Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnicy ostrzegają przed strajkami. Powód? Opóźnienia w powstawaniu Nowej Kompanii Węglowej

Górnicy ostrzegają przed strajkami. Powód? Opóźnienia w powstawaniu Nowej Kompanii Węglowej

Wyświetlaj:
Xmannnnnnnnnnnnnnnnnnnn / 145.237.2.* / 2015-08-31 10:05
Związki zawodowe od lat są oderwane od rzeczywistości. Wg nich węgiel ma być sprzedawany po tyle i koniec i kropka. A niech sobie i będzie i po 1000 zł/t tylko ja się pytam dlaczego ja jestem zmuszany do kupowania tego węgla. Ja np. chcę kupować rosyjski albo ukraiński i nikomu nic do tego. Taki przeciętny górnik jeździ pewnie używanym niem. albo franc. samochodem i ma gdzie, że padł polski przemysł samochodowy.
związkowiec / 83.30.54.* / 2015-08-31 09:38
Czym prędzej dać w ręce Pana Piotra Dudy i jego kolesi ze ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH we władanie kopalniami, a po roku rozliczyć z efektów zarządzania.
bas22 / 193.59.74.* / 2015-08-31 18:33
A i owszem a strajk niech rozstrzygnie i zrealizuje obietnice/roszczenia nowy rząd PiS ale......
jak powiedziała pani Szydło 0-nieprawdą jest, ze żeby komuś dać trzeba komuś zabrać
w taki wypadku - DO DZIEŁA !!!!!!!
borek133 / 62.141.199.* / 2015-08-31 09:36
W jedności siła. A co z tymi milionami pracowników co nie mają takiej siły przebicia. Tak wygląda "SOLIDARNOŚĆ" w państwie liberałów.
Piotr Prezes / 178.37.52.* / 2015-08-31 09:31
Przez 10 lat pracowałem na kopalni, nie ma drugiej takiej grupy zawodowej która ma takie roszczenia i tyle niepotrzebnych kosztów. Zaczynałem jako pracownik fizyczny odchodziłem jako sztygar zmianowy po studiach. Uważam że przedstawiciel handlowy ma bardziej wyczerpującą i niebezpiczną pracę jak niektórzy "Górnicy" Obecnie był bym na emeryturze i miał około 5 tys świadczeń. A tak mam dożywocie 67 lat. I kolejną restrukturyzację. Za którą płacimy my - związki za bramę, ograniczyć przywileje ewentualnie niech działają za taką pensje jak sprzedawczyni w sklepie. też nie zjeżdzają na dół.
babunia723 / 178.36.35.* / 2015-08-31 09:17
fakt -gornik to ciezki zawod i niebezpieczny ale niebezpiecznie jest nie tylko w kopalni,zycie stracic mozna tez na drogach,na budowach itd ale nikt nigdzie nie ma takich przywilejow i tylu obibokow darmozjadow zwiazkowych jak w gornictwie,przeciez te pasibrzuchy nie robia nic tylko strasza strajkami a zarabiaja tyle co poslowie albo i wiecej.zwiazkowcy do roboty tak jak bylo wczesniej,role zwiazkowca pelnili dodatkowo i zarabiali tyle samo co wypracowali czyli zwiazkowiec to praca spoleczna i nie bedzie tylu chetnych do p********* w stolki za gornikow ciezko zarobione pieniadze,ciekawe kiedy to gornicy zrozumieja.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-08-31 09:08
Jeżeli dobrze pamiętam -rząd nie ma kasy, więc planował "uszczęśliwić" długami górników cały naród podwyższając cenę prądu. To właśnie zrobiłyby przedsiębiorstwa energetyczne po "wciśnięciu" im kopalni razem z długami i przynoszącą straty produkcją. Jak tu niedawno czytałem, przedsiębiorstwa te bronią się przed tym, jak mogą i słusznie -ja też nie chciałbym takiego "prezentu". Wydaje mi się, że górnicy powinni w końcu zostać normalnymi pracownikami -albo nie sobie strajkują. Moja firma też padła -nikt mi grosza ponad ustawową odprawę nie dał, propozycji innej pracy również.
maria-jola / 93.181.182.* / 2015-08-31 09:08
Macie rację szanowni górnicy, strajkujcie, wybierzcie w wyborach nową władze, a za niedługo obudzicie się z ręką w nocniku. Kurski jednak miał przebłyski inteligencji mówiąc, że ciemny lud to kupi. Wy właśnie kupujecie wszystkie populistyczne obietnice PiS-u. A on i tak Was wyroluje.
Izentrende / 95.48.227.* / 2015-08-31 09:06
Górnicy zawsze byli postrachem ...rozpieszczani...dajcie ich Prywatnej władzy....wystarczy karmienia Pariasów lepszych od innych....
sorryTakiKraj / 83.7.159.* / 2015-08-31 09:04
To nie takie proste górnicy.
POlska teraz istnieje teoretycznie, rządu we Warszawie nie ma, jest tylko objazdowy, więc gdzie będziecie strajkować? jak oni nocami przemieszczają się, nawet z meblami.
Nie rzadko i na cmentarzach debatują, w nocy.
ZeŚląska / 109.197.190.* / 2015-08-31 07:54
do prywaciarza z nimi .. i praca do 67 lat tak jak wszyscy .. Górnicy pod KODEKS PRACY pilnie!!!! mieszkam wśród tych obiboków 40-paroletnie chłopy leżą w blokach do południa i mają emeryturki po 4000... skandal do roboty obiboki
maro547 / 80.238.78.* / 2015-08-31 08:30
Masz racje mam brutto 8466.25 zl w pracy polezalem i dzis leze bo po comi dorabiac wystarczy ale druga rzecz trzeba bylo isc do gornictwa i tez bys dzisiaj lezał na kasiorze...
ZeŚląska / 109.197.190.* / 2015-08-31 12:30
no gdyby wszyscy leżeli w górnictwie to nie miałbyś co jeść, ale górnik nie jest chyba w stanie tego pojąć , że istnieją też inne niezbędne zawody z których on bez żadnych skrupułów bierze sobie emeryturkę , bo przecież kopalnie wciąż są zwolnione z opłacania składek ZUS w związku z jakąś kolejną restrukturyzacją podczas gdy najwięcej z tego ZUSu biorą...
gościu / 188.146.81.* / 2015-08-31 07:44
Rządy solidarnościowe mają wprawę w tworzeniu takich tworów jak Nowa kompania węglowa. Przypomnijcie sobie jak stworzono "Stocznię Szczecińską Nową " później (jak ta zbankrutowała ) stworzono Stocznię Szczecińską Jeszcze Nowszą ,ta też padła i był pomysł (chyba Brudzińskiego)by stworzyć Stocznię szczecińską najnowszą .Pomysł upadł ale związkowcy z kompanii podchwycili pomysł (rządzący zresztą też ) i teraz będziemy mieli Nową Kompanię Węglową ze starymi związkowcami i nowymi dopłatami z Budżetu do leserów tam pracujących.Rząd p. Kopacz jest na tyle naiwny że wierzy że może wygrać wybory jak da kopidołom kasę ,zapomina jednak że tyle ile może im obiecać p.Szydło nikt nie jest w stanie dać i wybory na Śląsku ma PO i tak przerżnięte.Skutek może być taki że wyborcy (wśród których jest coraz więcej ludzi mądrych i wiedzących że nieroby zawsze chcą kasy) mogą zagłosować na tych którzy rzeczywiście zamierzają wprowadzić zdrowe zasady ekonomiczne do gospodarki.Jeśli tak się stanie to kandydatka na kandydatkę na premiera oraz obecna premier mogą obejść się smakiem i będą musiały wrócić do zawodu. Pozdrawiam
prio / 125.236.69.* / 2015-08-31 05:07
z artykulu wnosze, ze kw przynisla miliardowe straty w zeszlym I tym roku pomimo sprzedazy 3 kopaln.
zalozmy, ze jestem inwestorem I mam 1.5mld; co skloniloby mnie do 'inwesycji', jezeli firma deklaruje, ze te 1.5mld jest na pokrycie spodziewanych strat? toz to pieniadze w bloto
ponadto firma planuje wyjsc na plus przez 'dostosowanie produkcji do rynkow' - jezeli cos przynosi straty, to tnie sie koszty, a nie bawi z produkcja; wyzsza produkcja - to wyzsze koszty, a cena wegla nie pojdzie w gore przez najblizsze 2-3 lata.
dlatego potencjalnemu inwestorowi nalezy pokazac jak firma planuje wyjsc na plus obnizajac koszty, a nie produkujac wiecej. 'w tym czasie kw powinna(!) dostosowac produkcje' brzmi jak pobozne zyczenie, a nie plan. tym mozna przekonac darczynce do jalmuzny 1.5zl, a nie inwestora do 1.5mld
Bóg Honor Zdrowy rozsądek / 82.160.95.* / 2015-08-31 02:24
Postuluję do PiS o dopisanie do refendalnych pytań jeszcze jednego:
"Czy jesteś za utrzymaniem związkowych przywilejów górniczych i dotowaniu nierentownych kopalń za wszelką cenę?
PS. Gdy PiS dojdzie do władzy - górnicy dopiero zaczną strajkować. Ta kołdra jest za krótka, a najpierw trzeba dać matkom, rolnikom i wawelsko-toruńskiemu smokowi.
górnik emeryt / 83.4.209.* / 2015-08-30 22:10
Żal czytać te niektóre wasze wypociny na temat górnictwa w Polsce . 90% z piszących nigdy nie widziało na oczy kopalni , a swoje rewelacje czerpie z podobnych artykułów i wpisów do swoich .
Dobrze było Polakom , jak górnictwo było jedną z głównych gałęzi , jakie przynosiły ogromne zyski do budżetu państwa , zawsze liczyło się wydobycie , ale dbano o bezpieczeństwo pracy , obecnie też liczy się wydobycie , ale za wszelką cenę , górnik nie liczy się , jak zginie to na jego miejsce czeka dziesięciu , co chwilę jakiś większy wypadek jest podawany , bo o tych pojedyńczych to nawet nie wspominają .
Żeby być dobrym górnikiem , to nie tylko trzeba szkoły pokończyć , ale i mieć lata praktyki , przynajmniej tak było za moich czasów . To nie jest tam , jak tu wypisują ,,znawcy,, tematu , tłuk bez szkoły .
A co się tyczy opłacalności kopalń ? nastąpiła zmiana zużyci węgla i niska opłacalność na światowych giełdach . Do tego doliczyć trzeba czapy zarządów i kacyków związkowych , którzy wypłacają sobie wielotysięczne wynagrodzenia i odprawy , pogłębiają jeszcze tę nieopłacalność wydobycia . Górnik to również kalifaktor , łazienny , planista , siedzący na guziku , sprzątaczka , pani z biura itd. A co oni mają z wydobyciem , NIC .
Trzeba zrobić prawdziwą restukturyzacje zatrudnienia , zlikwidować przywileje komunistyczne , górnik powinien zarobić godnie za swoją pracę , nie korzystając z tych przywilejów , ale górnik , tzn pracownik zatrudniony bezpośrednio na wydobyciu , a nie cała ta przystawka pracowników nazywających się górnikami .
W Zagłębiu Wałbrzyskim nie mieliśmy tej szansy na reorganizację , AWS i Krzaklewski rozwalił nam kopalnie , teraz kupujemy węgiel do hut ..
Teraz związki to podkładka partyjna , włażą w 4 litery każdemu , kto więcej obieca , pokrzyczą , wyprowadzą ludzi na ulicę i swoją kasę mają , górnicy nie koniecznie .
brat albert / 83.19.174.* / 2015-08-31 12:19
Szanowny górniku emerycie nikt nikogo go pracy w kopali nie zmuszał i nie zmusza, dlaczego masz w wieku 40 lat być emerytem, dlaczego inni muszą na ciebie pracować komuna się skończyła w 89 roku a ty tkwisz w niej do dziś. Prywatyzacja tego burdelu jest nie unikniona ponieważ ciągłe dotowanie waszych przywilejów doprowadzi caly kraj do bankructwa. Jeżeli sami do takiego wniosku nie dojdziecie to inni obywatele tego kraju którzy na was cięgle pracują zrobią z wami porządek.
hanss kloss / 31.11.231.* / 2015-08-30 22:37
Dobrze było Polakom , jak górnictwo było jedną z głównych gałęzi ??? dobrze to było Górnikom i ich kolegom z PZPR !!!!!
Jerzy 3108 / 89.72.24.* / 2015-08-30 22:08
Teraz chcecie strajkować???? Trzeba było na początku roku iść na Warszawę i cała Polska by do was dołączyła. Tylko wy jeszcze macie odwagę upominać się o godną zapłatę, reszta cicho pracuje i grzecznie pobiera za swoją ciężką pracę najniższą krajową. Polacy,obudźcie się - to nie górnicy zarabiają za dużo tylko wszyscy inni za MAŁO!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-08-31 13:08
Zgodzę się, że "reszta ma za mało" -ale nie zmienia to faktu, że górnik (i nie tylko) powinien być takim samym pracownikiem, jak każdy inny. Z czasów PRL został cały "wachlarz" przywilejów branżowych, różnych "kart", itd. -może już czas, żeby z tym skończyć?

Najnowsze wpisy