Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek

Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek

Wyświetlaj:
mat_tt / 83.0.179.* / 2011-04-19 13:31
Górnicy zle nie mają a ciągle chcą wiecej , a jak im tak zle to niech przyjedzie jeden z drugim do warszawy do pracy , z jego doświadczeniem i wykształceniem zobaczymy za ile prace mu zaproponują . Ochtona za 5 zł netto na godizne bo tylko do tego sie będzie nadawał .
Uważam że to bardzo jest krzywdzące dla innych ludzi co pracują codziennie za dużo mniejsze pieniądze i nie mają prawa do strajków i innych rzeczy , bo go pracodawca wywali , a może z górnikami powinno być tak samo zwolnić wszystkich i zatrudnich chińczyków
morthing / 213.17.175.* / 2011-04-19 13:10
Gornik jest tylko środkiem do destabilizacji kraju! PiS zależy na dojściu do władzy, a może to zrobić tylko przy okazji załamania gospodarczego, które nam właśnie organizuje. Szary górniczyna nie wie, co chcą mu zgotować i jest tylko bezwolnym narzędziem w rękach krętaczy. Tak jak swego czasu byli nimi stoczniowcy z Gdańska.
No / 62.233.152.* / 2011-04-19 14:07
Zaplute karły reakcji te Pis-owce - gdzies to już pisało?
esu / 87.105.132.* / 2011-04-19 13:01
Niestety komuszy rząd musi mieć wszędzie swoje grupy interesu, które będzie mógł zaspokajać kosztem innych w zamian za głosy, dlatego trzyma za wszelką cenę górnictwo w swojej złodziejskiej łapie.
Ślązak nie górnik / 89.79.103.* / 2011-04-19 12:47
Wstyd mi za ludzi, którzy byli uprzywilejowaną grupą w czasach komuny i teraz też myślą, że wszystko im się należy. Śląsk to nie tylko nienasyceni górnicy, ale przez ich głupotę cały region źle jest postrzegany. Strajki skończą się tym, że albo znów wszyscy dopłacimy kopalniom, albo te upadną i przybędzie nam kolejna grupa bezrobotnych bez pomysłu co dalej. Dla mnie jedynym wyjściem jest prywatyzacja tego ustrojstwa. Wtedy skończą się związki, a zacznie ciężka praca i dbanie o rzeczywiste dobro zakładu.
wdyr35 / 193.111.166.* / 2011-04-19 13:33
"Ślązak nie górnik", to pewnie z RAŚ
gtryuet / 188.33.188.* / 2011-04-19 12:07
ja sie pytam kto placi za te wypociny hahhahah
sisley / 81.219.51.* / 2011-04-19 12:36
Dlaczego wypociny? Przedstaw konkretne zarzuty a nie demagogię. Artykuł jest zdecydowanie lepszy niż twoja reakcja. Powiem Ci jedno, w tym kraju za dużo jest zawodów uprzywilejowanych z wcześniejszymi, nieusprawiedliwionymi emeryturami. Jeżeli górnik widzi jakie przywileje ma policjant czy nauczyciel to chce więcej. Ja mu się nie dziwię, tez bym chciał więcej. Jednak pewne zasady obowiązują spółki prawa handlowego, tymi zasadami jest Kodeks Spółek Handlowych. Jeżeli właściciel chce wprowadzić spółkę na GPW to górnikowi wara od tego. Czego górnik się boi: że akcjonariusze będą mogli dostawać dokładne kwartalne raporty finansowe a wartość spółki będzie zależała od wyników?
Związki Zawodowe-może ich być setki ale powinny być finansowane ze składek-obecnie gruba kasa idzie ze spółki na ZZ które wstrzymują sprzedaż węgla. To jest chore!!!
sisley / 81.219.51.* / 2011-04-19 11:52
Nie rozumiem jednego. Właściciel kopalni chce aby była notowana na GPW. Jego prawo, natomiast jakim prawem górnicy to blokują. To jest paranoja!!! Węgiel to dobro wspólne a jego pokłady są ograniczone i przejrzysta gospodarka tym dobrem jest konieczna.
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-04-19 11:57
Ano takim prawem, że górnik mimo iż jest tylko pracownikiem to uważa się za współwłaściciela, bo "się należy". A że kolejne rządu utwierdzały górników w tym przekonaniu to już inna sprawa. Jak na złość kupię akcje JSW i będę na walnych proponował powołanie na członków organów zaciekłych wrogów związków zawodowych.
Możecie dorobić po pracy / 79.185.186.* / 2011-04-19 11:49
Po 9000zł zarabiają wójtowie w gminach. Chcieliby pewnie zarabiać więcej od nich.
sisley / 81.219.51.* / 2011-04-19 11:56
Co ma wspólnego Wójt z górnikiem. Bill Gates zarabia dziesiątki milionów w ciągu sekundy i co z tego.

