Golenie frajerów

Money.pl / 2006-09-08 18:34
Komentarze do wiadomości: Golenie frajerów.
Wyświetlaj:
orzeł / 2006-09-09 19:43 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Powiem Wam że mnie schiza ogarnia bo rzeczywiście trzymam się od jakiegoś czasu swojej wizji czyli braku wizji i zaczyna mi to doskwierać :) lubię patrzeć technicznie na rynek ale teraz i to niemożliwe (tj możliwe ale raczej bezsensowne) jeszcze raz pomaga Pan Stańczyk:
"Po minionym tygodniu znacząco pogorszyła się czytelność rynku. WIG20 był zdominowany przez futures na ten indeks i przyszły tydzień nie może być inny. 45000 otwartych pozycji to dźwignia, która z WIG20 może zrobić, co zechce i w żadnym stopniu nie będzie ona zwracała uwagi na to, czy rynek pokonał jakieś wsparcie lub opór. Nie zostaje nic innego, jak przeczekać te kilka dni do końca życia serii FW20U6 i pogodzić się z tym, iż parkiet ma okres, który na świecie określa się mianem dnia wiedźm. Choroba trwa w Warszawie dłużej niż na innych rynkach, ale to pochodna wielkości i płytkości naszego rynku. W takim okresie trzeba z dystansem podchodzić do analizy technicznej. Zbyt łatwo teraz o pułapkę. W tym kontekście zakończenie nieistotne jest, czy WIG20 zakończył dzień pod, czy nad poziomem 3000 pkt. Impuls z tego płynący nie daje dziś graczom nic" I tego się będę trzymał i żadne 2900 mnie nie zmiękczy .......................... chyba:)
brydzia / 2006-09-09 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Orle , trzeba tak jak pisze Dżeju , szukać co jest modne
i podążać za gorącym i dużym kapitałem , ale najlepiej śledzić tylko kilka spółek cały czas , jak przycisną to iść z nimi jak wychodzą to również
Łatwo powiedzieć , ja chyba ustawie się na sam wig 20
i będę czekała na spadek to kupię , bo coś mi się wydaje że do 15 będą starali utrzymać taki poziom w okolicy 3000
/ + - 150 pkt
A2 / 2006-09-10 11:28 / Spekulantka
Ja tak gralam na DT) wchodzilam i wychodzilam przy 8% , czasami czekalam dluzej i uzyskiwalam wiecej , ale teraz to stalo sie trudne.Przyklad : Hoop , kto wszedl na otwarciu , to i zostal , Instal , ktory udalo mi sie sprzedac prawie na samej gorce, ktory po chwili zaczal sie cofac .Sa dni , ze odpuszczam , bo nie chce miec porftela zaladowanego spolkami , do ktorych nie mam przekonania.
brydzia / 2006-09-10 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
dlatego twierdzę że trzeba znać spółki i na okrągło obserwować rynek to nabiera się wyczucia
Jeżeli ktoś pracuje i dorywczo się tym zajmuje to trudne
bo żadnymi stopami nic się nie zarobi , bo jeżeli kogoś stop wyrzuca przy - 8% to ja właśnie wtedy kupuję
orzeł / 2006-09-09 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
A ja gotów jestem się założyć że to znacznie trudniejsze niż zarobienie na spółce której fundamenty rynek ocenia wysoko i spółka jest trendowata
może inaczej : ile takich strzałów udało Ci się zakończyć z zyskiem !? powiem Ci co mnie najbardziej ciekawi ? jak skończą Ci którzy teraz kupuję hutmen i jemu podobne (żeby była jasność absolutnie nie twierdzę że będzie spadał) zwyczajnie chodzi mi o to kiedy wyjdą ile zarobią!? ja wiem jedno jak mam papier który się mocno trzyma w średnim terminie to czuję jak pulsuje jego tentno :) a takie wyskoki (no może hutmen tu jest ewenementem) jedno lub kilkusesyjne toż to nie sposób się połapać w czym rzecz nie mówiąc o tym żeby zdążyć znaleźć punkt G:) zero gry wstępnej od razu finał oj nie ......ja tak nie umiem (choć czasem próbuję by znowu poczuć się młodym:)
tak czy inaczej powodzenia
ps wracająć do Twojego pytania o moją stopę (to ponieważ sympatię do Cię czuję i uważam że odpowiedź Ci się należy - tak więc z indeksów zabił mnie nieznacznie only wirr :) (od początku roku zerkając) jak wiec widać nie tak znowu ze mnie orzeł ale staram się jak umiem:)
111 / 83.5.126.* / 2006-09-10 12:59
"spółka jest trendowata" super określenie;))))
brydzia / 2006-09-10 11:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Orle oczywiście nie biorę pod uwagę spółek
o wartości księgowej ujemnej , tylko w miarę rzetelnych
warren buffet / 2006-09-09 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brydzia, jakby to bylo takie proste to nie byloby kopaczy dołow. oj nie byloby. no i kto by kosił trawniki ?
tomeks / 2006-09-09 20:16 / Bywalec forum
od momentu kiedy się zalogowałem na to forum ,pisałem (aż się znudziłem) że rzetelne statystyki buduje się na odpowiedniej ilości danych. Jak sesja opiewa na 500 mln to tak jakby jej nie było. Nie powinna się liczyć się dla celów statystyczny. Dla teorii fal i każdej innej teorii giełdowe jest myląca,oszukańcza.Można się oczywiście popisywać ich znajomością (bo lepiej jest wiedzieć więcej niż mniej) ale ta wiedza na polskim ,płyciutkim rynku się nie zwróci.
orzeł / 2006-09-09 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no pięknie Tomeks :) (zawsze Cię lubiłem :)
tomeks / 2006-09-09 21:33 / Bywalec forum
hahaha ,dzięki orzeł, wiem ,fajny jestem i ludzie mnie lubią.
szkoda ,ze nie jesteś kobietą (chyba)


ogladam 1/2 finału us open , yuznyi z roddickiem w pierwszym secie 3:3
wczoraj rosjanin powiedział ,ze gra przede wszystkim dla ojczyzny.Piękne,czyż nie?Lubię za to rosyjskich sportowców.
warren buffet / 2006-09-09 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
eeeee, wole orła chłopa. bez urazy
mirekstar01 / 2006-09-09 21:02
Kiedy dokładnie kończy się FW20U6
Wall Street / 2006-09-09 21:58 / Bywalec forum
15 września :)
warren buffet / 2006-09-09 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a nie trzeci piatek ?? 22 ? ja sie nei znam
12 / 83.26.223.* / 2006-09-10 02:54
trzecim piatkiem jest wlasnie 15
warren buffet / 2006-09-10 07:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co ?? hehe nie kumam. ale ok
A2 / 2006-09-09 18:25 / Spekulantka
Prezydent podpisał ustawę o biopaliwach
(PAP, pr/09.09.2006, godz. 16:05. Ja zastanawialam sie w piatek , dlaczegoz to moj "muł" elstaroil nagle zaczal wzrastac, a to takie proste.Skotan wprowadza pda) czyzby to jakas zbiezonosc? nie mam akcji tej spolki ino taka mysl mnie naszla.Orle najlepsze inwestycje to zakup dzialek inwestycyjnych)) .
KANE niezal. / 83.30.32.* / 2006-09-10 12:30
ta ustawa dotyczy produkcji przez rolników 100 l. biopaliwa na własny użytek, nie wolno im handlować - jeśli masz dokładniejsze informacje, napisz..
orzeł / 2006-09-09 15:32 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
"Po minionym tygodniu znacząco pogorszyła się czytelność rynku. Wycieczka na północ okazała się pułapką. Kupujący w poniedziałek kończyli tydzień stratami, ale powrót w objęcia konsolidacji nie oznacza jeszcze spadków. W istocie, poza poniedziałkową sesją, obrót był niski a rynek prowadzony przez zlecenia, których źródła nie leżą w słabości czy sile rynku. "
o o to mi chodziło gdy pisałem że rynek nie jest słaby ni mocny tylko do D :) Pan Adam Stańczyk z BOssy mi pomógł
dziękuję :)
orzeł / 2006-09-09 14:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
z nowości - kupiłem trochę obligacji (funduszy) dolarowych i europejskich
jeśli chodzi o procentowy rozkład kaski to 64 % w akcjach dobrych spółek :) reszta lokata, fundusze obligacji,skarpeta:)
ps podając iż 100% kasy mam w papierach brałem zawsze pod uwagę tą kasę którą mam na rachunku u makreli (nie wierzę by ktoś cały szmal miał only giełdowo skierowany) - w czasie aktualnym
pozdrawiam
tomeks / 2006-09-09 14:28 / Bywalec forum
jaki to dawało % netto w ostanich kilku latach?
W arce ostatni rok na europejskich eurowych to -1,43% .
Ta kreska to dla ułatwienia minus.
na co liczysz?
strokuś / 2006-09-09 16:15 / Uznany Bywalec forum i giełdy
a jakie ma znaczenie co było?
podstawowym błędem przy wyborze funduszu jest kierowanie się wynikami z jakiegoś poprzedniego okresu
na jesieni '05 dwstop25ms był chyba najgorszym funduszem akcji polskich licząc wg stopy zwrotu za ostatnich naście m-cy - ten kto go wtedy nabył uzyskał najlepszą stopę zwrotu od tamtego czasu
wyniki historyczne w funduszach należy wykorzystywać jedynie do porównywania konkretnego funduszu do innych tej samej klasy
tomeks / 2006-09-10 11:12 / Bywalec forum
znaczenie porównawcze rzecz jasna.

przecież wiadomo ,ze nikt dzisiaj nie kupi teleksu pomimo tego ,ze w swoim czasie był rewolucyjnym zastosowaniem w telekomunikacji
orzeł / 2006-09-09 14:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
kupiłem z złociszach i obawiam się że to może się okazać błędem jeśliby złoty znacząco tracił ale z drugiej strony w krótkim terminie nie widzę takiej koniecznośći :)
orzeł / 2006-09-09 23:41 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
zyskiwał
czapajewp / 83.9.41.* / 2006-09-09 16:22
rozumiem ze kupiłeś w złociszkach przykładowo 10 j.u. to tak czy siak te j.u są one wyceniane w USD czy Euro. przy No i przy osabieniu naszej waluty to masz zysk a nie strate.
orzeł / 2006-09-09 16:36 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
tak tak łapnąłem się na tym ale dobrze że Was mam :)
orzeł / 2006-09-09 16:43 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
przed chwilką rozmawiałem z analem i mnie utwierdził w tym że to nie głupie generalnie było przynajmniej ! sorki za wprowadzenie w błąd ale sobotnie rozleniwienie rozleniwiło mi myślenie
strokuś / 2006-09-09 16:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Orle, jak złoty znacząco straci to Ty znacząco zyskasz, bo go właśnie sprzedałeś kupując obligacje w eur i usd
wg mnie sensownie zrobiłeś
na samych obligacjach pewnie nie zarobisz (szczególnie europejskich), ale zarobisz właśnie na różnicach w kursach walutowych
czapajewo / 83.9.15.* / 2006-09-10 07:05
ja inwestuje od dawna w usd fundusze.Powiem tak oplaca się na krótkie etapy- ale przy obecnym moim zdaniem i tak w miare przyzwoitym poziomie wzrostów wig tochyba jednakl lepiej poprostu spekulować na akcjach.
orzeł / 2006-09-09 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
3 % w 3 miechy - takie trzy po trzy plecenie sobie wymyśliłem :)
hucku / 2006-09-09 15:06
Przy kupnie za zło. kurs obligacji walutowych dokladnie odttwarza przebieg kursu waluty. Jeśli zlożyć wykresy na jednym ekranie i wyrównać czas na osi - widać to wyrażnie. Kupując takie papierki faktycznie gra się na walutę. życzę powodzenia - ja dwa razy nie zdążyłem wyskoczyć.
orzeł / 2006-09-09 15:48 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dzienks przemyślę sprawę - może zamienię na zielone
orzeł / 2006-09-09 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
szukam sposobu wrzucenia kaski w cóś innego niźli giełda ot co i zły jestem że nie doprowadziłem do końca sprawy z forexem (to prawdziwe uniezależnienie się od koniunktury:)
mam trochę money leżących bezproduktywnie :( 4% w banku a nie chcę ich wiązać z akcjami w sposób żaden
jakieś propozycje :) ?!
bulka / 212.2.100.* / 2006-09-10 16:12
kiedys pisalem o forexie w BDM,mam tam kaske i po 3 pelnych miesiacach mam 8-12% zmienia sie w widelkach bez wzgledu na gielde
brydzia / 2006-09-09 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
tylko lombard - 1 % dziennie bez podatku
