Forum Polityka, aktualnościKraj

Gowin chce oddać pieniądze z OFE obywatelom

Gowin chce oddać pieniądze z OFE obywatelom

Money.pl / 2013-07-02 10:08
Komentarze do wiadomości: Gowin chce oddać pieniądze z OFE obywatelom.
Wyświetlaj:
www231 / 31.6.152.* / 2013-07-02 10:51
Brawo podoba mi się że ten polityk dostrzegł szansę do łlatwego przejścia z obecnego sysstemu emerytalnego na system kanddyjski
Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-07-02 10:34

Według Gowina, jeśli rząd chciałby doprowadzić do przeniesienia pieniędzy z OFE do ZUS, to powinien też dać możliwość obywatelom uczynienia tego w drugą stronę. - Chciałbym mieć możliwość wyjęcia pieniędzy z ZUS do II filara, dlatego, że mam dużo większe zaufanie do tego co prywatne niż do tego co państwowe - dodał Gowin.


Zgadzam się z tym Panem.
Ja natomiast największe zaufanie mam do banku "ziemnego", w którym są przechowywane znaczne zasoby zgromadzonych przez Polaków środków w postaci kruszców w tym złota...
Przy korzystaniu z banku "ziemnego" należy jedynie uważać by nie korzystać z tego samego miejsca pod drzewem, co nasz sąsiad :)

Gdybym miał inwestować pieniążki zwrócone mi z OFE i ZUS, to zamieniłbym je na fizyczne złoto, które mimo tego, że ostatnio trochę spadło, to na przestrzeni wieków utrzymuje swoją stałą wartość.

Siła nabywcza uncji złota jest niemal niezmienna od czasów starożytnych. Gdy się prześledzi ceny towarów w różnych epokach, to widać, że w stosunku do złota one się prawie nie zmieniają.

Poza tym złoto niezależnie od panujących w danym momencie układów politycznych czy ekonomicznych zawsze było i będzie wymienialne, czego nie da się powiedzieć o innych popularnych wśród ekonomistów sposobach przechowywania pieniędzy.

Ciekawi mnie dlaczego takie OFE czy ZUS nie składa Obywatelom ich przyszłych emerytur w postaci fizycznego złota...
Wa234 / 78.30.110.* / 2013-07-02 18:16
Mam pewne zastrzeżenia do "banku ziemnego". Złoto jak każdy towar podlega prawom popytu i podaży. Warto sobie przypomnieć okres "niewypłacalności ZSRR" (wczesna lata 90-te) i ceny złota o jakich jedynie można pomarzyć. Co by się stało gdyby w tym okresie ktoś przechodził na emeryturę ??? Obecne wysokie ceny złota ( pomimo pewnego tąpnięcia) należy widzieć w powiązaniu z "fabryką dolarów" w USA. Co oznacza że jego realna wartość nie jest tak wysoka jak się może pozornie wydawać. Reasumując inwestycja w każdy towar ( złoto, akcje, obligacje , nieruchomości itd) obarczona jest ryzykiem. W dłuższym okresie czasu nie ma zbytniego znaczenia w co inwestujemy ale jak. Należy :
1. dywersyfikować portfel ( trzymać różne zasoby - w tym złoto , ale nie tylko)
2. Pilnie obserwować rynki i dostosowywać portfel do aktualnej sytuacji
Wymaga to pewnej wiedzy i umiejętności. Nie jestem przekonany czy zarządzający OFE i ZUS ją posiedli. I tu jest problem.
Łysy 25 / 77.255.15.* / 2013-07-02 10:14
Czy to na prawdę takie ważne kto cię okradnie, państwo czy banksterzy.
Pieniądze odkładane na emerytury i tak przepadną.
jasne / 83.11.204.* / 2013-07-02 10:08
he, he, he, taaaaaaaaaa...........

Najnowsze wpisy