Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gospodarka najgorsze ma już za sobą

Gospodarka najgorsze ma już za sobą

Money.pl / 2013-07-04 08:04
Komentarze do wiadomości: Gospodarka najgorsze ma już za sobą.
Wyświetlaj:
44541 / 91.231.157.* / 2013-07-09 14:18
Są 2 wyjścia:
1) Rząd ograniczy wydatki (b. optymistyczne) to jest pewna recesja 2013-2015.
2) Rząd podnosi podatki (np.VAT do 25%), co jest b. prawdopodobne, to będziemy mieć stagflację, czyli jeszcze gorzej.

Czyli Państwo z RPP jak zwykle się mylą i wciskają kit, tylko po co ????
expertos bancos / 79.185.225.* / 2013-07-04 14:50
Nie jestem takim optymistą jak prezes Belka. Niskie stopy procentowe powodują, że nie opłaca się trzymać pieniędzy na lokatach, ale odpływają one z lokat powoli. Poza tym zazwyczaj przenoszone były do funduszy inwestycyjnych i inwestowane w akcje. Tymczasem ludzie nie mają zaufania do giełdy, bo nie daje zarobić, i tam pieniędzy nie przybywa. Żaden z poważnych problemów społeczno-gospodarczych nie został rozwiązany. Bezrobocie jest ciągle na bardzo wysokim poziomie. Podatki nie zostały uporządkowane, jedyne co zrobiono to podniesiono VAT. O polityce prorodzinnej, czy przyjaznym państwie już nawet dziennikarze nie piszą, bo samo użycie tych terminów budzi śmieszność. Warunki prowadzenia biznesu się nie zmieniły, nie mówiąc o tym by zmieniły się na lepsze. Konsumpcja nie rośnie, mimo, że część ludzi dysponuje oszczędnościami - widać trzymają pieniądze na czarną godzinę. To co mogłoby skierować naszą gospodarkę i społeczeństwo na nowe tory to edukacja. Każdy kraj, który odniósł sukces (np. Finlandia, Singapur) zaczął od inwestycji w edukację. Tymczasem reformy edukacyjne prowadzą nie wiadomo dokąd, nie ma żadnej wizji, a MEN się tylko kompromituje uporem w sprawie sześciolatków, manipulowaniem wynikami egzaminów, czy zatrudnianiem ekspertów z kryminalną przeszłością.
Wszystko to świadczy o tym, że nasz kraj wcale nie przeszedł suchą stopą przez kryzys, on dopiero stanął u progu kryzysu. Wszystko co najgorsze jest dopiero przed nami, panie prezesie.
debos / 83.31.138.* / 2013-07-04 15:28

Nie jestem takim optymistą jak prezes Belka

Widocznie masz więcej danych niż Belka i lepiej je rozumiesz.
Waniek / 2013-07-04 13:18 / Bywalec forum
Zastanawia mnie jedno dlaczego się ludzi oszukuje takimi tekstami o podwyżkach ważnych produktów potrzebnych do przeżycia jakoś zapominając!! (jedzenie w polsce jest drogie w stosunku do zarobków a te dzięki ustawie niewolniczej zostały jeszcze bardziej obniżone!!!)
debos / 83.31.138.* / 2013-07-04 15:30

jedzenie w polsce jest drogie w stosunku do zarobków a te dzięki ustawie niewolniczej zostały jeszcze bardziej obniżone!!!)

Polska jest biednym krajem. Dlatego wszystko jest drogie w stosunku do zarobków. I jeszcze tak długo będzie. Że też muszę takie banały pisać.
Waniek / 2013-07-04 17:25 / Bywalec forum

Polska jest biednym krajem. Dlatego wszystko jest drogie w stosunku do zarobków.

Jesteśmy krajem rolniczym więc jedzenie powinno być stosunkowo tanie a nie jest ostatnie statystyki podają że mamy najtańsze jedzenie w unii ale i bardzo niskie zarobki a dzięki ostatnim reformom będziemy mieć zarobki jak w Bangladeszu.
wfwrerqerqe / 83.12.121.* / 2013-07-04 11:55
a ja słyszałem ze w ciągu najdalej 3 lat dojdzie na świecie do krachu na niespotykana skalę. upadnie system giełdowy, monetarny i finansowy. ludzie straca wszystkie lokaty bankowe zgodnie ze scenariuszem cypryjskim, narody zostaną pozbawione suwerenności w zamian za redukcję długów ( które juz na obecnym poziomie sa niemożliwe do spłacenia), powstanie nowa ogólnoświatowa waluta oparta na złocie. Dlatego Rosja, Chiny i BRICS kupują na potege złoto. NWO zbiża sie wielkimi krokami.
debos / 83.31.138.* / 2013-07-04 15:30

a ja słyszałem ze w ciągu najdalej 3 lat dojdzie na świecie do krachu na niespotykana skalę.

A w Warszawie biją murzynów.
longjohn / 37.30.123.* / 2013-07-04 09:18
Komu te bajki?
bsf / 46.45.103.* / 2013-07-04 08:04
Polska jest drugim krajem w Europie pod względem powołanych wiceministrów. W polskim peletonie resortowych obsadzeń wygrywa minister finansów Jacek Rostowski, który powołał aż 9 zastępców.

W Polsce jest 91 wiceministrów i 500 000 urzedników zyjących na koszt POdatnika.

Najnowsze wpisy