Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Amerykanie nadal nie mogą zaciągąć długów. Giełdy w dół

GPW: Amerykanie nadal nie mogą zaciągąć długów. Giełdy w dół

Wyświetlaj:
Unie zależniają się od pośrednictwa spekulantów / 178.36.57.* / 2011-07-25 12:18
Chiny mocno zwiększają import ropy z Iranu, płacą swoim eksportem i dolar jest im niepotrzebny.

One of the more notable events in the past week was the previously discussed reopening of the Iranian Oil Bourse, an attempt by Iran to launch a venue that bypasses US sanctions against Iran which has prevented payment in the world's reserve currency for Iranian goods. "Big deal", some will say, this is not the first time Iran has attempt to upstage the Great Satan. Well, true, although as OilPrice said last week, "what it would take for Iran’s new exchange to survive and flourish are some heavy-duty customers that Washington would be wary of picking a fight with, and Tehran already has one – China... China, the world's largest buyer of Iranian crude oil, has renewed its annual import pacts for 2011. In 2010 Iran supplied about 12 percent of China's total crude imports. According to the latest report of the China Customs Organization, Iran's total oil exports to China stood at 8.549 million tons between January and April 2011, up 32 percent compared with the same period last year. Iran is currently China's third largest supplier of crude oil, providing China with nearly one million barrels per day."
aaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2011-07-25 12:16
Jak ja to lubie, 95% forum wyje za bessą , 95% bez akcji siedzi i na krach czeka:)
95% chce tanio akcje kupić:)
Powtarzam wam po raz setny, gdzu ulica bez akcji siedzi nigdy krachu nie będzie:)))
squun / 78.133.227.* / 2011-07-25 12:37

Powtarzam wam po raz setny,


i po raz setny się mylisz ;-p
janlew / 2011-07-25 12:23 / portfel / Tysiącznik na forum

ulica bez akcji siedzi


W TFI przeważają pesymiści
Wtorek, 19 lipca (06:19)

http://biznes.interia.pl/gieldy/aktualnosci/news/w-tfi-przewazaja-pesymisci,1668759,1844
Koniec życia na krechę / 178.36.57.* / 2011-07-25 12:13
Stany i tak są już bankrutem, czy podniosą limit zadłużania się, czy nie, to jest zupełnie bez znaczenia. Już dawno powinny mieć obniżony rating, a nie obniżać innym, żeby odwrócić uwagę od swojego stanu finansów i gospodarki i próbując ujechać na tym jeszcze parę tygodni...
squnn / 78.133.227.* / 2011-07-25 12:39
tylko że 14,3 bln $ można wydrukować i spłacić całe zadłużenie od razu!

Dolar jest walutą ameryki a problemem całego świata!
I na zcym banki teraz odrobią straty? / 178.36.57.* / 2011-07-25 12:00
Załamanie popytu na kredyt hipoteczny w Wlk. Brytanii.

BBA says UK net mortgage lending GBP 0.5bln in June vs. GBP 1.1bln in May, was the weakest since March 1998
aaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2011-07-25 12:08
Masz chrapkę na KGHM po 20zł?:)
janlew / 2011-07-25 12:15 / portfel / Tysiącznik na forum

KGHM po 20zł?:)

wpierw musiałby mieć 20 zł
Krzych nielogo / 83.10.121.* / 2011-07-25 12:22
słuszna ale przerabiana.
biada kredytobiorcom / 79.185.179.* / 2011-07-25 11:54
Czyli amerykanie nie mają wyjścia tylko znów muszą dodrukować parę bilionów dolarów. Spowoduję to znowu ucieczkę inwestorów od słabego dolara i kupowanie franka lub euro. Frank będzie po 4 złote jak nic.
Koniec życia na krechę / 178.36.57.* / 2011-07-25 12:10
Gospodarki się nie dodrukuje, co najwyżej hiperinflację i stopy procentowe w górę.
I tego sobie właśnie naprodukowali...
Krzych - nielogo / 83.10.121.* / 2011-07-25 12:01
nie panikuj jeszcze mamy reakcję państwa a i oni chcą zarobić
Krzych - nielogo / 83.10.121.* / 2011-07-25 12:12
możecie mnie wyśmiać wziąłem na long biotka
miałem i grałem w cenie kilku zł. ,tylko pomażyć.
ilość przy cenie mało dotkliwa.
janlew / 2011-07-25 12:16 / portfel / Tysiącznik na forum
biot to śmieć, to firma nie stworzona do zarabiania tylko do wyciągania kasy z emisji akcji nr milion, dlatego pewnie zostanie tu gdzie jest na wieki
Krzych - nielogo / 83.10.121.* / 2011-07-25 12:26
he he - może i masz rację ja trzymam się swojej.

giełda nie dla ciebie )))
janlew / 2011-07-25 12:48 / portfel / Tysiącznik na forum

he he - może i masz rację ja trzymam się swojej


wymień choć jeden powód dla którego ten śmieć miałby rosnąć


giełda nie dla ciebie )))


od 2 lat bierzesz eski w samych dołkach, perwnie więc jest dla ciebie
Nie ma na czym zarabiać, banki muszą zwalniać / 178.36.57.* / 2011-07-25 11:41
Już przygotowują rynek na spadki banków...

Credit Suisse will this week announce 1,600 job cuts and will post a much lower than expected Q2 net income of CHF 730mln
Co uruchomi kostki domina / 178.36.57.* / 2011-07-25 11:38
Bank Dexia -4,94%.
Czekamy na europejskiego Lehmana
tak myślę co to będzie / 178.183.132.* / 2011-07-25 11:37
A jak było w 2008?. Najpierw nie uchwalili pomocy - strzała w dół. potem na wyścigi drukowali kasę żeby ratować rynek - tak jakby to on wymagał pomocy. Minęły 3 lata pompowania kasy i mamy znów to samo w nieco innej wersji. I znów wydrukują i znów "pomogą rynkowi", i znów będzie hossa i radość, tyle że takie sytuacje będą się powtarzać coraz częściej i będą coraz ostrzejsze. w końcu już nie uratują - bo nie da się zakląć rzeczywistości i oszukiwać praw ekonomii bez końca. Gdyby tak można było się bez końca zadłużać się bez konsekwencji to byłaby to zupełnie nowa teoria ekonomiczna na miarę rewolucji Einsteina w fizyce. Nie wygląda mi na to.
janlew / 2011-07-25 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum

w końcu już nie uratują - bo nie da się zakląć
rzeczywistości i oszukiwać praw ekonomii bez końca


wasz problem polega na tym, że myślicie, że to co się odbywa na waszych oczach jest wyjątkowe w historii, tymczasem to wszystko już było, fed drukuje od dziesięcioleci co kryzys, państwa bankrutują od setek lat i ktoś im umarza długi lub pożycza na wieczne nieoddanie, wystarczy przypomnieć jak my bankrutowaliśmy pod koniec komuny i też nam pożyczano a potem umarzano

leszcz nie ma pamięci i dlatego wydaje mu się, że coś się dzieje pierwszy raz w historii, więc czeka na koniec świata i dlatego nie kupuje nigdy akcji. a giełdy rosną i dymają leszcza bo wiedzą, że to wszystko już było, że nic nowego pod słońcem się nie wydarzyło
to mnie martwi / 178.183.132.* / 2011-07-25 12:04
Nie masz racji - właśnie dlatego że dobrze wiem jak się takie działania kończyły w przeszłości się martwię. sam piszesz że były kryzysy i państwa bankrutowały itd. itp. ito właśnie było dobre. Nasz problem polega na tym że od kilkudziesięciu lat w dużej skali ten naturalny mechanizm sztucznie blokowano więc kłopoty urosły do znacznie większych rozmiarów niż kiedykolwiek wcześniej.
Max7676 / 178.183.196.* / 2011-07-25 12:13
Poza tym większe kryzysy konczyły się niestety radykalizacją nastrojów społecznych w tym dojściem do władzy faszystów, a potem wojną. Nie chcę myśleć jaka byłaby dzisiejsza wojna światowa.
janlew / 2011-07-25 12:12 / portfel / Tysiącznik na forum
co by się nie stało zawsze coś wymyślą i naprawią, co pokazuje właśnie historia, ekonomia nie jest ścisłą nauką a gospodarka po części opiera się na wirtualnym pojmowaniu liczb. to nie jest tak jak z kataklizmami w przyrodzie

wasz problem polega na tym, że czekacie z kupnem akcji na idealne gospodarki bez kredytu a coś takiego nigdy nie będzie istnieć, pożyczanie znano już w starożytnym babilonie

zamiast zaklinać niemożliwe i pomstować na system trzeba sie po prostu dostosować i wyciągnąć z tego systemu co się da. jak giełdy chcą rosnąć i dają zarobić to trzeba na tym korzystać, bo od samego narzekania na system nikomu się jeszcze garnek nie napełnił. filozofowie zawsze byli najuboższą grupą społeczną
tak se myślę / 178.183.132.* / 2011-07-25 12:30
Ależ ja się dostosowuję. Jest taka zasada giełdy - gdy na ulicy leje się krew ty kupuj akcje . Po prostu wydaje mi się że trzeba jeszcze trochę poczekać. Wolałbym nie mieć racji i wolałbym żeby wszystko szło tak miło i spokojnie ale jakoś nie wierzę tak jak ty - że jak piszesz: "zawsze coś wymyślą i naprawią". Bo co właśnie próbowali wymyślać i naprawiać to było gorzej.
janlew / 2011-07-25 12:45 / portfel / Tysiącznik na forum

gdy na ulicy leje się krew ty kupuj akcje


krew lała się w 2008 a i teraz pesymizm jest mega

słowo "kryzys" jest obecnie najczęściej wpisywanym do googli słowem od czasu upadku lehmana na jesieni 2008, zobacz sobie ten wykres

http://www.google.com/insights/search/#cat=0&geo=PL&q=kryzys&cmpt=q


Po
prostu wydaje mi się że trzeba jeszcze trochę
poczekać


tu niektórzy czekają od dna bessy a rynek jest coraz wyżej, to nie jest sposób, bo najczęściej kończy się na wiecznym czekaniu

"Jeżeli zbyt długo czekasz na odpowiedni moment na kupno - aż wszystkie wątpliwości i wahania znikną - może skończyć się na czekaniu" (Pring, "Psychologia Inwestowania")


Bo co właśnie próbowali
wymyślać i naprawiać to było gorzej


przesadzasz, świat nigdy nie był lepszym miejscem do życia niż jest teraz, co pokazują wszystkie dane socjologiczne i ekonomiczne, odłóż typowo polskie malkontenctwo na bok (polak tym więcej narzeka im mu lepiej) i spójrz na to obiektywnie
tak se siedze i myslę / 178.183.132.* / 2011-07-25 13:36
W jednym masz rację w innym wydaje mi się ze nie.
Co do pesymizmu i częstości słowa kryzys to problem polega na tym że
Rzeczywiście (przynajmniej dla nas) świat jest teraz o wiele lepszy do życia niż kiedyś i nigdy nie mówiłem inaczej. Przeciętny obywatel Europy ma bogactwa większe niż przeciętny średniowieczny książę a już wygody życia nie można w ogóle porównać. I to jest obiektywne. Inne porównania wypadają nieco gorzej np. 100 lat temu jedna mądra i pracująca osoba mogła utrzymać (wg tamtych standardów) kilkunastoosobową rodzinę i opłacić niewielką służbę. Dziś dwojgu rodzicom wystarcza na jedno dziecko. Coś więc jest nie tak.
Co do czekania też masz rację. Rzadko udaje się złapać samo dno. A już bardzo rzadko dwa razy :)
Ale tu nie chodzi mi o jakiś tam lokalny dołek. Po prostu mam wrażenie że normalne mechanizmy rynkowe były/są już tak długo i powszechnie ignorowane że bez grubszych zawirowań się nie obejdzie. Kiedyś taki zaklinacz ekonomii był szybko karcony przez rynek i był spokój. Teraz władze nad finansami w skali rawie całego świata maja tacy zaklinacze.
To tak jakby ktoś rzucił kamień do góry, twierdził że grawitację można zmienić ustawą i wierzył ze nigdy nie spadnie i ktoś nie oberwie nim w głowę. Prawa ekonomii może nie wydaja się ścisłe (choć są) ale działają. Problem z nimi polega na tym że można je zakłócić łatwiej niż prawa fizyki a potem niektórym się zdaje że są mądrzejsi od rynku. A układ do równowagi powrócić musi i tyle. A im większa nierównowaga tym powrót boleśniejszy. Nie wiem gdzie jest ten punkt równowagi - ktokolwiek wie - jest geniuszem. Niestety politycy boją się lub co gorsza są chciwi lub głupi i tylko pogarszają sprawę pogłębiając nierównowagę. Moim zdaniem najlepszy byłby scenariusz wielu niewielkich wstrząsów, które i tak byłyby bolesne ale nie destrukcyjne (np. normalny upadek Grecji). Może być i tak ze jeszcze parę lat wytrzymamy - i wtedy twoje prognozy górą. ale może być i tak że p********* coś niebawem. Kto wie?
janlew / 2011-07-25 13:15 / portfel / Tysiącznik na forum

przesadzasz, świat nigdy nie był lepszym
miejscem do życia niż jest teraz


przeczytaj sobie tekst

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,770/q,Dziwna.rzecz.zdarzyla.sie.w.drodze.do.konca.swiata
jakiś tam podpis / 178.183.132.* / 2011-07-25 14:07
Przeczytałem. Ja też uważam że te wszystkie raporty rzymskie i ocieplenia klimatu i tym podobne bzdety nadają się tylko do kosza. Chyba niezbyt uwaznie czytasz to co napisałem. Przecież uważam, że gdyby nie idiotyczne pomysły socjalistów byłoby jeszcze lepiej. a tak swoimi obłędnymi pomysłami tylko psują rozwój i hamują postęp. Narażają wszystkich nas na ryzyko większe niż wynika z naturalnych rynkowych mechanizmów. I w końcu się doigrają. Gorzej że płacimy za to my wszyscy.
janlew / 2011-07-25 12:17 / portfel / Tysiącznik na forum

większe kryzysy konczyły się niestety
radykalizacją nastrojów społecznych w tym dojściem do
władzy faszystów


popatrz jak niemcy "źle" wyszły na tym, że przegrały wojnę
Krzych - nielogo / 83.10.121.* / 2011-07-25 11:44
podatnicy już pękają a następstwo Grecji ba większych gospodarek - ileż można znieść ,ulica wyjaśni wszystko na te dobrodzieństwa.
tak myślę co to będzie / 178.183.132.* / 2011-07-25 11:59
Zachodni podatnik na ołtarzu świętego spokoju złożył już dużo a chętnie złoży jeszcze więcej. Stetryczała Europa nie ma już ochoty i sił na powrót do normalnych zasad gospodarowania. 30 lat socjalizmu nauczyło ja tylko konsumować i robić w pieluchę. Obym się mylił.
Zapas po pas / 178.36.57.* / 2011-07-25 11:36
Nawet w Indiach rośnie produkcja ropy.

India's June crude oil output was at about 773,500 BPD, up 7.7% Y/Y according to the government
Rating Grecji najgorszy dla jakiegokolwiek kraju na świeci / 178.36.57.* / 2011-07-25 11:31
Commerzbank -3%.
Sektor bankowy mocno w dół w Europie
Naked Emperor / 178.36.57.* / 2011-07-25 11:28
Niezależne agencje ratingowe Egan-Jones i Weiss Ratings już obniżyły rating Stanów, podobnie jak chińska Dagong.
Czekamy na kolejne obniżki...
rzeźnia zryje ci psychikę / 195.205.151.* / 2011-07-25 11:19
powiem wam że same głąby te hossiarstwo - zamiast się cieszyć że korekta jest w lato jak są małe obroty to oni by woleli na jesieni jak zawodowcy wrócą do gry:))))
MEGA BESSSSA nie dla leszcza / 78.8.117.* / 2011-07-25 11:18
po niby sesji odwrotu w zeszły czwartek mamy 100 mln obrotu po2 godzinach
pompeek / 80.50.131.* / 2011-07-25 11:17
Jest rozwiązanie. Pożyczać kasę bezprocentowo. Przed wiekami w Kulturze Europejskiej pobieranie procentu od pożyczki było uważane za niemoralne i lichwiarskie.
antysoc / 178.235.62.* / 2011-07-25 11:58
A niby w jakim celu??/ Mam tracić swoje pieniądze. Pieniądz robi pieniądz. Po co je zarabiać, ciężko pracować, odkładać nie konsumować?????????Aby dać innym, bez kosztów ryzyka nispłacenia
el komendante / 91.150.178.* / 2011-07-25 12:16
a teraz to niby co?? realna inflacja w USA to jakieś 10% a idz do ich banków to na lokacie dostaniesz 2-3%, to jest niby co jak nie dystrybucja od zapobiegliwych i oszczędnych do rozrzutnych, a nas niewiele lepiej
squun / 78.133.227.* / 2011-07-25 12:50
mylisz się a gościu wyżej ma rację.
Po co ktoś ma ciężko pracować na pieniądze skoro może je sobie za darmo porzyczyć! a zamiast oddać więcej (oprocentowanie) odda jeszcze mniej (inflacja)
rzeźnia zryje ci psychikę / 195.205.151.* / 2011-07-25 11:18
jeszcze inaczej: banki będą karane odsetkami jesli będą trzymały kasę na kontach. ujemne stopy procentowe
NAJLEPSZA WEDŁUG PO EMERYTURA ZROBIĆ DO PIACHU NURA / 78.8.117.* / 2011-07-25 11:16
spadam szkoda czasu , czarny chciał wydymać republikanów więc teraz mu się odwdzięczą
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy