Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnictwo w Polsce. Rząd chce "gasić pożar przed zapowiadanymi protestami"

Górnictwo w Polsce. Rząd chce "gasić pożar przed zapowiadanymi protestami"

Wyświetlaj:
rembert2 / 2014-04-25 13:22 / Tysiącznik na forum
Upadaly duze zaklady,czasem cale branze i nie bylo tyle szumu co z gornictwem-moze juz dosc ustepstw wobec rozpasionych central zwiazkowych ktore prowokuja konflikty i wymuszaja kolejne mliony z budzetu.Byly sowite odprawy dla gornikow ,wymusili emerytury kosztem pozostalych,STARCZY
wscfte / 95.50.18.* / 2014-04-25 12:20
Jak górnicy mieli zyski to protestowali że chca mić w nich udział .Teraz jak są straty to chca aby płacili wszyscy.Gdzie PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ ????
grabarz... / 89.77.244.* / 2014-04-25 11:19
szkoda że nie widzicie ,że gasi ten pożar benzyną...
leonek_king / 94.154.25.* / 2014-04-25 10:33
dnia X premier zapowiada, że państwo pozostawia 50% udziałów w kopalniach i ma 51 głosów. Spółka pracownicza powstała z pracowników wybiera sobie zarząd i prowadzi działalność gospodarczą, płacąc podatki, utrzymując swoje ośrodki wypoczynkowe, płaci zus i wybiera zarząd. do tego z wypracowanego zysku utrzymuje rzesze związkowców na etatach. jeżeli nie płaci podatków i ubezpieczenia egzekucja komornicza jak u innych przedsiębiorców.
A tak na marginesie. Prowadzę działalność 29 lat. Na ilu mogę zapracować? rolnicy, górnicy, kolejarze, administracja, posłowie, senatorowie, rząd no i emeryci. A jak się nie mylę, to w latach -90 tych prywatyzowany majatek miał być przeznaczany na zasilanie zus-u. teraz nie ma co sprzedawać, zus pusty, firmy zagraniczne nie płacą podatku, młodzi wyjeżdżają a zadłużenie rośnie jak szalone. gierek zrobił 38 mln dolarów, budując szkoły, drogi asfaltowe, fabryki i dał kredyty budowlane na 1 a później 3%.... czy interes polityczny ma dla nas szarych obywateli jakieś znaczenie? w demokracji powinniśmy być równi, a płacą podatki tylko nieliczni. POZDRO
eldorado / 193.108.194.* / 2014-04-25 13:03
Panie przedsiębiorco od emerytów to ty się delikatnie mówiąc odwal - oni na siebie zapracowali (nie wszyscy). jestem z 1948 r. - stare zasady, wskaźnik do wyliczania emerytury mam 250% (maksymalny wg ustawy). Gdyby nie ograniczenia to miałbym 540%, lat pracy 43 składkowe i 4 nieskładkowe i nadal pracuję. Gdyby pieniądze na ZUS wpłacano mi na konto (odsetki składane) to obecnie mógłbym jeździć na Hawaje. Ja też pracuję na kler, rolników, górników i innych
eldorado / 193.108.194.* / 2014-04-25 12:56
zapominasz wielki przedsiębiorco, że emeryci zpracowali na siebie. jestem z 1948 r., emerytura wg starych zasad- wskaźnik do wyliczania maksymalny 250%, gdyby nie to ograniczenie to wynosiłby 540%, mam 4 lata nieskładkowe i 43 lata składkowe i nadal pracuję - dlatego uprzejmie ciebie proszę, żebyś się ode mnie ........... Gdyby to co wpłacałem i wpłacam na ZUS, wpłacano mi na rachunek (procenty składane)to obecnie mógłbym na emeryturze jeździć na Hawaje.
TOMASZ54 / 178.42.168.* / 2014-04-25 12:14
Przyjacielu. Edward Gierek "zostawił" nie 38 mld
a 14,7 mld dolarów zadłużenia. Ponadto były to
pieniadze pozyskane w drodze umów miedzypaństwowych , z bardzo niskim lub zerowym oprocentowaniem , długim okresem karencji spłaty
oraz bardzo długim okresem spłaty.
werner / 83.5.134.* / 2014-04-25 11:57
Dokładnie. Swoją dg prowadzę już parę lat. Może by górnicza brać przemyła oczy z pyłu i zobaczyła jak jest naprawdę. Każdy by chciał żyć wygodniej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy