Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnictwo w Polsce. Rząd szuka nowych pomysłów na ratowanie Kompanii Węglowej

Górnictwo w Polsce. Rząd szuka nowych pomysłów na ratowanie Kompanii Węglowej

Wyświetlaj:
Arek prawdziwy / 77.253.1.* / 2015-09-30 15:58
I bardzo dobrze, że tak się dzieje! Niech wreszcie te kopalnie, od lat przynoszące tylko straty, się rozpieprzą. Niech także górnicy wezmą się do roboty przynoszącej zyski, a nie wiszą na garnuszku reszty społeczeństwa, która do ich wydobywania, nikomu już niepotrzebnego węgla (nie są oni w stanie zrozumieć, że nastał czas elektrowni jądrowych), bezustannie musi dopłacać.
Xavier670 / 77.255.102.* / 2015-09-30 16:33
do następnego trzęsienia ziemi i Czernobyla
ojciec_rodziny / 91.212.242.* / 2015-09-30 15:58
Trzeba sie jako naród organizować i wystawiać rzadania do polityków i rządu , że jak multikulti sie nie sprawdziły w Niemczech ,Francji ,Szwecji ,Filandi to rząda sie wprowadzenia przepisów dla uchodzców (bo sie z nich i tak nie wykręcimy) — ze zabronione są: prawo szariatu , zabujstw honorowych , obrzezanie kobiet , ubuj rytualny , skrajne odmiany wiary gdzie jest namiawianie do zabijania ludzi , prześladowania religijne , zasłanianie twarzy burka i wymagane jest przestrzeganie prawa kraju opiekuńczego pod groźbą wydalenia z rodziną . Do tego rzadamy wprowadzenia prawa ochrony miru domowego , ze kazdy napastnik go zakłaucajacy robi to na własną odpowiedzalnośc pod grożbą śmierci bez odpowiedzialnosci karnej — to na poczatek
jaz740 / 89.71.246.* / 2015-09-30 15:58
Dalej będziemy utrzymywali śląskich nierobów.Ile lat będą nas okradali hanysy.
Nick Takise / 188.146.9.* / 2015-09-30 15:58
Chcę aktywnie pomóc Polskiemu górnictwu. Proszę natychmiast zwolnić tych trzech ze zdjęcia, a ja w tym samym momencie przyjmę ich do roboty na budowie w okolicach Gniezna. Płaca 12zł/godz brutto. Trzeba pomagać biednym rodakom w potrzebie.
Wojtek844 / 188.146.136.* / 2015-09-30 15:53
Prowadzę własną działalność od ponad 30 lat , nikt się na de mną nie lituje , jestem pod kreską to plajta i kropka. Panowie górnicy , komuna się skończyła i już nie robicie za święte krowy , a że dajecie się podpuszczać nierobom ze związków to już wasza głupota !
obiektywny2 / 164.126.140.* / 2015-09-30 15:53
Górnicy nie dajcie się znowu przekabacić związkowym działaczom, na waszym tonącym okręcie jest tylko jedna szalupa i to te związkowe nieroby chcą się na nią załapać, tylko wiosłować nie będzie komu. Wam łopaty nikt z rąk nie wyrwie. Jeżeli chcecie dopracować do emerytury pozbądźcie się balastu jakim są związki. Wiecie że związki tańczą jak góra zagra. A wy jesteście tylko mięsem armatnim.
pawokal / 31.182.87.* / 2015-09-30 15:52
A ja od dwóch lat swój dom ogrzewam gazem czego wszystkim trucicielom serdecznie życzę. Jest trochę drożej ale z korzyścią dla zdrowia
D.F. / 80.52.207.* / 2015-09-30 15:46
Bieńkowska powiedziała co rząd przez dwie kadencje zrobił dla górnictwa.
Teraz w miesiąc chcą uratować chyba swoją du.ę. Szczyt zakłamania.
Spadajcie oszuści. Podziekujemy wam przy urnach.
jano275 / 83.230.46.* / 2015-09-30 15:44
Na Śląsku głosowali na PO górnicy też. Oczywiście teraz Kopacz powie - obieca - zagwarantuje i powie że wszystkie kopalnie będą uratowane ba nawet będą podwyżki,zwolnią z zarządów pasożytów.Hasło godne tej koalicji PO PSL górnicy tak jak dotychczas zagłosują na PO a po wyborach dostaną wypowiedzenia.Lub w razie wygrania PIS - u zwalą wszystko na nich.KOLARZ PODPISYWAŁ Z KOPACZ WIĘC POWINIEN DOSTAĆ SOLIDNEGO KOPA.Mieliście rząd na kolanach teraz cicho sza.
wmwm1939 / 195.68.192.* / 2015-09-30 15:41
No no...pis ma w kieszeni frajerów ze związków. Jak kaczor tupnie, tak duda zagra (ten ze związków - co to za cudze się gości po hotelach).....everybody sing the song doodah doodah.....
nie wykształcony / 164.126.140.* / 2015-09-30 15:40
Halo. Czegoś tu nie rozumiem. Opluwający górników, równocześnie jadą na PO. Tym czasem górnicy są przekonani że PIS ich uratuje i nie sprzeda kopalń. Znowu ci co są za PISem chcą pozamykać lub sprywatyzować kopalnie. Ludzie dogadajcie się kto za kim i za czym, bo tylko się ośmieszacie drodzy forumowicze.
booo813 / 37.47.12.* / 2015-09-30 15:31
buhahahahahahahahahah chyba sie poplacze, ze smiechu!!!! zatrudnijcie sie w gornictwie!!! dostaniecie 13(ktorych juz dawno nie ma) i inne przywileje..... widac, ze komentuja to osoby, ktore w zaden sposob nie za zwiazane ze slaskiem, a tym bardziej z gornictwem. Milego dnia:):)
mirek225 / 31.61.136.* / 2015-09-30 16:05
Jest 13 tylko nie w tej formie co była. Jest podzielona przez 12 i dodana do pensji miesięcznej!!! Tak ustalono ze strajkującymi górnikami kilkanaście lat temu.
Niektórzy nazywają "barbórkę" "trzynastką", bo dla niegórnika nielogiczne jest, że jest 14, a nie ma 13!!! Ale logika Górnika jest skrajnie inna od reszty społeczeństwa.
Żeby było śmieszniej jestem rodowitym Ślązakiem od pokoleń. Do tego pracowałem w górnictwie- np. w 1995 robiliśmy obudowy na ścianie kopalni Budryk Fazos 17/25 oz i op.
A większość górników to przyjezdne gorole.

Tego poniżej też nie ma?
• dwie dodatkowe pensje (tak zwana barbórka oraz czternastka)

• dodatkowe wynagrodzenie uzależnione od stażu i rodzaju pracy

• gwarantowane nagrody jubileuszowe w wysokości 2,3,4 krotności pensji

• skrócony czas pracy nawet do 6 godzin dziennie przy wynagrodzeniu jak za cały etat

• możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę i jej korzystne warunki (mamy 40-paroletnich emerytów z emeryturą 2x wyższą od średniej)

• odprawa przy przejściu na emeryturę lub rentę

• deputaty węglowe

• wyprawki szkolne dla dzieci

• wczasy "pod gruszą"

• bezpłatne bilety kolejowe na wyjazdy urlopowe

• dodatkowe zasiłki dla dzieci i młodych małżeństw.

• nieoprocentowane pożyczki

• bony żywnościowe do sklepów

i inne

Pozdrawiam
booo813 / 31.61.136.* / 2015-09-30 19:18
jest owszem skrocony czas pracy, ale UZALEZNIONY od warunkow na dole. Dodatkowych zasilkow dla dzieci i mlodych malzenstw..... juz dawno nie ma!!!! nieoprocentowane pozyczki, OWSZEM istnieja takie jak PAN miesiecznie wplaca na karte gornika odpowiednia kwote, zeby zabezpieczyc owa pozyczke, bezplatnych biletow juz dawno nie ma. 13 pesnja miala byc dodana do miesiecznej wyplaty. Mysli Pan ze gorniczy maja ja na koncie? Ja nie chce na nikogo najezdzac, gornicy nie walcza o przywileje tylko o miejsce pracy.... a to co ludzie uslysza w mediach to jest 0,01 tego co jest w rzeczywistosci, a najwiecej maja do powiedzenia Ci co nie maja zwiazku z gornictwem... Nikt nie widzi tego, ze jak zamnka kopalnie to nie straca pracy sami gornicy zwiazani z kompania ale tez ludzie z firm pracujacych na kopalni, zbankrutuja firmy produkujace czesci do gornictwa, elektrownie beda miec problemy.... smrod, brud i ubóstwo.
59 latka / 87.239.217.* / 2015-09-30 15:21
No i dziecko musi być. Najsłabiej wykształcona grupa ludzi, najwięcej przywilejów i wciąż im mało. A postudiować ekonomię i zobaczycie skąd się biorą dopłaty. Ja płacę za prąd, grzanie i dopłacam do węgla. Dosyć tego. Nie mam 13 i 14 pensji, mam tyle ile płaci mi prywatny pracodawca i żadnych przywilejów.
ARNOLD / 78.8.123.* / 2015-09-30 15:17
Górnictwo w Polsce. Rząd szuka nowych pomysłów na ratowanie Kompanii Węglowej
-NIESTETY KOCHANY RZĄDZIE JUŻ NIE MA CO KRAŚĆ-TO JEDYNY WASZ POMYSŁ.
ZMIECIO / 83.145.186.* / 2015-09-30 15:15
Jak firma generująca straty może funkcjonować w gospodarce ? Skąd biorą się pieniądze na wypłaty, barbórkowe, 13 i 14 pensje jak są na stratach i pewnie jeszcze duże deputaty węglowe. Przecież górnicy sami walczyli o prywatyzację kopalń to im się teraz odwidziało i żądają dotowania przez państwo i jeszcze na dodatek przeciwko temu państwu protestują. Przyjdą rządy PiS-u i myślą, że się poprawi, wierzą w zapewnienia przedwyborcze?

Najnowsze wpisy