Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Byki mają argumenty

GPW: Byki mają argumenty

Money.pl / 2008-07-24 07:28
Komentarze do wiadomości: GPW: Byki mają argumenty.
Wyświetlaj:
Amigo11 / 2008-07-24 09:13 / SAMA PRAWDA
Przypominam jeszcze raz L na ropke to jest to.
DO ZOBAZENIA
Kenobi / 2008-07-24 09:12 / Uznany malkontent giełdowy
Jen wzmacnia sie do euro i do dolara, zwijanie carry trade.
Kenobi / 2008-07-24 09:09 / Uznany malkontent giełdowy
DAX wyciągnięty na otwarciu, teraz już spada, zgodnie z oczekiwaniami, reszta też niżej. Drożeją obligacje.
Kenobi / 2008-07-24 09:07 / Uznany malkontent giełdowy
W Londynie - Rio Tinto -2,25%, BHP -1,55%.
amigo2 / 2008-07-24 09:06 / Regulamin forum!
Dokumenty J. Kaczyńskiego na ulicy
Jarosław Kaczyński
"Polska": Cztery kilogramy partyjnych dokumentów Porozumienia Centrum, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego, poniewierały się koło Poddębic (koło Łodzi).
Pośród kwitów znajduje się między innymi pisemna rekomendacja PC dla firmy Burgatti, chcącej kupić w 1991 roku koszaliński dziennik "Głos Pomorza", opatrzona podpisem prezesa Kaczyńskiego.

W stercie papierów znajduje się także dokument świadczący, że rekomendacja nie była za darmo. To poświadczenie o wpłacie 35 milionów starych złotych na kampanię prezydencką Lecha Wałęsy. Pieniądze od Karola Mikołajczyka, większościowego udziałowca w firmie Burgatti, pobrało warszawskie biuro PC, które kampanię Wałęsy prowadziło. Papiery znalazł w miejscowości Księże Małe 53-letni łodzianin. Teraz mężczyzna zastanawia się, co z nimi zrobić.

Małgorzata Kałużyńska-Jasak z Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych nie ma wątpliwości, że doszło do nieodpowiedniego potraktowania dokumentów i że sprawą powinna zająć się policja. Dodaje, że za porzucenie materiałów grozi grzywna albo kara do dwóch lat więzienia.

Więcej na ten temat w dzienniku "Polska".
su_up / 2008-07-24 11:04 / _
nie zauważyłem że jest i wkleiłem gdzie indziej
major Major / 2008-07-24 09:06 / Bywalec forum
Zarząd Mostostalu Zabrze-Holding S.A. (Emitent) informuje, iż Pan Zbigniew Opach (Przewodniczący Rady Nadzorczej Emitenta) w dniu 17 lipca 2008 r. nabył w transakcjach giełdowych 82.648 sztuk akcji Emitenta po średniej cenie 5,87 zł za jedną akcję.