Zarobki powinny być uzależnione od wyników spółki i to wszystko. Jeżeli górnik zarabia za mało to niech zmieni pracę. Jeżeli chcą mieć 100 związków zawodowych w kopalni to proszę bardzo; ale na własny koszt.
wdyr35 / 193.111.166.* / 2011-04-19 13:35
no to jaki to się ma właśnie do wójta. przecież gmina nie ma żadnych wyyników. finansuje ją społeczenstwo.
sisley / 81.219.51.* / 2011-04-19 14:23
Są zasady wynagradzania a Rada Gminy je zatwierdza. JSW to spółka prawa handlowego. Mówiąc ze wyniki [ rozumiane jako wynik finansowy netto wynikający ze sprawozdania finansowego-RZiS ] powinny determinować zarobki miałem na myśli JSW a nie Wójta, aczkolwiek chętnie bym płacił lepiej Wójtowi który ma dobre wyniki, chociaż innego rodzaju niż wyżej wspomniane.
roti / 193.111.166.* / 2011-04-19 11:36
w dupach się poprzewracało od tych przywilejów - chcesz więcej to zarób!!! przez lata każdy dorosły polak dopłacał do kopalń a tym ciągle mało mimo że srednio górnik zarabia dwa razy wiecej niż inni w sekotrze prywatnym i nie mówcie mi że górnik ciężko pracuje bo zajady mi się porobią od śmiechu, ciężko to pracuje kilka milionów polaków za 2 tys brutto miesięcznie i im nie w głowie strajki a nie mają trzynastek, czternastek, premii miesięcznych, dopłat......
wdyr35 / 193.111.166.* / 2011-04-19 13:37
no i właśnie dlatego nie mają. bo s...ją ze strachu ze stacą te nedzne wypłaty.
769pg / 188.33.188.* / 2011-04-19 11:36
ten kto pisał ten arykuł to kompletny nieuk jest
loobish / 78.8.130.* / 2011-04-19 11:33
Co dzien glupsze artykuly wypuszczacie, powoli zaczyna to przypominac fakt, wirtualna polske albo niezalezna, Zenujace!
Papcio / 62.159.242.* / 2011-04-19 11:20
a co im się dziwić? Widzą jakie to Państwo słabe i ciągną ile się da w swoją stronę. Sam był robił to samo na ich miejscu.
mmar / 149.156.205.* / 2011-04-19 10:55
to nie gornicy walcza tylko banda leni ze zwiazkow, ktorzy nic nie robia a maja 1000 przywilei, stad sie beirze tez liczba roznych zwiazkow, prezes wiceprezesi i lenistwo kwitnie, wylac te bande nieudacznikow z roboty, a wtedy gornicy beda mogli zarabiac po 10 tysiecy
Antama / 188.33.16.* / 2011-04-19 10:41
Co Wy naziemni robotnicy i urzędnicy lub uczniowie czepiacie się do górników. Górnicy na dole w kopalniach codziennie stykają się ze śmiercią niezależną od swoich czynności (np. kierowcy stykają się ze śmiercią ale mają wpływ na swoje zachowanie). Wdychają pył węglowy, a w kopalniach zasiarczonych i pył siarkowy, krzemiankowy oraz nikłe cząsteczki metanu, a więc węglowodory, które osiadają w pęcherzykach płucnych i powodują schorzenia wykrywane po kilkunastu latach w tym zmiany rakowe. Przy pracy zmianowej, wyczerpanie organizmu jest zwielokrotnione. Im należy się godna płaca. W porównaniu pracy prezesa banku lub dyrektora w jakimś departamenciem urzędniczym albo w administracji terenowej otoczonym sekretarkami i doradcami, który zarabia od 20.000 do 200.000 zł. miesięcznie jest to kropla goryczy. Górnicy nie odpowiadajcie na zjadliwe komentarze.
janka1976 / 213.33.110.* / 2011-04-19 14:48
Choc nie chcialam zabrac glosu to pozwole sobie na krociutkie sprostowanie: powyzsze zarobki sektora bankowego lub administracyjnego powinno sie odrozniac. Szczebel menadzerski w sektorze prywatnym nie jest oplacany za "wysilek" - tam rzadzi regula "ile wynegocjujesz tyle dostaniesz" - takze prosze nie miec pretensji o to, ze jakis bank placi 200 000 PLN swoim dyrektorom, prezesom. A w administracji publicznej zarobki rzedu 20 000 PLN miesiecznie to chyba jakis zart. O ile sie nie myle to jest to stawka Prezydenta RP - i szczerze mowiac ja tej pracy za tyle nie chcialabym miec.

Ja bardzo szanuje kazda uczciwa prace - czy to fryzier, taksowkarz, prezes, policjant lub gronik. Kazdy kto uczciwie pracuje powinnien byc w sytuacji pozwalajacej utrzymac rodzine. To moim zdaniem takie minimum, na ktore nasze spoleczenstwo powinno byc stac. Problem polega na tym, ze bardzo duzo grup zawodowych nie jest w stanie utrzymac siebie z jednej pensji i stad bierze sie ta gorycz. I takie zarobki rzedu 7 tys. dla gornika plus przywileje wydaja sie niesprawiedliwe.
FILOMIDANEK / 192.109.140.* / 2011-04-19 11:06
A po cięzkiej pracy idzie na emeryture po 25 latach ,idzie dalej pracować i odbiera innym chleb Niech beztlenowcy pracują jak wszyscy do 65 .Myślą że są pępkiem świata postrajkują jak zwykle do swiąt,na wójku pokazali im gdzie ich miejsce .
FirezeuG / 2011-04-19 11:03 / Tysiącznik na forum
Srutututu, przecież mogą pracować w innych miejscach. Problem jest tylko taki że mają to zupełnie w d...... Na górze trzeba się starać, a niewiele da się zdziałać przy pomocy krzyku. Jeszcze raz usłyszę że mają ciężkie warunki pracy i dlatego należy się im dodatkowa kasa to chyba zwarjuję. Przyznam że nie interesuje mnie ile zarabiają. Czy to jest 2500 czy 140000 to nie ma żadnego znaczenia. Porównywanie ich do policji to mocna przesada. Pamiętajcie że to jest element gospodarki rynkowej a nie sfera bezpieczeństwa. Jeśli praca tam taka ciężka a zarobki takie małe to lepiej przecież robić coś za 2000 ale o mniejszym ryzyku i na "słońcu". Tylko problem taki że trzeba to "coś innego" robić do 65 roku życia, gwarancji pracy nie ma żadnych, dodatków również, o odprawie można pomarzyć, wcześniejsza emerytura nieosiągalna, a zrobić sobie dodatkowe wolne w postaci strajku niemożliwe.

Panie i Panowie górnicy, jeśli wam źle to przenieść się do innych prac. Zatrudni się Chińczyków, Ukraińców itp którzy będą pracować za 2000 wszyscy bez żadnych dodatków. Firma przyniesie większe zyski a skarb państwa zarobi więcej. Wszyscy będą szczęśliwi. Ja z całą pewnością.
kaaaasoa / 78.8.15.* / 2011-04-19 14:16
Brawo,
ja słyszę na okrągło- jak coś nie pasuje idź gdzie indziej i tak robię - za mało mi płacą, zmieniam pracę na lepiej płatną i po kłopocie.
a co do moich odczuć wewnętrznych.
Wolę, aby grube tysiące złotych zarabiał człowiek wykształcony, który młodość poświęcił na studia, kursy, szkolenia i czytanie mądrych książek, z doświadczeniem i dużym zakresem odpowiedzialności, którego praca wiąże się z ryzykiem licznych chorób związanych ze stresem niż jakiś nieuk, który tylko do kopania się nadaje. To godzi w mój światopogląd i poczucie sprawiedliwości.
I o ile znoszę taką niesprawiedliwość społeczną w firmach prywatnych, to jak słyszę o zgrai takich kopaczy-nieuków, dla których akcje o wartości 50tyś.złotych sa nic nie warte, mają masę przywilejów i jeszcze im mało a to wszystko kosztem POLSKI i jej gospodarki, to krew się we mnie gotuje.
Najlepiej sprywatyzować co się da, tych wszystkich "niezadowolonych" zwolnic i zatrudnić nowych na nowych zasadach. w brudnych łbach im się poprzewracało.
wdyr35 / 193.111.166.* / 2011-04-19 13:40
oni chetnie się z tobą zamienia. tylko czy ty się zgodzisz. jestem pewien ze jak ruszy winda na doł to się zesikasz i zemdlejesz ze strachu.
FirezeuG / 2011-04-19 14:02 / Tysiącznik na forum
Ja bardzo chętnie się zamienię jak ktoś mi zaplaci te 6800. Nawet fakturę wystawie żeby pracodawca mial mniej problemów z księgową. Przepraszam. Pewnie takie zawiłosci są dla ciebie już lekko męczące bo jak winda jedzie w dół to ze strachu nie sikasz i nie mdlejesz ale już problemów szarego człowieka również nie uświadczasz.
Pytanie też czy oni chętnie wezmą na siebie ciężar tego że codziennie muszę decydować o sprawach ktore mogą puścić firmę z torbami. Wówczas ja i inni pracownicy będziemy mogli tylko wyciągnąć rękę po zapomogę. Różnica jest taka że oni jak kończą robotę to lampka idzie na wieszak a ich nie obchodzi nic więcej, ja natomiast telefony slużbowe odbieram do 22 a pracuję od 9.
górnik / 77.255.162.* / 2011-06-12 08:54
faktycznie ciężka praca naprawdę dżwignąć telefon a któś kto skończł studia to sobie myśli że mu się wszystko należy to skoro jestęś na tym stanowisku to tego chciałeś jeśli masz problem z firmą to znaczy ZE Zle zarządzaż spróbuj pracy fizycznej to nie będziesz miał problemów z telefonami
pogarda dla imbecyli / 212.182.49.* / 2011-04-19 10:37
radze wszystkim tym co gania gornikow ze chca podwyzek zjechac pod ziemie i zobaczyc w jakich warunkach pracuja, ten kto sporzadzal ten raport odnosnie sredniej placy w tym sejotrze jest analfabeta statystycznym gdyby podzielil place na pracownikow umyslowych biurowych i na fizycznych gornikow dolowych to by mu ta srednia wyszla okolo 3000 zl , zauwazcie ze duza czesc gornikow pracuje w spolkach corkach za marne 2200 ale wy tego nie rozumiecie wszyscy ktorzy gania goenictwo sa
egoistami, warunki pracy w niektorych kopalniach sa odrazajace ciekawe czy tym wszystkim co tak gania gornikiw odpowiadaly by warunki pracy w temp 32 stopni i wilgotnosci ponad 90 procent zastanowcie sie nad tym co mowicie imbecyle
roti / 193.111.166.* / 2011-04-19 11:46
o ile mi wiadomo niewolnictwa dawno już nie ma, skoro im tak źle to przecież mogą rzucić tę robotę w cholerę i iść handlować pietruszką (ale nie będą mieli tylu profitów - coś za coś) !więc nie gadaj o ciężkiej pracy bo padnę ze śmiechu!
pogarda dla imbecyli / 83.19.106.* / 2011-04-19 19:40
gowno widze wiesz koleszko roti gowno sie znasz widac ze jestes zwyklym szarym zasmiecialym mieszczuchem i nigdy nie byles pod ziemia. jestes zerem w porownaniu do gornikow niczym ompletnym smieciem:D

powodzenia zycze
konserwa / 2011-04-19 10:25 / Tysiącznik na forum
Kłania się tzw statystyka co z tego, że większość pod ziemią zarabia od 2500 do 3000 zł wystarczy, że na kierowniczych stanowiskach zarabiają np 12 000 złotych i wtedy średnia wychodzi niezła.
Bardzo mnie interesowały dochody firm górniczych, jest jedno zdanie - że odprowadzają do skarbu państwa niebagatelne pieniądza całe górnictwo 7 miliardów. Jeśli dobrze pracują, zarabiają to dlaczego nie dać im podwyżki??? Po kiego prywatyzować jeśli firma znosi złote jaja. Tu związkowcy maja rację, że jest to doraźna próba łatania budżetu państwa. Jednak jeśli coś się już sprzeda, nie będzie można z tego czerpać odpowiednich zysków.
Przywileje można o nich dyskutować, jednak czy aby górnicy sami sobie ich nie wypracowują ciężką pracą??? Taki jest ich zysk z tej pracy inni maja podobne przywileje (sędziowie, prokuratorzy, policja, wojsko) a nikt się ich nie czepia jak górników.
Temat dyżurny "nakopać górnikom", ale kiedy w dupcie zimą ciepło to już o nich zapominamy.
Nie jestem górnikiem, ale doceniam ich pracę.

Najnowsze wpisy