Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnicy żądają i ostrzegają

Górnicy żądają i ostrzegają

Money.pl / 2006-06-05 12:05
Komentarze do wiadomości: Górnicy żądają i ostrzegają.
Wyświetlaj:
DYMISJA / 83.19.28.* / 2007-01-08 12:18
DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,DYMISJA,
CZŁOWIEK MYŚLĄCY!! / 83.19.28.* / 2007-01-08 12:07
WSZYSTKICH CO NARZEKAJĄ NA GÓRNIKÓW ŻE TAK DÓŻO ZARABIAJĄ I TAK DÓŻO PIENIĘDZY NA NICH IDZIE ZAPRASZAM DO KOPALNI 1000m pod ziemie. TYLE PIENIĘDZY POSZŁO NA RESTRUKTURYZACJE GÓRNICTWA?? A ILE PIENIĘDZY IDZIE ROCZNIE DO SKARBU PAŃSTWA Z KOPALŃ TO JUŻ NIE WIECIE BO TO JEST ZA TRUDNO POSZUKAĆ?? MINISTER POWINIEN PODAĆ SIĘ DO DYMISJI!!!!
Mionisia / 84.205.221.* / 2006-06-07 21:12
czego chcecie od tych górników?Szymonie_g idz se zmien prace na kopalnie i zobacz jak tam ciezko a ty siedzisz se w firmie i nie musisz sie martwic ze stracisz zycie.
perfidny / 83.23.244.* / 2006-06-06 19:45
Lekarze strajkują, Górnicy demolują.
Pan Premier Dorn nie może patrzeć na strajkujących lekarzy, dlatego chciałbym pomuc mu w "salomonowym" rozwiązaniu problemu:
Kiedy 14.06. górnicy "nawiedzą" Stolicę proponuję ustawić kamery, a obok nich kilku snajperów, którzy wybiórczo (tylko demolujących) postrzelą np. w kolano.
Lekarze mimo, że strajkują, na pewno udzielą rannym pomocy i tym samym wrócą do pracy.
Górnik z roztrzaskanym kolanem otrzyma RENTĘ (=900zł) i tak zmniejszy się zatrudnienie, i obniży koszty pracy w górnictwie.
Jeśli w przyszłości lekarze zaczną demolkę miania, to można wysłać górników z kilofami (oni są zawsze chętni lub dają sobą manipulować sklerotycznym [związkowym] działaczom), ale kto będzie ich wszystkich później LECZYŁ ?
perfidny
olo47 / 84.10.11.* / 2006-06-06 16:38
OODAJCIE moje pieniądze, które poszły na restrukturyzację górnictwa. Oddajcie także reszcie społeczeństwa, która partycypowała w dotacji do górnictwa w wysokości około 40 mld zł.
Mike / 194.92.227.* / 2006-06-06 12:53
Przy całym szacunku do ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników - zarabiają oni godnie jak na polskie warunki, a do tego reszta społeczeństwa partycypowała przez lata w długach kopalń. Dlatego wymuszanie przez związki górnicze wypłąty z zysków spółek węglowych jest nieuczciwe i bardzo niesprawiedliwe - jest to po prostu robienie głupków nie tylko z rządu - tych akurat mi nie żal, ale reszty społeczeństwa, które przez lata dopłacało do kopalń
GÓRNIK / 83.19.28.* / 2007-01-08 12:17
Godnie zarabiają??? Ja pracuje w kopalni miedzi (niby najlepsze kopalnie największa ŚREDNIA PŁACA 6000zł - tak podają w tv i prasie) Ja pracując ponad 1000 metrów pod ziemią zarabiam 1300zł BRUTTO !!!! TAkże nie gadajcie o wysokich zarobkach dajecie się robić w bambuko telewizji i prasie. To jest robione wszystko po to żeby skłócić różne grupy społeczne ze sobą!! A wszystkich boli to że górnicy są jedyną grupą zawodową która jest SOLIDARNA wszyscy za jednego jeden za wszystkich i w tym jest naszaa siła!!!
MAXX / 62.87.224.* / 2006-06-06 13:49
Jak slysze te zale górników i lekarzy to mnie trafia-najbiedniejsze grupy spoleczne w tym kraju....PARANOJA....... inną paranoja jest to ,że np: naprawde kiepsko wynagradzani nauczyciele siedza tak cicho ,oni przy górnikach czy lekarzach to nędzarze......
Nie Górnik / 213.238.88.* / 2006-06-06 15:11
Hmm no tak każdy sobie ......jak widać w tym kraju radzi.Celność porównania górnika z lekarzem i nauczycielem jest wyjatkowo błędna.Jedni posiadają kilka etatów i pracują na sprzęcie zakupionym w większości przypadków za społeczne pieniadze ,a drudzy pracuja po kilkanaście godzin w tygodniu.Wszyscy w kraju na wszystkim się znają b.dobrze dlaczego więc jest tak jak jest????
TAKI SOBIE POLAK / 80.54.240.* / 2006-06-05 20:55
JAK JA NIENAWIDZĘ GÓRNIKÓW - JAK JASNA CHOLERA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RE / 83.19.28.* / 2007-01-08 12:08
GŁUPI JESTEŚ
Pestka / 83.15.83.* / 2006-06-08 15:08
wiecie, ci górnicy tak stękają, a wcale tak żle nie mają!!!
moim skromnym zadnkiem to oni przesadzają!!!
Ślązak / 213.238.88.* / 2006-06-06 15:14
Można Ci tylko współczuć...pewnie co tydzień jesteś w Kosciele????!
saul / 80.53.178.* / 2006-06-05 22:03
Podpisuje sie pod tym
szymon_g / 2006-06-05 19:44 / Bywalec forum
A dlaczego górnicy nie pamiętają o tym, że dostają trzynastą pensję jako premię? No i mają jeszcze czternastą pensję, też w ramach premii, to mało?
Mikuś / 83.31.27.* / 2006-06-05 18:52
Niech górnicy kupia sobie kopalnie i zostaną właścicielami, wtedy będą mogli żądać dywidendy z zysku. Wcześniej to min. ja dopłacałem do tych kopalni. Ale znając nasze rządy, które zawsze "łamały "się pod wpływem ich żądań tak będzie i teraz. Niech Marcinkiewicz zostanie 'żelaznym premierem", wtedy będzie yes, yes, yes.
mazursky / 83.16.124.* / 2007-12-24 21:31
mikuś zjedz na kopalnie na dól popracuj i sie przekonasz jak cięzko na chleb trzeba pracować a ty siedzisz gdzieś w biurze a co ty wiesz o kopalni
elo / 83.19.28.* / 2007-01-08 12:18
NIC nie dopłacasz zastanów się zanim coś napiszesz to górnicy dopłacają do reszty społeczeństwa dlaczego państwo nie sprywatyzuje kopalń??? Bo przynoszą ogromne zyski!!!
MarekP / 85.219.252.* / 2006-06-06 18:07
Wczesniej to kopalnie doplacaly do twojej taniej energii. Mikuś.
sceptyk / 83.242.86.* / 2006-06-07 10:23
Nie kopalnie dopłacały lecz dopłacał podatnik (przez dotacje) czyli my wszyscy dopłacaliśmy sami sobie. Ale to górnicy chcą podziału zysków, mimo że wszyscy podatnicy wpompowali w to swoje pieniądze.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-06-07 12:02
O czym ty czlowieku piszesz?
Kiedy Balcerowicz uwolnil gospodarke w tym samym czasie zamrozil ceny energii a wiec i wegla. Nawet zabronil kopalniom eksportu wegla.
Kopalnie dotowaly ceny energii poprzez zadluzanie sie.
Podatnik dostawal energie w cenie duzo nizszej niz koszt jej wytworzenia.
Wiec to kopalnie dotowaly podatnika a nie odwrotnie.
Pozniejsze "dotowanie" kopalni bylo zwrotem pieniedzy zagrabionych ustawami.
jahr / 217.153.131.* / 2006-06-07 13:14
kopalnie dotował podatnik, a więc i energię też. dzięki temu, że uwalniano ceny węgla, energii, gazu i paliw stopniowo i konsekwentnie, mniej ludzi poszło na bruk, a i szybciej pojawił się zysk. Tym zyskiem powinni dzielić się teraz wszyscy, a nie tylko górnicy.wygląda ze jestes działaczem związkowym starej daty i walczysz o swoje na zasadzie wyrwać ile się da nim wyrwą inni. Życzę zdrowia, bo niedługo zaczną rwać lekarze i co wtedy zrobisz????
MarekP / 85.219.252.* / 2006-06-07 14:56
Kolejna wypowiedz czlowieka nie potrafiacego czytac ze zrozumieniem.
Ja nie pisalem o sytuacji po uwolnieniu cen energii tylko o czasie gdy wszysko zostalo uwolnione z wyjatkiem energii. Wtedy kopalnie musialy sie zadluzyc aby przezyc dotujac w ten sposob tego podatnika.
Ci biedni podatnicy mogli tez wziac kredyty na zaplacenie za energie i dzisiaj nie byloby problemu odluzania kopaln.
Niech Pan sprawdzi jakie byly wtedy warunki otrzymania kredytu w banku komercyjnym.
To wlasnie to "stopniowe i konsekwentne" podnoszenie cen energii bylo przyczyna zadluzenia kopaln. A dzisiaj zyskiem mozna sie podzielic ale dopiero po zaplaceniu kopalniom kosztow tego "stopniowego i konsekwentnego" dzialania Balcerowicza.
jahr / 217.153.131.* / 2006-06-07 15:19
wydaje mi się, że zrozumiałem sens Pana wypowiedzi, natomiast nie przyjmuje Pana argumentacji. Jezeli ceny energii rosły, to i zyski ze sprzedaży węgla powinny. ponieważ kopalnie są firmami skarbu państwa, które utrzymuje każdy podatnik ze swoich skladek, a więc i Pan i ja i wszyscy płacący podatki. wszyscy więc ponosili koszty transformacji nie tylko górnicy. za złe kredyty, rozdmuchane koszty, brak kontroli rozchodów itd, odpowiada zarząd kopalni, który z reguły był namaszczany przez rządzące partie a na ekonomii i wolnym rynku znal się tyle co np ja na relatywistycznej teorii kwantowej (wiem o co chodzi bo uczyłem się na studiach w latach 80-tych ale potem nie mialem z tym nic wspólnego i nie wiem nic o rozwoju relatywistyki po latach 90-tych).
Reasumując: nie przyjmuję do wiadomości ze skarb państwa doplaca górnikom za to fedruja a oni obrazają się ze doplacają im za malo. To nie ma sensu poza politycznym, poniewaz nikt nie umie odpowiedziec na pytanie co zrobic z taka rzeszą bezrobotnych. I na tym bazują górnicy budując swoje roszczenia. To nazywa się szantaż. Pozdrawiam i radzę na spokojnie przemyśleć co przytoczyłem
MarekP / 85.219.252.* / 2006-06-07 22:30
Cytat z opracowania dr G. Krausa:
"Ponieważ średnia wartość opałowa polskiego węgla wynosiła wówczas 22,89 GJ/t więc koszt wydobycia 1 GJ wynosił 0,77 PLN, co przy ówczesnym kursie 1 PLN = 0,95 USD dawało 0,73 USD/GJ. W tym czasie w górnictwach zachodnioeuropejskich, mimo dużo wyższej wydajności pracy, koszt ten był kilkakrotnie wyższy. W wielkiej Brytanii wynosił on około 2,7 USD/GJ, a więc w przybliżeniu 3 razy więcej, a w RFN - 5,68 USD/GJ, tj. prawie 8 razy więcej. Trzeba też wiedzieć i pamiętać, ze koszt wydobycia jednej tony węgla w Polsce był wówczas mniej więcej 2,5 razy niższy od kosztu pozyskania jednej tony węgla w drodze importu (1 GJ z tego węgla musiałby nas kosztować około 1,94 USD).

A teraz - jak się to mówi - ciekawostka, tylko nie przyrodnicza, a ekonomiczna: Jak państwo myślicie, jaką cenę zbytu węgla dla produkujących go, samodzielnych, samorządnych i samofinansujących się kopalń, ustaliło Ministerstwo Przemysłu pod światłym kierownictwem wielkiego naukowca i liberała, Leszka Balcerowicza, twórcy programu rynkowych reform w Polsce i kandydata do nagrody Nobla? - 10,57 PLN (sic!). Pokrywała ona zaledwie 60% kosztów wydobycia. Stało się to na wniosek ówczesnego Ministerstwa Przemysłu kierowanego przez - również czołowego liberała - pana Tadeusza Syryjczyka."

Prosze zauwazyc ze w tym czasie kopalnie byly "...samodzielne, samorządne i samofinansujące..." a wiec Pana teorie o panstwowej odpowiedzialnosci finansowej za kopalnie mozna miedzy bajki wlozyc, podobnie jak i reszte Panskich teorii na temat gornictwa.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-06-06 10:35
jesteś prawdziwy mikuś
szymon_g / 2006-06-05 19:44 / Bywalec forum
zdziwisz się, oni wtedy pewnie też będą jęczeć, że chcą premii mimo, że kopalnia ma wielomiliardowe straty, a w ostatnim roku kilkadziesiąt milionów zarobili to im się wymyśliło, że mogą sobie wziąć te premie, a długi to niech społeczeństwo spłaci.
Cholera, jakby to była prywatna firma i niemiałby kto do niej dokładać, to już dawno by upadła, a tak mamy worek bez dna w który ciągle wrzucamy kasę. Przepraszam, nie my wrzucamy, nie my wszyscy, bo przecież nie górnicy, oni sobie tylko z tego biorą.
pafnucy / 80.53.195.* / 2006-06-07 13:21
Jakby dawno upadła to byś Bucu siedział zimą w zimnym mieszkaniu. Weźcie jeden z drugim i się zatrudnijcie w kopalni - tacy z wac gieroje - gwarantuje, że po tygodniu do mamy z płaczem pójdziecie.
W życiu bym nie poszedł do koplani pracować za te pieniądze co tam się zarabia.
Stan gospodarki i zaszłości z dawnych czasów to zupełnie inna sprawa
jahr / 217.153.131.* / 2006-06-07 13:40
jakby upadla, to import poszedłby z Czech, z Ostrawy, to nie jest daleko, a i cla teraz nie trzeba zapłacić. a może byłoby taniej? A jak jest drożej, to podatnik i tak zapłaci, . przemysl sobie realia dzisiejszego świata stary...
DA / 195.225.68.* / 2006-06-05 16:32
Górnicy protestują, bo chcą większe premie.... Zgroza... Niech cały kraj wyjdzie na ulice. KAżdy chce mieć lepiej i więcej. Ale jak widać nik o zdrowy rozsądek nie prosi...
LukasOln / 83.9.33.* / 2006-06-05 15:57
Tyle pieniędzy pompowali polscy podatnicy przez lata w górników dosyć. Lekarze mają marne pensje, a ci dostają po 4 tys. i jeszcze strajkują, niech spieprzają dziady. Jeszcze mają wcześniejsze emerytury, za które możnaby wybudować autostrady w przyszłości, a nie stety zrujnują polską gospodarke.
mazursky / 83.16.124.* / 2007-12-24 21:37
dziadem to ty jesteś przyjmij sie na kopalnie to zobaczysz czy zarobisz 4 tysiące dostaniesz 1300brutto i nie nazekaj że górnicy zarabiają
angela_3 / 217.173.165.* / 2007-01-18 15:41
Lukas bardzo bym chciała żeby mój mąż zarobił po 15 latach pracy na dole te 4 tys. , jednak zarabia bardzo dobrze jak na polskie realia bo 1700zł.BRUTTO!!!!!!!
LENIN / 83.238.240.* / 2006-06-06 10:38
dziadowski to twój mózg,zobacz jak mieszkają i czym jeżdżą za te marne pensje lekarze! A górnicy łapówek nie biorą!
Redakcja forum / 2006-06-06 13:19 / Administracja forum
Prosimy o inny język wypowiedzi na forum. Redakcja Forum
MarekP / 85.219.252.* / 2006-06-06 18:09
Prosimy o reagowanie na wszystkie obrazliwe wypowiedzi na forum.
Mike / 194.92.227.* / 2006-06-05 15:06
No i chopy przyjadą i dadzą w pysk panom ministrom z PIS i dostaną swój zysk.
szymon_g / 2006-06-05 15:29 / Bywalec forum
heh, ciekawe kto komu przywali, przecież skoro min. Dorn wysłał policję do zlikwidowania nielegalnej manifestacji gejów, to niech teraz wyśle policję do spacyfikowania górników jeśli tak jak jak poprzednio będą demolować warszawę
r / 212.122.215.* / 2006-06-05 22:42
Hit sezonu - lepszy numer zrobiła policja w Bydgoszczy - dokonała nielegalnej rewizji w pokojach studenckich w czasie Juwenalii i zarekwirowała koszulki z nadrukowanymi dwoma niewinnie wyglądającymi kaczuszkami. Na bezpośrednie starcie się z górnikami chyba się nie odważą w końcu górnik to nie student. A tak naprawdę to mam gdzieś górników - mogli by im przepędzić rozum z d.. do głowy.
szymon_g / 2006-06-05 12:05 / Bywalec forum
A ja się domagam żeby ta IV RP była uczciwa.

Górnicy mają 14 pensji w roku, średnią płacę ok. 5000 i zapewnione wyżywienie w pracy + wcześniejszą emeryturę. Ja prowadzę firmę i takich ulg nie mam, a też bym chciał. Do tego ciągle z podatków dokładałem do górnictwa, to moze teraz górnictwo dołoży do mnie?

ŻĄDAM ŻEBY GÓRNICY MIELI UDZIAŁ NIE TYLKO W ZYSKACH KOPALŃ, ALE TEŻ W STRATACH

NIE MOŻE BYĆ TAK, ŻE MAJĄ UDZIAŁ TYLKO W ZYSKACH, A STRATY JA MAM IM POKRYWAĆ
kpkp / 62.148.86.* / 2006-06-05 13:05
Szymonie, idz strajkowac lub demonstrowac
.
Jak bedziesz pracowal to dostaniesz podatek lub UKS lub ZUS.

Jakie warunki, tak ludzie walcza pieniadze...
szymon_g / 2006-06-05 13:16 / Bywalec forum
Ech, jak pójdę, tak jak ostatnio górnicy, pod sejm i będę rzucał śrubami, płytami chodnikowymi to od razu by mnie aresztowali, ale oczywiście nie górników, bo przecież im się należy.
dolnik / 195.116.130.* / 2006-06-05 22:17
Te 70 tysięcy to chyba licząc z obsługą ośrodków wczasowych i z rodzinami, czy jak? Gdzie oni się mieszczą po 1707 na przodku, jak wychodzi z przeliczenia na ilość kopalni?
saul / 80.53.178.* / 2006-06-05 22:08
To nie jest kwestia tego, ze ich nie rusza z zalozenia, tylko tego ze sie ich boja, wszyscy, w przeciwienstwie to innych grup spolecznych masa silnych chamow zaprawionych alkoholem i z niewielkimi polaciami mozgowymi nie cofnie sie przed niczym, nawet na czolgi pojda i beda walczyc z oderwana reka jeszcze, a cholera wie czy nie dorwa gdzies przy okazji jakiegos polityka? Coz tam wyzsze podatki dla plebsu jesli o los takiego gosiewskiego czy innego grubasa z wiejskiej idzie.

Najnowsze wpisy