hucku / 2006-09-09 15:08
Ziemia - np do kwiatków :)
warren buffet / 2006-09-09 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no. kwiatki zwiędły
littlephobos / 2006-09-09 12:56 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
stan zagródki:
Hyperion PDA (HYPA) - 7,75%
Śrubex (SRX) -18,79%
Jago (JAG) -23,73%
Trasintur (TIN) -49,73%
orzeł / 2006-09-09 14:10 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
hej Little mam nadzieję że te kreseczki przed cyferkami to myślniki a nie minusy
pozdrawiam - ten Tras gdyby się giełda nie popsuła ma sznasę na naprawdę duży ruch up (sam posiadam)
ale że się giełda pewnie popsuje więc może być róznie
ps jak zejdziemy poniżej 2900 to mimo iżem niezwiązany kapitałowo z wigiem 20 sprzedaję
orzeł / 2006-09-09 14:11 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ma sznasę hm no ciekawe :)
littlephobos / 2006-09-09 16:20 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Mości Orzełku oczywiście, że to minusy nie są :) lecz tylko procentowy skład portfela akcji.
Co do Trasu to miętę ogromną do niego czuję, z róznych powodów których tu nie wypada lub nie warto przedstawiać ale czując też na plecach oddech 20 lewiatanów boję się o niego okropnie bo i w przeddzień Cudu nad Wisłą (b.r.) sam fundusz zamieniłem na pieniężny.
Pociesza mnie to, żem młody jest i jeśli uniwerek skończe to Tras i tak będzie już po 20 zł :).
Lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-09-09 12:33
Witam.Czy mógłby ktoś wkleić artykuł o Hygienice i Lenteksie z dzisiejszego parkietu lub napisac parę słów o tym?
orzeł / 2006-09-09 13:35 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Wkleić nie mogę bo chcę jeszcze pofruwać dla orląt swych i na chleby zarobić (za kratkami trudno)
1) główny akcjonariusz Lenteksu rozważa zakup akcji H- poza związakmi kapitałowymi - współpraca operacyjna
2) Krzyś MOska (10,4 % Lenia ) ma używać podpasek - ale to tylko byc może - sam nie chciał ujawnić nazwy spółki (ma się wyjaśnić do końca miesiąca (na pewno nie chodzi o Lubawkę i Protekt)
3)Leń robi tkaniny które mogą sie przydac do wkładek i pieluszek - włókna wodnoigłowe - a te leniowskie spełniają wymogi
4)Leń szuka odbiorców gdyż kaskę z emisji przeznacza na na pokrycie kosztów zakupu kolejnej lini do wytwarzania owych tkanin - potrojenie mocy produkcyjnych
3)
Lhoist1 / 194.187.181.* / 2006-09-09 22:47
dzięki
gabrik / 2006-09-09 11:59 / portfel / Wierny Forumowicz
Jak tak sobie pomyśleć to jeszcze trochę i MONEY nam będzie musiało odwyk dla AA załatwić ;-)))))
gollum / 2006-09-09 23:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Yebać odwyk :D
warren buffet / 2006-09-09 12:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
noooooooo :-) ale to pretekst do spotkania moneyowego :D
samuraj jack / 2006-09-09 10:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich w sobotni poranek,
wczoraj rano napisałem:

"2006-09-08 08:09:50 | *.*.*.* | samuraj jack [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ] | komentowany artykuł
Re: Po przecenie zwykle następuje odbicie [4]
Witam wszystkich

osobiście zdziwiłbym się bardzo, gdybyśmy mieli rosnąć"


I powiem więcej, jeżeli nie będą zachodziły jakieś bardzo gwałtowne zmiany w LOP to nie spodziewam się wzrostów do 15 września;
będziemy się osuwać w dół;

do wczorajszej diagnowy dodam uzupełnienie, czy właściwie nieco inny możliwy scenariusz...

z punktu widzenia wielkich najwygodniej, czy też najbezpieczniej jest wyrównać ilość F krótkich i długich;
poziom WIG20 nie ma wtedy żadnego znaczenia dla wygasania F;
padło już na forum pytanie - na jakim poziomie wchodzili; i padła sugestia, że mogliby tak zrobić, gdyby już zarobili na F, które posiadali wcześniej;
wydaje mi się, iż należy uznać, że ci naprawdę wielcy, którzy kontraktami nadają ton giełdzie już swoje zarobili i dla nich to najbezpieczniejsze wyjście; i co najważniejsze, że już to zrobili (kiedy LOP rósł z 36 tys. do 48 tys.) i teraz spokojnie czekają;

gdyby tak było to i tak osuwamy się w dół, ponieważ na kasowym wszyscy wstrzymają się z zakupami do 15 września; tak na wszelki wypadek;

stosunkowo niewielka podaż spotka się z jeszcze mnieszym popytem

co o tym myślicie?

pozdrawiam
gabrik / 2006-09-09 11:36 / portfel / Wierny Forumowicz
samuraj wszystkich to dopada co ciebie teraz, pojęcie arbitrażu nie jest łatwe do wytłumaczenia a wielu komentatorów wręcz udaje że nie istnieje.Oczywiście możesz śledzić kiedy rósł LOP i wtedy może wydać ci się że już zarobili ale to pułapka poczytaj jak działa arbitraż to niestety takie odwracanie kota ogonem (znów ten kot) Ja studiuję od kilku dni głębiej to zagadnienie i cały czas nie mam jasności(może za tępy jestem)
Arbitraż nie polega na wzięciu 500 kontraktów powiedzmy na wzrost, arbitraż to wykożystanie np. dodatniej bazy plus ilości dni do końca wygaśnięcia oraz kupienia koszy akcji indeksu do którego odnosi się kontrakt i złapanie odpowiedniej ilości tychże ale przeciwnych!!! (i tu zaczyna się cały cyrk)
Teraz zobacz tą pupę walonego kota- baza plus kupujemy akcje co powoduje zmniejszanie bazy jeśli kontrakty nie będą "chciały" isć do góry co w pewnym momencie prowokuje do wywalania koszy akcji przez arbitraż i automatycznie zjazd indeksu i straty tych co łapia długie (dlatego boją się brać długie bo jest ryzyko wyzerowania bazy przez dużych) tak więc wszystko niestety zależne od tego co wielcy wymyślą (jak zawsze zresztą)
Jeśli jest tak że dużo "wielkich ma L od 2800 i dużo ma S od 3200 to teoretycznie poziom 3000 to konsensus ale jeszcze jest rynek kasowy i akcje w portfelach....
szprotek / 83.29.36.* / 2006-09-09 12:48
Nt. arbitrażu polecam artykuł pod "enigmatycznym" tytułem "O możliwości arbitrażu na GPW w Warszawie". Jest może ciut zbyt teoretyczny i zawiera ze dwa ciuty za dużo wzorów , ale szczególnie pierwsze rozdziały z przykładami pozwalają zrozumieć jak działa "zarabianie bez ryzyka". Link:
http://www.gpw.com.pl/zrodla/papierywartosciowe/pochodne/kontrakty/pdf/Dzieza_Arbitraz.pdf
samuraj jack nielogo / 83.23.10.* / 2006-09-09 12:23
Rozmawiamy sobie na forum; rozmawiam z kolegą w realu;

to co napisałem, powstało przez wykluczenie scenariusza, że wielcy z F nic nie robią i zakładając, że mają w większości L pozwalają na niekontrolowany spadek wig, który będzie następował wskutek niekontrolowanego zamykanie L - czy to równomiernie w czasie przyszłego tygodnia, czy też 14-15 września;
przy obecnych obrotach zamykanie takich ilości LOP spowoduje kilkudniowy krach o psychologicznie niewyobrażalnych skutkach;
(chyba że fundusze już czekają z kasą na przejęcie takiej ilości akcji - a to by oznaczało zmowę wielkich na mega skalę);

Co do Twego ostatniego zdania - nie przybyło aż tak LOP w czasie spadku z 3200;
najwięcej ich przybyło w ostatnim czasie - kiedy rosło;
czy dobrze myślę, że teoretycznie najlepiej wchodzić w S przy możliwie największej bazie?
samuraj jack / 2006-09-09 12:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
errata - nie przybyło aż tak wiele LOP w czasie spadku z 3200;
tomeks / 2006-09-09 11:39 / Bywalec forum
właśnie tak jak pisze Gabrik
tomeks / 2006-09-09 11:33 / Bywalec forum
moim zdaniem kluczem jest obrót na kasowym.
Przy dziennym obrocie ponizej 1mld nie ma jak przecistawić się terminowcom,którzy bezkarnie rozgrywają rynek pod siebie. Musi pojawić się świeży dopływ gotówki na kasowym, żeby ich zrównoważyć.
tomeks / 2006-09-09 11:37 / Bywalec forum
i jeszcze jedno, póki "wielcy" terminowcy będa czuli się bezpiecznie ,to nie wydaje mi się ,że ot tak sobie odpuszczą dalsze zarabianie.
warren buffet / 2006-09-09 10:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
NFI PROGRESS SA Zawarcie umowy terminowej transakcji kapitałowej

Raport bieżący 66/2006
Zarząd Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Progress S.A. (Fundusz) informuje, że
w dniu 7 września 2006 r. Fundusz zawarł z Bankiem Zachodnim WBK S.A. umowę w
sprawie nabycia akcji Vistula amp; Wólczanka S.A. oraz przeprowadzenia
terminowej operacji kapitałowej (Umowa parkingowa). Na podstawie tej umowy, w
dniu 7 września 2006 r. Fundusz sprzedał na rzecz Banku Zachodniego WBK S.A. 123
762 akcji spółki Vistula amp; Wólczanka S.A., stanowiących 1,73% jej kapitału
zakładowego i dających 1,73% udział w głosach na walnym zgromadzeniu tej spółki.
Łączna wartość transakcji wyniosła 7.499.977,20 zł. Zgodnie z treścią Umowy
parkingowej, Fundusz odkupi od banku sprzedane akcje Vistula amp; Wólczanka S.A.
w terminie nie późniejszym niż do dnia 31 marca 2007 r. Cena odkupu będzie równa
cenie sprzedaży, powiększonej o koszt pieniądza, obliczony na podstawie stawki
WIBOR 1M powiększonej o marżę banku. Celem zawarcia transakcji jest wyłącznie
pozyskania przez Fundusz krótkoterminowego finansowania. Fundusz nie zamierza
zmniejszać swojego obecnego zaangażowania w akcjach Vistula amp; Wólczanka S.A.
W czasie trwania Umowy parkingowej głosowanie na walnych zgromadzeniach Vistula
amp; Wólczanka S.A. z akcji objętych Umową parkingową będzie wykonywał Fundusz,
na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez bank.

Zgodnie z zasadami liczenia głosów wskazanymi w art. 87 ust. 5 ustawy z dnia 29
lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów
finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych,
wykonanie umowy nie powoduje zmiany w ogólnej liczbie głosów posiadanych przez
Fundusz w Vistula amp; Wólczanka S.A.



kto ma to chyba warto potrzymac
tomeks / 2006-09-09 00:01 / Bywalec forum
poczytałem posty niżej o piciu w Chinach.mam trochę doświadczenia w tym względzie.Najsłynniejszy i najdroższy jest Maotai ,wprocentach od 45 aż do 60 .Robią ją ze zboża i ryżu. Była ulubioną wódką Chairmana Mao.dzisiaj coraz wiekszą popularność zdobywa Wu La Nije czyli pięć zbóż.
Wu - to pięć.Wódka z pięciuz bóż.Procentowo 40 i 50.
Obydwie mają posmak ,o którym niektórzy mówią ,ze to zepsute lekarstwa.Dobrze smakuja tylko z chińskim jedzeniem i tylko w Chinach.Obydwie są jak na Chińskie warunki drogie połówka ok 100 juanów czyli 50zl.
Na ulicy , w budzie mozna kupić berbeluchę 38=40 procent za 5pln /pół litra.Poza tym są doskonałe piwa, w tym słynne Qingdao, znane na całym świecie a w USA drugie po Budwaiserze wwolumenie sprzedaży.
clever81 / 2006-09-09 01:35 / Tysiącznik na forum
kumpel był w chinach w wakacje i za 1$ sprzedawali piwo w zrywkach, dawali rurki i heaya.Zrywka 2 litry.
tomeks / 2006-09-08 23:49 / Bywalec forum
spróbuję zgasić swiatło,pstryk
risky-rainmaker / 2006-09-08 23:10 / Ostatni Optymista
A widzieliście pakietówkę na Alchemii....będzie się działo tak jak przeczówałem...
warren buffet / 2006-09-08 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mowilem o tym wczesniej ??
risky-rainmaker / 2006-09-08 23:35 / Ostatni Optymista
Przeniosłem temat na to forum z tamtego artykułu...:))))
mysza / 2006-09-08 23:15 / portfel / Bywalec forum
czekamy na deszcz - pieniędzy?
warren buffet / 2006-09-08 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mi styknie kapusniaczek :) pieniadze to rzecz nabyta jak mawiał moj dziad
tatko / 2006-09-09 11:04 / Tysiącznik na forum
Dziad,czy dziadek? Bo zabarwienie emocjonalne pierwszego jest ujemne, a drugiego dodatnie...
mysza / 2006-09-08 23:42 / portfel / Bywalec forum
Miał z pewnością rację, rozumiem że grasz dla przyjemności, łowisz ryby, a potem je wypuszczasz.
warren buffet / 2006-09-09 09:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak są małe płotki to oczywiscie - całuje i wypuszczam :)
Romi / 2006-09-09 11:08 / portfel / Koci Tata
Ja mam staw i liny łowie duże takie 1500 gram i oczywiście wypuszczam

Rekordowy miał 2100 gram:))))
mysza / 2006-09-08 22:56 / portfel / Bywalec forum
A członlowie zarządu dokupili Ltx po 47 pln i drożej, kiedy pp?
Czy ktoś trzyma Lentex?
warren buffet / 2006-09-08 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
po ciemku piszesz ?!
warren buffet / 2006-09-08 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a to spox
keskese / 2006-09-10 00:16 / Reprezentacja Polski
ja trzymam
do pp
Kane / 2006-09-08 22:54 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
gaszę, prądu szkoda
Navigare----- / 80.55.129.* / 2006-09-08 22:43
Śpią cholera a nikt światła nie zgasi :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy