Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek

Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek

Wyświetlaj:
rysiek1 / 2011-04-20 16:16 / Bywalec forum
O jakich 13-kach oni p********* tej premii niema już przynajmniej 22 lata. Takie bzdury wypisują że szkoda gadać.
anty126 / 89.200.164.* / 2012-12-14 15:42
To prawda, że nie ma 13-tki. Jest "tylko":
14-tka,
Barbórkowe
i nagroda z zysków.
SSSylwester / 85.134.173.* / 2011-04-20 14:30
1.Podawanie pensji brutto to jakies nieporozumienie, kogo obchodzi fikcyjna wielkosc wynagrodzenia.
2. Za ciezka prace w kopalni to powinna byc minimalna pensja w granicach 8 tys. netto!
3. Popieram wszelkie strajki, minimalna pensja w tym kraju powinna byc na poziomie 25-30 zlotych/godzine zeby godnie zyc
krzysztof4444 / 85.221.162.* / 2011-04-20 13:18
Co za bezczelność i chamstwo,z jakiej racji ja mam płacić na nich?Ja mam jakieś gwarancje zatrudnienia???Ja mam 6tys brutto?????
Kogo obchodzę ja????
Czarna Swołocz!!!
rysiek1 / 2011-04-20 16:13 / Bywalec forum
Jak ci mało i zazdrościsz nam, to się przyjmij na kopalnię to też będziesz tak świetnie zarabiał jak mówisz, nikt ci nie broni pracować w górnictwie. Jeśli chodzi o nasze utrzymanie, to my sami zarabiamy na siebie, bez twoich groszy kolego. W całym zeszłym roku wypracowaliśmy 1 miliard zysku. Także nie p******** głupot.
bz2 / 89.171.118.* / 2011-04-20 10:01
panie Zwoliński a ile pan bierze za te wypociny!!!
W zestawieniu różnych zawodów zapomniano o dziennikarzach!!!!
GORNIK HANYS / 217.171.56.* / 2011-04-20 08:41
ZOSTAWCIE NAS W SPOKOJU,NAM SIE NALEZA PRZYWILEJE,JESTESMY GORNIKAMI,JAK NIE DOSTANIEMY TEGO CO CHCEMY TO ZABLOKUJEMY WARSZAWE,POJDZIEMY POD PALAC I TAK WYGRAMY SWOJE BO NIKT NIE CHCE Z NAMI ZADZIERAC A DO TEGO WYBORY IDA I TRZEBA TO WYKORZYSTAC!!BEDZIEMY STRAJKOWAC,CHCEMY 1000ZL PODWYZKI I 15 PENSJE!!!
black ops / 89.74.199.* / 2011-04-21 16:39
do tego żądamy 6 godzinnego dnia pracy oraz wolnych poniedziałków i piątków.
kolega2222 / 83.30.136.* / 2011-06-27 15:49
i automatów z zimną kolą na każdej ścianie oraz przymusowego przeczołgania każdego obywatela Polski w wieku 18 lat przez ścianę w ruchu w celu zrównania wiedzy o górnictwie w społeczeństwie
stoczniowiec / 217.171.56.* / 2011-04-20 08:38
my ludzie mamy dosc slaska i gornikow!!!!!!!!nie bedziemy robic na tych nierobow!!!!!koniec raz na zawsze z tym!!!!!!!!
cieszyn 1978 / 94.229.82.* / 2011-05-12 23:08
koleś ja pracuje na kopalni 15 lat i to zapier....m nie masz pojęcia debilu jak i na rękę mam 3400zł netto i dojeżdżam 40 km dziennie i skat biorą takie sumy o górnikach a ktto nie robił to niech idzie i spróbuje a niech pisze głupoty bo te buraki z warszawy tylko to piszą bo jeszcze to można tylko sprzedać bo już wszystko sprzedali niech rozlicza ludzi co zamknęli kopalnie Morcinek w Kaczycach ile za to dostali kasy
adammmm / 217.171.56.* / 2011-04-20 08:36
to jest chamstwo i tyle powiem,wielcy gornicy,uwazaja sie za niewiadomo kogo,jak przyjada nad morze to wielkie panstwo zyjace na koszt spleczenstwa-wygonmy ich z nad morza ,niech odpoczywaja na dole w kopalniach z rodzinkami
kolega2222 / 83.30.136.* / 2011-06-27 15:51
wnoszę, że nie utrzymujesz się z turystyki
SLM / 90.156.40.* / 2011-04-20 00:32
Zamknąć te wszystkie niepotrzebne kopalnie a węgiel importować i zaraz będziemy bogatsi.
rysiek1 / 2011-04-20 16:22 / Bywalec forum
Tak a państwo kolejną grupę około 80 000 tysięcy ludzi będzie utrzymywało. Stuknij się w głowę pajacu.
kinbyr / 83.30.80.* / 2011-05-06 09:05
zobacz debilu ile górnicy mają potrącenna podatki potem pier..l
taki głupi ryl / 93.105.229.* / 2011-05-04 09:44
górnikw jsw ma swiadomosc ze nikt go nie utrzymuje, sam na siebie zarabia poczytaj troszke faktów ... w końcu to jest strona o kasie wiec nie pie***l głupot... JSW wypracowuje zyski i utrzymuje połowe polski a nie polska nas debilu
Eterno Vagabundo / 80.238.64.* / 2011-04-19 23:16
Górnicy czynią wrzawę i multum zamętu,
Bo sukces, to 99% tupetu i 1% talentu.
Takim to sposobem, do obecnej pory,
Od Władz dostawali specjalne fawory.
kajan 2889374 / 188.221.135.* / 2011-04-19 23:37
Doplacamy miliardy rocznie do górnictwa w ogóle i do tego polskie rodziny musza kupować węgiel droższy niz gdybyśmy go importowali - a wiec doplacamy do wlasnej zguby.
Skoro sektor jest oplacalny czemu do niego doplacac? a skoro nie jest oplacalny jaki jest sens go utrzymywac? wlasnie po to jest prywatyzacja zeby pracownicy nie mogli szantazowac pracodawce z portfelem bez dna(czyli panstwo) bo wtedy kopalnia musialaby sie urzymac z wlasnej produkcji a nie tysiecy Polakow z innych sektorow.
Gornik JsW / 85.198.237.* / 2011-04-21 17:20
PO Pierwsze , jestem górnikiem zatrudnionym w JSW na oddziele na którym jest zatrudnionych około 140 osób , na mojej zmianie 30 z pośród tych 30 jest z 7-miu którzy zarabiają 3800-3900 zł miesięcznie netto reszta poniżej wiec o jakich ONI PISZA PIENIĄDZACH JAKIE 6800 ZL JA W 2 MSC TEGO NIE ZAROBIE
Reasumując 3100 zl na miesiąc . Jeśli to dużo za prace pod ziemia w tak trudnych warunkach to ..... ... .. Brak słów
Jak zarobie te 6800 zł to przez myśl mi nawet strajk nie przejdzie
pracownik prywatnej firmy / 195.13.38.* / 2011-06-09 19:16
Kolego, 3900 netto to 5500 brutto, do którego jeszcze dodaj sobie barbórkę, premię z zysku, deputat węglowy i inne "drobne", to Ci razem 6800 wyjdzie.
To chyba nieźle, biorąc pod uwagę wcześniejszą emeryturę, gwarancję zatrudnienia, gratisowe akcje i inne bajery, których w sektorze prywatnym nie ma, nie było i nigdy nie będzie!
klakier 233 / 109.196.57.* / 2014-04-29 22:40
szkoły były dla wszystkich...
AntyGórnik / 46.205.28.* / 2011-04-19 22:58
Policjant zarabia 3000 i dźgają go nożem oraz są pałowani przez pijanych górników na tzw. demonstracjach, czyli rozróbach pijanych ochlapusów..
Może niech górnicy idą pracować w policji, jak im pod ziemią za ciężko. Świeże powietrze, kontakt z ciekawymi ludźmi - polecam.
chwała górnikom / 188.33.243.* / 2011-04-19 19:42
Autorowi artykułu proponuję dać upragniony etat górnika, z pensją brutto 5,8 tys. zł, ze wszystkimi dodatkami.
Po roku zacząłby inaczej pisać.
Czy można mieć pretensje do górników, że bronią swego zakładu pracy przed kradzieżą?
Identycznie chciano rozkraść KGHM, co opisał poseł Zbrzyzny:
"Gdyby nie było związków zawodowych w KGHM, to nie byłoby już tej spółki! Przypomnę rok 1992, w którym dokładnie ci sami ludzie, a więc Donald Tusk, Janusz Lewandowski, a więc cały Kongres Liberalno-Demokratyczny, który razem z Unią Demokratyczną rządził Polską, chcieli sprzedać KGHM za 400 mln dolarów koncernowi miedziowemu, który pięć czy sześć lat temu ogłosił upadłość.
Wówczas związki strajkowały przez 32 dni i odstąpiono od tej prywatyzacji. KGHM przez 17 lat przysporzył skarbowi państwa kilkanaście miliardów złotych przychodu z dywidend i miliardów podatku".
gnago / 99.229.48.* / 2011-04-22 19:05
dobrze mowi . A dodam kopalnie dzis sa dochodowe , chyba ze zarzad stara sie inaczej
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-20 05:23
Piszesz brednie. Prywatyzacja jest najbardziej skutecznym narzędziem do walki z brakiem efektywności. Zysk jest obopólny. Pracodawca jak i pracobiorca więcej mogą zarobić. Lenie nie tylko są niemile widziani ale po zdemaskowaniu wyrzucani od razu na bruk. No i tak powinno być. Prawda? więc zupełnie nie wiem o czym piszesz. Zakład pracy nie jest własnością prcowników tylko własnością właściciela. Nikt nie chciał rozkraść KGHM tylko sprywatyzować. Jeszcze i tym razem rząd nie sprostal sile mafii zakładowej ale do czasu... Efektywność pracy w KGHM jest bardzo niska a dobre wyniki są kłamstwem opartym na zysku z powodu wysokiej ceny miedzi. Cena miedzi jak i węgla zaczyna spadać ze względu na coraz większe hamowanie Chin. W Chinach już stoją luksusowe mieszkania i budynki biurowe zupełnie puste do których nikt się nie wprowadza. Przewiduję, ze już jesienią cena miedzi jak i węgla może runąć ze względu na tworzący się kryzys w Chinach. W KGHM zacznie się wtedy płacz i zgrzytanie zębami.
gnago / 99.229.48.* / 2011-04-22 19:08
"Cena miedzi jak i węgla zaczyna spadać ze względu na coraz
większe hamowanie Chin" Zajrzyj na gielde towarowa towarzyszu liberale . Jawa nie korelujae z teoria, to brednie sadzicie
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-23 05:47
Nie masz racji. Cena akcji dla inwestora jest bez znaczenia bo zarabia zarówno jak idzie do góry jak i na dół a natomiast dla pospolitego inwestora główną zasadą powinno być: kupić tanio, sprzedać drogo.
Czy double agent to dureń? / 46.112.158.* / 2011-04-22 11:56
Double agent sc przyznał: "zupełnie nie wiem, o czym piszesz".
To nie przeszkadza mu zabierać głos w dyskusji.
Konie kują, a agent nogę podstawia.
Przecież Chwała Górnikom, wyraźnie napisał:
"chcieli sprzedać KGHM za 400 mln dolarów koncernowi miedziowemu.
Wówczas związki strajkowały przez 32 dni i odstąpiono od tej
prywatyzacji. KGHM przez 17 lat przysporzył skarbowi państwa
kilkanaście miliardów złotych przychodu z dywidend i miliardów
podatku".
Czy to nie była próba okradzenia społeczeństwa?!
Puknij się sprzedajny agencie w swoją pustą głowę, tylko nie za mocno, bo zadudni i ogłuchniesz.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-23 05:33
Posłuchaj ciemny baranie co pisze Newsweek: Im więcej KGHM zarabia, tym więcej pieniędzy marnuje. Przypomina w tym liczne kraje uzależnione od eksportu surowców.
Dziś miedź jest droga jak nigdy wcześniej – tona kosztuje około 10 tys. dolarów. Jednak zdaniem wielu analityków to efekt spekulacji funduszy inwestycyjnych. Nadmuchany balon może więc w pewnym momencie pęknąć i zacznie się zjazd. W KGHM idea, by długoterminowo zabezpieczyć się przed spadkiem cen miedzi, powraca od lat wraz z kolejnymi prezesami, których tylko w tym dziesięcioleciu było ośmiu. W zmienianych co kilka lat strategiach wspólnym i kluczowym punktem jest dywersyfikacja dochodów. Ale polski koncern działa jak miniatura państwa surowcowego. Choć od lat wiadomo, co powinno się zrobić, nie oznacza to, że się cokolwiek robi.
Tylko trzech największych generałów związku S zarobiło 716 tys zł w ubiegłym roku.
Od siebie mogę dodać, że w ciągu ostatnich 10 lat średnia dywidenda wynosiła na oko może ze 4% a nawet jak 5% to inwestycja Rządu w akcje KGHM jest bardzo nieudana biorąc pod uwagę inflację. Wysokość ostatniej dywidendy wypłaconej wynosiła 1.5%. Czyli biorąc pod uwagę inflację już była strata. Prawda jest, że była decyzja sprzedania za 400 mln ale 10 do 40% akcji posiadanych przez Rząd co było tyle warte. Obecnie Rząd ma ich 63 mln i gdybym ja był na miejscu rządu to pozbyłbym się ich natychmiast wlaśnie teraz, Nigdy nie mógłbym dostać za tak duży wolumen po 200 zł ale może średnio 130 co byłoby fantastyczne. Przez 17 lat, jak piszesz baranie, Rząd poniósł tylko olbrzymie straty bo fundusze mógl zainwestować gdzieś indziej na o wiele lepszych warunkach. Zacznimy od tego, że Rząd nie powinien inwestować aż tyle w dywidendy tylko fundusze pobierać przede wszystkim z podatków płaconych przez przedsiebiorstwa i od obywateli.
Dlaczego związkowcy uparcie nie chcą prywatyzacji? Bo to jest mafia zakładowa, zarówno w KGHM jak i JSW i w innych spółkach. Boją się , że prywatyzacja zabije kurę, która znosi złote jajka dla nierobów. Firmy z takimi związkami są zwykle niewiele warte a wydajność pracy jest tam bardzo niska więc jeszcze raz ci powtórze baranie, że tylko solidna prywatyzacja może tą sytuację uzdrowić.
wykrywacz półgłówków / 46.112.167.* / 2011-04-23 19:04
Ktoś tam pytał, czy agent sc to dureń. Teraz już wiadomo: i dureń i cham i nie tylko.
Jeszcze jeden dowód na to, że historia się powtarza. Z forum:
"Oto teraz renegat, kryminalista, półgłówek i nieokrzesany nieuk i cham tworza parawan, za którym elita wybranego narodu : Berman, Zambrowski, Minc i Szyr, ujmuje w swe ręce ster rządów w państwie".
Zgodnie z zaleceniem wyczytanym w opinii o agencie, idę umyć ręce, albo lepiej wezmę od razu prysznic.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-24 22:51
Temat był o JSW i o nierobach chcących podwyżek. Nie mówisz na temat, zamknij się. Zdrowiej dla ciebie, innym nie zaśmiecasz. Jeżeli zdrowy rozsądek nie pozwala rozwiązać tobie łamigłówki co może być przyczyną złego stanu ekonomii w takim dużym kraju jak Polska to już nie moja w tym wina. Chamów najczęściej, jak tylko mogę, omijam a pozytywnym jest to, że wykryłeś kim jesteś.
makuś / 91.94.192.* / 2011-04-19 20:58
Państwo (tzn my podatnicy) dopłaca miliardy złotych do przemysłu górniczego. Jest to dla mnie niezrozumiałe dlaczego górnicy otrzymują dodatkową nagrodę z zysku. Jak już uda im się osiągnąć zysk to zysk ten powinien trafić do kasy państwowej a nie do kieszeni górników!!!
mors / 77.252.90.* / 2011-04-19 21:45
JSW i Kompania przynasza zyski liczone w milonach zlotych, ktore zasilaja budzet. Sprawdz na stronach ministerstwa i spolek. Problemy byly w latach 90-tych. Przy obecnych cenach surowcow a co za tym idzie wegla to kura znoszaca zlote jaja.
7g4 / 78.147.98.* / 2011-04-19 19:28
Propagandowy artykulik na zamówienie rządu nie zdał egzaminu. Wszyscy zamiast psioczyć na górników, zaczeli ich popierać.
Ciekawy jestem ile pan Andrzej Zwoliński -autor tych wypocin zgarnął za ten i inne niewymagające większego wysiłku artykuliki.
kri / 83.31.6.* / 2011-04-19 23:52

Andrzej Zwoliński -autor tych wypocin
zgarnął za ten

Generalnie pracownicy Money są w jakiś sposób związani z GPW dlatego nie powinni pisać artykułów prorządowych - występuje konflikt interesów. Lepiej postawić problem na forum bez nachalnych komentarzy jeśli chce się uzyskać opinię.
Premierowi i jego ludziom zaciska się pętla. 40 % planowanego deficytu po 1 kwartale, spadek produkcji dochodzący do 30%, wzrost inflacja ponad 100%. Skoro rząd nie jest w stanie odpowiadać, za JSW, to powinien poddać się do dymisji za brak kompetencji. Sprawą powinno się zająć organ kontrolny.
Problemy powiązane:
- Oszustwo UE polegające na regulacji temperatury za pomocą regulacji CO2 zamiast wielkości powierzchni zielonych stabilizowanych retencją wodną - prowadzi do zagłady górnictwa węglowego.
- Dopóki bilans energetyczny nie zostanie zabezpieczony gazem z łupków i ropą - węgiel jest niezbędną rezerwa energetyczną na wypadek odcięcia ropy i gazu ze strony Rosji.
- Generalnie dobry węgiel z gazem powinien stanowić rezerwę dla uzyskania syntetycznego paliwa płynnego i w tym kierunku rząd powinien wspierać JSW i Bogdankę.
- Przetwórstwo surowców jest związana z dużymi potrzebami energii
o miedź -Kghm Jak mi wiadomo nie jest zainteresowany JSW, postawił na Tauron.
o stal –wymaga węgla koksującego dla uzyskania wysokiej temperatury wytopu
o energia elektryczna - charakter energetyczny siarka ( odsiarczanie i produkcaj gipsu?)i opad (środowisko) transport do elektrowni.
- Struktura własnościowa - wykorzystać doświadczenia w prywatyzacji Bogdanki, W obu przypadkach brak właściciela ze strony wysoko kwalifikowanej załogi i zarządu rokuje źle. Tacy pracownicy powinni dbać o interes swojego miejsca pracy i skorelowany z nim zarobek.
- Związki zawodowe stanowią zaplecze wspomagania Państwa i emerytów Dalsza prywatyzacja prowadzi do pozbawienia aktywów SP i środków na wypłaty dla przyszłych i obecnych emerytów także górników i ich rodzin
- Miejsca pracy i bezrobocie Dopóki zakład sam się finansuje i konsumuje dywidendę chodzi o miejsca pracy.
- Koszty produkcji mogą być za wysokie i grozi bankructwem. Nie należy brać pod uwagę obecnej hossy na węglu w wyniku produkcji dolarów przez Bena jedynie w przypadku koglomeratu węgla z paliwem lub metalami. Może zakład jest niedoinwestowany technologicznie i innowacyjnie - dowolna praca w przemyśle i rolnictwie może być zmechanizowana i zautomatyzowana lub w ogóle pozbawiona dostępu ludzi do surowców. Wymaga to systematycznej selekcji i szkolenia kadr.
Dżentelmen
etam / 83.11.157.* / 2011-04-19 19:00
Jedno jest pewne jak to juz jeden posel powiedzial ,Polska to dziki kraj, W Polsce nie ma prawdziwej demokracji a prywtyzacja to wierutna bzdura to grabienie majatku narodowego.
negocjator mały / 91.193.40.* / 2011-04-19 18:56
Tak, jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze. Bracia Górnicy wyciśnijcie z białych koszul ile się da, a jak wyciśniecie to i tak będzie mało - to co mogą dać. POWODZENIA. p.s. A dlaczego białe koszule muszą być zawsze wygrać
FILOMIDANEK / 83.30.167.* / 2011-04-19 21:31
dajcie beztlenowcom po 20 000 niech idą na emeryture po 25 latach obijania się ,a potem idą pracować dalej do firm ,odbierając chleb innym,gdyby byli tacy narobieni to siedzieliby w domu i zajęli się żonami,a tak inni muszą sie im żony obracać .
parasol69 / 83.17.135.* / 2011-04-19 19:16
Panie negocjatorze to z Pana wycisną a nie z białych kołnierzyków, żebyś się później nie zdziwił jak wzrośnie Vat czy akcyza.

Najnowsze wpisy