Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Gospodarka Portugalii. Z kraju wyemigrował już co piąty mieszkaniec

Gospodarka Portugalii. Z kraju wyemigrował już co piąty mieszkaniec

Wyświetlaj:
aaa746 / 95.160.188.* / 2015-11-05 17:46
w Polsce żcie jest beznadziejne nie tylko z powodu nędznych zarobków. Jestem w moim rodzinnym mieście od niedzieli i już nawet przestałem wychodzić z domu. Kazde wyjście do sklepu skutkuje staniem w kolejkach i niemalże przepychaniem się ze staruszkami, Kasjerki wyglądają na zmaltretowane pracą, a kienci ą chamscy. każdy spacer po parku sprawia, że popadam w depresję widząc te smutne wynędzniałe buzie... Nikt się nie cieszy życiem, nikt nie patrzy w oczy, wszyscy mają garba i głowy spuszczone w dół. A gdy wychodzę na piwo z przyjaciółmi z dzieciństwa to każdy zaraz musi iść... SPAĆ, chyba dlatego, że szef będzie na nich krzyczał, jak przyjdą niewyspani. Beznadziejne to życie w Polsce, jak stąd wyjeżdżałem, 15 lat temu, to albo było lepiej, albo po prostu tego nie widziałem tak bardzo... Emigracja jest szansą na lepsze życie, bo nawet jeśli jakimś cudem ta czy inna władza sprawi polepszenie warunków materialnych, to i tak pozostaną te zniszczone, smutne, warczące, przemęczone i agresywne strzępy ludzi, na które aż się ciężko patrzy. Jeśli ktoś umie się zachowywać przyjaźnie i kulturalnie, jesli ktoś ma jeszcze pozytywne nastawienie do życia, jeśli ktoś umie się wysłowić pełnymi zdaniami w cywilizowanym języku i potrafi pracować, to emigracja może się okazać wybawieniem. Smutne, ale prawdziwe.
DE / 37.24.143.* / 2015-11-06 11:26
Nie wiem dlaczego tak atakujecie aaa746 niestety napisal prawde. Ja tez pochodze z malego miasta w Polsce i za kazdym razem gdy tam jestem odnosze to samo wrazenie. Moze w duzych miastach jest inaczej no ale nie wszyscy moga mieszkac w Warszawie czy Krakowie. W Pollsce jestem 2 razy do roku i naprawde jest to odczuwalne. Z corka wygladamy jak po prozacu w porownaniu z innymi.
manitu360 / 87.206.46.* / 2015-11-05 19:50
TY chyba nie jesteś w Polsce!!!!!
hur / 83.24.202.* / 2015-11-05 18:43
Pięknie napisane. Kwintesencja rzeczywistości w Polsce. Smutne, ale prawdziwe.
Do tego doprowadzono ten naród
blala / 83.22.241.* / 2015-11-05 18:39
pe rdolenia kotka za pomoca młotka
Polak707 / 91.202.125.* / 2015-11-05 18:32
Masz wiele racji ale podejście do życia zależy od nas samych. To, że mieszkasz w większym mieszkaniu czy jeździsz lepszym autem nie czyni cię innym człowiekiem. Ok, jest mniej zmartwień ale jesli ktoś jest mrukiem to już takim zostanie. Polacy w 80% z zasady to marudny i wiecznie nie zadowolony naród. Trudno dogodzić. Przecież jest wiele krajów gdzie żyje się podobnie, wiele w których żyje się gorzej, a ludzie potrafią być pogodni. Druga zaś sprawa jest taka, że w Polsce NIGDY nie będzie dobrobytu bo sami siebie nie szanujemy. NIe mamy swojej tożsamości. Np w 70% domów ktoś z rodziny zginął, pracował tudzież siedział w obozach koncentracyjnych za II wojny, a my ciągle nabijamy niemcom ich PKB kupując ich produkty, rezerwując w niemieckich firmach swoje wakacje. Bo taniej? Wcale NIE ale wolimy dać zarobić niemcowi niż polakowi bo większości się scyzoryk w kieszeni otwiera na samą myśl, że dał zarobić Polakowi! Taka jest prawda niestety. Większość społeczeństwa w tym kraju do d*powłazy bez honoru i ambicji. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że jesteśmy też pseudo katolikami, gdyż za pieniądze w tym kraju większość zrobi wszystko. Smutne ale prawdziwe. Szare, kwaśne miny i wieczne narzekanie - to cechy po których poznasz Polaka za granicą. Tutaj potrzebna jest zmiana mentalna a nie finansowa.
etro / 46.171.138.* / 2015-11-05 18:09
Nie chrzań. Dorabiasz sobie ideologię, bo czujesz się na obczyźnie kiepsko i musisz sobie podreperować samopoczucie dezawuując polską obecną rzeczywistość. Pamiętam czasy Gomułki i wszystko po nim, początek lat 90-ych i z perspektywy czasu widać jak wiele zmieniło się na lepsze. Widzisz świat ponury, bo sam jesteś smutas i podświadomie szukasz dziury w całym. Szczere wyrazy współczucia.
NIEDONEK / 178.37.164.* / 2015-11-05 18:49
etro dziwi mnie że porównujesz terazniejszość do czasów Gomułki a nie Mieszka I a wtedy poprawa byłaby jeszcze świetniejsza. Mieszko nie miał nawet telewizora czarno - białego, nie wspominając o żarówce. Dodatkowo Mieszko nie miał nawet denara długu a to co teraz widzisz jako sukces to nawt prawnuki Twoje będą spłacać. Jak Unia by mi sfinansowała biznes nawet częciowo i dostał bym kredyt to otworzyłbym zakład fryzjerki, zatrudnił z piec pięknych fryzjerek, kupiłbym sobie furę i zaprosił Ciebie na piwo. Opowiadałbym Ci jak jest fajnie. Po roku zamknął zakład i poszedł na zasilek ale fura by mi została tylko przepisana na tesciową. Dowiedz się ile zadłużeni są Polacy i skąd to się wzięło. Pomyśl też co musiał zrobić Trybunał Konstytucyjny żeby Polska nie byla drugą Grecją. To tak jak puszczenie złodziejaszka bo mała szkodliwość społeczna .
Kordi302 / 79.185.137.* / 2015-11-05 17:54
Jedź z powrotem w te swoje lepsze kraje i nie smęć. Czytając Twój post szczęśliwego człowieka , bo przecież żyjesz w lepszym zachodnim kraju , mam wrażenie popadać w deprechę . Tyle uśmiechu i radości co u Ciebie można zauważyć co najwyżej w domach spokojnej starości.
piotr77492 / 88.109.28.* / 2015-11-05 17:37
te 2 milony do dane tylko z południowej części UK...................................a gzdie Niemcy
AVictor / 31.1.103.* / 2015-11-05 17:31
Polska liczba 38 mln... liczba Polonii za granicą 21mln... czyli jakieś 36%... także możemy się pochwalić pobiciem Portugali 2x
cytat77 / 164.127.77.* / 2015-11-05 17:22
Emigracja to przecież wielka dla nas szansa, jak raczyła się wyrazić pani ( była) prezydentowa Komorowska.
korkociag / 89.228.104.* / 2015-11-05 17:04
te umyslowe kapiszony z wupe znaja sie jak swinie na lataniu hahaha
aa139 / 95.160.188.* / 2015-11-05 17:26
Wyobraź sobie, że w Polsce żcie jest beznadziejne nie tylko z powodu nędznych zarobków. Jestem w moim rodzinnym mieście od niedzieli i już nawet przestałem wychodzić z domu. Kazde wyjście do sklepu skutkuje staniem w kolejkach i niemalże przepychaniem się ze staruszkami, Kasjerki wyglądają na zmaltretowane pracą, a kienci ą chamscy. każdy spacer po parku sprawia, że popadam w depresję widząc te smutne wynędzniałe buzie... Nikt się nie cieszy życiem, nikt nie patrzy w oczy, wszyscy mają garba i głowy spuszczone w dół. A gdy wychodzę na piwo z przyjaciółmi z dzieciństwa to każdy zaraz musi iść... SPAĆ, chyba dlatego, że szef będzie na nich krzyczał, jak przyjdą niewyspani. Beznadziejne to życie w Polsce, jak stąd wyjeżdżałem, 15 lat temu, to albo było lepiej, albo po prostu tego nie widziałem tak bardzo... Emigracja jest szansą na lepsze życie, bo nawet jeśli jakimś cudem ta czy inna władza sprawi polepszenie warunków materialnych, to i tak pozostaną te zniszczone, smutne, warczące, przemęczone i agresywne strzępy ludzi, na które aż się ciężko patrzy. Jeśli ktoś umie się zachowywać przyjaźnie i kulturalnie, jesli ktoś ma jeszcze pozytywne nastawienie do życia, jeśli ktoś umie się wysłowić pełnymi zdaniami w cywilizowanym języku i potrafi pracować, to emigracja może się okazać wybawieniem. Smutne, ale prawdziwe.
ana555 / 77.253.207.* / 2015-11-06 09:47
To gdzie ty mieszkasz??? U mnie jest zupełnie inaczej (Trójmiasto). Kolejki, przepychanie się ze staruszkami? Co masz do staruszek, nie mają prawa robić zakupów? Może widzisz świat przez pryzmat własnej osobowości?
ERWT / 82.71.202.* / 2015-11-05 17:02
ZA CHWILE BEDZIE WIECEJ WYJEZDZAJACYCH POBIJEMY PORTUGALIE NAPEWNO HEH
PRL Bis / 79.185.178.* / 2015-11-05 17:01
To mamy powód do wielkiej radości.... "Tylko" 5 procent... Musimy szybko nadgonić, bo to takie katolskie, zaściankowe, niepostępowe , niezgodne z europejskimi standardami i w ogóle... Emigracja to przecież wielka dla nas szansa, jak raczyła się wyrazić pani była prezydentowa (dzięki Bogu i mądrości Polaków) Komorowska.
aa139 / 95.160.188.* / 2015-11-05 17:22
Wyobraź sobie, że w Polsce żcie jest beznadziejne nie tylko z powodu nędznych zarobków. Jestem w moim rodzinnym mieście od niedzieli i już nawet przestałem wychodzić z domu. Kazde wyjście do sklepu skutkuje staniem w kolejkach i niemalże przepychaniem się ze staruszkami, Kasjerki wyglądają na zmaltretowane pracą, a kienci ą chamscy. każdy spacer po parku sprawia, że popadam w depresję widząc te smutne wynędzniałe buzie... Nikt się nie cieszy życiem, nikt nie patrzy w oczy, wszyscy mają garba i głowy spuszczone w dół. A gdy wychodzę na piwo z przyjaciółmi z dzieciństwa to każdy zaraz musi iść... SPAĆ, chyba dlatego, że szef będzie na nich krzyczał, jak przyjdą niewyspani. Beznadziejne to życie w Polsce, jak stąd wyjeżdżałem, 15 lat temu, to albo było lepiej, albo po prostu tego nie widziałem tak bardzo... Emigracja jest szansą na lepsze życie, bo nawet jeśli jakimś cudem ta czy inna władza sprawi polepszenie warunków materialnych, to i tak pozostaną te zniszczone, smutne, warczące, przemęczone i agresywne strzępy ludzi, na które aż się ciężko patrzy.
phoenix84 / 83.30.206.* / 2015-11-05 17:00
Skład parlamentu Portugalii jest z grubsza taki sam jak u nas. W parlamencie Portugalii zasiadają 4 partie: Komunistyczna Partia Portugalii, Socjalistyczna Partia Portugalii, Socjaldemokratyczna Partia Portugalii I Partia Zielonych (czyli też socjalistyczna).

U nas nazwy są inne, ale program gospodarczy wszystkie te twory mają identyczny. Ludzie w Portugalii tak samo jak w Polsce mają tak wyprane mózgi, że lewicę nazywają prawicą. Oba kraje skończą tak samo, czyli tak jak wszystkie kraje komunistyczne, czyli na śmietniku historii. No chyba, że coś się zmieni, ale każde wybory i w Polsce i w Portugalii wygrywają komuniści (ale w TV nazywa się ich "prawicą"), więc raczej nic się nie zmieni.
accent97 / 89.71.215.* / 2015-11-05 16:58
"Jak powiedziała Ines Espirito Santo z Obserwatorium Emigracyjnego..."
Ines Duch Święty? To prawdziwe nazwisko tek kobitki, czy jakieś jaja?
gral85 / 85.115.54.* / 2015-11-05 13:11
Chyba GUS zapomniał wspomnieć o rodakach zza oceanu. W samych Stanach jest nas ponad 10 mln. A w sumie za granica ponad 20, wiec dziwią mnie tak optymistycznie zaniżone dane emigracyjne.
tar__adasko / 91.235.238.* / 2015-11-05 17:00
A ilu z tej Polonii amerykańskiej urodziło się w Polsce? Czytanie ze zrozumieniem :)
Idiokracy rządzi / 159.205.128.* / 2015-11-05 09:08

co roku opuszcza Portugalię 110 tys. obywateli

angielska metoda na Irlandczyków,którzy wpław wiali.:))). Portugalczycy wieją też do Brazylii, bo Afryka już płonie.
Leon Z / 78.11.167.* / 2015-11-05 08:44
Spoko, niebawem przegonimy Portugalię. Polak potrafi, a co!
Ty / 188.81.19.* / 2015-11-05 09:43
Bedą wracać jak Polacy do Polski po wyborach .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy