Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Bessa czy krach? WIG20 może runąć nawet do 1700 punktów

GPW: Bessa czy krach? WIG20 może runąć nawet do 1700 punktów

Wyświetlaj:
Long nielogo / 82.145.209.* / 2011-09-24 10:32
Zaprawde powiadam wam KUPUJCIE MOJE DZIELO A BEDZIECIE ZAROBIENI.
Dziś z okazji tego że stracilem 60% srodkow zrobie wam promo i bede sprzedawal Dzielo za jedyne 200 zl - jakoś się musze qrwa odkuc nie ?

Long why? FOR MONEY BU hahahaahha

PSM już pisze raport PELIKANA 2 PT. To ja kontroluje ten mecz + 3 intradady ZWYCIEZE
dr_dreyfus / 2011-09-24 10:37 / Tysiącznik na forum
prześlij na próbę jedno dzieło pelikana
Long nielogo / 82.145.209.* / 2011-09-24 10:51
Najpoerw przelej mi 200 zyli - nr bankowy wiesz gdzie znalezc.

HOSANNA NA WIEKI
dr_dreyfus / 2011-09-24 10:15 / Tysiącznik na forum

synonim

trudno dzisiaj traktować krzywa rentowności jako miarodajny sygnał Hossy, Bessy ale jak już chcesz to przecież krzywa dokładnie pokazuje kupuj akcje.
synonim / 2011-09-24 10:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
I pewnie będzie to samo pokazywać za pół roku

Trwa nowy bardzo silny trend spadkowy i teraz nie kupuje się akcji

Chyba, że ktoś chce z tym walczyć ale nie będzie to nic innego jak branie esek i próba łapania górek od wiosny 2009 do wiosny 2011
dr_dreyfus / 2011-09-24 10:41 / Tysiącznik na forum

Trwa nowy bardzo silny trend spadkowy i teraz nie kupuje się akcji

pisz zawsze na czym, żeby móc się do tego merytorycznie odnieść :)

interesują mnie jednak Stany nie DAX, który podąży za panem bo pan buduje nastroje a przez to ankiety :)
synonim / 2011-09-24 10:55 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pisz zawsze na czym, żeby móc się do tego merytorycznie
odnieść :)


Wszędzie, poza nielicznymi wyjątkami typu Apple, cała Europa, w tym my, surowce, nawet złoto, to nie jest trend spadkowy? Spadki po 6-8% na jednej sesji na indeksach to jest twoim zdaniem hossa? Brak nowych szczytów od pół roku to jest Twoim zdaniem hossa? Przez ostatnie dwa dni spadamy intraday 11% i to jest hossa? Europa ponad 30% od szczytów i to jest hossa?


interesują mnie jednak Stany nie DAX, który podąży za
panem bo pan buduje nastroje a przez to ankiety :)


Teraz to DAX i Europa pokazuje kierunek a S&P spada za nim i w ślad za problemami strefy Euro. Uważasz, że w USA będzie hossa jeśli w Europie będzie recesja lub bankructwa?
dr_dreyfus / 2011-09-24 13:45 / Tysiącznik na forum
uważam, że w europie nie będzie bessy jak w Stanach jest hossa.

dax i reszta pokazała w piątek za kim podażą nie odwrotnie, czyżbyś tego nie zauważył
synonim / 2011-09-24 14:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dax i reszta pokazała w piątek za kim podażą nie
odwrotnie, czyżbyś tego nie zauważył


Od sierpnia nie raz DAX zamykał się mocno na minusie wbrew S&P, DAX żyje już własnym życiem bo będzie musiał dźwigać na swych barkach kryzys w strefie Euro


uważam, że w europie nie będzie bessy jak w Stanach
jest hossa


W USA nie będzie hossy jeśli w strefie Euro będzie recesja i bessa, globalizacja sprawi, że w USA też wtedy będzie recesja, system naczyń połączonych, jedno kichnie drugie ma grypę
synonim / 2011-09-24 09:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
10 przykazań aby przetrwać krach

Przyznaj, że to krach. Kiedy spadek od szczytu wynosi więcej niż 10 proc. na średniej Dow Jones (tak, Dow jest znacznie lepszym wskaźnikiem krachu niż S&P500) przestań twierdzić, że to korekta i zacznij mówić, że to krach. Lepiej po fakcie się mylić co do nomenklatury

http://www.pb.pl/2494344,62325,10-przykazan-by-przetrwac-krach
dr_dreyfus / 2011-09-24 09:35 / Tysiącznik na forum

Przyznaj, że to krach. Kiedy spadek od szczytu wynosi więcej niż 10 proc

naginasz i to bardzo :) he he


Dow jest znacznie lepszym wskaźnikiem krachu niż S&P500)

bo tak twierdzi Josh Brown, amerykański doradca inwestycyjny.
... kto mu płaci i jaką pozycje radzi otworzyć ?

daj spokój, to co wklejasz to nie argumenty do KRACHU :))
synonim / 2011-09-24 09:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie są argumenty, że jest krach, tylko co robić aby go przetrwać

Poza tym w czym problem, przecież wczoraj przyznałeś już, że jest bessa
dr_dreyfus / 2011-09-24 10:00 / Tysiącznik na forum

przecież wczoraj przyznałeś już, że jest bessa

tak, na polskim rynku z technicznego punktu, ale to nie znaczy, że nie mam wątpliwości i chyba mogę dalej poszukiwać św.Grala
tylko co robić aby go przetrwać

jak nie ma wojny to chyba nie budujesz bunkru,.. ja nie buduje

gostek jest chory jak nie zauważył, ze świat przeżył od 2000 dwie hossy chociaż tej drugiej losy jeszcze się wazą (usa)
synonim / 2011-09-24 10:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tak, na polskim rynku z technicznego punktu, ale to
nie znaczy, że nie mam wątpliwości i chyba mogę dalej
poszukiwać św.Grala


Spadki po 5-7% od sierpnia na wszystkim co rosło 2 lata, nie widzisz, że zaczął się nowy trend? Kiedy była choć jedna taka korekta od dna z 2009?


jak nie ma wojny to chyba nie budujesz bunkru,.. ja
nie buduje


zaczniesz budować w czasie bombardowania, które już zresztą trwa


gostek jest chory jak nie zauważył, ze świat przeżył
od 2000 dwie hossy chociaż tej drugiej losy jeszcze
się wazą (usa)


Wskaźniki makro w trendzie spadkowym, połowa UE na krawędzi bankructwa, delewarowanie gospodarek z długów jakie narastały dekady, nic Ci to nie mówi? Kiedy miałeś coś takiego przez ostatnie 10 lat? Nie mówię, że świat z tego nie wyjdzie ale na pewno nie tak łatwo, bezboleśnie i szybko jak myślisz
dr_dreyfus / 2011-09-24 10:35 / Tysiącznik na forum

Spadki po 5-7% od sierpnia na wszystkim co rosło 2 lata

zgadzam się z tym, tylko ty nie zauważasz, ze JEDNO, DWA zlecenia z Londynu mogą zmienić kierunek a na S&P jeszcze nie ma Bessy, stad moje wątpliwości, po drugie czytając was przez ostatnie dni widzę za dużo zachwytu, upajania się spadkami, lekceważenie pewnych sygnałów co stworzyła natura i nauka ( wpis Mobyego).


zaczniesz budować w czasie bombardowania

napisz ile go przez te lata minęło jak stał poza rynkiem ze szpadlem i budował 'bunkier',... przyszedł 2012 i końca świata nie ma a został 'bunkier' i pusta kieszeń.
przez ostatnie 10 lat?

człowieku w tym dziesięcioleciu były dwie hossy choć jednej jeszcze losy się ważą (usa)i wszyscy patrzą w tamtym kierunku nawet przedrukowujesz artykuły, analizy itd.

..jestem poza rynkiem w 90% dla formalności.
synonim / 2011-09-24 10:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

zlecenia z Londynu mogą zmienić
kierunek


Znaczy się co, Londyn zacznie walczyć z powszechnym trendem na naszym grajdole? Jaki jest trend na wszystkim od sierpnia?


na S&P jeszcze nie ma Bessy, stad
moje wątpliwości


Zobacz jaki jest trend na S&P, czekasz na magiczne 20%, które już wszędzie indziej padło, ale i tak Cię to nie przekonało, więc jak padnie na S&P to zaczniesz szukać dalszych argumentów, że to może jeszcze nie bessa


zytając was przez
ostatnie dni widzę za dużo zachwytu, upajania
się spadkami, lekceważenie pewnych sygnałów co
stworzyła natura i nauka ( wpis Mobyego)


To nie ma żadnego znaczenia, to forum nie jest żadnym wskaźnikiem, dwa lata hossy było tu więcej niedźwiedzi i nic to hossie nie pomogło


napisz ile go przez te lata minęło jak stał
poza rynkiem ze szpadlem i budował
'bunkier',...


Na razie to minęło go 20% strat w portfelu (lub więcej, jeśli byłby na innym rynku) gdyby trzymał akcje od sierpnia


człowieku w tym dziesięcioleciu były dwie hossy


Giełda nie ma pamięci
dr_dreyfus / 2011-09-24 11:33 / Tysiącznik na forum

padnie na S&P to zaczniesz szukać dalszych argumentów,

a jak nie padnie?

jestem można powiedzieć poza rynkiem a, że mam wątpliwości z AT co do głębokości spadków to insza inszość i dlatego prowokuje dyskusje, może coś mnie przekona do KRACHU bo jak na razie twoje argumenty podparte Robertsonem, "bunkrami" i innymi mnie nie przekonują jak i twój cykliczny rynek niedźwiedzia niczym nie poparty, sorry, jednymi wypocinami blogera.
synonim / 2011-09-24 11:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic Cię nie przekona, dopiero jak spadniemy do 1500 to się zorientujesz, że jest bessa, tylko co to za refleks
dr_dreyfus / 2011-09-24 12:01 / Tysiącznik na forum
jestem (90%) poza rynkiem, czy to rozumiesz ?

Rynia nie sprzedam :))
synonim / 2011-09-24 09:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Srebro wczoraj spadek o 18%, największy spadek od 1987 roku mimo, że Dollar Index wykazywał wczoraj słabość a kurs EUR/USD lekko wzrastał

http://www.reuters.com/article/2011/09/23/us-markets-precious-idUSTRE78M11C20110923

Zwijają się z wszystkiego jak popadnie jak w 2008 roku
synonim / 2011-09-24 09:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
EBC znów zbija rentowności włoskich i hiszpańskich obligów, ciekawe ile tak można

http://www.bloomberg.com/news/2011-09-24/german-bond-yields-slide-to-records-on-growth-debt-concerns.html
FFTT / 109.243.10.* / 2011-09-24 22:06
Jak to ile ? EBC może drukować aż wykupią wszystkie obligacje, podobnie jak FED.
synonim / 2011-09-24 09:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczorajsza wyprzedaż złota na bardzo dużym wolumenie, 25% powyżej średniej miesięcznej

http://www.reuters.com/article/2011/09/23/us-markets-precious-idUSTRE78M11C20110923
hihihi / 178.235.211.* / 2011-09-24 08:31
Proste aż do bólu. Sianie paniki, ludziki na gwałt za bezcen wyprzedają to co niedawno od mośków kupili za krocie, ci skupią znów za grosze, ogłoszą koniec kryzysu i wyliczenia jakie to krocie znowu można zarobić kupując od nich za spory grosz to co przed chwilką oni od nas skupili za grosze i karuzela się kręci, ludziki w to wejdą bo takie są prawa runku oparte na psychologi ludzkiej żądzy łatwego zarobku. Ci co skupią, odczekają i zarobią krocie, kto się nie załapie na starcie...
synonim / 2011-09-24 08:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlaczego tym razem wygięta ku górze na prawej stronie krzywa rentowności obligacji w USA nie może być użyta jako argument, że nie będzie recesji

http://www.streettalklive.com/daily-x-change/354.html
dr_dreyfus / 2011-09-24 09:29 / Tysiącznik na forum

ku górze na prawej stronie krzywa

chyba coś nie tak z twoim komentarzem do wykresu krzywej, krzywa załamała się ku dołowi i przybiera wartość ok.3 ,... z pewnymi tezami Robertsa można się zgodzić ale już porównywanie do krachu z lat 30 w moich oczach dyskwalifikuje go jako komentatora TWIST
..uważam, prognostycznie nic nie wnosi do analiz ten koment.
synonim / 2011-09-24 09:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

krzywa załamała się ku dołowi i przybiera wartość ok.3


Krzywa teraz spłaszcza się a ten link jest trochę jako polemika z tym co wstawiał Longterm w sierpniu, powołując się na krzywą wygiętą ku górze po prawej stronie, w tekścidle "Dlaczego to nie jest bessa"


porównywanie do krachu z lat 30 w moich oczach dyskwalifikuje
go jako komentatora TWIST


Nie szukaj ciągle dziury w całym tylko staraj się wyłapać istotę meritum danego przesłania. Pisząc o latach 30. Roberts wskazał tylko, że istnieje analogia w kwestii tego, że zarówno teraz jak i wtedy znacząco wzrósł dług do PKB i jest tu jak najbardziej correct
dr_dreyfus / 2011-09-24 10:10 / Tysiącznik na forum

istotę meritum danego
przesłania.

jakoś słowo 'przesłania' kojarzy mi się z Toruniem i pewnym forumowiczem co czuje misje, niesie przesłanie od ojca dyrektora.


Roberts wskazał tylko

widzisz Roberts wskazał analogie w nie wykazał, że sytuacja jest analogiczna jak w latach 30
synonim / 2011-09-24 10:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jakoś słowo 'przesłania' kojarzy mi się z
Toruniem


Pewnie każdy kto używa tego zwykłego słowa jest od Rydzyka z Torunia


widzisz Roberts wskazał analogie w nie wykazał, że
sytuacja jest analogiczna jak w latach 30


Robert nie miał tego wykazywać, miał tylko wykazać, że obecnie krzywa nie nadaje się do zaprzeczania prognozowania recesji
dr_dreyfus / 2011-09-24 10:50 / Tysiącznik na forum

że obecnie krzywa nie
nadaje się do zaprzeczania prognozowania recesji

jednak dla mnie nie wykazał, sygnał jest sygnałem (K) i nie można go lekceważyć poprzez podłączanie jakiś teorii .
synonim / 2011-09-24 11:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem jak Ci mam to inaczej wytłumaczyć co jest w tym artykule, że krzywa straciła jakąkolwiek wartość prognostyczną skoro majstruje przy niej FED

To sobie może jeszcze zobacz krzywą rentowności w Japonii, która też daje sygnał zakupu akcji... od 20 lat
dr_dreyfus / 2011-09-24 11:58 / Tysiącznik na forum
nei musisz tłumaczyć doskonale rozumie, że QE1-2 zrobiły zamieszanie i sygnały są mylne tak jak spekulacyjny RATING S&P po którym załamał się rynek długu i wzrost awersji do ryzyka i.... potem jak po sznurku potoczyły się ankiety itd...... .

... jesteś tak jak wcześniej Janlew, który był pewny hossy a ty teraz bessy, jeden się już pomylił czas zweryfikuje twoje analizy,... ja stoję po środku :))
synonim / 2011-09-24 12:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pewny hossy a ty teraz bessy


To nie jest pewność, to jest przyjmowanie, że bardziej prawdopodobna jest kontynuacja silnej tendencji niż jej zwrot

A jaka jest tendencja na rynkach bardzo wyraźnie widać
dr_dreyfus / 2011-09-24 12:33 / Tysiącznik na forum
i mamy klucz do całej dyskusji

PRAWDOPODOBNA :)))i tylko prawdopodobna,... jak widzę dochodzisz pomału do wniosku o którym ja dzisiaj pisałem, że mam wątpliwości bo na giełdzie nie ma nic pewnego a jak cie czytam to myślę, ze jesteś mądrym człowiekiem i użycie tego słowa we wpisie udowadnia, ze masz również wątpliwości.
synonim / 2011-09-24 12:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

dochodzisz pomału do wniosku o
którym ja dzisiaj pisałem, że mam
wątpliwości bo na giełdzie nie ma
nic pewnego


Nie muszę dochodzić do wniosku, który wyciągnąłem dawno temu

Wbrew pozorom nie zależy mi na bessie, nie gram na spadki, chciałbym trzymać w spokoju akcje a także marzy mi się wreszcie koniec tego męczącego kryzysu i spokój ducha, brak obaw o własny byt, ale niestety, jakie są realia widać gołym okiem
dr_dreyfus / 2011-09-24 12:56 / Tysiącznik na forum

Nie muszę dochodzić do wniosku, który wyciągnąłem dawno
temu

ja nabieram doświadczenia, to pierwsze tak głębokie spadki jak jestem czynnym inwestorem dlatego moje spojrzenie jest świeże na całokształt, nie cofam się w przeszłość tak jak wy, nowe oko (spojrzenie) ma wątpliwości :)))
synonim / 2011-09-24 13:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki pamiętaniu przeszłości szybciej rozpoznaje się zwroty na rynku gdy nastąpią, bo to się siłą rzeczy powtarza

To co się dzieje obecnie to początek bessy jak w mordę strzelił (nagromadzenie w jednym czasie tych samych sygnałów i zachowań rynku, które wystąpiły w sierpniu 2007 i na jesieni 2008)
dr_dreyfus / 2011-09-24 13:25 / Tysiącznik na forum

pamiętaniu przeszłości szybciej rozpoznaje się

pamiętać a żyć przeszłością to dwa bieguny,.. wy żyjecie przeszłością (bessa2008) a rynek nie robi nic dwa razy tak samo to i wasze analizy na podstawie złych przeżyć, których doznaliście w poprzedniej bessie są prawdopodobnie błędne (słowo klucz)
synonim / 2011-09-24 13:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Początki bess i hoss są z grubsza takie same, bessa 2007-2009 w swej dynamice i początku nie różniła się niczym od bessy 2007-2009

No w przeszłości nie zdarzyły się też dwie bessy pod rząd z przerwą dwa lata na mini hossę, więc idąc twym tokiem myślenia, jest to jak najbardziej realny scenariusz, bo takiego czegoś rynek nie zrobił jeszcze dwa razy

Czasy są na tyle dramatyczne, że wszelkie reguły typu "rynek nie robi nic dwa razy tak samo" wcale nie są takie pewne
dr_dreyfus / 2011-09-24 13:37 / Tysiącznik na forum


Czasy są na tyle dramatyczne

nie przesadzaj,.. dynamiczne tak jest lepiej i lepiej odzwierciedla ruchy .

wcale nie
są takie pewne

ale prawdopodobne .
synonim / 2011-09-24 13:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

nie różniła się niczym
od bessy 2007-2009*


2000-2003*
Long nielogo / 82.145.209.* / 2011-09-24 07:44
Powiadam Wam kto kupi mój ' Raport Pelikana mega HOSANNA' ten przyczyni się do tego że szybciej odrobie wtopy ktore mam z tego powodu że robie to co jest napisane w mym Dziele.

Co le szczy ki szkoda wam 44 zl na Dzielo Miszcza ??? Come on?!

I pamietajcie moje motto: Long why? For money! Bu hahahahaha
flavio25 / 2011-09-24 00:14 / portfel / Tysiącznik na forum
http://risk-and-profit.blogspot.com/2011/09/trend-i-jeszcze-raz-trend.html

inspiracja: forum
tak łatwe do zrozumienia, ze aż za trudne
MVX / 2011-09-23 23:37 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobrze, że już nikt nie pisze o wzrostach, bo wzrostów szybko nie będzie. Ci co nie zdążyli pozbyć się akcji, mogą to zrobić w poniedziałek rano.
MVX / 2011-09-23 23:22 / Tysiącznik na forum
Mogę synonima traktować jako śmiecia, ale muszę się z nim zgodzić, że ta giełda pie'rdol'nie, aż się ziemia zatrzęsie.
MVX / 2011-09-23 23:10 / Tysiącznik na forum
Jest tu paru idiotów na tym forum, ale nie powinni się ujawniać, że nadzorują to forum.
Long nielogo / 82.145.209.* / 2011-09-23 23:00
Powiadam wam TO BEDZIE MEGA HOSANNA

To ja kontroluje ten mecz HOSANNA
Long nielogo / 82.145.209.* / 2011-09-23 22:57
Powtarzam nie lekajcie się kupujcie mój RAPORT PELIKANA a wtedy zarobicie krocie jak ja...ale pod warunkiem że odwrocicie monitor

HOSANNA PONAD WSZYSTKO

To byla rada za free 44 zl zachwajcie na nastepne moje dzielo
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy