Forum Forum podatkoweInne

Gosiewski: Podatek liniowy jak odwrócony Janosik

Gosiewski: Podatek liniowy jak odwrócony Janosik

Wyświetlaj:
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-08-28 09:53
Czy ktoś temu głupkowi może wytłumaczyć, że 15% z kwoty 5 tys. to jest więcej niż 15% z kwoty 2tys? I niech ten nieuk nie mówi, że więcej zarabiający będą płacić mniej bo procenty to młodzież ma chyba w 5 klasie podstawówki.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-08-28 10:10
No właśnie - jak w przykładzie - zarabiający 2,5 raza więcej płaciłby 2,5 raza większy podatek.
Obecnie zarabiający 2,5 raza więcej płaci 3,5 razy większy podatek.
Ale zarabiający 25 razy więcej wie jak nie zapłacić podatku w ogóle (lub prawie) i tego jakoś motłoch nie rozumie.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-28 09:29
Gosiewski to jak widać po wypowiedzi - debil , natomiast dziwi nieco stanowisko pseudoliberałów z PO. Czy ci wspaniali i szlachetni ludzie zawsze będą dostosowywać swój program do bieżących badań "opinii publicznej" ?
leih. / 217.153.26.* / 2007-08-28 09:44
Marques, w Polsce, i nie tylko, od dawna wiadomo, ze zebywygrac wybory, trzeba łgać jak pies. trzeba obiecać ludziom kielbase wyborczą, podwyzki, przywuileje i emeryture w wieku 30 lat czy cos - a potem po prostu robić swoje. To jest polityka! Zawsze byłem zwolennikiem UPR, i patrzyłem jak się marnuje potezny potencjał wspanialych rozwiązan - tylkop dlatego, ze Korwin zawsze mowil prawde. Ludziom NIE wolno mowic, ze sprywatyzuje sie sluzbe zrdowia, bo sa debilami en masse, i nie rozumieją, ze wyjdzie im to lepiej niz gorzej. Trzeba im mowic, ze" przeprowadzimy restruktuzryzacje sluzby zdrowia, zwiekszajac udzial samorządów w funkcjonowaniu opeiki zdrowotnej, uracjonalnienie składki zdrowotnej i przerzucenie kosztów na osrodki poza budzetowe" czy cos w tym stylu. nie wolno mowic ludziom, ze nizszy podatek, t lepszy podatek. trzeba im mowic, ze podatki sa konieczne, ale musza je płacic botaci (a bogatym po cichu powiedziec, ze mogą olac te bzdury, bo i tak zapłaca je najbiedniejsi) - po czym wprowadzic najnizsze mozliwe podatki na ktorym skorzystają własnie biedni.


A Gosiewski ktory mowi, ze liniowy zabiera biednym a daje bogatym - no po prostu... rece mi opadaja, szkoda słow.
jliber / 212.180.147.* / 2007-08-28 09:18
Liniowy jest troche mniej niesprawiedliwy niz progresywny, ale tylko troche, bo dalej ktos kto zarabia wiecej placi wieksze podatki. Prawdziwie sprawiedliwy system to taki gdzie kazdy placi dokladnie tyle samo za uslugi ktore kupuje. Wlasciwie wszystkie uslugi panstwa sa juz obecnie platne osobno. Bogaty nie korzysta z pozostalych uslug panstwa typu obronnosc czy policja bardziej niz biedny, a czesto nawet mniej (prywatne uslugi ochroniarskie np). Dlatego jedynym sprawiedliwym podatkiem byloby pogłowne.
leih. / 217.153.26.* / 2007-08-28 09:47
dzis jest to nierealne i nie powtarzaj tego oklepanego sloganu UPR> Sam byłęm ich zwolennikiem (i dalej jestem, tyle ze teraz jestem cyniczny bardziej) - to jest piekne i wspaniałe, ale umowmy sie: wprowadzmy liniowy i niskie koszty poza placowe, a Polska wystrzeli jak Irlandia. Niczego wiecej nam nie trzeba, to wystarczyloby na 15-20 lat cudu gospodarczego (nota bene - smieszne jest nazywani najprostszego zabiegu ekonomicznego, jakim jest obnizenie podatków, CUDEM, no ale ciezko w socjalizmie znalezc madrego ktory o tym pamieta;p)

pozdr.
zapi / 2007-08-28 09:15 / Bywalec forum
A jeżeli ja pracuje panie Gosiewski i zabierane mi są pieniądze z podatków na nierobów i pijaków to to jest sprawiedliwe?????????????????
Marqus / 212.244.191.* / 2007-08-28 09:31
wg niego - to Ty im zabierasz , bo mógłbyś płacić więcej - więcej oczywiście pracując
dfdfddf / 217.74.68.* / 2007-08-28 09:02
... to bedziesz jeszcze wieksze p******* opowiadal... a tak na serio to zdecydowanie idz do lekarza...
MN2 / 80.51.231.* / 2007-08-28 08:55
To on zna się również na finansach państwa? A podatek liniowy, panie szlachcicu, powinien zabierać urzędnikom, bo to na nich ma nie starczyć, jeżeli już.. Przecież jak połowę się zwolni, to machina zacznie lepiej pracować.
koron / 83.4.35.* / 2007-08-28 08:49
Dlaczego wymagacie od bogatych większej uczciwości niż od normalnych ludzi. Słyszę od pracodawców jacy złodzieje są zwykli pracownicy, np. kierowcy, magazynierzy, ochronarze, struże itd. można by wyliczać i wyliczać. To to jest normalne prawda. Niech każdy patrzy na swoje ręce.
leih. / 217.153.26.* / 2007-08-28 09:49
dokladnie!! najwiećej kradną BIEDNI. Bogaty nie kradnie, bo nie musi i nie ma po co. Biedni kradną, i usprawiedliwiają to ze "ciezko im, nie kupiep rzeciez płyty dla dzieci , skor o moge miec pirata ze stadionu za 5 z" CO gorsze , NIKOGO to nie dziwi,.
Cesar_Cesar / 136.8.152.* / 2007-09-05 11:18
Macie rację - bogatym, nie opłaca sie kraść (wyjątki oczywiście zdarzają się wszędzie). Od kiedy skończyłem studia (a także i wcześniej) zawsze zarabiam bardzo dobre pieniądze - zawsze w najwyższym progu. Po 5 latach pracy w Polsce stać mnie było na dom i dwa samochody. Miewałem nawet czasem z tego powody wyrzytu sumienia, ale tłumaczyłem sobie, że skoro od podstawówki aż po studia miałem zawsze świetne oceny, to kto jak nie tacy jak ja powinien bardzo dobrze zarabiać - inna alternatywa to tylko cwaniacy, złodzieje i inni, zwani czasem politykami. Do tego sam zasuwałem przez lata przy budowie własnego domu. Dziś mieszkam w Anglii i zarabiam jeszcze lepiej. Dom w Polsce wynajmuję za dobre pieniądze, i dodatkowo inwestuję zarobione środki, coby nie lażały bezczynnie. Na starość na ZUS nie liczę, więc nie zamierzam się podporządkowywać ustawom i pracować do 65 roku życia - i kto mnie zmusi...? Do tego zawsze starałem się byc maksymalnie uczciwy, bo nie miałem potrzeby żeby sobie coś zwinąć - małego czy dużego ("od rzemyczka do koniczka" jak mawia moja mama). Pomimo tego polski system podatkowy zawsze zachęcał mnie do tego, aby często maksymalnie wykorzystywać wszelkie ulgi i udogodnienia, aby zminimalizować podatki - bugowlana, zdrowotna, na komputer, renta itp. Zawsze uważałem, że płace za wysokie podatki w Polsce i robiłem rzeczy na pograniczu prawa, żeby podatków płacić jak najmniej - a to budowlańcy na czarno, a to zakupy "bez VATu" itp, itd. Przez to kombinowanie cholera mnie zawsze brała, ale tak działa rynek i jego równowaga - jeśli Polacy czują, że płacą za dużo podatków, będą to omijać. W związu z powyższym, moje rzeczywiste podatki były zawsze dużo niższe niż zapisano w ustawie - na poziomie jakichś 20%. Po cholere zatem tracić czas i energię wszystkich naookło, jak można było liniowo 20%..?
Wprowadzenie dochodowego liniowego (w tym równego VAT-owi) pomoże wszystkim - w tym również budżetowi (przewidywalne i wyższe dochody, mniejsze wydatki na urzędników, wieksza przejrzystość i zachęta dla pracodawców i drobnych przedsiębiorców). Do tego wprowadzenie ulgi budowlanej - doprowadzi do tego, że z jednej strony będzie sie wspierać rozwój budownictwa (jako motora dobrej gospodarki), a z drugiej utnie się szarą strefę w tej dziedzinie - znowu per saldo wyższe wpływy do budżetu. Trzeba tylko odwagi...

PS. Dodam od siebie, że w słonecznej Bułgarii, która weszła do Unii w tym roku podatek od przedsiębiorstw wynosi 10%, a od nowego roku wprowadzają liniowy dochodowy na poziomi 10%. Przy takiej konkurencji firmy (plus pracownicy) zamiast pracowac w Polsce będą się transferować na papierze gdzie się da ( ja i moja żona tego przykładem), aby więcej zostało w kieszeni. Jak się ktoś raz przeniesie, to ciężko go namówić na powrót (vide emigranci), bo nikomu się nie chce 10 razy przechodzić przez biurokrację, banki itp. Jak sie wspiera kapitalizm, to trzeba rozumieć, że opiera się on przede wszystkim na ZASADZIE CHCIWOŚCI JEDNOSTKI - zawsze będzie chciał więcej dla siebie. Jakby ludzie nie byli chciwi, to by im się nie chciało zasuwać i wszelkie teorie ekonomiczne można by między bajki...

pozdrawiam i życzę niskich i uczciwych podatków...
maly jasiu / 149.156.197.* / 2007-08-28 08:27
Przypuszczam ze Pan Gosiewski nie wie co to sa procenty. Otoz wyjasniam: podatek liniowy oznacza, ze wszyscy podatnicy placa jednakowa stawke podatkowa np. 19%. Jezeli Kowalski zarabia 1000 zl to zaplaci 190 zl podatku. Nowak, ktory zarabia 10 000 zl zaplaci 1900 zl podatku. Jak widac zarabiajacy wiecej rowniez wiecej zaplaci do panstwowej kasy. Tak dziala podatek liniowy.
Jego istotna zaleta jest natomiast mozliwosc likwidacji olbrzymiej armii urzednikow. I to jest przyczyna dlaczego przed wyborami nikt nie bedzie popieral tego pomyslu.
Najistotniejsza zaleta polega na tym, ze przy takim systemie podatkowym nie oplaca sie uciekac w szara strefe.
?! / 2007-08-28 12:11 / Tysiącznik na forum

Przypuszczam ze Pan Gosiewski nie wie co to sa procenty

Zapewne wie, co nieraz sprawdził z innymi posłami na imprezach!!! Tyle, ze nie o te procenty chodzi.
nodobranapiszecos / 150.254.147.* / 2007-08-28 08:18
jaki k..wa odwrocóny janosik skoro wszyscy maja płacić równo? ja nie wiem... czy w tym kraju żadnego dobrego pomysłu nie da się przepchnąć bez uciekania sie do narzędzia jakim jest populizm?
Kto ma inwestować w rozwój jak nie osoby dobrze zarabiające?
Nie wszystko w rękach unii... Tylko mi nie mówcie że państwo! Bo wyśmieje!
Zaznaczam ze nie jestem osobą wchodzącą w wyższe progi podatkowe.
gygy / 196.3.50.* / 2007-08-28 07:56
Ktora na niczym sie nie zna i powinien sie położyć na tory w miejscowosci gdzie założył peron i poczekać aż coś ciężkiego przyjedzie :) żadny, nic nie warty kolejny chłystek w zespole spalonych misiów PIS!! zresztą nic nie warty jak całe PIS!! Precz z nimi, wygonimy ich z miast i wsi!!! Debile!
biegprzepłotki / 83.24.191.* / 2007-08-28 19:32
ganiaj swój ogon, choć tyci. Masz zajęcie, jak na debila przystało.
gg / 83.13.62.* / 2007-08-28 07:36
PiS to gorzsa komuna niz się komukolwiek wydaje, kto wymyślił że to prawica , w naszym kraju to wszystko na głowie .......... nawet partia nie potrafi się okreslić .........
pantagruel / 2007-08-28 07:34 / OJOS DE BRUJO
ten koles ma conieco poodwracane. Komu przeszkadzaja bogaci uczciwi ludzie?
askaray / 2007-08-28 08:13 / Bywalec forum
A znasz takich bo ja nie a napewno nie w Polsce
Lepap / 81.190.4.* / 2007-08-29 08:18
Askaray. To gdzie ty się obracasz? Między gangsterami?
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-08-28 09:59
Do askaray: powiem ci debilu, że obracam się tylko wśród ludzi z 3 progiem podatkowym i są to tylko ludzie ciężko pracujący. W tym śmiesznym kraiku zaliczani jesteśmy do "bogaczy" nie dlatego, że mamy wiele pieniędzy tylko dlatego, że urzędasy ustaliły, że 3 próg podatkowy zaczyna się od około 20 tys Euro. Tylko, że w UE to 3 próg zaczyna się od około 200 tys Euro.

A prawdziwi bogacze płacą podatek 19% i to liniowy (bo od zysków kapitałowych) lub go w ogóle nie płacą. Sieczkę masz w głowie i tyle mojego komentarza.
?! / 2007-08-28 13:28 / Tysiącznik na forum
Jest dokładnie, jak napisałeś! Natomiast askaray zalicza się do ludzi, którzy w każdym widzą (niczym Ziobro) przestepcę: skoro zarabia dobrze, tzn. że kradnie itp. To straszliwie krzywdząca opinia, ale Kaczystan opiera się na rewanżyźmie nieudaczników!
śmiechuwarte / 83.24.191.* / 2007-08-28 19:35
a kto tu gęby i klawiaturę zdziera z wściekłości, ano właśnie obszczymurki i nieudacznicy
antyPiSuar1 / 85.222.25.* / 2007-08-28 23:36
Do śmiechuwarte: ile dostajesz od PiSiorków? Na kilometr smierdzi od ciebie zakontraktowanymi tekstami. Ostatnio na forum pojawiło się sporo bełkotu PiSowskiego, jako aktywność kampanii... twoje komentarze są puste i bez merytoryki, ot odszczekiwanie. Popracuj nad treścią pachołku.
?! / 2007-08-29 18:30 / Tysiącznik na forum
Szkoda klawiatury na smiechuwarte! :)
raqq / 87.206.7.* / 2007-08-28 08:45
No wiesz dla pana Gosiewskiego to zapewne bogaczem który grabi biednych jest człowiek który osiąga 2 próg podatkowy:) A wierz mi to nie jest aż takie trudne nawet jak pracujesz tylko na etacie. Takich ludzi jest sporo. Uważasz że oni nie pracują uczciwie?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy