Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gosiewski: Lekarze po studiach nie wyjadą za granicę

Gosiewski: Lekarze po studiach nie wyjadą za granicę

Wyświetlaj:
waldek54 / 195.116.92.* / 2007-03-26 17:42
Już to było w 1975 chcąc wyjechać na wycieczkę zagraniczną organizowaną przez uczelnię musiałem zostawić weksel.
Lenin / 83.27.166.* / 2007-03-26 16:46
A politykom z PISu trzeba zabronić wyjeżdżać za granice na wakacje. Polwinni umacniać potęgę turystyczą IV RP.
bt / 83.21.111.* / 2007-03-26 16:45
Kolejny bzdurny pomysł. Nie rozwiąże problemy ubytki lekarzy . Co najwyżej zatrzyma jakąś ilośc niedouczonych i niedoświadczonych absolwentów tórzy będą przeczekiwać wymagany czas , nie robiąc nic , biorąc łapówki i zadzierając nosy - jak ich nauczono .
Moim zdaniem sprawę rozwiązałby rynek . Wolny dostęp do zawodu lekarza dla imigrantów z np Rosji czy Ukrainy gdzie poziom wykaształcenia oraz zaangażowanie w pracę są nieporówywalnie wyższe niż w PL . Natomiast polskim lekarzom pragnącym wyjechać do racy w krajach Unii czy poza nia nie należy stawać na drodze. Po prostu nie należy wydawać im zaświadczeń o kwalifikacjach oraz odbierać prawo wykonywania zawodu lekarza w Polsce. W ten sposób na angaż i pozycję zawodową za granicą bedą musieli uczciwie zapracować.
pawel_b / 2007-03-26 19:07 / portfel / Tysiącznik na forum
żaden Ukrainiec nie przyjedzie do Polski pracować z prostej przyczyny - w Polsce lekarze zarabiają mniej niż na Ukrainie i Białorusi.
bt / 83.21.186.* / 2007-03-27 08:39
Nie masz racji Pawle_b . Izby lekarskie bardzo skutecznie blokuja naplyw dobrze wyksztalconych i chetnych do pracy kadr medycznych ( lekarzy i pielegniarek ) z Rosji i Ukrainy. W ten sposob utrzymuja niedobor personelu medycznego w Polsce a zatem i swoja pozycje .. Co do zarobkow lekarzy na Ukrainie - o stawkach pogardzanych przez naszych niedouczonych i naburmuszonych niedojdow w bialych fartuchach tamci moga pomarzyc ...
KAP / 162.27.160.* / 2007-03-26 16:39
ciesli, zbrojarzy, hydraulików, pielegniarki, ludzi po podstawówce do kopania fundamentów i inzynierów informatyków po studiach dziennych - w koncu oni tez opuszczaja kraj gdy potrzeba rak do pracy , a Panstwo dawalo im 'darmowe' wyklsztalcenie.... Aha, proponuje wprowadzic tez nakazy pracy po studiach - np przy budowie terminala lotniczego w Kielcach, bedzie on sluzyl do wysylania kaczek w burakach na eksport.
dePIS / 83.12.60.* / 2007-03-26 16:27
I jeszcze przed wyjazdem powinni podpisać lojalkę.
Jak będzie dePISoryzacja to nowy rząd będzie miał co robić i nie będzie miał czasu zająć się godpodarką czyli ją zepsuć.
Edek Kowalski / 62.141.241.* / 2007-03-26 16:22
Bo co??? Zabierzecie im paszporty??
jliber / 212.180.147.* / 2007-03-26 16:18
Hehe, socjalizm zawsze sie kloci z wolnoscia. Nie przyjdzie pisiurom do glowy zeby po prostu zlikwidowac darmowe studia.
marek 19-53 / 83.24.10.* / 2007-03-27 00:00
Szanowny liberale. To akurat jest pewnego rodzaju likwidacja darmowych studiów. Albo odpracujesz albo zapłacisz. Weksel jest w tym sensie rodzajem stypendium.
Funkcjonuje to np. w Norwegii. Albo płacisz za studia albo masz stypendium fundowane (weksel) albo jesteś super i masz naukowe albo stypendium daje państwo - i znowu weksel lub obowiązek odpracowania.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-26 16:15
Czyli łagodna wersja "brania w kamasze". Drodzy debile w rządzie informuję was, że studia NIE są za darmo w Polsce. Te kierunki na których studiujemy tzw. kierunki dzienne są płatne!!! bo kto za nie płaci? Ano moja matka z ojcem płacili PODATKI. Teraz ja płacę PODATKI. Czy Gosiewski płacił za moje studia?

Pomysł jest zatem chory jak ta ekipa. Mało tego młody lekarz nawet jeśli będzie musiał pracować bo go debile do tego zmuszą to i tak jest młody i nie doświadczony, uczy się. Jak się już wyszkoli to i tak wyjedzie. Skąd to wiem? Patrze po znajomych lekarzach, wyjeżdżają! A studenci medycyny? No przyjaciel, który pracuje jak wykładowca na uczelni mówi wprost. Studenci już na studiach uczą się z zagranicznych podręczników medycyny, uczą się języków, jeżdżą na praktyki studencie za granicę. Po to żeby wyjeżdżać zaraz po studiach.
PiS to są chorzy ludzie, bardziej chorzy niż opieka zdrowotna w Polsce!
węzełgordyjski / 83.24.228.* / 2007-03-26 16:55
zabawne, kto płacił za jego studia? W wymiarze praktycznym zupełnie zbędny wydatek, skoro pochodzenie i tak daje znać o sobie wzbudzeniem emocjonalnym oraz uporczywym stosowaniem wylgaryzmów. W ujęciu teoretycznym, na tak postawioną kwestią, należy stwierdzić, że Pan Gosiewski prawdopodobnie płacił za jego studia, płacąc przy okazji podatki.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-26 17:48
Do 83.24.228.* : Daleko mi jeszcze do "kultury" PiSiorów. Samogonów nie jestem w stanie prześcignąć nigdy. Zawsze masz wyjście po prostu nie czytaj moich komentarzy, nie masz chyba jeszcze przymusu od twojego "Pana" Edgara Perona Gosiewskiego. Bywaj cieniasie!
a320 / 80.68.235.* / 2007-03-26 16:08
to chyba tylko Jarek wie
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-26 16:05
W kamasze i w kajdany. Pozaszywać kieszenie. CBA w szpitalach, aby już nie mogli zabijac pacjentów.

To łatwiej niż zlikwidować w szpitalach karaluchy i brud.
jen / 83.238.236.* / 2007-03-26 16:03
Komuna wróciła. Wyjazd za granicę po 60-tce.
kungfumiszcz / 88.156.14.* / 2007-03-26 16:02
edgar, jestes mistrzem. tylko patrzec, jak "strategiczne" zawody beda dla pawdziwych polakow z dziada pradziada, lojalnych wobec wladzy, jednynie slusznej...
cheapczad / 2007-03-26 15:51 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pomysl godny PisoPRlu. to po prostu niebywale!
poiuyt / 83.11.5.* / 2007-03-26 16:02
poniekąd jestem za a nawet przeciw ..
ale tak troche bez emocji
jezeli ktos kształci się z pieniadze publiczne .. a potem podatników którzy składali sie na jego nauke .. ma w czterech literach .. hm .. niech odda dług ..
róznie jest to rozwiazane w róznych krajach ..
najczesciej przez tzw system stypendialny w róznych wariacjach .
ale tak na logike .. nie ma nic za fryko .. co najwyzej mozna umożyc dług ..
albo i nie ..
oczywiscie tych którzy studiuja pełnopłatnie i sami pokrywaja koszty swojej nauki .. problem ten nie tyczy ..
ale ilu takich jest ?
BC / 83.5.203.* / 2007-03-26 16:39
Nie gniewaj się, ale podobne tłumaczenia słyszałem ćwierć wieku temu.
Najwyraźniej tak jak w piosence Kaczmarka - "Nie wszystko było złe, nie wszystko...."
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-26 16:22
Do poiuyt: piepsys jak pokręcony... jestem przeciw a nawet za usuwaniem ciąży jeśli tacy jak ty lub Gosiewski mądrzy inaczej dają takie pomysły. Za darmo nauka? Może ty się tak szkoliłeś. Moi rodzice dostawali G-Ó-W-N-I-A-N-E pensje właśnie dlatego, że państwo ich okradało mówiąć, że daje w zamian "darmową" oświatę i służbę zdrowia. A może ty jakieś finansowe perpetum mobile wymyśliłeś? Tak czy owak myślisz jakoś na opak.
poiuyt / 83.11.27.* / 2007-03-27 15:50
do anty... piepsys jak poręcony
tak cie drazni jestem za a nawet przeciw ..
i co z tego ze cie drazni
tak jest .. po komentarzach widac jakie to wszystko głupie jest .. i roszczeniowe
wszyscy maja prawo .. do wolnosci .. do swobody ,, do korzysranioa ,, z publicznej płatnosci za swoje studia
jak powiedziałem nic nie ma za fryko
rozwiazaniem sa pełnopłatene studia .. ale niewielu stac na to ..
innym rozwiazaniem jest sytem stypendialny/kredytowy .. jak ktos dowcipnie napisał "weksle nie znaja grznic"
moje za i przeciw .. to metafora rozsadnego podejscia .. i jezeli pam anty nie zrozumiał
to trudno .. widocznie jest tak anty ze jest tylko za lub tylko przeciw .. a tacy najczesciej wylewają dzieci z kąpiela
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-03-27 21:48
Do poiuyt: Dostrzegam Pańskie rozwiązaie, proszę mi wierzyć. Jest najlepsze ja tez popieram płatne studia a potem godziwe zarobki. Kredyty na kształcenie też. Dlaczego? Bo wtedy nie ma armii darmozjadów, którzy pieniądze wpływające do budżetu dzielą i kradną.
Moja uwaga dotyczyła faktu, że ja za swoje studia pośrednio zapłaciłem (podatki moich rodziców). Więc nie uzywajmy terminu "bezpłatne studia" bo takich NIGDY w Polsce ani na świecie nie było.

Acha i jeszcze mała dygresja... prędzej wprowadzą studia płatne (de facto medycynę juz od paru lat można płatnie studiować w Polsce) niż pójdzie za tym wzrost płac w opiece zdrowotnej. Znam ten temat dość dobrze , mam znajomych lekarzy. Niestety z większością z nich kontakt przez internet i Skype bo już wyjechali. To chore co te matoły z rządu plota i jak NIC a NIC nie rozumieją. Są jak zaklinacze deszczu albo pieeepsa jak zwyle bo to ciemniaki tak naprawde.
jlibe / 212.180.147.* / 2007-03-26 16:19
No wlasnie, dlatego darmowe studia to chory pomysl.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-03-26 18:04
Do jlibe: Zgadzam się... ja wolę płacić za studia medyczne 50 tys USD rocznie, a po specjalizacji zarabiać minimum 100 tys rocznie....tak jak w USA.
Acha i skończmy z tym błędnym określeniem "darmowe studia". Studia w Polsce były i jescze częściowo są finansowane z budżetu....no a budżet to nic innego jak podatki. Więc nie za darmo tylko za podatki obywateli, a studiować może każdy, więc nie wiem co ten Peron w ogóle pieeepsy jak zwykle zresztą.
a320 / 80.68.235.* / 2007-03-26 16:10
to wprowadź zakaz picia i palenia, bo jak się ktoś leczy za pieniądze publiczne, to powinien dbać o zdrowie albo zwrócić dług
jen / 83.238.236.* / 2007-03-26 16:05
To się szybko ucz, bo tanio.
Lekarz na dorobku / 87.162.232.* / 2007-03-26 21:32
Wystarczy tylko pensje podnieść lekarzom 4 krotnie to nikt już nie bedzie wyjeżdzał z Polski.

ja jestem mlodym lekarzem i wyjechałem do Niemiec bo nie mam zamiaru żyć na minimum za 1200 zloty na rękę.

Wystarczy ze ceny mamy z kosmosu w polsce np. mieszkania za skromne 7 tys. za metr.
A slyszalem ze mają jeszcze iść w górę bo podnoszą VAT.
Możę tym by sie zajął rząd
Floyd / 2007-03-28 08:32 / Tysiącznik na forum
A dlaczego tylko 4 krotnie? Ja proponuje 10 krotnie. Kto zaproponuje więcej?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy