Forum Polityka, aktualnościKraj

Górnicze emerytury do Trybunału

Górnicze emerytury do Trybunału

komuch / .* / 2005-10-13 21:41
Komentarze do wiadomości: Górnicze emerytury do Trybunału.
Wyświetlaj:
kuniu / .* / 2005-10-15 19:03
praca górnika jest straszna miałem w rodzinie dwóch górników którzy zmarli przed 70-tką a jaka oni mieli pylicę jak oddychali to coś strasznego, to trzeba innaczej rozwiązać. obecnie w energetyce jest nakaz uzywania poliw odnawialnych więc niech kopalnie ustawowowo połowe paliwa sprzedaję z plantacji wierzby czy ślazowca a górnik po dwóch latach na dole na dwa lata na plantacje i tak w kólko do normalnej emerytury. wszystkim to wyjdzie na zdrowie a cały Ślask odłogiem leży więc miejsca na plantacje nie brakuje
Uczciwy_niestety_podatnik / .* / 2005-10-16 20:20
Praca górnika dołowego (DOŁOWEGO) jest ciężka ale za lepsze warunki przejścia na emeryturę powinien płacic zakład pracy a nie wszyscy. Ja pewnie nie dozyję emerytury (statystyka + genetyka) ale nie chciałbym aby z mojej kasy skorzystali cwaniacy ze związkowych posadek !!!!Powinniśmy wprowadzić niemieckie rozwiązania przenoszenia ludzi po okreslonym czasie pracy na dole do pracy na górze. Nie będzie to łatwe bo znam "elastyczność" tych ludzi ale to przynajmniej nie będzie OKRADANIEM uczciwie pracujących na swą emeryturę ludzi.
oset / .* / 2005-10-17 09:53
Popieram przedmówcę.Niezależnie od tego jak ciężka jest praca górnika i kiedy powinien przejść na emeryturę i jak wysoką emeryturę powinien pobierać - powinno być to uwzględnione w kosztach wydobycia węgla. Oczekiwanie, że reszta społeczeństwa "zrzuci" się na emerytury dla górników - jest absurdem. Ponadto komu się wiedzie aż tak dobrze, że morze się zrzucić ?
George / .* / 2005-10-15 10:50
Całej winy za emerytury górnicze rząd na siebie wziąć nie może, to jasne. Ale chyba jakiś udział w tym ma i to dość istotny. Belak robi minę niewiniątka, któremu podłożona świnkę, a on się na tym w porę nie poznał. Biedulek.
krzyhoo / .* / 2005-10-13 21:42
No to niech rząd występuje (do TK), chciałoby się powiedzieć "ustępuje", ale nie ma komu, bośmy nowego prezia kolejnej RP nie obrali i tworzenie nowego rządu jest obecnie zajęciem mało pasjonującym i wogóle bez sensu. I nie wiem, czy to prez. Kwaśniewski winien, czy my - elektorat, no bo na pewno nie Jaruś ani Donalduś. Swoją drogą TK bedzie miał niezłą zagwozdkę, bo sprawa jest taka bardziej ideolo.
komuch / .* / 2005-10-13 21:41
belka nic nie zrobił,i niech się nie chwali, jemu i podobnym dziękujemy i szybko o nich zapomnimy.

Najnowsze wpisy