Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnictwo w Polsce. "Do 2050 roku węgiel będzie kluczowym surowcem"

Górnictwo w Polsce. "Do 2050 roku węgiel będzie kluczowym surowcem"

Wyświetlaj:
rembert2 / 2015-01-21 19:31 / Tysiącznik na forum
A pakiet klimatyczny nas wykonczy -[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
evo_fan / 2015-01-20 11:19
Panie Ministrze ile "big Energy" płaci Wam za to gadanie bzdur. Nie widzi Pan że mamy XXI wiek i istnieją nowocześniejsze metody wytwarzania energii !!! A nie metoda na dopłacanie do wszystkiego ( co źle zarządzane = wyprowadzane pieniądze ) z kieszeni podatników ??? Nie chodził Pan na lekcje matematyki w podstawówce ??? Długo tego nie pociągniecie, matematyki nie można oszukać !!!
mno_1966 / 87.205.206.* / 2015-01-15 17:24
nie uchwalać tej pomocowej ustawy, niech to wszystko w cholerę upadnie.
Wtedy powstaną prywatne kopalnie gdzie system płac i pracy nie będzie zależał od ZZ tylko od praw ekonomicznych.
I nie będzie idiotycznych dodatków jak wypłacony parę lat temu dodatek antystresowy w kopalni Brzeszcze.
Odcięcie chorego ogona (czterech kopalni) bez istotnej zmiany w Karcie Górnika nic nie da, bo za rok będą następne cztery do upadku.
obywatel12345 / 80.50.133.* / 2015-01-15 15:41
Może referendum? Skoro całe społeczeństwo utrzymuje kopalnie to niech całe społeczeństwo wspólnie je zamknie, najlepiej obcinając odprawy o połowe
jano58 / 31.174.209.* / 2015-01-15 15:05
Nie dajcie się prowokacjom górników, w Polsce są setki tysiące ludzi których dotknął problem bezrobocia i nikt się tym nie przejmował i nie pomógł. Wszyscy bezrobotni powinni w takim razie domagać się natychmiastowych miejsc pracy, każdy musi zrozumieć brak rentowności tych kopalń pogłębia Nas wszystkich - kto będzie im w nieskończoność dopłacał do wypłat, rent i emerytur? Niech Ci ludzie ,,połkną" odrobinę ekonomi i przestaną krzyczeć przy każdej okazji!!!!!!!!!!!!!!!!!
panihalinka / 2015-01-15 18:01
Pewne jest że już nie będzie takiego górnictwa jak za komuny , na pewno trzeba pomóc tym ludziom znaleźć nowe zatrudnienie i pomóc przekwalifikować się , na śląsku powinny powstać nowe inwestcje tak samo jak w wielu regionach polski gdzie bezrobocie jest bardzo duże bo pozamykano fabryki odbierając ludziom możliwość zarabiania na chleb .
Żaden ekonomista nie wciśnie mi kitu że polski węgiel jest nie ekonomiczny , jest droższy bo jest lepszej jakości o czym przekonałam się na własnej skórze chiński węgiel czy rosyjski czy czeski jest koszmarny w paleniu , kopci i zatyka kominy sadzą .
Trzeba uważać kupując węgiel czy sprzedający nie chce was oszukać i sprzedać podróby.
trochę Historii / 178.36.254.* / 2015-01-15 15:35
„Eberhard Schöngarth na posiedzeniu rządu GG 20 kwietnia 1943 oświadczył: „Takiego ucisku, jaki cierpi naród polski, nie znosił jeszcze nigdy żaden naród…”
geolog / 83.24.127.* / 2015-01-15 14:18
No jeśli tak Piechociński postanowił to po 2030 roku większość węgla będzie pochodzić z importu. Rzekomo, zasoby w Polsce są niewyczerpane.Tylko, że płytko leżące, łatwe do wybierania już są na wyczerpaniu. Trzeba sięgnąć do pokładów leżących ok.1000 m poniżej powierzchni ziemi, a tam zagrożenie metanowe (Halemba), i temperatura 40 stopni C. Koszty wydobycia będą niebotyczne. W Australi i USA wydobywa się węgiel odkrywkowo lub prawie odkrywkowo. Najgorsza kopalnia ma wydajność 3 razy większą niż u nas.By utrzymać "polski węgiel" Piechociński musi zaproponować wystąpienie Polski z UE i WTO i następnie zablokować import taniego węgla. Ceny energii elektrycznej poszybują w niebiosa. Do dzieła mądralo !
Bezerbur / 217.99.5.* / 2015-01-15 15:49
Nie ma co się rzucać. Za import trzeba płacić. Wielka jee mobilizacja proeksportowa całego narodu a i tak nie można zrównoważyć handlu zagranicznego. .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
darekmruk1 / 93.159.150.* / 2015-01-15 14:57
A ja pracowałem w górnictwie naftowym.Jak przyszła restrukturyzacja zwolniono mnie w jeden(słownie jeden dzień).I nikt się nade mną nie użalał.Tak też powinno się zrobić na Śląsku.I nie straszyć mnie tu cenami energii,bo ona mnie mniej kosztuje niż dopłaty do górnictwa
bsf / 46.45.103.* / 2015-01-15 13:51
Fatalnym rządem z PO&PSL działającym na szkodę Polski od 8 lat powinna się zainteresować PROKURATURA.
Taśmy "prawdy" obnażyły jak zdemoralizowane elYty sprawują w Polsce władze.
gfgfgfgf / 88.199.162.* / 2015-01-15 12:27

- Do 2050 roku węgiel będzie kluczowym surowcem energetycznym dla Polski - zapewnia wicepremier Janusz Piechociński.

a potomstwo takich straszydeł jak Piechociński, Kopacz i Tusk będą do 2050 światłymi przywódcami narodu (teraz już zdecydowanie z małej litery)
Waniek / 2015-01-15 14:37 / Bywalec forum
To jest wątpliwe aby do śmierci ich się utrzymali u władzy a co dopiero dalej.
mogą stołki zacząć jeść / 178.36.252.* / 2015-01-15 12:13
Wystarczy zezwolić na sprzedaż kopalniom.Ale czym karmić wtedy nieformalnych:)))

Najnowsze wpisy