nihil novi sub sole....
a swoją drogą - ciekaw jestem reakcji gdy (jeśli?) pojawi się komunikat że Opach sprzedał deczko ;-)
kkkoch / 2008-07-24 09:11 / Bywalec forum
7,8,11 i 14 lipca tez nabywał od 6,01 i niżej. Za każdym razem poważne ilości (nie deczka ;)). Twierdzi, że na długo.
major Major / 2008-07-24 09:13 / Bywalec forum
kupuje odkąd pamiętam, od lat . Tylko w tym roku chyba już ze 20 takich komunikatów było...
caabi / 2008-07-24 09:24 / Tysiącznik na forum
no i dobrze... mniejszy ff..... ja też zbieram sukcesywnie.. .a co.. jak on pakuje miliony to ja moge tysiace :)))
Kenobi / 2008-07-24 09:05 / Uznany malkontent giełdowy
Renault obniża prognozę sprzedaży.
Amigo11 / 2008-07-24 09:05 / SAMA PRAWDA
SIORBAĆ L NA ROPE ZACZYNAMY JAZDE
kuzynx / 2008-07-24 09:08 / Tysiącznik na forum
S na FW
y / 83.25.7.* / 2008-07-24 09:13
lubie misie dzieki nim rosnie:))
kuzynx / 2008-07-24 09:12 / Tysiącznik na forum
STOP powyzej 40
krzysiek29 / 2008-07-24 09:02 / Uznany Gracz Giełdowy
FRANCJA PMI-usługi - dane wstępne 47 pkt. (prognoza: 49.7 pkt.) lipa
gio / 2008-07-24 09:02 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
udanej sesji życzę...
Kenobi / 2008-07-24 08:55 / Uznany malkontent giełdowy
Jeszce ze znanego frontu - Rio Tinto -4,08%, BHP -2,92%, Newcrest Mining - 5,59% w Australii.
Widać ucieczkę zagranicy - rozpoczęło sie osłabienie złotego, warto to mieć na uwadze. Sądzę, że od razu na otwarciu rozpocznie się wyprzedaż, aby zdążyć przed danymi ze strefy euro, bo że postępuje tam osłabienie gospodarcze, to już nikt nie próbuje ukryć - widzieliśmy wczorajsze dane o zamówieniach w przemyśle.
Ciekawe, że niekorzystny w swojej wymowie raport w postaci "beżowej księgi" jest jakoś dziwnie przemilczany - gdyby był pozytywny byłoby zaraz wiele krzyku wokół niego, a tak to udają, że go nie zauważyli.
brydzia / 2008-07-24 08:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale widzisz Ken , giełda to taka bestia że robi na przekór a przypomina sobie po fakcie , na razie mamy jeszcze pole do wzrostu ,
brydzia / 2008-07-24 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
to już wiadomo dlaczego Lachowski się rozstał z bre bankiem , jak zwykle wciskał nam ścieme kapuś z SB
brydzia / 2008-07-24 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
a później wszyscy się dziwią że ci przy żłobie to kolesie z dawnych służb
caabi / 2008-07-24 09:08 / Tysiącznik na forum
weź poczytaj.... a nie osądzasz człowieka po nagłówku w PB....... ja niemogę co za mętalność ludzi masakra poprostu... muszą chybe te pokolenia umrzeć wszystkie zanim nienawiść w tym narodzie się wkońcu wypali.... no szok.... ja tam ludzi oceniam po dokonaniach... a nie po tym co wyciągają z IPN o nich.... wiec sory ale nie podzielam tego pogladu a juz napewno nie oceniam człowieka po tym co napisali w gazetach.....
brydzia / 2008-07-24 09:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
ta jak zwykle , przyznał się po 20 latach bo by tak wygodnie nie żył bo wiedział że była nagonka na współpracowników ,

może ja jestem inna a Ty lubisz szpicli którzy dla własnego interesu zgodzili się kapować , pewnie winni są ci co nie kapowali i mają teraz 600 zł emerytury
abcabc / 87.207.227.* / 2008-07-24 09:16

ja tam ludzi oceniam po
dokonaniach

nie kazdy mial mozliwosc
amigo2 / 2008-07-24 08:50 / Regulamin forum!
Astronauta z Apollo 14: na Ziemi byli obcy
Księżyc
Obcy kontaktowali się z ludźmi wiele razy, ale rząd już od 60 lat ukrywa prawdę o tym - powiedział dr Edgar Mitchell, astronauta który uczestniczył w misji Apollo 14. Jest on szóstym człowiekiem w historii, który postawił swoją stopę na Księżycu - podaje "The Daily Mail".
Astronauta powiedział, że wie o wielu wizytach UFO na Ziemi podczas jego kariery w NASA, ale wszystkie zostały skrzętnie ukryte. 77-letni już Mitchell dodał w radiowym wywiadzie, iż źródła w agencji kosmicznej, które miały kontakt z obcymi twierdzą, że istoty te przypominają "małych ludzi" o osobliwych kształtach.

Mitchell zaznaczył, że prawdziwy obraz obcych jest zbieżny z tradycyjnym ich wizerunkiem - niewielkie rozmiary, duża głowa i oczy. Zwrócił jednocześnie uwagę na dysproporcje w rozwoju technologicznym ich i ziemskiej cywilizacji. Jak dodaje, jest przekonany, że fenomen UFO jest prawdziwy - podaje "The Daily Mail".

- Dr Mitchell jest wielkim Amerykaninem, ale nie podzielamy jego opinii w tej sprawie - kwituje NASA słowa astronauty.
mil-dud / 2008-07-24 09:21
UFO jakos zawsze kontaktuje sie z amerykanami. Dziwny zbieg okolicznosci.
major Major / 2008-07-24 08:57 / Bywalec forum

na Ziemi byli obcy
Księżyc

Byli? I wszyscy oprócz Kenobiego odlecieli?
brydzia / 2008-07-24 08:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
05:11 24.07.2008 Nr 3693, kolumna 1
Ropa naftowa .13
To nie spekulanci



Ceny ropy naftowej wcale nie wywindowali

spekulanci, lecz sprawiła to zbyt mała podaż tego surowca - wynika ze wstępnego raportu przygotowanego przez zespół ekspertów powołany z inicjatywy rządu USA. Tymczasem w Kongresie trwają prace zmierzające do zdyscyplinowania inwestorów na rynku terminowym.
Kenobi / 2008-07-24 08:57 / Uznany malkontent giełdowy
A Ty akurat w to uwierzyłaś, teraz spada pewnie też nie z powodu spekulantów, którzy się wystraszyli, że zapasy rosną i nie ma popytu.
brydzia / 2008-07-24 08:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
WIADOMOŚCI / GAZETA PARKIET

06:17 24.07.2008 Nr 3693, kolumna 14
Nie ma co liczyć na hossę, dopóki inflacja będzie wysoka
Za wcześnie na kupno akcji
Grzegorz Mielcarek



W ostatnich dniach byliśmy świadkami bardzo gwałtownego odbicia kursów. Oczywiście, pytanie, czy to już koniec spadków, czy może tylko klasyczne szybkie odbicie, aby oscylatory mogły powrócić do szczytów? Zawsze w takim momencie zadaję sobie pytanie, czy chciałbym kupić akcje na swój własny rachunek, i jakie? Na dzień dzisiejszy powiedziałbym, że nie ma powodów do zakupów akcji na giełdzie, bo są bezpieczne lokaty na 8 proc. Jedynie spółki z C/Z w okolicach 7 z dużą dynamiką wzrostu mogłyby skusić mnie do zakupów. Tymczasem mamy drożejącą energię, która stanowi problem na lata, bo proces inwestycyjny jest bardzo kapitałochłonny i czasochłonny. Popyt na światowych rynkach mocno spadł, a rynek budowlany i nieruchomości systematycznie pogrąża się w dekoniunkturze. Policzyłem, jakie mogę osiągnąć dochody z wynajmu mieszkania. Wynik po uwzględnieniu podatku i kosztów kredytu to 2,5 proc. To bardzo mało, porównując z inflacją. Mamy więc powód, dlaczego ceny nieruchomości spadają i zapewne rosnąć już nie powinny. Rozmawiam z moimi klientami i wszyscy myślą o sprzedaży nieruchomości, każdy ma problemy w firmie, potrzebują pieniędzy na inwestycje. To pokazuje, że aktywność klientów funduszy jeszcze długo będzie malała.

Zawsze formowaniu się dołków towarzyszy wyjątkowa niewiara i długoterminowe testowanie dołków. Wydaje się, że obecne wzrosty można traktować jako korektę wyjątkowo mocnych spadków. Towarzyszyła temu zmasowana akcja amerykańskich decydentów, ale zobaczymy, na jak długo to wystarczy w kontekście twardych danych z gospodarki. Wczorajsze dane (min. zamówienia przemysłu strefy euro -3,5 proc.) pokazują, że Unia Europejska ma problemy, czego efektem jest także drastyczny spadek eksportu. Biorąc pod uwagę, że polska produkcja jest mocno zależna od niemieckiej, nie należy też spodziewać się wysokiej dynamiki produkcji przemysłowej.

Podsumowując, to nie jest czas na zakupy akcji, należy spokojnie patrzeć na rozwój sytuacji i czekać spokojnie na dogodny czas do inwestycji. Ten czas będzie odpowiedni, gdy inflacja będzie pod kontrolą i nie będzie poważnych zagrożeń dla zysków spółek.

INVESTORS TFI
krzysiek29 / 2008-07-24 08:51 / Uznany Gracz Giełdowy
kupujac przy poziomie 2400 i sprzedajac teraz to naprawde piekne zyski
;-) / 83.15.219.* / 2008-07-24 08:59
Tylko, żebyś zdążył.
krzysiek29 / 2008-07-24 09:07 / Uznany Gracz Giełdowy
spokojnie duzo wczoraj polecialo-:)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy