Forum Polityka, aktualnościPolityka

Gospodarka przegrywa z wyborami

Gospodarka przegrywa z wyborami

Money.pl / 2007-08-22 09:13
Komentarze do wiadomości: Gospodarka przegrywa z wyborami.
Wyświetlaj:
StS / 91.192.197.* / 2007-08-23 16:02
Proszę zwrócić uwagę, że brak "ustaw gospodarczych" sprzyja rozwojowi gospodarczemu. To potwierdza, że prawo "jakie jest" ale stabilne w dłuższym okresie czasu jest korzystniejsze niż ciągłe "ulepszanie". To dobrze, że ten rząd nie ma pojęcia o gospodarce i nie podejmuje żdanych istotych decyzji. Tak trzymać.
mal 22 / 83.10.28.* / 2007-08-23 13:38
tzw. pakiet kluski i rejestracja w trzy dni zostala opozniona przez pis, kiedy pis zaczynalo rzadzic pakiet byl gotowy w sejmie i juz dawno zgloszony przez PO?? nie pamietm ale chyba przez PO a moze jeszcze wczesniej przez SLD, ale wiem ze lezalo to w sejmie jak PIS zaczal rzadzic i co przez dwa lata nie zdazyli tego uchwalic??? gorzej niz zalosne
zbałamucony/a/ / 62.40.81.* / 2007-08-23 01:43
no cóż tego się mozna było spodziewać przy tak długi urlopie ,beda same buble ustawowe /zapiszemy sie w tym wzgledzie do ksiegi/.Oglądając i słuchając polityków , juz nie musze chodzić do cyrku - mam to na co dzień i za darmo.Juz nie będę ogladać konferencji prasowych poszczególnych opcji politycznych bo to tylko kabaret.Jest to żałosne, ale stwierdzam, że gospodarka przegrała z wyborami .Przykro mi to stwierdzić, ale to chory kraj , potrzebne jest skuteczne antidotum-ale nie takie jak mamy w III i IV RP
dred / 88.220.70.* / 2007-08-23 07:16
niestety, za bilety do tego darmowego cyrku płacimy i to dużo.
historyk / 80.50.180.* / 2007-08-22 21:40
wszyscy żyją wyborami ja też je popieram ale dziwie się że nikt nie pisze ile to kosztyje wybory powinny być zaraz po nie zrealizowaniu sie koalicji POPiS, ale wtedy opozycja biadoliła ile to kosztuje a przecież te wybory nic nie dadzą pogłębią tylko chaos Z WYPOWIEDZI LIDERÓW WYNIKA ŻE ŻADNA KOALICJA NIE JEST MOŻLIWA i co dalej czy następna opozycja w przyszłym Sejmie też będzie miała motto postępowania wszystko aby rządzącym nie wyszło aby im utrudnić, aby nie mieli żadnych osiągnięć. Minoł rok jak prezydentem w-wy jest Gronkiewicz Walc kto sie interesuje jaki ma osiągnięcia nawet żadna sasrana gazeta o to nie zapyta a jak był Marcinkiewicz co dzień tabuny dziennikarzy chodziły za nim w krok w krok i co czy to nie wskazuje na to kto w tym kraju naprawdę rządzi
Syrussssss / 83.21.125.* / 2007-08-22 14:57
ale chciałbym się poradzić czy warto robić certyfikat European financial Guide nadawany przez European Federation of Financial Professional w Polsce egzaminy organizuje Europejska Akademia Planowania Finansowego W Warszawie i mam pytanie czy to ma jakąś wagę na Wyspach, czyli czy się opłaca a i pracuję na część etatu jako asystent kredytowy w banku. Obecnie jestem na 3 roku finansów pozdrawiam:-)
hm... / 81.210.21.* / 2007-08-22 14:17
tak trochę "z innej beczki". Radzę autorowi tekstu sprawdzić co oznacza słowo kanikuła. Wracać z kanikuły - dość interesujące połaczenie. Nie komentuję informacji bo brak mi słów i sił...
Rafol / 62.29.164.* / 2007-08-22 12:27
Ten rząd nic nie zrobił z finansami publicznymi przez dwa lata a teraz nagle w ramach kampanii chcą coś na prędce zmontowanego przegłosować. Kpina z nas wszystkich. Nie myślcie, że to ma służyć ogólnemu naszemu dobru, to tylko populizm.
Cspostrzegawczy / 2007-08-22 14:13 / Tysiącznik na forum
mylisz się ta ustawa jest gotowa od dłuższego czasu i nie jest "naprędce zmontowana", ale bardzo dobra i potrzebna, choć przydsało by sie więcaj, ale jak widać i tak pierwszy krok trudno zrobić, a na przeszkodzie staneła oprócz SLD i innych też PO co dla mnie jest szokiem.
historyk / 80.50.180.* / 2007-08-22 21:08
obserwuje bardzo dokładnie zachowanie się PO w sprawach gospodarczych i wcale mnie nie dziwi brak akceptacji PO dla ustawy o finansach publicznych. PO jak widzę po postępowaniu wcale nie jest zainteresowana reformami w wydaniu projektu PiS a napewno nie w tym aby PiS miało na swoim koncie ustawę odczuwalnie wpływającą na byt obywateli, PiS nie może mieć żadnych osiągnięć. Swoją drogą PiS mógłby szybciej to wszystko robić i mieć lepszą politykę informacyjną gdyż niewiele kto wie jakie wogóle ustawy przygotował i co w nich jest odnosi się powszechnie wrażenie że PiS nic w sprawach gospodarczych nie robi.
Wujas Dobra Rada / 213.158.197.* / 2007-08-22 12:27
Do PiSuarów zapuszczających się na Money.pl ;-)

Bo motają się z tym CBA tak, że nawet wyszczekany (nomen-omen) Kurski nie potrafi sobie poradzić ze wściekłym atakiem pułkownik Olejnik.

Na sugestie, że komisja d/s CBA przecież nie wpłynie na skuteczność pracy CBA - należy zapytać, czy uważała, że aresztowanie pewnego chirurga może wpłynąć na spadek liczby przeszczepów w Polsce.

Tak? Więc na podstawie analogicznych przesłanek można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że postulowana komisja wpłynie na mniejszą ilość wykrywanych przypadków korupcji.

Druga opcja - gdy pułkownik idzie w zaparte:

Nie? A media z Układu nieustannie twierdzą, że to właśnie ta sprawa wpłynęła.
Cspostrzegawczy / 2007-08-22 11:50 / Tysiącznik na forum
Myślałem, że PO popiera ustawę Gilowskiej, ale sie myliłem. Został nam tylko PIS.
rozwado / 2007-08-22 12:23 / Tysiącznik na forum
Dokladnie w tym momencie w sejmie odbywa sie walka o wladze i zrodlem anarchii jest Dorn - patrz GW. Polska stala sie posmiewiskiem calego swiata i o blizniakach opowiada sie w ramach zabawiania widzow i czytelnikow.
Cspostrzegawczy / 2007-08-22 14:09 / Tysiącznik na forum
Ustawa jest bardzo dobra i potrzebna a PO ujawniło swoją prawdziwą twarz - WŁADZA choćby kosztem Polski
biuro10@wp.pl / 83.24.178.* / 2007-08-22 17:51
PiS też....WŁADZA, choćby kosztem Polski.
Cspostrzegawczy / 2007-08-23 10:53 / Tysiącznik na forum
nie zgadzam się - praktyka jest inna najpierw ustawy, a nie bicie piany. PO znajduje jeszcze w Sejmie czas na "komisje" ( bardzo duzy czas) a nie znajduje na ważne ustawy.
obserwator / 2007-08-22 10:41 / Tysiącznik na forum
Posłowie opozycji wszyscy razem wzięci , co widać z obrad sejmu, maja uwiad decyzyjny i starczy i nic juz nie zrobia dobrgo dla gospodarki. Posłów opozycji jest duzo za dużo, sa wszyscy posłami dietetycznymi, efektow ich pracy brak, za to podatnicy do budzetu więcej i więcej wplacaja. Opozycja dopracowała sie sposobu nic nie robienia a za to kase pobieraja nieprzyzwoicie wielka, a przy tym słowa miotaja jak pociski. Jezeli wyborcy nie rozumieja to jest mi przykro. Tylko głosowanie w nowych wyborach ale nad wyłonieniem większości, zdecydowanej większości, moze pomóc gospodarce. Nie powinni być wybrani posłowie z list tworzonych przez partie opozycji, bo obudzimy się z reka w nocniku. Wstydze się ,że nasze spoleczeństwo daje się potwornie oszukiwać przez ludzi bedacych aktorami w teatrze politycznym.
obserwator / 2007-08-22 16:58 / Tysiącznik na forum
wpisy internautow są niesprawiedliwe, kto patrzy ten widzi, co wyprawiaja posłowie opozycji to zaprzeczenie zdrowego rozsądku. Opozycja jest bezkarna i mówi bzdury , każe w to wierzyć a to jest fotomorgana polityczna. Tylu posłów siedzi na kanapach, marszałków mamy w tej kadencji wyjątkowo duzo, ale czy dobrze pracują marszałkowie opozycji, to widać na konferencjach, ręce opadają, dlaczego musze ich oglądać. Brak odpowiedzialności za słowo, to słychać jak zły sen, upiory ze snow sa aniołami. PO mogła rzadzić , tak wybiarono posłów, takze w mojej rodzinie, po równo dla PIS i dla PO. Dzisiaj sa zdegustowani jedni i drudzy. Teatr polityczny, ma złych aktorów, czas ich zmienic , ale to nie wyborcy układaja listy wyborcze. Szkoda pieniędzy podatników , znow beda zmarnowane.
historyk / 80.50.180.* / 2007-08-22 21:23
podzielam ze smutkim ten pogląd opozycja nie robi nic nie przedkłada żadnych projektów nie pracuje w Sejmie normalnie jedyne co robi przy każdej okazji to całkowita totalna krytyka PiS żadnych merytorycznych wniosków, im więcej szczegółow jest publikowanych tym bardzie skupia sie na ich wałkowaniu a nie na gospodarce. Oszcerstwa typu faszyzm dyktatura powród PRL to chwyty propagandowe niegodne posłów, opozycja składająca sie w pierwszym planie z ludzi o wielkiej praktyce w III Rz., którzy nic nowego nie wymyślą gdyż już to dawno mogli zrobić wrócą jesze inni działacze z historii. Smutne ale poziom elity politycznej w Polsce jest żenująco niski, wprost kpią w żywe oczy jeden z drugiego oszczerstwa poniżanie wyssane z palca zarzuty dziś Giertych zarzucił Dornowi że przyszedł z psem do Sejmu, to właściwie nie polityka to złośliwe i niskie. Brzydzę się tymi politykami nie nadają sie na rzadnych przedstawicieli obywateli
KAP / 162.27.160.* / 2007-08-22 13:03
obserwator, ty chyba inny sejm ogladasz. Moze sie przelaczyles na Bulgarie albo Rumunie?
wojo75 / 213.76.243.* / 2007-08-22 11:31
chyba zapomniałes ze komunizm minął i jest demokracja a w demokracji opozycja jest czymś normalnym....
historyk / 80.50.180.* / 2007-08-22 21:27
normalnym jest opozycja konstruktywna a nie negująca wszystko co robią rządzący ta opozycja wprowadza chaos hamuje ustawy mięsza zagranicę do spraw polskich, wstyt
tatazzz / 83.31.186.* / 2007-08-22 20:11
Kolego wojo75
O jakiej demokracji ty mówisz i o jakiej opozycji.
To wszystko to szarańcza która udaje ,że pracuje w fabryce pod nazwą polska.Za chwile będzie casting który wyłoni
następnych pseudo-pracowników na cztery lata.
Praca stała nawet dobre zarobki i to jest polska rzeczywistość.W polsce nigdy nie było komunizmu.
Stalin kiedyś powiedział,że polak to jak rzodkiewka z wierzchu czerwony a w środku biały.
rozwado / 2007-08-22 10:52 / Tysiącznik na forum
Polacy obsesyjnie glosuja na kliki ktore traktuja ich jak bydlo rzezne: AWS - SLD - PiS, i nienawidza liberalow - ludzi, ktorych celem jest ochrona praw obywatelskich, ochrona gospodarki i rynkow kapitalowych,. Przyciagaja ich rozni prawicowi i lewicowi watazkowie, ktorych celem jest albo kasa, albo absolutna wladza.
historyk / 80.50.180.* / 2007-08-22 21:30
liberałowie cały czas rządzą w Polsce w której nie ma prawdziwej lewicy a nawet centrolewicy
kixi / 84.234.0.* / 2007-08-22 12:24
Pokaż Waść liberałów w Polsce. Owszem lumpenliberałowie tylko są ale oni to V kolumną zachodniego sodomistycznego lewactwa. Jeżeli tego waść nie widzisz to albo ściemniasz albo twoja percepcja jest na poziomie orangutana.
biuro10@wp.pl / 83.24.178.* / 2007-08-22 17:53
Ty też jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina.
futy / 84.234.0.* / 2007-08-22 10:09
A kiedy było inaczej? Gospodarka ma się kręcić a rząd nie przeszkadzać.
waran / 2007-08-22 09:39 / Twardy dziadyga
A co ten rząd zrobił dla gospodarki . Ile ustaw przeszło i weszło w życie ?
????/ / 62.40.81.* / 2007-08-23 01:45
pare palców mi wystarczy ogólnie to nic nie zrobił
mś / 193.151.55.* / 2007-08-22 09:13
Priorytetem systemowym tego kraju jest : sukces partyjny, a nie pomnażanie majatku państwa ( wyeliminowanie przeciwnika partyjnego za pomocą narodu, który ma obowiązek dbania o skarb państwa, ), pokazanie kto tu rządzi. Kolejnym jest : otoczenie się "gronem przyjaciół" i bawienie się na koszt państwa. Gdzie tu mowa o gospodarce - brednie pseudo demokratyczne .
rozwado / 2007-08-22 10:30 / Tysiącznik na forum
Prawdziwym nieszczesciem jest brak sluzby cywilnej i osadzanie stanowisk przez partyjne kliki i szajki typu SO. Administracja ,resort gospodarczy oraz przedsiebiorstwa panstwowe powinne byc obsadzana w drodze konkursow i powinne kontynuowac prace w okresach zmiany rzadu.
Obecnie urzedy panstwowe wykorzystywane sa do szybkiego wzbogacania sie (SLD, SO) badz tez do zastraszania, i terroryzowania opozycji i ludzi nielojalnych.
PiS wykorzystuje dostep do archiwow do trzymania w szachu opozycji lkoalicjantow. Jest to takie naduzycie wladzy jak za SLD.
FIrezeug / 80.52.215.* / 2007-08-22 09:33
Niestety jak to juz nieraz bywało nik nie zajmie się konkretnie gospodarką która jakby nie patrzeć jest motorem napędowym tego kraju. Mam tylko nadzieję że cały ten ambaras w szybkim tempie dobrnie do konca i któraś z partii uzyska wiekszość parlamentarną. To da przynajmniej trochę pewności co do kierunku w którym będzie się to wszystko dalej kręcić.
Chyba że znowu wygrają populiści i kryminaliści którzy jeśli chodzi o gospodarkę to powinni najwyżej zajmować się gopodarką we własnym M.
popis / 62.40.81.* / 2007-08-23 01:14
firezung - mam takie soamo zdanie, ale jeszcze jedno dodam - nie bedzie dobrze przy takiej ilosci partii . Czas najwyższy podnieść próg wyborczy by na arenie politycznej zostały 2-3 mocne partie polityczne / nie wazne ,lewica, liberałowie czy centroprawica ect/ wazne by były to partie z bardzo dobrym programem gospodarczym dla kraju. Jestesmy biednym krajem i nam potrzebny jest spokój i rozwaga a nie to co nam zafundowała III i IV RP to bardzo żenujące to się dzieje w Polsce i aż włos się jeży na głowie za koszty , które musimy mu obywatele ponieść za te wybory .Nie stac nas na to , są ważniejsze dziury do załatania w kraju, Wiem , że to jest absurd co powiem, ale czas najwyzszy wszystkich polityków wysłać do diabła, może by tak cały kraj zbojkotował te ich wybory !!!!!!- to byc może się te pseudopolitycy opamiętaja. Mam jeszcze lepszy pomysł niech popracuja resztę kadencji "osłowie" za darmo - oj to by sie działo czyli nic - bo im tylko w głowie tylko pensja za nic tak to wyglada . WSTYD MI ZA NICH WSZYSTKICH - JA OSOBISCIE ZBOJKOTUJę WYBORY - I TAK NIE MA NA KOGO GłOSOWAć NIE BEDE MIEC KACA MORALNEGO TYLE BEDZIE DOBREGO DLA MNIE
mś / 193.151.55.* / 2007-08-23 10:55
Z mojego punktu widzenia zbojkotowanie wyborów nic nie załatwi. I tak poniesiemy koszty organizacji. Proponuję jednak nie odprowadzenie składek ZUS, Funduszu Pracy przez wszystkich tak jak miało to miejsce w świecie. W jednej chwili przypomnieli sobie , że oprócz DECYDENTÓW istnieją inne żywe organizmy. Mało tego, proponuję zamiast zbojkotowania wyborów, zbojkotować różnego typu imprecy na koszt państwa- między innymi improwizację sił i władzy. Mam tu na uwadze tego typu jak - ostatnią za 600 tys. - święto wojska polskiego. Nikt w tej chwili nie zaprzeczy, że nie potrzebna była ta parada skoro w niej uczestniczył. To dla ludu, który chce się bawić.

Najnowsze wpisy