Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gowin: Nad rządem Tuska wisi widmo weta

Gowin: Nad rządem Tuska wisi widmo weta

Money.pl / 2008-04-18 09:22
Komentarze do wiadomości: Gowin: Nad rządem Tuska wisi widmo weta.
Wyświetlaj:
Krytyczny / 77.253.102.* / 2008-04-19 20:41
Regulamin forum
maa / 2008-04-19 21:48 / Tysiącznik na forum
Pewnie, co kto lubi.

Ale ja osobiście za rydzykową miłością do jego rosyjskich sponsorów nie przepadam. Zwłaszcza, że współczesnych Niemców się nie boję, a Rosjan aż za bardzo. A ostatnio jakoś często widywałem Michalkiewicza i Korwina Fiki-Miki u 'ojca' dyrektora...
Nie interesuje mnie podłoże tej wspólnoty. Nawet jeśli jest to jedynie przysłowiowe włożenie do d... człowiekowi dysponującemu kamerami i mikrofonami przez dwóch starszych panów chorych na mediozę.
To tyle o polityce.

A o ekonomii - zdaje się że wam nie do M. Friedmana najbliżej, lecz do socjalistów. Narodowych socjalistów, czyli nazi. Bo czy wypada np. zwolennikowi liberalizmu ekonomicznego protestować przeciw otwieraniu granic? Poszerzaniu rynków? Przyznawaniu większych praw jednostce?
To znakomicie tłumaczy wasze wspólne demonstracje z wszechpolakami...


PS
Miałem okazję porozmawiać z paroma młodymi upeerkami na tematy ekonomiczne. Nikt z nich Friedmana nie czytał, jedynie "egzegezy" jego prac, pisane prymitywnym, naiwnym, ideologicznym językiem. Wybaczcie, ale jak wy upeerki nie jesteście socjalistami, to ja jestem Głodziem Sławojem.
Nic w tym złego - przed wojną mawiali, że jeśli ktoś za młodu nie był socjalistą, na starość będzie świnią.
A wy jesteście przeważnie kilkunasto-dwudziestoletnimi szczylkami.
rty / 83.7.81.* / 2008-04-20 00:24
"Przyznawaniu większych praw jednostce?"
-człowiekowi nie trzeba przyznawać żadnych praw- on te prawa już ma naturalnie nabyte!
To własnie takie eurosocjalistyczne państwa jak np.Unia Europejska ograniczają jednostkom te prawa!
Jedynymi rzeczami dobrymi w UNII są:
-swobodny przepływ towarów i siły roboczej!

PS.
"maa" jest impotentem- zazdrości szczylkom tego, że są młodzi- hahahaha!
maa / 2008-04-20 10:35 / Tysiącznik na forum
Oczywiście, że zazdroszczę młodości.
Każdy w moim wieku zazdrości. Ale chciałbym ja mieć bez głupoty, nierozerwalnie związanej z młodym wiekiem...

A propos praw:
coś tu nie tak. Każde pojęcie prawne, także prawa jednostki, wymaga definicji. Bo jakoś tak się składa, że każdy rozumie przez nie coś innego. Zwłaszcza, gdy są "niezbywalne". A tu akurat definicja UE jest definicją rozszerzającą, ba libertariańską... Zakres praw, objętych dfinicją UPR-PiS jest węższa, ogranicza te "niezbywalne" prawa. Choćby o możliwość zabójstw sądowych.
Poza tym nic nie jest naturalnie nabyte. Ani majątek, ani prawa. Wszystko przyznają ci ludzie, silniejsi od ciebie, liczniejsi, bogatsi, urodzeni przed tobą... Dlatego potrzebne jest prawo. Potrzebne, byś mógł wiedzieć jak przeżyć...


Coś kolego z twoją logiką nie tak. Młody wiek nie tłumaczy braku logiki , co najwyżej brak doświadczenia i twoje głupie chamstwo.
gonićfrajera / 213.158.196.* / 2008-04-20 10:32
...... podwójnym zresztą, pod względem intelektualnym również
MN4 / 79.186.88.* / 2008-04-19 21:21

ostateczne
zrzeczenie się własnej suwerenności na rzecz Niemiec


ekonomiczny rozbiór Polski

dokona się po
zadośćuczynieniu roszczeniowcom żydowskim, niemieckim,
ukraińskim i komu tam jeszcze


Kto ci dał prawo?
Wstydź się.
kwacz / 89.161.47.* / 2008-04-19 19:25
musimy glosowac znow na PIS, zaczna znow wsadzac do aresztow, knuc intrygi itp, wtedy bedzie spokoj.
analitikus / 193.93.91.* / 2008-04-19 18:22
jakich reform ? wolne żarty, PO odeszła od reform na zawsze, by tylko utrzymać władzę - taka prawda, panie kłamczuchu Gowin, widmo veta to po prostu obrane usprawiedliwienie wobec wyborców: ten niedobry PiS i ten okropny Prezydent Kaczor - nie damy się nabrać, odejście Gomułki dowodem, że obiecanki cacanki
bsf / 213.238.71.* / 2008-04-19 18:03
"... Nic nie robić nie mieć zmartwień! Zimne piwko w cieniu pić, leniuchować!"
Handel wyrokami 1 / 83.21.64.* / 2008-04-19 16:08
Spadek poparcia dla Platformy nie może dziwić. Propaganda opierająca się na METODZIE POWTARZANIA SLOGANÓW nie działa wiecznie. W dłuższym okresie czasowym jest nieskuteczna. Ukazywanie domniemanych błędów PiS podlega obecnie surowej ocenie odbiorcy.

Zatem początek konca rzadu Aferałów.
historyk / 89.77.243.* / 2008-04-19 15:19
Gowin nie rób nic bo i tak Kaczor wszystko zawetuje osiąć na laurach i czekaj jak Tusk zostanie prezydentem a wtedy zrobisz reforme ale dzień przed tym pójdziesz na emeryture a do tego czasu unia za was wszystko zrobi. Uważałem ze jesteś w partii obłudy najmądrzejszy ale słysze że jestaś tak samo madry jak Pitera i Palikot
MN4 / 79.186.75.* / 2008-04-19 11:59
Polubię tego Prezydenta. Może vetować a nie zawetował jeszcze niczego. Panie Gowin dajcie mu coś zawetować, w końcu.
DA-old / 217.172.247.* / 2008-04-19 01:28
A cuda premiera? Nie działają na prezydenta? Dziwne... nawet susza w Peru przypisywane jest Kaczyńskim. Przez POstkomuchów oczywiście...
obserwator / 2008-04-18 19:31 / Tysiącznik na forum
Wałbrzych jest miejscem protestu kobiet z dzićmi ktorym odcięto wszystko aby ich wyrzucić z mieszkań, sam budynek wyglada jak rudera, wsrod matek sa kobiety w ciązy i duzo dzieci chodzacych do szkoly. Młodzi stosunkowo pracownicy urzedu miasta wyjątkowo aragancko zachowująsię i maja serce z kamienia inie potrafią udzielić żadnej pomocy. Krew się leje, kobiety mdleja, dzieci placża a ludzie władzy i porzadku publicznego sa nieczuli. Władza jest w ręce PO i PSL, zatem ci przedstawiciele sa dobrani aby szkodzić , nie sa do rozwiązywania problemów ludzi. Tam sa sędziowie,policjanci, prokuratorzy , posłowie na sejm itd. jedna z kobiet w czasie relacji dziennika TVN krzyjneła że to Prezydent winien się zainteresować ich losem. Zostało to wyostrzone że sma sie pogubilem czy chodzi o Prezydenta Wałbrzycha czy Prezydenta Polski. Zatem w sytuacji kiedy dzieci nie moga spełniać obowiązku szkolnego, mam wrażenie że biurokracja pod rzadami PO nauczyła się chodzić na urlopy na żadanie, strajkować, ale nie potrafi pracować aby rozwiązywać problemy ludzi. Ostatnio duzo złego robia sędziowie godząć sie odbieranie dzieci rodzicom czy kierowanie ich do domow dziecka a tam są one jeszcze gorzej traktowane. Zatem Pan Gowin jako Senator zamiast gadać bzdety o Vetach Prezydenta niech weźmie się za uczciwa pracę Setatora, bo inaczej krzywda dzieci spadnie na niego jak plagi egipskie.
lasse / 83.14.24.* / 2008-04-19 13:50
dlaczego sytuacją kobiet i dzieci z wałbrzycha obwinia sią rząd czy tuska? prawda co pisze wojcher - to nie jest zadanie rządu żeby takimi bzdurami się zajmował. przykra sprawa z kobietami, szkoda że nie mają domów, a ich dzieci nie moga chodzic do szkoły. bardzo jestem ciekaw jak to sie stało, że do takiej stuacji doszło. czy to nie jest przypadkiem wina tych kobiet? ile czasu mieszkały "za darmo" dlaczego inni ludzie, którzy przestezgaja przepisów maja byc traktowani tak samo jak obywatele przestrzegakący przepisów. byłoby to niesprawiedliwe? czy dało by to wzór dla innych, że nie należy szanować porządku prawnego? tak czy nie? prosze sobie samemu odpowiedziec.
ja też chcę mieszkanie za darmo! pójdę i usiądę na środku miasta i się rozpłaczę i będę głodował - i co będzie temu winien rząd (nieważne czyj czy po czy pis czy cokolwiek)?
w Polsce mamy teraz tyle pracy, że chcą ściągać przacowników spoza UE, czemu te kobiety narzekają? nie rozumiem tego. "DO ROBOTY" - jak powiedział kiedyś prof. M. Belka.
pozdrawiam
man13 / 2008-04-18 21:45 / Tysiącznik na forum
... i jeszcze ta masoneria!!!
wojcher / 2008-04-18 21:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeśli twoim zdaniem tymi sprawami powinien się zajmować rząd to gratuluję pomysłu
El Presidente / 83.6.8.* / 2008-04-18 20:43
Amen! Zagrzmiało głosem katolickiego-socjalisty...
dareg / 87.206.184.* / 2008-04-18 17:38
po pierwsze panie Gowin na razie prezydent jakby nawet chciał to nie ma co wetować, tak ostro pracujecie !
A po drugie przypomnę, że demokracja polega na wzajemnym kontrolowaniu się i nawet blokowaniu przez poszczególne organy państwa - tak jest na całym świecie.
Po trzecie Buzek miał determinacje do wprowadzenia kilku reform i nawet Kwaśniewski mu nie przeszkodził.
andowc / 83.30.91.* / 2008-04-18 17:08
Kto nie umie rządzić, to się boi weta (libery veto).
dopisek-(o co się wetnymy)
EDiS / 2008-04-18 17:02 / Tysiącznik na forum
Jak ogladam Tuska w telewizorni to widzę w jego oczach strach stęskoniony za rozumem.
hen / 194.213.1.* / 2008-04-18 13:46
ile razy prezydent wetował peowskie ustawy?
rusofob / 87.205.200.* / 2008-04-18 15:07
Nie można wetować ustaw POpaprańców - bo oni nic nie robią. Prezydent nawet nie może już nic zawetować.
a co zrobily pisuary / 85.193.231.* / 2008-04-18 17:58
Regulamin forum
awyjadalej / 213.158.196.* / 2008-04-18 18:29
a wyłbyś tak namiętnie, jakby ci WSI nie zlikwidowali, w ramach "walki z wszystkimi po kolei"
uik / 83.15.89.* / 2008-04-18 13:33
Reform? Jakich reform? Chyba na sznurku!
terek / 83.3.6.* / 2008-04-18 12:24
brak opodatkowania rolników i koscioła, wskazanie własciwego miejsca kosciołowi, brak ukrócenia bezczelnosci cholernej słuzby zdrowia (chorej słuzby zdrowia), brak personalnego obciazenia urzednikow za wadliwe decyzje, dalszy rozwoj wszechwladztwa fiskusa i innych instytucji panstwowych, umacnianie monopoli panstwowych i nie tylko, nieskasowanie podatku dla TV i Radia panstwowego, skazanie pracujacych na utrzymywanie rzesz bezrobotnych, wielodzietnych (z marginesu), chorych i nieudolnych, rolnikow, koscioła katolickiego itp. Czy ja mam poniesc kare, ze pracuje i zarabiam? Gdzie sa pieniadze z mojego PODATKU ZDROWOTNEGO??? nie ma zadnej składki, jest podatek. NIGDY w zyciu nie korzystam z uspolecznionej sluzby zdrowotnej. To dlaczego te pieniadze nie leza teraz na MOIM koncie. KTO je przezera??? To nie niepokoi Tuska? Tylko niejasna zapowiedz weta prezydenta??? Zrobze wreszcie cokolwiek Tusku, zeby ten prezydent miał co wreszcie zawetować. No, co za nieudolne platformowskie bałwany! w zyciu juz na was nie zagłosuje, predziej wraz z cala rodzina i znajomymi wyjade z tego panstwa w jasna cholere. Niech was szlag.
dareg / 87.206.184.* / 2008-04-18 17:40
żeby o czyś pisać to trzeba o tym mieć jakieś pojęcie - to główny problem tego kraju.
Kościół płaci podatki od każdego pustego łba (także twojego) zamieszkującego w danej parafii nawet jak ten pusty łeb nie chodzi do Kościoła.
kd44 / 83.21.4.* / 2008-04-18 22:07
Piszesz o podatkach na rzecz Rzymu ?
O! / 62.21.64.* / 2008-04-20 11:37
O podatku dla państwa. Kościół płaci podatek zryczałtowany od swojej działalności. Prawdą jest, że nie jest on wysoki, ale przychody też nie są wbrew pozorom duże. Podatki od nieruchomości płaci normalnie. A księża uczący w szkole itd. płacą normalny podatek dochodowy. Jeśli nie wieszz co mówisz to milcz.
Handel wyrokami 1 / 83.21.8.* / 2008-04-18 16:18
Ekonomia XXI wieku według premierka Dyzmy.

Przybędą Chińczycy i zdaniem PełO zbuduja nam:

-stadiony
-autostrady
-hotele
-mieszkania

W przyjezdzie Chińczyków przeszkadza PiS !!!!!!

Ja mam do Chiczyków tylko jedna prośbę -tania i łatwą do spełnienia - zbudujcie obóz koncentracyjny dla polskich "elit".
wkurzona / 79.185.171.* / 2008-04-18 13:03
Nie bądź bezczelny, "terek", nie obrażaj mojego (naszego) premiera.
A widmo prezydenckiego veta jest całkiem realne. nie sądzisz?
Podoba mi się jednak Twój apel: "Zróbże wreszcie cokolwiek (...).żeby ten prezydent miał co wreszcie zawetować".
terek / 83.3.6.* / 2008-04-18 13:23
otoz to! a premier jest spoko, ale niech przestanie wreszci bac sie własnego cienia.
pozdro,
gs111 / 212.244.90.* / 2008-04-18 12:39
Co racja to racja. Następnym razem sugeruję głosować na UPR.
maa / 2008-04-18 13:16 / Tysiącznik na forum
Na UPR i Radio Ma Ryja, i PiS...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy