Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Byki pod presją, pójdą w górę?

GPW: Byki pod presją, pójdą w górę?

Money.pl / 2010-09-22 08:28
Komentarze do wiadomości: GPW: Byki pod presją, pójdą w górę?.
Wyświetlaj:
b a r a k u d a / 2010-09-23 14:32 / Pogromca mitów giełdowych
2010-09-23 12:02:16 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ]
w warsztacie patrze jak leją mi olej, ktory sam
przywoże. no chyba ze kupie podróbe LOL

A do mnie przychodzi mechanik, bierze klucze do auta i odjeżdża...
Robi co trzeba , przyjeżdża , oddaje klucze i wręcza mi fakturę przelewową....:-)
I tak od wieeelu lat....

Kwestia zaufania Łukaszku...:-)
warren buffet / 2010-09-23 16:49 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pewno, jak sie ma zaufaną osobe. w sumie to mam fajnego mechanika, na rece mu nie musze patrzec. ale jak zmieniam tylko olej to pogadam z nim przy okazji :)
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-23 13:08
wig20 1% na minusie, tylko patrzeć jak Longu się przekręci na bessę :))
Blazej_ / 2010-09-23 12:31 / Tysiącznik na forum
Irlandzki PKB spada coraz mocniej
PAP - Biznes
23 Wrz 2010, 12:26


23.09. Dublin (PAP/Bloomberg) - Produkt Krajowy Brutto Irlandii spadł w II kwartale 2010 r. o 1,8 proc. rdr, po spadku w I kw. o 0,9 proc. - poinformowało w czwartek w komunikacie centralne biuro statystyczne w Dublinie.
Kdk spadek PKB w II kwartale 2010 wyniósł 1,2 proc., po wzroście w I kw. o 2,2 proc. - podali statystycy.(PAP)

-----------------------------------------------------
plan drugiej irlandii nadal aktualny?:)
amigo2 / 2010-09-23 12:30
2010-09-23 11:53:19 | warren buffet [ Portfel ] [ Ł_UGG_asz ].
chyba ze masz
bron. ja sie staram

po przeczytaniu Twoich postow -;)
stanowcze NIE na posiadnie jakiejkolwiek broni no chyba ze plastikowej-;)
Blazej_ / 2010-09-23 12:32 / Tysiącznik na forum
ASG da się chyba zabic nawet więc żadnej broni w Polsce :)
warren buffet / 2010-09-23 16:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
asg wymiata :)
warren buffet / 2010-09-23 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moim skromnym zdaniem, to co sie dzieje w polsce w ostatnich latach, ten lawinowy skok kredytów na masową skale i zadłużenie ktore rosnie z minuty na minute i tysiące złotych to dopiero początek tego co nas w niedalekiej przyszlosci czeka. ja nie chce krakac, ale niestety, rozowo tak nie jest jak piszą.

prosze sobie wyobrazic, ze gdyby nie budowa dróg za unijne pieniadze i budownictwo to pkb bylby pewnie mniejszy z 2-3%.... z zielonej wyspy sie robi zółta.

jak ktos nie tupnie nogą, to to co teraz robi rząd doprowadzi do zapasci polske. dlaczego. dług publiczny już sięga 20 000 zł na kazdego obywatela, od nororodka po starego dziadka. w takim tempie to za 2-3 lata ogłosimy bankructwo. a podniesienie podatków vatu, akcyzy na tyton, teraz na alkohol, ksiązki, to gwóźdź do trumny gospodarki. jak nam bezrobocie piźnie na 25% to bedzie siwy dym.

sam teraz nabywam co miesiac emeryckie obligi EDO. i zastanawiam sie czy nie zaniechać tego czynu. czy nie wytre se tym zadka za 10 lat...

w tym momencie z zółtej wyspy, robi sie nam czerwona... Panowie i Panie, zielona wyspa sie kończy i sami sie o tym przekonacie
warren buffet / 2010-09-23 12:22 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zapomnialem dodac, co sie stanie, kiedy przestaniemy byc beneficjentem netto w uni....

a juz teraz, 70% środków z uni sie marnuje, bo nasza opieszała administracja ( ktora akurat teraz sobie pikietuje o niezamrażanie płac ) nie potrafi wydać pieniedzy. nie dość że pochłania mase kasy z naszych podatków, to jeszcze zachodnich nie potrafią wydac.... paranoja.

a jak przestaniemy dostawac, a zaczniemy dawac - a tak musi byc - bedzie niewesolo
aaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-09-23 13:04
Wran człowieku!!! Jeteś bardziej przerażający niż te wsztkie kenusie, rzezie i brydzie razem wziete!
Opanuj się i przyjmuj swiat taki jaki jest:)
Wiem ze w 2007 szykowałaś się na zakup mieszkanka po bardzo taniosci, bo ja wtedy tez myslałem ze kupie sobie fajna działeczkę za 40% ówczesnych cen:)
Niestety w Polsce kryzysu nie było i nieruchomości spadły co njwyżej 10% i dupa z zakupów:))) Tez jestem zły ze nie kupiłem tanio działki, ale żył sobie z tego powodu nie bede podcinał, ty takze wyluzuj, jeszcze zarobisz sobie na to mieszkanko:)

A co do cen nieruchomości w Polsce...... hmmm. Uwazam, ze sa przewartosciowane o jakies 25% w stosunku reszty świata. Nie przyrównuj cen mieszkań w BErlinie bo tam jest zupełnie inny system, kto się zna ten już wie o czym piszę:)

Natomiest doskonałym porównaniem są Czechy, Węgry, Hiszpania czy nawet Rumunia bądź Francja.

Uwierz mi kolego ze mieszkania nie sa przewartosciowane 10X ):)))

Warren, dlaczego ty jesteś taki wsciekły i plujesz jadem dookoła?! Myślałeś ze się obłowisz na ostatniej bessie i bedziesz majetnym człoweikiem bo to przewidziałeś?

Obstawiałeś dłuuuuuugą prostą, a tu rynek zaskoczył wszystkich i było gwałtowne wybicie i co? i nici z zarobku?

Jeszcze zdążysz zarobić, jestes młody, tylko wiecej optymizmu i pracy:)


A przy okazji niekt nie bedzie spłacał kredytu za mieszkanie 70 lat, weź kalkulator i po prostu policz to sobie. Kazdy kto ma kredyt na mieszkanie i zarabia około 10 tys spłaci kredyt w 10 lat!
I wlicz w to sobie koszty wychowanie 2 dzieci:))))) Wszkak wychownaie 1 dziecka to jest włAśnie równowartość mieszkania obecnie:))))


Pamiętasz jaki kiedyś byłeś szczęśliwy jak brałeś BYTOM przed splitem???

hahah ja wtedy też ładnie zarobiłem:))))
trzym się:)
warren buffet / 2010-09-23 16:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

Kazdy kto ma kredyt na mieszkanie i zarabia około
10 tys spłaci kredyt w 10 lat!

ok. a ten co zarabia 2 tysie ? ha ha a i tacy dostawali kredyt.

poza tym, nie pluje jadem. jestem najszczęśliwszym człowiekiem na tym forum. a przez to ze sie nie musze co wieczór modlić o prace, czesto uprawiam seks :)

moje posty mają was zmusić do logicznego myslenia, moze uratują choć jedną istote...

ave
/ 84.234.45.* / 2010-09-23 12:32
przez te unijne środki to nasze samorządy się mocno zadłużają bo żeby z nich skorzystać trzeba mieć wkład własny i to jest problem bo trzeba będzie kiedyś te pożyczki spłacić
warren buffet / 2010-09-23 16:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo mądry post
warren buffet / 2010-09-23 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Szymek jak cie uraziłem gdzies to przepraszam, dalej cie lubie :p
eby / 2010-09-23 12:07 / Tysiącznik na forum
Aż miło poczytać , brawo Panowie :)))
Blazej_ / 2010-09-23 12:11 / Tysiącznik na forum
różnicę klas widac wśród użytkowników na forum.
amator1122 / 2010-09-23 12:27 / Tysiącznik na forum)
tak, tak klasa cały wywód,.... zwykły magiel ,warren rzadziej powinien tam zaglądać.

..jeszcze co do klas to widać kto ją ma a kto skończył tylko "młotki" gdzieś pod Toruniem.
Blazej_ / 2010-09-23 12:30 / Tysiącznik na forum
no pewnie... twoim zdaniem lepiej kogoś opjerdiolic bo ma inne zdanie, wyzwac od głąbów i tłumoków albo jeszcze czego innego.

Klasy się ma, nie da się jej nauczyc.
amator1122 / 2010-09-23 12:38 / Tysiącznik na forum)
więcej byłem opie.rdal.any tutaj jak ty i jakoś nie reagowałeś a obecnie zrobiłeś się recenzentem .

Inteligencję się ma albo nie i tego się nie nauczysz a buraka ubierzesz w Bytom i będzie miał klasę.
Blazej_ / 2010-09-23 12:52 / Tysiącznik na forum
przecież poziom dyskusji z twoim udziałem jest zawsze wyrównany więc co się będę w niej udzielał.

Coś ci się pomyliło. Będzie miał wygląd a jak otworzy gębę albo będzie chciał coś zrobic to się okaże że tej klasy mu brak.
amator1122 / 2010-09-23 13:11 / Tysiącznik na forum)

przecież poziom dyskusji z twoim udziałem jest zawsze wyrównany

dobrze napisałeś - dyskusji,... ja nie chodzę do magla
..nie tak dawno był wpis inteligentnego forumowicza , to ci przypomnę ten wpis :
Tak ,jestem chamski, przykry, prowokacyjny bo inaczej niektórzy nigdy by sie nie dali wyrwać z marazmu swojej głupoty a tak przynajmniej prowokuje do myślenia... itd.


Coś ci się pomyliło.

sorry nie mi tylko tobie , zostańmy przy swoim:))
amator1122 / 2010-09-23 13:16 / Tysiącznik na forum)
zapomniałem,..a wiesz dlaczego napisałem inteligentnego bo inteligencja promieniuje nawet przez kabel od inter.i nie trzeba otwierać gęby.
Blazej_ / 2010-09-23 13:14 / Tysiącznik na forum
a kto jest głupi to nie temu co wyzywa i jest chamski oceniac więc tak się nie dyskutuje.
Blazej_ / 2010-09-23 13:13 / Tysiącznik na forum
Po prostu nie umiesz odróżnic klasy od elegancji. Tematu inteligencji nie poruszałem.
amator1122 / 2010-09-23 13:23 / Tysiącznik na forum)

Po prostu nie umiesz odróżnic klasy od elegancji.

mylisz się umiem odróżnić ,tylko ja ich nie dziele na takich czy innych moim kryterium jest czy to "prawy człowiek" czy menda, a znam dużo mend z klasą.
Blazej_ / 2010-09-23 13:27 / Tysiącznik na forum
jak można znac mendę z klasą???? to jest sprzeczne.
amator1122 / 2010-09-23 13:50 / Tysiącznik na forum)
coś pierwszy wpis nie wszedł !!!!


ak można znac mendę z klasą?

może inaczej odbieramy słowo menda ?

menda z klasą na zewnątrz jest dobrze ubrana, elokwentna , kulturalna ( nie mylić z inteligencją), niby uczynna ,itd.
a wewnątrz liczy na twoje potknięcie , podstawi haka,cieszy się z niepowodzeń innych itd.i to go utwierdza jeszcze bardziej w przekonaniu jaki on jak wyżej.
...jednym słowem ma niskie pobudki
Blazej_ / 2010-09-23 13:54 / Tysiącznik na forum
no właśnie. a człowiek z klasą nie kieruje się niskimi pobudkami.
amator1122 / 2010-09-23 16:35 / Tysiącznik na forum)
"prawy człowiek " nie kieruje sie niskimi pobudkami.
amator1122 / 2010-09-23 14:04 / Tysiącznik na forum)

a znam dużo mend z klasą.

czytaj ze zrozumieniem napisałem "mend" i ja takich znam.
...kończąc tą dyskusje nie przekonasz mnie ,że warren ma klasę tak grzecznie napisze :)))
Blazej_ / 2010-09-23 14:16 / Tysiącznik na forum
chcesz ładnie zakończyc dyskusję tylko musiałeś dopisac że nie umiem czytac ze zrozumieniem... To chyba ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi że nie może byc mendy z klasą.

Siorbaj pol-aque :)
amator1122 / 2010-09-23 14:42 / Tysiącznik na forum)

różnicę klas widac wśród użytkowników na forum

umie wyłapać mende tylko mi nie pisz ,że warren ma klase:)))

siorbie midasa i powtórka ze skotanem
warren buffet / 2010-09-23 12:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie ma sie co kłocić, system jest zły i wszedzie jest złodziejstwo. faktycznie moze jestem romantykiem i mnie krew jasna zalewa jak to widze, ale raczej systemu nie zmienimy. nie my tu ciągniemy za sznurki. zyc trzeba dalej.
Blazej_ / 2010-09-23 12:18 / Tysiącznik na forum
kłótnia jednak się różni od wymiany poglądów. Wiele osób jednak nie umie wymienic poglądów bez dodawania debilu itp.
warren buffet / 2010-09-23 12:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Profil zaufany to możliwość założenia w internecie konta na stronie ePUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), tak jak robimy to na Naszej Klasie czy Facebooku. Po zalogowaniu się (i potwierdzeniu danych raz w życiu w urzędzie) każdą urzędową sprawę będziemy mogli załatwiać zdalnie. I co ważne bez drogiego e-podpisu.
REKLAMA

To istotny krok w kierunku takiego modelu e-administracji, w którym nie tylko my z urzędami łączymy się przez internet, ale i urzędy są połączone ze sobą, a urzędnik nie żąda od nas żadnych zaświadczeń, bo sam ściąga je sobie siecią.
warren buffet / 2010-09-23 12:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w tym momencie powinno z dnia na dzien polecieć 50% administracji i mamy w budżecie 15 mld za free.... ale aby zylo sie lepiej, tak nie bedzie.
szymon / 2010-09-23 11:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak podaje portal MarketWatch, obroty na rynku forex sięgają dziennie 4 bln USD. Choć udział drobnych inwestorów w rynku jest nadal nieznaczny, oczekuje się, ze w najbliższych latach potroi się za sprawą poszukiwania przez inwestorów indywidualnych alternatyw wobec rynku akcji.

Również w Polsce forex zyskuje na popularności wśród drobnych inwestorów. Istotnie przyczyniły się do tego DM BOŚ i X-Trade Brokers DM. Oferowana przez pierwszy z nich usługa bossaAPI umożliwia podpięcie programu wykonującego automatycznie zlecenia giełdowe bezpośrednio do systemu biura maklerskiego.

no i po ch** tak ida... teraz akcje trzeba siorbac, na fx ich wydymaja i znowu bedzie placz
warren buffet / 2010-09-23 11:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w koncu sie zgodze. zeby nie bylo zem stary gbur :)
szymon / 2010-09-23 11:58 / Uznany Gracz Giełdowy
ta... a za 2 lata bedziesz marudzil ze bankowcy ich wydynmali.
Tak jak z kredytami w chf... itp itd...
warren buffet / 2010-09-23 12:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ktos kto sie pcha na forex powinien sie liczyc ze wszystkim
Blazej_ / 2010-09-23 12:01 / Tysiącznik na forum
Wtedy to będzie jasne że dymał Soros a nie nasi :)
szymon / 2010-09-23 11:27 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren,
wskaz miiejsce na ziemi gdzie czlowiek ok 25 letni po studiach kupuje mieszkanie za gotowke, do tego dobre auto...
warren buffet / 2010-09-23 11:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
bardzo dobrze, czemu młody gnojek ma miec od razu wszystko ? czy idąc do szkoły po roku nauki masz magistra ? jak dobrze licze to ja musiałem sie uczyć rok przedszkola, 8 podstawówki, 5 technikum i 5 studia. 19 lat nauki. od razu ? umarło. ciężko charować, ale charować : na siebie i bliskich a nie na tłuste dupy i odsetki w banku.

problem lezy gdzie indziej: banki wiedzą że młodzian zrobi wszystko i zakładają na niego sidła na 30 lat... a on sie daje :)
warren buffet / 2010-09-23 11:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a dodatkowo mam coraz wiecej znajomych ktorzy nie moga miec dzieci... stres, gówniane żarcie, charówa.. a potem przychodzi co do czego i dzieci nie ma... taki system
szymon / 2010-09-23 11:35 / Uznany Gracz Giełdowy
ja mam kredyt na niecale 3% (realne oprocentowanie)... nie czuje sie dymany.
Blazej_ / 2010-09-23 11:37 / Tysiącznik na forum
czy pomogły ci znajomości z banku w uzykaniu takiego kredytu?
szymon / 2010-09-23 11:38 / Uznany Gracz Giełdowy
nie, cena rynkowa z tabeli
jak chcesz potw to idz do brydzi, ona mnie weryfikowala :)
Blazej_ / 2010-09-23 11:44 / Tysiącznik na forum
jestem zielony w tym temacie bo nigdy nie potrzebowałem kredytu czy te 3% to rocznie i czy to jedyne odsetki jakie płacisz, czy jak to jest?
szymon / 2010-09-23 11:46 / Uznany Gracz Giełdowy
zawsze podawana jest stopa roczna :)
Blazej_ / 2010-09-23 11:48 / Tysiącznik na forum
i nic więcej nie płacisz czy dochodzą inne opłaty?
szymon / 2010-09-23 11:48 / Uznany Gracz Giełdowy
wiecej oplat nie posiadam :)
Blazej_ / 2010-09-23 11:54 / Tysiącznik na forum
to nic tylko taki kredyt na lokatę dac i zarabiac czysty pieniądz.
szymon / 2010-09-23 11:56 / Uznany Gracz Giełdowy
no nie do konca, depo w eur jest sporo nizej.
warren buffet / 2010-09-23 11:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mowie, na forum sama idylla. chyba bede tu czesciej przychodzil :)
warren buffet / 2010-09-23 11:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
super, a czy 99% polaków tez ma taki jak ty ? czy inni zostali wyciulani ?
szymon / 2010-09-23 11:47 / Uznany Gracz Giełdowy
to tak jak z gielda.. sami sie pchali jak byla gorka... tak to dziala... w ameryce od 100 lat u nas od niedawna :)
warren buffet / 2010-09-23 11:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie nie, kolego... nie sami sie pchali. to ze barany to raz.

dwa, niestety ale tacy bankowcy jak ty, wciskali dla prowizji.... smutna prawda... ja moglem w tym robic i miec od klienta 1000 zł... ale w dupie mam te 1000 zł.... ja do grobu ludzi pchał nie bede
szymon / 2010-09-23 11:53 / Uznany Gracz Giełdowy

dwa, niestety ale tacy bankowcy jak ty, wciskali dla prowizji

wyzuzuj troche...nikomu niczego nie wcisnalem.
warren buffet / 2010-09-23 11:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie mowie ze ty, ale wiem doskonale jak to dziala. nie mowie ze ty, ale zajmujący sie tym. i tak jest i znow jak zaprzeczysz to jestes ignorantem :)
szymon / 2010-09-23 11:59 / Uznany Gracz Giełdowy
caly swiat jest zepsuty

jedz do warsztatu, okaze sie ze wszyskto w aucie masz do wymiany....chodzi o to zeby nie dac sie dymac :)
warren buffet / 2010-09-23 12:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w warsztacie patrze jak leją mi olej, ktory sam przywoże. no chyba ze kupie podróbe LOL
warren buffet / 2010-09-23 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, zaraz powiesz ze za darmo, i to na 5 lat albo 3 :) spoko

zycze szczęścia :)
szymon / 2010-09-23 11:37 / Uznany Gracz Giełdowy
dzieki
a za darmo to podobno nawet w morde nie chca dac :)
warren buffet / 2010-09-23 11:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przyjedz na slunsk to zobaczysz czy nie mozna :)
szymon / 2010-09-23 11:50 / Uznany Gracz Giełdowy
byl taki czas ze bardzo czesto bywalem, 2-3 razy w mies. Teraz sporadycznie.
I powiem Ci ze za ladnie to tam nie maci ale ludziom zyje sie calkiem ok
warren buffet / 2010-09-23 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wieczorem jak jest wjazd kibiców to tylko szpital, chyba ze masz bron. ja sie staram.
warren buffet / 2010-09-23 11:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2010-09-23 10:39:23 | szymon [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Warren, taz mieszkam na podobnym osiedlu... Ci ludzie maja kredyty, ale maja
tez dobre auta, jezdza na niezle wakacje i nie narzekaja na swoj byt.


Drogi Szymonie.

Moj ostatni list do ciebie. Gówno mają a nie auta i mieszkania. Oczywiście za dużym przeproszeniem - gdyż sie staram nie być chamem :) Gówno mają, jeszcze raz powtarzam. Mają samochód na kredyt, który nie dość że dziś jest plastikiem wytrzymującym 100 000 km ( bo auta robiące po 4 000 000 km są poprostu nieopłacalne ) to mają go nie oni a bank to raz, a dwa: płacą za niego 1,5 raza tyle. czyli biorąc auto za 50 000 - 60 000 spłacają 90 000 . Hurra. życie jak w madrycie.

mieszkanie - jakieś 10 razy przewartościowane, gdzie jest prawie w takiej cenie jak w berlinie - gdzie niemiec zarabia 10x tyle od nas i droższe jak w madrycie. poprostu nabyli chłam. baaaa. biorąc kredyt na ten chłam 300 000 spłacają 450 000 zł.... nie stać ich na chłam za 300 000, ale stać ich na 450 000 zł... ekonomiści z koziej dupy trąbka.

zeby tego było mało: cytuję:



2010-09-22 22:26:03 | 178.73.63.* | szymon nielogo
kredyty w polce sa bardzo dobre splacane. Nie ma co panikowac.
a jak ktos zarabia 10 k i ma rate 2 to moze miec i banke dlugu.


otóż drogi Szymonie.

świetnie jak zarabiasz dzis, jutro, wczoraj 10 tysi na miecha. nie mówie o tym, jak z dnia na dzień stracisz robote :) ale nie bądźmy pesymistami :)) polsce grozi bankructwo, będzie dobrze :)

otóż Szymonie ostatnia kwestia:

mając ten przewartościowany chłam, sztuczny uśmiech na twarzy, goniąc 15 godzin na dobe i oddając 50% wypłaty a potem kolejne 30% w sklepie w postaci vatu, sratu,

ci uśmiechnięci, młodzi, szczęsliwi, spełnieni, ambitni, wybitni, super zaje biści ludzie, mają na plecach kredyt, który spłacą mając 70 albo 75 lat.... po tym czasie powie taki staruszek, teraz młodzian, że wreszcie w zyciu osiągnał swoje cztery kąty ha ha a po dwóch latach kopnie w kalendarz :) super system :)

i ostatnie zdanie:

ci młodzi, super uśmiechnięci, wypachnieni, wspaniali ludzie, co dziennie, zamiast uprawiać seks wieczorem, siadają, zakładają ręce i modlą się, aby na drugi dzień ktoś im nie kopnął do dupy w pracy albo żeby na pasach ich nie potrącił samochód. i tak jakieś 40 lat.... jesli o takim czymś marzyłeś, żyjesz w raju - gratuluje :)

w dodatku, ci młodzi, uśmiechnięci ludzie, po 50 roku życie sie skapną ( jak dozyja ) ze przydałoby sie miec jakieś dziecko.... ale dziecko to nie pies :) tego sie nie kupuje...

jesli to jest dla ciebie idylla - brawo - masz system, który cie uszczęśliwia. nie zazdroszcze, bo ja mam inne ideały.
szymon / 2010-09-23 11:11 / Uznany Gracz Giełdowy
widzisz mieli wybor.. kredyt albo zycie z rodzicami... i co z tego ze zadluzenia pozbeda sie za 10 czy 20 lat (choc srednia dlugosc kredytu hipo w pl to 7 lat) ale zyja dobrze i wygodnie.
Samochodow na kredyt raczej malo ludzi kupuje..

jak ktos jest fachowcem to roboty nie szuka, tylko odwrotnie.

ci młodzi, uśmiechnięci ludzie, po 50 roku życie sie skapną ( jak dozyja ) ze
przydałoby sie miec jakieś dziecko

u mnie na osiedlu polowa kobiet albo w ciazy albo zasuwaja z wozkami...


a porownywanie zarobkow niemca jest smieszne, wiesz ile tam kosztuje fryzjer ? nie patrz tylko na ceny mieszkan...
warren buffet / 2010-09-23 11:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiedziałem, że to napiszesz, tylko nie chciałem sugerować:

widzisz mieli wybor.. kredyt albo zycie z rodzicami..

wstyd mi, iż ludzie mający wykształcenie wyższe w polsce myślą tak zacofanymi kategoriami jak ty.... za długo w banku pracowales chyba i ci troszku wyprali świadomość...

jesli ktos mowi, ze droga do wyprowadzenia sie od mamy i taty to wzięcie kredytu na 50 lat ( i skoncz pie przyć o 7 latach hipoteki, zaraz powiesz ze kredyt hipoteczny sie bierze na 2 lata a 3 auta hurtem kupuje gotówką z kieszeni w dzinsach ) to jest totalnym ignorantem albo głupcem. przepraszam, ale tak mysle.

i wlasnie dzieki akiemu tokowi rozumowania, młode barany sie pchały w 2007 roku w bańke nieruchomości i kredyty na dozycia...

mama i taka albo kredyt na 50 lat... brawo ! tego uczą w szkołach... więc natychmiast sprywatyzujmy szkolnictwo, bo idziemy ku przepaści.

i skoncz pisac, ze hipoteki są na 7-10 lat... bo albo piszesz z los angeles czy innego świata, albo mocno koloryzujesz. no chyba że śląsk to slamsy.... prosze skoncz.
szymon / 2010-09-23 11:22 / Uznany Gracz Giełdowy

hipoteki są na 7-10 lat

to jest fakt, sprawdz sobie.
i pamietaj tez ze ifnlacja zmniejsza zadluzenie, zarobki mlodych rosna bardzo szybko... mi przez pierwsze 7 lata pracy o chyba 400%...
Blazej_ / 2010-09-23 11:27 / Tysiącznik na forum
przepraszam, że wtrące się w Waszą wymianę zdan.

Zauważ, że w 2003 kiedy rozpoczynałeś pracę było ogromne bezrobocie i byłeś zapewne gotów przyjąc pracę za 800zł. Potem miałeś to szczęście, że w czasie eksplozji koniuktury byłeś młodym wilkiem z doświadczeniem więc pensja rosła.
Obecnie wśród młodych bezrobocie to 40-45% i oni chwilowo nie mają różowych perspektyw.
szymon / 2010-09-23 11:32 / Uznany Gracz Giełdowy
zalezy kto... inforamycy nie narzekaja.. a jak ktos poszedl na zarzadzanie albo psychologie(sic ! chyba polowa studentow) to moze miec pretensje tylko do siebie.
Blazej_ / 2010-09-23 11:36 / Tysiącznik na forum
niżej posługiwałeś surowymi danymi i uważałeś je za obraz sytuacji a teraz w nie wnikasz. Zauważ, że żadne studia poza technicznymi nie dają żadnych umiejętności. Chociaż na technicznych jak sam się nie nauczysz to i ciebie nie nauczą. Tak więc przyjmujemy, że studia to jak kiedyś matura i nie wnikamy co kto kończył i wychodzi, że start jest dużo gorszy.
A jeszcze odnośnie technicznych i nagonki medialnej na studiowanie na politechnikach to dodam, że politechniki są pełne i nie ma więcej miejsc, więc jak więcej osób może tam studiwac...
warren buffet / 2010-09-23 11:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gdzie to mam sprawdzic, wejsc na dane GUSu

czy iść po ulicy i pytać ? bo dane z gusu mam gdzies. choc do mnie, napijemy sie piwa w bramie, zaczepimy ludzi wracających z roboty, dowiesz sie zycia, a nie palowane paznokcie i warszawski luksus - na kredyt
szymon / 2010-09-23 11:33 / Uznany Gracz Giełdowy

gdzie to mam sprawdzic

dane z bankow, a wiec w tym wypadku najlepsze
warren buffet / 2010-09-23 11:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

palowane

pomalowane
szymon / 2010-09-23 11:24 / Uznany Gracz Giełdowy
errata: pierwsze 3 lata..
warren buffet / 2010-09-23 11:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
99% ludzie na tym forum zarabia po 50 000 miesiecznie, baaa melon miesiecznie.

a jest taka reklama: cześć, też jestem ania i mam 9 lat...

bylem na zjezdzie we wrocku, poznalem NORMALNYCH forumowiczów, normalnie ubrani, nie mieli 100 000 zł w kieszeni... urzędnicy, wlasne firmy, sławek, jargu, samuraj...

ale tu widze smietanka ... szkoda pisania na tym forum, do zadnych wniosków nie dojdziemy.
szymon / 2010-09-23 11:23 / Uznany Gracz Giełdowy
warren, zadna smietanka, ja jestem zwyklym czlowiekiem na etacie. Tylko troche inaczej podchodze do zycia niz Ty, wiecej roznic nie widze..
warren buffet / 2010-09-23 11:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w takim razie warszawa jest stolicą dobroci, luksusu. trzeba uciekac ze slaska.
szymon / 2010-09-23 11:29 / Uznany Gracz Giełdowy
na slasku wcalnie nie jest duzo gorzej. w wawie tez jest bieda, tylko wszystko zalezy od poszczegolnyehc ludzi.
jak ktos ma podstawowke i robic mu sie nie chce to gdziekolwiek by nie byl zawsze bedzie mial ciezko. i tak powinno byc...
Slask znam dosc dobrze i jest tak wiele osob ktore osiagnely sukces.
warren buffet / 2010-09-23 11:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tez znam, ale znam gro ludzi zyjących w ubóstwie. ale ja sie nie wstydze o tym mowic, baa nie raz flache z nimi ciągłem i ciągne
szymon / 2010-09-23 11:39 / Uznany Gracz Giełdowy

nie raz flache z nimi ciągłem i ciągne

to nie jest sposob na osiagniecie sukcesu, szukaj innych metod
warren buffet / 2010-09-23 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie szukam metody na sukces. nie wstydze sie tych ludzi, a wy widze ze smietanka i białe rękawiczki... przynajmniej na forum

poznaj ludzi, biede, zobacz jak zyja, a nie dane GUSU czy srusu...

grecja byla cudowna. jest bankrutem. usa były cudowne, jest krach... DANE mam gdzies. poznaj zycie.
Blazej_ / 2010-09-23 10:57 / Tysiącznik na forum
szybka wyprzedaż u nas i na ES.F.
Ale jeśli mnie moja leszczowy wzrok nie myli, to spadek teraz nie ma technicznego znaczenia?
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2010-09-23 10:50
tauron wreszcie tanieje
Blazej_ / 2010-09-23 10:53 / Tysiącznik na forum
jak większośc dziś. Korekta na rynku dotyka wielu spółek :)
Blazej_ / 2010-09-23 10:39 / Tysiącznik na forum
brac Pol-aque :)
Blazej_ / 2010-09-23 10:32 / Tysiącznik na forum
ada mówiła na temat szwecji więc chciałbym powtórzyc to co już pewnie wiedzą: nadszedł koniec komuszków w Szwecji !
aaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-09-23 10:04
Warren, daj juz spokój z tym pieprzeniem bo wychodzisz na największego desperata na tym forum!!!
Człowieku nic nigdy nie jest doskonałe, nie ma idalnych rozwiązań, zawsze będą tacy co będą żerować na pracy innych, w kazdym kraju są podatki, w Skandynawi sięgające 80%
I co z tego????

Zamiast pieprzyć i wkółko narzekać weź się lepiej do CIĘŻKIEJ PRACY a zawsze dojdziesz do czegoś bez względu na podatki, nie brakuje milionerów zarówno w skandynawii jak i u nas w Polsce, wieć przestań pierniczyć i do roboty! :)
aaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-09-23 10:08
Aktualnie mieszkam na nowym osiedlu na obrzezach warszawy, Prawie sami młodzi ludzie (przed 40) wszyscy uśmiechnięci, dobrze zarabiający, widać ze wszyscy mają kasę, ładne nowe samochody i nieczego im nie brakuje, oni nie smęcą jak ty tylko cieszą się zyciem, oczywiscie wszyscy maja dobre posady lub własne świetne biznesy, ale podstawą zawsze jest cieżka praca,
eby / 2010-09-23 10:42 / Tysiącznik na forum
Nie byłabym aż taka pewna tej sielanki na Twoim osiedlu, znając życie jeden kredyt goni drugi, a żaden z młodych wilków nie chce być gorszy od drugiego ( wizualnie na zewnątrz )
Blazej_ / 2010-09-23 10:45 / Tysiącznik na forum
a potem, depresje, alkoholizm, narkomania, przemoc psychiczna i fizyczna itp. No ale niektórzy nie wiedzą skąd to się bierze i że to wogóle istnieje bo to przecież "taka spokojna rodzina była".
eby / 2010-09-23 10:46 / Tysiącznik na forum
No właśnie, pozory, pozory, pozory ...
aaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-09-23 10:51
jesteście tu wszyscy strasznie zakomleksieni i nie dociera do was ze w Polsce mozna sobie wspaniale i bogato życ?
Jezeli jest to poza waszym zasiegiem to trudno, ale nie pierniczcie ze się nie da, bo można!!!!
eby / 2010-09-23 10:56 / Tysiącznik na forum
Oczywiście że można , ale ten kto naprawdę ma , nigdy się tym nie chwali, nie wywyższa i nie jest to do końca ilość zer na koncie. Mnie nie żyje się źle ale nigdy o tym nie piszę, co mam i ile zarobiłam ...
warren buffet / 2010-09-23 11:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie :)
Blazej_ / 2010-09-23 10:55 / Tysiącznik na forum
dociera, dociera. Tylko trzeba miec podstawy, żeby tak mówic a nie: "widziałem na osiedlu, gdzieś tam, w moich znajomych".
aaaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-09-23 10:45
Wiem ile niektórzy zarabiają i wiem jak kilku osobom świetnie wypalił własny biznesiek. Wystarczy tylko chcieć i coś potrafić:)

Uwierz mi stać ich na to:)
eby / 2010-09-23 10:48 / Tysiącznik na forum
Ok, niektórzy na pewno, ale skąd wiesz ile zarabiają, czy jedyne rozmowy sąsiedzkie to kasa ???
Blazej_ / 2010-09-23 10:50 / Tysiącznik na forum
na forum też mu mówią, że zarabiają 500% rocznie i wierzy.
eby / 2010-09-23 10:52 / Tysiącznik na forum
Ludzkość schodzi na psy ...
Blazej_ / 2010-09-23 10:27 / Tysiącznik na forum
Widzę, że kupiłeś apartament 40m2 blisko centrum warszawy na nowym strzeżonym osiedlu, w tym samym czasie co akcje czyli 2007 roku i stąd to wyszydzanie i wyzywanie :)
aaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-09-23 10:46
tak to sobie tłumacz i bądź z tym szczęśliwy:)
Blazej_ / 2010-09-23 10:47 / Tysiącznik na forum
przyjdzie czas że i ty to zrozumiesz zapłon masz troszkę opóźniony :)
warren buffet / 2010-09-23 10:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie dodała że ci uśmiechnięci młodzi ludzie z "apartamentami" i nowymi plastikowymi samochodami są zadłużeni do 80 roku zycia...

ale w szczegóły sie nie ma w co wdawać...
aaaaaaaaaaaaaaaaada / 83.19.122.* / 2010-09-23 10:49
Średnia pensja u kilku ludzi których tam znam przekracza znacznie 15 tys złotych misiecznie, stac na to i satc ich na to zeby zona na macierzyńskim z dzieckiem siedziała.
To odnosnie twoich załosnych wywodów na temat dzieci, tam jest prawdziwy baby boom:)
warren buffet / 2010-09-23 11:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, tu na forum to kazdy ma powyzej 15 tys miesiecznie, a ty pewnie 50 :)
Blazej_ / 2010-09-23 11:18 / Tysiącznik na forum
i tak mniej niż na onecie gdzie 50 to minimum :)
eby / 2010-09-23 10:51 / Tysiącznik na forum
Prawdziwa sielanka :))
szymon / 2010-09-23 10:39 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren, taz mieszkam na podobnym osiedlu... Ci ludzie maja kredyty, ale maja tez dobre auta, jezdza na niezle wakacje i nie narzekaja na swoj byt.
warren buffet / 2010-09-23 10:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nic o mnie nie wiesz, wiec komentarz zostaw sobie dla siebie ;-)

pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy