Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Akcje w górę. Spółki surowcowe liderami

GPW: Akcje w górę. Spółki surowcowe liderami

Wyświetlaj:
Gra w durnia z bankrutem / 77.253.87.* / 2015-12-29 10:23
Kontrakty na gaz dalej w górę, po +10,4% wczoraj i +13% przed świętami.

I Fed ma problem, bo inflacja wyrwała się już spod kontroli, koniec petrodolara i szok naftowy za rogiem.

Łupki zbankrutowane.
synonim / 2015-12-29 10:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Kontrakty na gaz dalej w górę, po +10,4% wczoraj i +13% przed świętami.


oj tam oj tam dziadek, to tylko "papierki bez pokrycia", jak sam je wiele razy nazywałeś
Gra w durnia z bankrutem / 77.253.87.* / 2015-12-29 10:20
Najgorsze sektory dziś w Europie to metale, naftowy i finansowy. Czyli najważniejsze.

Straty Wlk. Brytanii z powodu powodzi i huraganu 5 mld funtów.

Tesco wywalają po tym jak największy inwestor pozbył się 27 mln akcji.
Gra w durnia z bankrutem / 77.253.87.* / 2015-12-29 10:18
Krach w Arabii Saudyjskiej pogłębił się po wczorajszej panice budżetu na 2016 r. co widać po gwałtownej ucieczce z ich papierów i wzroście ryzyka.

Szykuje się to, co w sierpniu w Chinach, ale jeszcze mocniej, bo to skończy petrodolara i krach na rynkach akcji w Stanach i na całym świecie.

Following yesterday's budget (deficit) and the 'sacrifice-the-people's-comfort-for-the-death-of-US-Shale' plan that we detailed here, it appears market concerns about Saudi Arabia's forward-looking health are rising. As Bloomberg reports, USDSAR 12-month forwards jumped 250pts (the most since December 2007) to 725bps (the highest level since March 1999) implying expectations of a looming de-pegged, devaluation. Perhaps just as worrying is this is the same pattern that played out in August as Yuan weakness sparked HIBOR stress, leading to SAR forward weakness and then US equity market collapse.

"Obrót" na WIG20 37 mln zł.
Bankrut został sam z towarem i nikomu już nie wciśnie rosnących strat.
synonim / 2015-12-29 10:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
TFI: 5–10 proc. wzrostów na GPW w pół roku
aktualizacja 29-12-2015 05:00

Wiecie co się dzieje zawsze po tym jak TFI są "bycze"

Ale najlepsze jest to że ZT jest byczy razem z nimi, czyli znowu myśli jak tłum
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-29 10:46

ZT jest byczy razem z nimi, czyli znowu myśli jak tłum

W ogóle nie interesują mnie poglądy TFI i posiłkuję się WYŁĄCZNIE swoimi analizami. A odkąd to garstka zarządzających to tłum? Tłum to prędzej tu: http://tnij.org/xf5b2b7
A jak tam PUT za 130 zł, daje zarobić?
synonim / 2015-12-29 11:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

W ogóle nie interesują mnie poglądy TFI i posiłkuję się WYŁĄCZNIE swoimi analizami.


które idą w zgodnym marszu z tłumem


A odkąd to garstka zarządzających to tłum?


Anale i zarządzający są idealnym zwierciadłem ulicy i wiadomo to od dawna, ale ty pomimo "12 lat na giełdzie" jeszcze jak widać o tym nie wiesz


A jak tam PUT za 130 zł, daje zarobić?


Rozliczenie w styczniu więc nie podniecaj się
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-29 10:59

A jak tam PUT za 130 zł

O już 85 zł, ach te spadki świąteczno noworoczne.
synonim / 2015-12-29 11:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

O już 85 zł


to pikuś przy twojej ponad 20% wtopie na połowie kapitału w akcjach, zdolniacho z 12-letnim "doświadczeniem"

a poza tym rozliczenie dopiero w styczniu

nawet nie kumasz że skoro teraz w grudniu jest odbicie to już w styczniu nie będzie i znowu cię rynek wybzyka razem z twoimi prognozami

tak więc teraz to jest idealny moment na dobranie putów przed dalszym styczniowym zjazdem


ach te spadki świąteczno noworoczne


ja pisałem że dalszy zjazd będzie w styczniu więc jak zwykle kręcisz
ZT / 89.231.159.* / 2015-12-29 11:16

to pikuś przy twojej ponad 20% wtopie na połowie kapitału w akcjach

A już nie, bo -17% co, jak trafnie to zauważyłeś, jest na połowie portfela, zatem -8.5% na całości. Chyba się potnę.

tak więc teraz to jest idealny moment na dobranie putów przed dalszym styczniowym zjazdem

O,o, patrz wyżej na wpis.
synonim / 2015-12-29 11:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A już nie, bo -17% co, jak trafnie to zauważyłeś, jest na połowie portfela, zatem -8.5% na całości. Chyba się potnę


Nie ma to jak pocieszać się że masz "tylko" 17% w plecki a nie 20%

To się nazywa "zarabianie"
świeżak44 / 94.254.133.* / 2015-12-29 10:26
A właśnie. Widziałem w twoim portfelu, że często grałeś na TFI. Częściej niż na akcjach. Możesz napisac dlaczego? Mniejsze ryzyko, czy lepiej się na tym wychodzi??
synonim / 2015-12-29 11:13 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Widziałem w twoim portfelu, że często grałeś na TFI. Częściej niż na akcjach. Możesz napisac dlaczego? Mniejsze ryzyko, czy lepiej się na tym wychodzi??


Aktualnie jest bessa i zalecane są bardziej strategie ochrony i przechowywania wartości kapitału niż strategie spekulacyjnej gry na akcjach. Stąd do przechowywania kapitału bardziej aktualnie nadają się bezpieczne TFI, w których mam większość portfela

Tylko frajerzy "grają" na akcjach w bessie
świeżak44 / 94.254.133.* / 2015-12-29 11:40
A już myślałem, że TFI są zarządzane przez grono wybitnych specjalistów i dlatego się lepiej na tym wychodzi. :)
synonim / 2015-12-29 11:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A już myślałem, że TFI są zarządzane przez grono wybitnych specjalistów i dlatego się lepiej na tym wychodzi. :)


jak masz większy kapitał to łatwiej ci wsadzić kasę w bezpieczne TFI niż samodzielnie kupować na przykład polskie obligacje gdzie płynność na rynku jest mało zadowalająca
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy