Forum Polityka, aktualnościKraj

Gowin: mniej kar w zawieszeniu, więcej prac społecznych

Gowin: mniej kar w zawieszeniu, więcej prac społecznych

Wyświetlaj:
juz bez pracy / 5.173.192.* / 2012-10-04 21:33
Niech j***... darmozjadów zapędza do roboty i to ciężkiej, jest tyle prac fizycznych do wykonania na których nasze Państwo nie ma. Ja muszę zapier.... żeby mieć co jeść i dziecko, żeby opłacić mieszkanie. Dziecko do żłobka musiałem wysłać żeby zona mogła też pracowac żebyśmy mogli jakoś funkcjonować. Niedawno straciłem prace i kto mi da jeśc i dach nad głową jak sam się nie zatroszczę, a te nieroby mają i dach nad głowa i żarcie darmowe.
Jak by sobie popracowali jak ja musiałem tyrać po 300godzin w miesiącu to odechciało by im się bandytki, tylko ze nierobów i złodziei w tym kraju się chroni.
Nawet do pier... Urzędu Pracy nie mogę się zarejestrować bo takie kolejki............................. i co z tego bede miał kilka set złotych które nawet na żłobek nie starczy..............
xvart / 193.59.73.* / 2012-10-04 21:15
i znowu profesorkowie się wymądrzają. Najlepiej niech znowu wypuszczą wszystkich bandytów, jak w czasie amnestii w 1990r. Jak ja nie znoszę jak grupa teoretyków, którzy prawdziwego przestępcę widzieli tylko w statystycznej tabelce, poucza sędziów jakie wydawać wyroki. Kar w zawiasach jest najwięcej, bo miejsc pracy dla skazanych na ograniczenie wolności po prostu NIE MA. Kary grzywny nie są powszechnie stosowane, bo ich ściągalność za pośrednictwem komorników sądowych jest po pierwsze bardzo droga, a po drugie bardzo mało skuteczna. Zarówno kara grzywny, jak i kara ograniczenia wolności kończą się z reguły zastępczą karą pozbawienia wolności. Jeżeli sędzia wie, że i tak za pół roku góra rok i tak będzie musiał gościa zamknąć na karę zastępczą, to prościej dać zawias i po pół roku odwiesić...
Żadne przepisy nic tu nie zmienią. Muszą się zmienić zasady tworzenia miejsc pracy dla skazanych.

Najnowsze wpisy