Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Góra: Ignorancja i manipulacje Fedak zniszczą emerytury

Góra: Ignorancja i manipulacje Fedak zniszczą emerytury

Wyświetlaj:
Tornado F5 / 2010-03-12 23:55 / Bywalec forum
Pozwolę sobie przpomnieć "Liczacego" z 2009-11-04 (Rząd majstruje przy emeryturach)...Na ile Polaków skubią OFE.

Minimalna stawka na emeryturę to 347,68 PLN (zacznie poniżej średniej), OFE pobiera co miesiąc minimum 347,68 * (7%) = 24,34 PLN, co przez 35 lat (kobieta) daje nie mniej niż 347,68 * (7%)* 12 * 35 = 10 221,79 PLN, a przez 40 lat (mężczyzna) nie mniejniż 347,68 * (7%) * 12 * 40 = 11 682,05 PLN.

Oczywiście nie uwzględnia to zmiany wartości pieniądza w czasie, co jest dużym błędem obliczeniowym, a wartość 1 PLN po 35 latach to przy stopie 5%, to (1 + ((5%) / 12))^(12 * 35) = 573 PLN, po 40 latach, (1 + ((5%) / 12))^(12 * 40) = 736 PLN. Nie będę tu rozpisywał dokładnie wartości po tym czasie, ale na pewno będzie znacznie większy zarobek niż 10 221,79 PLN dla kobiet i 11 682,05 PLN.

Pomijając to, że minimalną stawkę, rzadko kto płaci, a średnia pensja to: 3081,48 PLN, a składka emerytalna od tej pensji to 3 081,48 * (19,52%) = 601,50 PLN. Czyli 35 lat to nie mniej niż:
601,50 * (7%) * 12 * 35 = 17 684,10 PLN, a 40 lat to nie mniej niż
601,50 * (7%) * 12 * 40 = 20 210,4 PLN.

Tak, swoją droga jeśli Polaków jest 40 mln i 20mln kobiet i 20 mln mężczyzn, to OFE nas skubną na tyle: (17 684,10 + 20 210,4)* 20 000 000 = 757 890 000 000 - tak tak 757 BILIARDÓW ZŁOTYCH.
paulbociek / 2010-06-04 21:38 / Bywalec forum
Drogi Tornado F5.
OFE od 2010 pobierają maksymalnie 3,5% od składki.
1zł przy zał 5%/rok daje 5,52zł po 35 latach a nie 573zł, dalej podobnie
Polaków w OFE jest ok. 14mln a nie 40mln....
Jak się dobiera założenia w taki sposób to lepiej już się więcej nie wychylać z takimi wyliczankami.
Bernard+ / 83.22.119.* / 2010-03-15 10:57
Tornado F5 skoryguj swoje wyliczenia bo: Polaków jest tylko 38 milionów z tego około 3miliony pracuje za granicą więc w Polsce składek nie płaci , kolejne 2 miliony to bezrobotni ale najgorsze jest to, że w Polsce tylko 42% osób w przedziale wiekowym 18-65 lat pracuje i płaci podatki i składki ubezpieczenia emerytalnego i zdrowotne. Dla porównania w takich krajach jak Holandia, Dania, Norwegia, Szwecja, Belgia, pracuje od 72% do 76% osób w tym przedziale wiekowym. W pozostałych krajach starej UE pracuje powyżej 67% osób w przedziale wiekowym 18-65 lat. Podane więć powyżej przybliżone wyliczenia są BARDZO niedokładne i za bardzo optymistyczne.
Sytuacja Narodu Polskiego jest więc o wiele gorsza niż podaje rządowa propaganda zielonej wyspy z wzrostem PKB + 1,7%. Bowiem dokładna analiza danych statystycznych o zatrudnieniu ujawnia jeszcze jeden bardzo dramatyczny fakt a mianowicie taki, że Struktura polskiego zatrudnienia jest wysoce nieproduktywna. całośc polskiego PKB powstaje jako efekt pracy tylko 5,5 miliona pracujących polaków. Bo jeden milion polaków pracuje w przedsiębiorstwach od lat nierentownych nie płacących podatku dochodowego, stale dotowanych, stale wspomaganych pomocą publiczną a to w formie umorzenia zaległości podatkowych a to w formie umorzenia zaległości względem ZUS a nawet w formie dotacji finasowych jak np dotowanie kopalń dotowanie stoczni czy PKP. Pozostali Polacy w liczbie ponad 7 milionów pracują w sferze budżetowej i w sferze usług administracyjnych, obrocie i pośrednictwie finansowym oraz instytucjach usług publicznych opłacanych z podatków i obowiązkowcyh składek. mamy skutkiem tego największy w Europie wskaźnik redystrybucji dochodów przez budżet państwa i przez budżety samorządowe. To powoduje ,że mamay PKB na głowę mieszkańca wynoszący tylko 42% średniego dla całej Unii Europejskiej a Czesi mają już 78%, zaś Szwedzi których jest 9 milionów wypracowują roczne PKB takie samo jak wypracowuje 38 milionowa Polska. Więc na każdego Szweda przypada 422% większe PKB niż na każdego żującego Polaka.
Pilsener / 2010-03-12 23:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Pan prof. Górka jest wybitnym fachowcem" - zgadza się, to dzięki niemu płacimy już nie tylko ZUS, lecz także ZUS bis (czyli OFE), składki i emerytury dalej zależą od klucza partyjnego a uczciwie pracujący (mam tu na myśli pracującego w sektorze prywatnym oczywiście) jak nie mógł liczyć na godziwą emeryturę, tak dalej nie może.

Może jakieś nowe OFE Panie Góra? Oczywiście obowiązkowe i obowiązkowo inwestujące w upadłe spółki skarbu państwa, by podatki wyniosły nie 50 a 75% pensji a potem Pan Panie Góra powie, jak to? Dlaczego ja sam nie oszczędzam na swoją emeryturę?
paulbociek / 2010-03-17 23:08 / Bywalec forum

dzięki niemu płacimy już nie tylko ZUS, lecz także ZUS bis
(czyli OFE),

Składka emerytalna się NIE ZMIENIŁA!!! Bez względu na to czy ktoś jest w samym ZUSie czy w ZUSie i OFE ma odprowadzane 19,52% od płacy brutto. Te 7,3% do OFE nie jest dodatkową składką lecz wynika z podziału: 12,22% do ZUS i 7,3% do OFE = 19,52%. A, że z OFE i ZUS nie można liczyć na godziwe emerytury to prawda. - Jak ktoś sobie sam nie odłoży to dostanie może 50% tego co zarabia i to przy dobrych wiatrach...
Prawiezaratrala / 77.254.139.* / 2010-03-12 21:08

2010-03-12 20:09:29 | 109.243.240.* | Zbigniew123
Przestań nudzić gosci.
Pan prof. Górka jest wybitnym fachowcem.
Nie chcesz płacić zus-u to wypie.... z Polski.
Polska jest krajem gdzie jest i będzie realizowana polityka
odpowiedzialności społecznej.
I cała sprawa na tym sie kończy.

rozsądni ludzie przywracają mi wiarę w demokrację
sceptyk / 2010-03-12 18:20 / Tysiącznik na forum
Ponieważ cenzura w money.pl nie tylko usuwa treść wpisów, ale również wycina całe niewygoidne dla reżymu wątki, nie pozostawiając po nich nawet śladu,
uparcie wkleję to co cenzor wyciął"

Panie Góra,
nie wiem kto i na jakiej podstawie dał panu tytuł profesora, którym sie pan posługuje, ale pańskie publiczne wypowiedzi (jedną cytuje pniżej), dyskwalifikują pana jako "uczonego":


Jeśli dopuści się kalkulowanie i każdy będzie wybierał sobie, co mu się opłaca – sam ZUS czy ZUS i OFE – to może dojść do katastrofy


Panie Góra, jesteś pan zwykły łobuz!
Jakim prawem uzurpujesz pan sobie prawo, do decydowania, co jest dla MNIE DOBRE?????? Jak będę miał kaprys, to MOJE pieniądze mogę nawet wydać na Ojca Dyrektora, i żadnemu Górze nic do tego!!!
Zrozumże pan wreszcie, że uprawiasz pan SZALBIERSTWO!
Swoimi "reformami" doprowadził pan juz do tego, że MOJE oszczędności w OFE zostają SKONFISKOWANE przez tzw. skarb państwa (choś taki podmiot prawnie nie istnieje!). Pierwotna reforma emerytalna zakładała, że kapitał zgromadzony w OFE podlega dziedziczeniu. Pan, panie Góra, na polityczne zamówienie złodziejskiej szajki rządzącej Polską, "zreformował" ustawy emerytalne, że jeżeli odebrałem choćby jedno świadczenie i umarłem, to CAŁY KAPITAŁ jest KONFSKOWANY. Nawet wdowa po mnie nie dostanie ani grosza!
Wiesz pan, panie Góra jak to się nazywa?
Nie?
To zapytaj pan starszych i mądrzejszych.
Zbigniew123 / 109.243.240.* / 2010-03-12 20:09
Przestań nudzić gosci.
Pan prof. Górka jest wybitnym fachowcem.
Nie chcesz płacić zus-u to wypie.... z Polski.
Polska jest krajem gdzie jest i będzie realizowana polityka odpowiedzialności społecznej.
I cała sprawa na tym sie kończy.
sceptyk / 2010-03-12 21:42 / Tysiącznik na forum
No ciekawe, czy wyrzucasz mnie z Polski z powodu zoologicznego antysemityzmu,
czy ze zwykłej nienawiści do ludzi o odmiennych poglądach?

Bo po za tym, jak rozumiem, jesteś za powszechną miłością, aborcją i eutanazją.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-03-12 21:26
Słuchaj , Zbychu! Składki płacić trzeba – to fakt. Ale czy nasze pieniądze musza być topione na głupich inwestycjach OFE? OFE potrafiły kupować KGHM po 103 zł za akcję i drożej NIE odsprzedały. – Sam bym kupił po niższym kursie. A może strumień pieniądza do OFE jest zbyt szeroki i nie mają gdzie tej kasy upchać?
Poza tym, OFE, z naszych składek, kupują też obligacje Skarbu Państwa. A nie mógłby tego ZUS robić bezpośrednio i nie dorabialibyśmy prywatnych instytucji prowizjami?
paulbociek / 2010-03-17 23:28 / Bywalec forum
ZUS też pobiera prowizje od naszych pieniędzy tylko inaczej się to nazywa... Za samo przesłanie składki do OFE ZUS skubie 0,8%. Jeśli zaś chodzi o OFE to możesz wybrać z 14 taki, który inwestuje regularnie dobrze to znaczy mało traci w kryzysie i dużo zarabia na wzrostach giełdowych. Kryzysy giełdowe były i będą a mimo to inwestując (jak twierdzisz - głupio) OFE osiągnęły jak dotąd stopę zwrotu od ok.170 do ok 215%(w zależności od firmy). To niecałe 11 lat i po drodze już 2 kryzysy. Oczywiście są fundusze inwestycyjne, które zarobiły więcej ale OFE mają ograniczenia ustawowe i nie mogą np. w czasie hossy zainwestować w akcje więcej niż 40% aktywów. A co do obligacji to są tak rentowne właśnie dlatego, że kupują je inne podmioty niż ZUS!!!
acomitam / 83.11.51.* / 2010-03-12 17:34
Lewackie totalniaki, jak np prof M. Góra, boją się odejścia od totalniackich lewackich praktyk niczym diabeł święconej wody. Dla nich oddane losu ludzi, przyszłych emerytów, w ich własne ręce przekracza wszystko, co mogą sobie wyobrazić. Dla lewackich totalniaków Ideałem jest emeryt przymierający głodem, w 100% zależny od urzędniczego widzimisię, i oczywiście nieprzebrane rzesze urzędników z troską pochylające się nad losem zabiedzonego emeryta. Do złudzenia przypomina mi to PRL, w którym nieprzebrane rzesze partyjniaków i urzędasków, bohatersko walczyło z problemami, które sami stwarzali. Oczywiście wszystko to dla dobra robotnika i chłopa. Ileż to rzeczy należało zmienić, aby wszystko pozostało po staremu?[
JX / 91.193.160.* / 2010-03-12 16:20
Już kiedyś pisałem o bezczelności pana Góry, zwanego profesorem, który jako „współtwórca reformy systemu ubezpieczeń społecznych", przyczynił się do opracowania systemu okradającego przyszłych emerytów.
OFE zarabiały 7% rocznie, bez względu na efektywność swych działań. Teraz, wbrew oburzeniu pana Góry, mają mieć „tylko” 3%.
Kiedy czytam jego recenzje innych, w stylu: "Ignorancja i manipulacje Fedak", to jako żywo przypomina mi się historyjka z uciekającym złodziejem, krzyczącym "Łapać złodzieja"!
A poza tym, kiedyś Waldemar Łysiak trafnie zauważył:
„Wady wielkich ludzi są pociechą matołów”.
zig_fig / 94.75.74.* / 2010-03-12 16:56
JX w całości zgadezam się Twoją opinia wyraqżoną naq tym forum.
jq / 192.193.245.* / 2010-03-12 16:03
Slowo 'powszechny' nie oznacza PRZYMUSOWY, uwazam ze powinien byc wybor, jednak nie miedzy ZUSem a OFE albo odkladaniem na emeryture badz nie ale powinna byc mozliwosc samodzielnego decydowania o tym gdzie przelewane sa srodki ze skladek emerytalnych i mozliwosc przemieszczania ich pomiedzy funduszami rynku akcji, obligacji, lokaty bankowej i to przy minimalnych prowizjach i bez Belki.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-12 10:33
Albo Fedak i Rostowski wiedzą, że nie mają wpływu, na zapobieżenie rozkradzenia OFE przez kosmopolitycznych potężnych łobuzów albo prof. Góra nie wie tego co wiedzą w/w wymienieni!
Jedno jest pewne, prof. Góra, Rostowski i Fedak - los Polaków maja w równym, głębokim poważaniu!
Ponadto, jakie my Polacy, mamy narzędzia, aby zmusić naszych okupantów do uczciwej pracy na rzecz suwerena!
Jakie mamy narzędzia aby zmusić naszych okupantów, do odstąpienia od okradania Polaków!
NIE MAMY ŻADNYCH NARZĘDZI!
leberał / 89.174.178.* / 2010-03-12 12:17
masz prawo do zmiany okupanta idąc na głosowanie
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-12 13:22
Leberale! Co/kto według Ciebie jest okupantem?
Leberale! Ostatnio Polska zmieniła okupanta w 1944 roku, jednak nie pomnę, aby owa zmiana, odbyła się poprzez głosowanie.
sceptyk / 2010-03-12 14:29 / Tysiącznik na forum
Naród zagłosował jak chciał,
a z POLICZENIA głosów wyszło 3XTAK

Niestety większość ogłupiona latami PRL i PRLbis, głęboko wierzy, że żyjemy w wolnym kraju, i przez głosowanie możemy cokolwiek zmienić...
jan-ru / 83.68.76.* / 2010-03-12 11:23
Okupant :
drzewo w lesie ukradł mi-Polak
sprzęt z pod domu ukradł-Polak(przyznał się w sądzie)
w pracy w polskiej firmie rzeźbi mnie -Polak
sklepik obok domu,drogi,prowadzi-Polak
w kościele marudzi o kasę ksiądz-Polak
na zachodzie wydutkał mnie z forsy,jak myślisz kto?
POLAK.Takich mamy okupantów.
JX / 91.193.160.* / 2010-03-12 16:06
Jan-ru, stworzyłeś pozory racji. Jeśli naprawdę nie rozumiesz, to sporo wyjaśni Ci się po przeczytaniu książki gen. Zygmunta Berlinga, pt.: "Wolność na przetarg", Polski Dom Wydawniczy, W-wa 1991. Fragment:
"Oto teraz renegat, kryminalista, półgłówek i nieokrzesany nieuk i cham tworzą parawan, za którym elita wybranego narodu: Berman, Zambrowski, Minc i Szyr, ujmuje w swe ręce ster rządów w państwie".
www_bezZUSu_pl / 2010-03-12 08:59
TAK ! Czas aby wyrejestrować się z polskiego ZUS
(również składki zdrowotne = 0zł) !
na podstawie LEGALNEGO zatrudnienia w Wielkiej Brytanii.

Stosując w praktyce Rozporządzenia Rady EWG (nr 1408/71) z 14.III.1971 roku, regulujące zbieżne zatrudnienie poza krajem Ojczystym

(Tekst Rozporządzenia - wejdź na stronę www.bezZUSu.pl )

PROPONUJEMY PAŃSTWU PROGRAM:

"PONAD PODZIAŁAMI – optymalizacja kosztów ZUS Przedsiębiorców i ich Pracowników”

…za Przedsiębiorcę jak i każdego Pracownika wyrejestrowanego (Program Optymalizacji dotyczy również zatrudnionych etatowych pracowników),
co roku w kasie Państwa Firmy przybędzie 5-9 tysięcy.

Kiedy to się rozpocznie zależy tylko od Państwa...

DOPRACOWANA, LEGALNA i BEZPIECZNA alternatywa dla wysokich kosztów ZUS w Polsce…

OPIS PROGRAMU.... www.bezZUSu.pl lub bezposrednio: 502 292 003
leberał / 89.174.178.* / 2010-03-12 12:28
człowieku, jak by to było legalne, to nikt by już dawno niepłacił ZUSu
sceptyk / 2010-03-12 14:36 / Tysiącznik na forum
Niestety Polacy mają już naturę NIEWOLNIKÓW, a sRalon razem z agenturą dba o to, żeby tak zostało.

Dlatego niczego w swoim zniewoleniu Polacy zmieniać nie chcą, bo po co iść w nieznane, skoro teraz przynajmniej TROCHĘ jest w misce (a resztę się zakombinuje).
www_bezZUSu_pl / 2010-03-12 12:50
KAŻDEMU UDOWODNIĘ, ŻE JEST , POWIEM WIĘCEJ DAJĘ GWARANCJĘ

a wiecie dlaczego?

bo NIEZALEZNIDORADCY.COM czyli marka, którą reprezentujemy jest Zespołem przedsiębiorczych ludzi biegłych w systemie prawa międzynarodowego, oraz Bankowego.

PROWADZIMY agencę FREELANCERSką pozyskującej głównie kredyty hipoteczne- RÓWNIEŻ ZAWIŁE SPRAWY :-) oraz z coraz większym udzialem KREDYTUJEMY INWESTYCJE NIERUCHOMOŚCIAMI w sposób PEWNY I SPRAWDZONY tzw. dźwigniami finansowymi. BEZ BADANIA ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ dla osób prowadzących działalność lub wolnych zawodów

ZAPRASZAM DO KONTAKTU mobile 502 292 003
Bernard+ / 83.22.85.* / 2010-03-12 16:22
Ciągle darmowo się reklamujesz www_bezZUSu_pl.
jq / 192.193.245.* / 2010-03-12 16:13
Jest to legalne...bo to gwarantujemy my... freelancerzy... oferujacy kredyty z dzwignia finansowa bez zdolnosci kredytowej... czy to mialo kogos przekonac? ;)
Przemysław6000000 / 83.20.54.* / 2010-03-12 07:48
Jestem menadżerem zespołu pewnej firmy sprzedającej Ubezpieczenie, fund. inwestycyjne... ale także OFE- które sam sprzedawałem. Mimo tego, jestem zdecydowanym zwolennikiem likwidacji tak ZUS jak i OFE - w formie przymusowej. Sam wiem jak zadbać o swoje pieniądze i ile muszę odkładać, żeby mieć to co chce. Nie ma to jak obcy ludzie zarządzający naszymi pieniędzmi i znający nasze potrzeby.... Zdaje sobie sprawę, że większość ludzi nie ma świadomości tego ile powinni odkładać, ale od tego są ludzie profesjonalnie się tym zajmujący. Likwidacja przymusu ubezpieczeń= większe wypłaty o ok 35-40%!
arsen-l-2010 / 79.187.222.* / 2010-03-12 07:47
tak jakoś mówi pan cichutko ...
miro i zbycho / 79.186.65.* / 2010-03-12 07:34
Kochaniutki jak można zniszczyć ruinę(tzw.polski system emerytalny-argentyńska piramida)
Wing2009 / 2010-03-12 07:09
To są nasze składki i nasze pieniądze i my będziemy decydować, jak chcemy oszczędzać na emeryturę. Marksista Góra skonstruował marksistowską , nakazową reformę emerytalną i teraz pisze bzdury, że OFE to nasza szansa. To złodziejski twór, który przegrał nasze pieniądze na giełdzie.
ryba99 / 193.138.110.* / 2010-03-12 08:16
Wing lepiej włożyć to w czarną dziurę (czyli ZUS), wtedy na pewno coś zobaczysz na emeryturę, wystarczy na chleb i papier toaletowy...

Najnowsze wpisy