Forum Forum finansoweInne

Gorący spór wokół Skrzypka

Gorący spór wokół Skrzypka

Money.pl / 2008-01-26 11:56
Komentarze do wiadomości: Gorący spór wokół Skrzypka .
Wyświetlaj:
Tomasz.S. / 83.7.30.* / 2008-01-27 12:52
Specjalności, bankowiec-finansista, a betoniarz-zbrojarz to nie to samo i dlatego NBP już jest obśmiany przez koła finansowe Europy.
janoo55 / 2008-01-26 22:23 / Bywalec forum
Mili państwo, pan Skrzypek podważył sobie autorytet odpowiadając na pytania komisji sejmowej. Dukał, wskrzesił umarłego i nie wiedział o czym mówi. Chyba jeszcze na You Tube jest jego wystąpienie. Nie porównujcie jego osoby do prof. Balcerowicza bo to wręcz nie przystoi.
marek19.53 / 83.24.27.* / 2008-01-27 01:01
Mili państwo. Nawaliła "bomba" z Kamińskim - organizujemy kolejne igrzyska.
Jestem tylko ciekaw na jak długo Tuskowi starczy tematów zastępczych.
Nawet gawiedź się w końcu znudzi.
p*********** / 83.10.70.* / 2008-01-28 18:14
Zawsze może poprosić Wielkiego Jarosława o pomoc we wprowadzeniu jakiegoś tematu, np. "ABORCJA" poraz N-ty:)
ajwaj / 83.24.181.* / 2008-01-26 22:36
Skrzypkowi niewątpliwie!
NIEPRAWDOPODOBNIE / 83.8.232.* / 2008-01-26 20:26
Regulamin forum
janoo55 / 2008-01-26 22:29 / Bywalec forum
szkoda że Jarek nie rozwiązał problemów służby zdrowia i podwyżek dla nauczycieli i celników. Całe szczęście że już nie wróci i oby nigdy.
dlaPOrąbańcówwielka / 83.24.181.* / 2008-01-26 22:37
szkoda, szkoda!
EDiS / 2008-01-26 12:11 / Tysiącznik na forum
Prawdopodobnie PO uważa, że najlepszym Prezesem NBP byłby jakiś platformers. Szkoda, że Piskorskiego już się pozbyli. Ten geniusz ekonomii postawiłby w kasynie np 1 miliard zł, a następnego dnia przyniósłby do kasy miasta 2 mld zł. Przesież już udowodnił, że potrafi i teraz uzdrawia Europę. Marnuje się chłopina na wygnaniu, a Tusk mówił że będą ludziska wracać z wygnania za chlebem, tylko zapomniał dokończyć zdanie: "wtedy, kiedy ja wasz Donek tam pojadę i nie wrócę"
janoo55 / 2008-01-26 22:39 / Bywalec forum
emigracja bardzo miło przywitała dziada, a co do geniuszy to sobie przypomnij rzecznika praw dziecka co cały świat z niej rechotał, Anie co po angielsku bełkotała i Lecha co słowa hymnu popieprzył.
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2008-01-26 11:56
Dlaczego ten człowiek ciągle jeszcze kompromituje swoją oobą stanowisko prezesa NBP?
wystarczy / 83.24.181.* / 2008-01-26 22:42
m.in., aby wywołać wstrząs u oszczymurów
bubu / 2008-01-26 13:47 / Bywalec forum
dlatego że istnieje kadencyjność i NBP jest niezależny. Lepszych kandydatów było mnóstwo ale wybrano tego. Zycie jednak płynie i jak pokazał rok pobytu Skrzypka na stanowisku o żadnym dramacie nie ma mowy. Słuchałem wczoraj wypowiedzi K.Rybińskiego który także niedawno ustąpił z funkcji wiceprezesa NBP. Oświadczył iż powód jego odejścia był zupełnie inny i ostro skrytykował Pruskiego odcinając sie od jego zarzutów tak jak pozostali członkowie Zarządu NBP.

ciekawa sprawa - napisałem poniższy komentarz w 2006

fragment:
Do ciekawej sytuacji może dojść za kilka miesięcy - po odwołaniu L.Balcerowcza i
zastąpieniu go najprawdopodobniej przez kandydata popieranego przez PiS oczekuję
gwałtownego zwrotu w poglądach ze strony tych którzy niezależność BC traktują (słusznie
zresztą) jako podstawową zasadę nowoczesnej gospodarki

całość na:
http://www.money.pl/forum/temat,1,110483,110484,40,0,re;balcerowicz;spodziewa;sie;zamachu;na;nbp.html#A110484
pisiak / 77.112.87.* / 2008-01-26 12:16
Przecież to jest półgłówek i wszyscy to wiedzą ,ma pojęcie o bankowości jak Swinia

o gwiazdach wystarczy zapytać ludzi z PKO BP
marek19.53 / 83.24.81.* / 2008-01-26 19:17
Cieciów czy sprzątaczki ?
joanna l. / 83.22.201.* / 2008-01-26 23:20
Ha,ha,ha! Świetne!
Zdrowy ,pisowski punkt widzenia.
Ze swej strony mogę dodać, że kogokolwiek ( swoją drogą ile typowo pisowskiej pogardy dla ludzi w tej wypowiedzi. Uwazasz, człowieku że sprzątaczka ,czy 'cieć' to ktoś gorszy? Ci ludzie mają też swój rozum a co najważniejsze swoją godność). Wracając jednak do tematu ,powtarzam : kogokolwiek. Nawet te panie niezbyt ciężkich obyczajów ,które stoją pod bankiem ,jeżeli jesteś taki dociekliwy.
marek19.53 / 83.24.27.* / 2008-01-27 00:56
Zatem gratuluję źródła informacji o NBP, człowieku.
A obrona argumentów na poziomie
wszyscy to wiedzą

nie wspominając o kategorycznych stwierdzeniach
ma pojęcie o bankowości jak Swiniao gwiazdach

stawia Panią w szeregu "wiedzących, kogokolwiek, stojących pod bankiem".
joanna l. / 83.22.201.* / 2008-01-27 12:03
Każde źródło jest dobre byle było wiarygodne. Pan zaś może ustawiać siebie a nie kogoś.
Jeśli się nie widziało albo raczej nie chciało widzieć jak ten 'specjalista' wił się gdy był odpytywany przed objęciem stanowiska Prezesa NBP to w ogóle nie ma o czym mówić. Znakiem szczególnym PiS jest populizm i kompletny brak dbałości o sprawy Polski.
Osobiście nic do p. Skrzypka nie mam gdyż go nawet przeciez nie znam ,warto jednak przytoczyć słowa które kilka miesięy temu zostały napisane przez A.Droździela na portalu www.money.pl:
W końcu Skrzypek to człowiek, który przepracował w banku jedynie 12 miesięcy i z braku kwalifikacji nie mógł zostać prezesem PKO BP. Nie ma też wielkich osiągnięć zawodowych w instytucjach, w których wcześniej pracował: w PKP, NIK, czy w administracji samorządowej. Jest więc wielką odwagą oraz ryzykiem ze strony rządzących stawianie takiego człowieka na czele NBP.

W każdym demokratycznym państwie z gospodarką rynkową stanowisko prezesa banku centralnego jest uważane za jedno z najbardziej newralgicznych. To przecież on i bank, którym kieruje, jest odpowiedzialny za walkę z największą chorobą wolnego rynku, na którą jednak bardzo często lubią chorować rządzący – inflacją. To szef banku centralnego w dużej mierze – poprzez przygotowywanie projekcji inflacji oraz uprzywilejowanie w radzie polityki pieniężnej - decyduje, jaki poziom stóp procentowych obowiązuje w danym kraju.

Tak szeroki wachlarz odpowiedzialności wymaga więc od kandydata wysokiego poziomu wiedzy z zakresu makroekonomii oraz działania rynków finansowych. Niestety, prawie już pewny nowy prezes NBP tego nie gwarantuje. Nikt nie słyszał o jego jakichkolwiek pracach badawczych, czy też publikacjach z zakresu makroekonomii.

Jest to ewenement w skali europejskiej, a nawet światowej. Wśród prezesów banków centralnych naszych najbliższych sąsiadów nie znajdziemy osoby o tak słabym przygotowaniu do tej funkcji. Prezesi słowackiego, czeskiego, węgierskiego, czy też banków centralnych z krajów nadbałtyckich biją Sławomira Skrzypka o trzy długości, jeżeli chodzi o doświadczenie i przygotowanie merytoryczne. Każdy z nich zanim zajął stanowisko pierwszego bankiera pracował w strukturach banków centralnych lub piastował funkcje ministerialne w resortach gospodarczych
To tyle tytułem wyjaśnienia. Oczywiście wiem że pański poziom ignorancji nie dopuści do świadomości ,że p. Skrzypek dobrym prezesem być nie może gdyż nie ma odpowiednich kwalifikacji, charyzmy a także ,co widać po ostatnich ruchach w NBP, nie zdołał stworzyć silnego zespołu czy też zaplecza.
Myślę również ,że my wszyscy którzy tak uważamy zostaniemy za chwilę sprowadzeni do parteru argumentami o cieciach ,sprzątaczkach etc. W skrajnym przypadku możemy zostać poczęstowani znanym ,pisowskim okreśłeniem: "odejdź stąd dobry człowieku".
joanna l. / 83.22.201.* / 2008-01-27 12:06
P.S. Coś się Panu w rozumku miesza gdyż ja o żadnych świniach czy gwiazdach nie pisałam.
hahahaa / 83.24.183.* / 2008-01-27 12:15
skojarzenie ze świnią było najwyraźniej mimowolne
Elendir / 2008-01-26 19:24 / Łowca czarownic
Niestety obawiam się że z Twoich kontaktów tam nie będzie można skorzystać.

A swoją drogą to czy pamiętasz jak Skrzypek wypowiadał się np. o podaży pieniądza?
ciekawe / 83.24.181.* / 2008-01-26 22:44
szukasz kontaktów, a kto cię prowadzi? ktoś z WSI może?
Elendir / 2008-01-27 10:25 / Łowca czarownic
Uderz w stół a nożyce się odezwą...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: