASZ pojęcia kobieto, o czym piszesz, ile przepracowałaś w szkole, że wiesz? Uczciwie popracuj Ty, to pogadamy
juni / 94.254.183.* / 2016-04-14 21:04
ciekawe gdzie tyle za korepetycje biorą, to siedż i sama ucz swoje dziecko w domu, załóż szkołę indywidualnego nauczania, albo sama poucz będziesz widzieć jakie dzieci rozwydrzone.
funieres / 77.89.90.* / 2016-04-14 21:01
w 37 osobowej klasie , z pewnością nauczyciel ma możliwość przygotować odpowiednio wszystkich do matury......
jaion / 83.20.143.* / 2016-04-14 20:49
W mojej szkole nie zawrzało. Robimy swoje jak zawsze
Zawiedziony zwiazkami Belfer / 94.254.178.* / 2016-04-14 20:48
A gdzie byłeś Slawku jak nam komuchy i lewaki emerytury do 67 zafundowali... Ciekawe czemu wtedy się tak nie szarpałeś... AAA koleżkom byś się naraził... Dlaczego dopusciles do tego że prawo zadziałało wstecz??? A nie tak jak w policji tylko dla nowych nowe warunki... Siedź lepiej cicho i się nie kompromituj krzykaczu...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Janek Jankowiak / 31.178.79.* / 2016-04-14 20:32
Prosta sprawa, przerobić nadmiar szkolnych powierzchni na pokoje dla belfrów. Nauczyciele na 8 godzin dziennie do szkoły tak jak robi to 95% pracowników w tym kraju. 18 godzin na lekcjach a pozostałe 22 na konsultacje. przygotowanie się do zajęć itp. Po 16 do domu i odpoczywać ew. dopiero wtedy na 2 etat lub płatne korepetycje.
Kaza z 30 letnim stazem / 84.205.14.* / 2016-04-14 20:55
A co zrobić tam, gdzie nie ma nadmiaru powierzchni? Gdzie mam pracować, jezeli do 14.30 we wszystkich salach odbywaja się lekcje? Gdzie i jak prowadzić konsultacje, jezeli uczniowie mają lekcje do 15.15. Mają zrywac sie z innych lekcji, żeby przyjść na konsultacje? Trzeba znać realia funkcjonowania różnych typów szkół. Ja jestem za pracą 8 godzin dziennie, ale druga zmiana od 15 do 22 chyba odpada?
Kaja 971 / 77.68.246.* / 2016-04-14 20:51
Ja mysle ze wiekszosc nauczycieli by tak chciala tylko szkoly nie maja warunkow a tego ministerstwo oswiaty nie widzi. Jak sie ma pokoj nauczycielski gdzie 15 osob sie nie miesci. Ani jednego komputera ani drukarki do dyspozycji nie mowiac juz o podrecznikach do nauczania. Idziesz do fabryki to pracodawca ma Ci zapewnic maszyny i materialy do wykonania twojej pracy. Idziesz do pracy do biura to nie kupujesz swojego papieru do drukarki ani nie tachasz swojego komputera ze soba. Ja pracuje od 8:00 do 16:00 i w zyciu nie chcialabym uczyc w szkole poprawie - w polskiej szkole. Mieszkam za granica i widze jakie tutejsze szkoly maja wyposazenie. Nauczyciele nie tachaja swojej pracy do domu - przygotowanie do lekcji odbywa sie w szkolach w specjalnie wyposazonych pomieszczeniach dla nauczycieli i nikt im nie wypomina ze pracuja po 18 godzin dziennie.
Janek Jankowiak / 31.178.79.* / 2016-04-14 20:57
Te koszty to grosze w porównaniu ze zeszmaceniem opinii zawodu. W dzisiejszych czasach materialny element prawie nic nie kosztuje 5-6 tys. jednorazowo (na nauczyciela) i 150-200 zł. miesięcznie i mamy sprawę załatwioną. Zdaje się że łatwo byłoby tu skorzystać z unijnych pieniędzy. Ale o czym my mówimy dla współczesnego "pedagoga" taka perspektywa to horror!!!
Kaja971 / 77.68.246.* / 2016-04-14 20:23
Powiem tak - w ministerstwie oswiaty juz od dawna nie wiedza co sie w szkolach dzieje albo przymykaja oczy na balagan i brak pieniedzy. Mam dwie siostry nauczycielki i cos o tym wiem. Podreczniki z ktorych maja uczyc musza kupic sobie same za wlasne pieniadze bo szkola nie ma pieniedzy. W komputer i drukarki tez musialy same zainwestowac bo szkola nie ma pieniedzy. Szkola nawet nie ma pieniedzy na papier i tusz do tych drukarek wiec kupuja z wlasnej wyplaty a to tylko przyklad z jednej szkoly podstawowej i z jednego liceum. Maja po 18 godzin tygodniowo + wywiadowki, konferencje, wycieczki szkolne no i oczywiscie godziny do przygotowania lekcji na nastepny dzien i poprawy sprawdzianow ale tego oczywiscie nikt nie liczy. Wszyscy mysla ze pracuja 18 godzin tygodniowo - totalna bzdura!!!! Ja mysle ze Ci co tak krytykuja nauczycieli powinni sami sprobowac w tych czasach uczyc ta totalnie rozbrykana mlodziez ktora przede wszystkim zna jakie ma prawa ale totalnie nie zna swoich obowiazkow.
inka677 / 79.191.104.* / 2016-04-14 21:33
Pracowałam w szkole, w szkolnej bibliotece 30 godzin pensum. Za nic nie wróciłabym do tej instytucji. Choć teraz pracuję po 16 h dziennie czasami/ Tym, którzy zazdroszczą nauczycielom zyczę by kiedyś cudze dzieci uczyli. Amen
nauczyciel z 15-letnim stażem / 193.0.209.* / 2016-04-14 21:16
"...no i oczywiście godziny do przygotowania lekcji na następny dzień ...", - uwłacza mi mówienie, że przygotowuję się codziennie do lekcji jeżeli pracuję w zawodzie 15 lat i uczę tego samego przedmiotu, z całym szacunkiem dla wszystkich nauczycieli, ale pracujemy krótko w stosunku do innych zawodów, mamy dużo wolnego (wakacje, ferie, okresy przed i po świętach), ponadto uważam, ze szkoły powinny(tak jak przedszkola) być otwarte przez 1 miesiąc w okresie wakacyjnym dla dzieci dla których rodzice nie mają opieki, niestety nikt w życiu z grona pedagogicznego na to by się nie zgodził, przykre...
zazzzzz / 89.64.25.* / 2016-04-14 20:49
Kiedy moje dziecko było w podstawówce, w klasie zrzucaliśmy się na odbitki ksero, bo szkoła powielała materiały dla swoich uczniów tylko odpłatnie i to znacznie drożej niż w prywatnym punkcie ksero na osiedlu. Nie rozumiem, dlaczego nauczyciel ma dokładać z własnych pieniędzy.
Kaja 971 / 77.68.246.* / 2016-04-14 21:01
Wszystko zalezy od szkoly i podejscia rodzicow do problemu tylko ze to nie powinien byc problem ani szkoly ani rodzicow. Po to placi sie podatki zeby szkoly mogly ksztalcic za darmo!!!! Za moich czasow podreczniki w podstawowkach byly darmowe a teraz trzeba wydac krocie co roku zeby dziecko wyposazyc w posdtawowe pomoce naukowe wic jak wieksza czesc rodzicow slyszy o skladkach na papier do ksero to dostaje "wysypki" i nie ma im sie co dziwic.
o.a / 46.169.18.* / 2016-04-14 20:20
Normalni ludzie uciekają ze szkół, nawet w korporacji pracownik ma większe prawa! To jest celowe działanie, schrzanić edukację, bo głupim narodem łatwiej rządzić. Mobbing, ogromna papierologia to norma we współczesnej szkole. Nie liczy się dziecko, ważne żeby PAPIER SIĘ ZGADZAŁ. To jest najważniejsze! Efekt pomysłu pani minister - niektórzy nielubiani przez dyrektora będą zasuwać za darmo, inni - np. wazeliniarze leżeć i pachnieć. A mój dodatek motywacyjny w wysokości 200 zł brutto niech sobie weźmie pani minister - na waciki.
Ania1923 / 176.97.255.* / 2016-04-14 20:44
Dodatek motywacyjny 200 zł to bardzo wysoki. Ja jako dyrektor mam od 10 lat 130 zł, Taka jest Polska rzeczywistość.Często zastanawiam skąd są brane dane o wynagrodzeniach, Posądzam, że z wielkich miast.
Kasandra / 37.8.197.* / 2016-04-14 20:09
Do tych, którzy uważają, że nauczyciele zarabiają za dużo za tak mało pracy. Powiedzcie fachowcowi, że chcecie mieć dobrze położone płytki za 2,50/m kw. Powodzenia. A przecież Wasze dzieci to nie kafelki.
lesiu513 / 83.20.59.* / 2016-04-14 20:01
Temat zastępczy dla PiS-u. Wywołują burzę , żeby nie powrócić do tematu likwidacji gimnazjów, z którego musieli się wycofać ze względu na reakcję Kościoła. Ponad 400 gimnazjów katolickich wzięłoby w łeb. Kilka tysięcy "sukienkowych" straciłoby pracę państwową!!!!!!. Istnieje więc potrzeba tematu zastępczego. Mam nadzieję, że nauczyciele pokażą jaka drzemie w nich siła. A dla wszystkich "ignorantów" tego "tak dobrego zawodu" przypominam powiedzenie starożytnych greków: "Obyś cudze dzieci uczył".
...nauczycielka / 81.190.251.* / 2016-04-14 19:59
eeee, przeżyliśmy już tylu kiepskich ministrów i rządów, że i teraz damy radę:)))))))))))))))))))
gość314 / 83.9.16.* / 2016-04-14 19:57
w komisji macierewicza zarabiają 20000 tyś na miesiąc
ada283 / 37.152.18.* / 2016-04-14 19:55
W każdym kraju nauczyciel ma płacone za godziny, np konferencje, zebrania, wywiadówki, opiekę na wycieczkach, itp. w Polsce za darmo!
Tylko w Polsce nauczyciel ma tak niskie pensjum godzin !!!!! Popatrzcie na inne kraje-24- 26 godzin tygodniowo to srednie pensjum nauczycieli i tez musza przygotowywac lekcje i sprawdzac klasowki itd W Polsce nauczycieli chroni chora karta nauczyciela-w zadnym innym kraju z tego co wiem taka nie istnieje. Tak wysokie zarobki za tak mala liczbe godzin pracy-w zadnej pracy tak nie ma!!! I jeszcze w Polsce jak slysze nauczyciele z warunkow pracy niezadowoleni.......chore!!

Najnowsze wpisy