Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Cisza przed burzą? Kolejne szczyty w zasięgu

GPW: Cisza przed burzą? Kolejne szczyty w zasięgu

Wyświetlaj:
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-04-10 19:16
CHIŃCZYCY ŚCIAGAJĄ NA SWOJE UCZELNIE NAJLEPSZYCH NAUKOWCÓ I BĘDĄ PŁACIĆ NA POCZĄTEK 300 000 $ a nasze popaprańce z Tuskolandu wypłacą dywidendy spekulantom MORGANOM I GOLDMANOM
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 19:47 / Tysiącznik na forum
sama prawda
Chińczycy doskonale wiedzą, że nauka to podstawa rozwoju.
A w UE najlepiej idzie rozwój biurokracji.
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-04-10 19:14
te ANALE a w 2007 roku potrzebowali jakiś rebeliantów w Afryce żeby ropa była po 150$ , cały świat wydrukował kilka bilionó dolaró bez pokrycia a wy się dziwicie gdzie ten kapitał się podział , ZOBACZYCIE JAK TO WALNIE jak Benek powie coś o stopach , a u nich benzyna już prawie rekordowe poziomy z 2007 roku ma
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 19:53 / Tysiącznik na forum
W USA już 8% benzyny to dodatki etanolu w 90% z amerykańskiej kukurydzy. Co powoduje wzrost cen żywności i spadek wpływów z podatków, bo producenci etanolu z amerykanskiej kukurydzy mają ulgi podatkowe. ale lobby farmerów mają silne.
Ale powoli rozwija się produkcja etanolu z celulozy i z alg. Jak to się rozkręci to nawet 80% paliwa będą sobie sami chodować z ceną hurtową poniżej dolara za galon przy czym etanolu spala się o 1/3 więcej niż benzyny. Hiszpanie też już pracują nad produkcją paliwa z alg.
Blazej_ / 2011-04-10 21:39 / Tysiącznik na forum
do tego mogą sobie modyfikowac genetycznie kukurydzę.
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-04-10 19:11
Błażej skoro twierdzisz że RPP nie ma żadnego wpływu na ceny to zastanów się co się dzieje jak stopy podnoszą , a teraz pomyśl dlaczego benzyna jest po 5,2 zł pomimo że ropa ma jeszcze 30% do szczytów z 2007 ? RPP przespałą moment wymknięcia się inflacji spod kontroli , A PODWYŻKI PENSJI TO ZA CHWILĘ SIĘ BĘDĄ DOMAGAĆ NA ULICACH , zobaczysz bo jest DROŻYZNA JAK CHOLERA

na całym świecie trzymają ujemne realne stopy % koło -5% , wszystkie kraje które jeszcze zajmą się gospodarką podnoszą stopy , JAJA ROBIĄ SOBIE TYLKO USA , JAPONIA I WLK BRYTANIA , odpowiedz sobie dlaczego
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 19:46 / Tysiącznik na forum
Myślisz, że RPP była w stanie utrzymać USDPLN w okolicy 2? bo ja nie sądzę, przynajmniej nie bez zarżnięcia gospodarki.
Jeśli chodzi o IT to presja na podwyżki jest duża i to co rok temu wydawało się wysoką pensją teraz jest niską. W innych zawodach jest pewnie róznie, ale już niedługo otwiera się niemiecki rynek gdzie pracę znajdzie sporo ludzi bez wykształcenia co wywinduję ceny pracy w Polsce.
Blazej_ / 2011-04-10 21:42 / Tysiącznik na forum
presja płacowa pojawi się myślę w przyszłym roku lub 2013 który będzie kopią szczytu poprzedniej koniuktury. Chyba, że do tego czasu Polska tąpnie.
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-04-10 19:53
RPP ma dbać o ceny a o GOSPODARKĘ dba rząd , a że RPP i RZĄD są nieudone to niedługo Polacy to zrozumieją w swoich portfelach
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 19:55 / Tysiącznik na forum
Ale dla gospodarki niskie stopy byłu kożystne. Można było utrzymać dolara po 2PLN kosztem wysokich stóp, ale wówczas by spadło PKB i wzrosło bezrobocie. I co było kozystniejsze dla gospodarki?
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-04-10 19:51
ale przecież presja na podwyżki jest jak ceny rosną nie odwrotnie , kto pójdzie po podwyżkę jak ceny lecą na łeb , PODAJ MI GDZIE W EKONOMII uczą by przy INFLACJI 5% STOPY były 0% , nasi robią to co trzeba ,

problem jest u Jankesów , Angoli i Japońców , oni mają realne stopy mocno ujemne

jakoś Chińczycy podnoszą stopy, australijczycy też , my tez , i inne kraje których gowspodarki się rozwijają podnoszą stopy


PRZECIEŻ W NORMALNYM KRAJU STOPY SĄ 1-2% POWYŻEJ INFLACJI , a nie inflacja 5-6% a stopy 0%
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 20:00 / Tysiącznik na forum
Presja na podwyzki jest jak jest niskie bezrobocie. Jasne, że jak cen mocno idą w górę to pracownicy mogą się domagać podwyżek, ale tak dlugo jak na rynku będą bezrobotni chętni pracować za mniej to pracodawcy nie będą skłonni dawać więcej.

Zależy jeszcze co jest przyczyną inflacji. Jeśli przyczyną jest masowe branie kredytów i silna konsumpcja to się podnosi stopy. Ale jak przyczyną jest wzrost cen surowców to stóp nie należy podnosić bo w ten sposób tylko zarżnie się gospodarkę a ceny i tak będą rosły. Bo nawet jak RPP podniesie stopy o 10% to ropa nie stanieje.
amator1122 / 2011-04-10 20:14 / Tysiącznik na forum)

Bo nawet jak RPP podniesie stopy o 10% to
ropa nie stanieje.

transwestyta tego nie zrozumie jak również tego, że mogą obrócić pozycje i będą grac na spadek cen ropy .
janlew / 2011-04-10 20:54 / portfel / Tysiącznik na forum
jak ropa była po 140 to też wszyscy pisali, że taniej już nie będzie

i za niedługo potem spadła do 33 usd

problem z tym aktywem jest taki, że wystarczy byle info i strasznie się to korekci, nie potrafi się to utrzymać wysoko

no ale to trzeba umieć wyciągać wnioski z przeszłości a z tym u transwestyty beznadziejnie
amator1122 / 2011-04-10 21:14 / Tysiącznik na forum)
zerknąłem na HG.F jeżeli ta wywłoka coś tam się zna to powinna w AT na miesięcznym widzieć: na wysokim poziomie najpierw świece wysokiej fali i w następnym miesiącu wzrostu ( biala) i spadek LOP ucieczka z długimi i następny miesiąc, świeca dojdi, która mówi o zmianie trendu i dalszy na tym poziomie spadek LOP,... ja ten wykres interpretuje jako zatrzymanie wzrostu cen i odwrócenie trendu na spadkowy,... przedział czasowy 1-2 miesiące.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 18:36 / Tysiącznik na forum
http://biznes.onet.pl/krotki-interes-hossa,41099,4236365,9075194,fotoreportaze-detal-galeria
ssssssssssssssssssssssssssss / 78.41.24.* / 2011-04-10 17:46
witam dawno mnie nie było jeszcze u chinoli jestem nauczyłem siepokory mysle że ona pomoze w inwestycjach nigdy nie jest tak jak sobie zaplanowalismy- pozdrawiam wszystkich
Blazej_ / 2011-04-10 13:30 / Tysiącznik na forum
kolejne moje niedzielne obserwacje :) Wg tabeli wyników TFI, za ostatni rok najwięcej zysku miał fundusz BPH Subf Globalny Żywności i Surowców: + 40% przy czym za ostatnie 3 miesiące zarobił 8,7%. To pokazuje jak spekulanci i poniekąd sami inwestujący napędzali wzrost cen żywności. Nie konsumenci tylko inwestorzy.
SZCZERZE / 78.8.198.* / 2011-04-10 19:05
ten fundusz się dokładnie tak wszędzie reklamuje
amator1122 / 2011-04-10 15:46 / Tysiącznik na forum)
dzisiaj zapodajesz wyniki różnych TFI, czyżbyś dostawał jakiś grosik od tych towarzystw za reklamę czy chcesz w czasie przeszłym pokazać na czym się zarabiało .


inwestujący napędzali
wzrost cen żywności. Nie konsumenci tylko inwestorzy.

mogę jeszcze raz zadać pytanie czy podwyżka stóp procentowych o 0,25p w Polsce to dobre działanie RPP ??. ja dalej uważam, że nie, co już widzimy po zatwardzeniu na spłacie kredytów.

moim zdaniem znowu pchamy się przed szereg :)
max303 / 2011-04-10 16:19 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
komuś trza ten towar na górce wcisnąć , "każdy żyd swój towar chwali"
amator1122 / 2011-04-10 17:11 / Tysiącznik na forum)
i każdy spaślak ma swoja teorie,... na górce to zgodnie z obietnica ja tobie sprzedam, bądź cierpliwy.
max303 / 2011-04-10 19:01 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
buahahahahahahahahahahahahahah(I)cmoknij mnie
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 19:37 / Tysiącznik na forum
na górce bedziesz łykał jak pelikan
Blazej_ / 2011-04-10 15:56 / Tysiącznik na forum
tak sobie dorabiam przy niedzieli.
Mnie wcześniej nie pytałeś więc pytasz mnie pierwszy raz :) Dla mnie w większości przypadków zabieranie pieniędzy obywatelowi jest złe więc w tym przypadku również. Gospodarka nie jest przecież jak to się mówi rozgrzana więc nie wiem co chcą osiągnąc. Inflacja od nich zależy w małym stopniu bo to nie konsument rozdaje karty w tej bańce surowcowo-spożywczej. Przy okazji mogą poddusic konsumpcję.
amator1122 / 2011-04-10 16:19 / Tysiącznik na forum)

Przy okazji mogą poddusic konsumpcję

zawsze wcześniej o tym pisałem, że w tej inflacji nie ma presji płac tj pieniądza to i podwyżka z mojego punktu widzenia jest niezasadna.

chyba nie które osoby z RPP przygniotła odpowiedzialność za finanse a nie rozwój co jest ściśle powiązane i nie rozrywalne,.. a jednak zostało to nie dostrzeżone.
Blazej_ / 2011-04-10 16:25 / Tysiącznik na forum
Każdy z "analityków i ekspertów" chciał dusic gospodarkę Chińczyka gdy inflacja przekroczyła 3,5% drastyczną podwyżką stóp a Chińczyk jednak się oparł i co prawda wprowadził podwyżki ale delikatniejsze niż się spodziewano i bardziej rozłożone w czasie. Tylko, że jaki tam mają wzrost płac i przyrost PKB? U nas natomiast ani radykalnie dużego przyrostu PKB ani dynamicznego wzrostu płac. Tak jak mówisz - postąpiono na wyrost. Podobnie jak na GPW testuje się czasem kształt korekty zanim ma ona miejsce na zachodzie tak teraz testują podwyżkę stóp.
max303 / 2011-04-10 16:22 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
bankierzy im płacą za podwyżki stóp , RPP podnosi o 0,25 a banki podnoszą o 0,45% tłumacząc że "przecież stopy rosną "
Longterm / 2011-04-10 13:39 / Mostek Zwyciężymy!
to dlaczego nie napędzają cen domów w USA? albo greckich lub irlandzkich obligacji? tak po prostu wybrali sobie żywność i ropę bez powodu?
janlew / 2011-04-10 14:25 / portfel / Tysiącznik na forum

to dlaczego nie napędzają cen domów w USA?


aktywo o słabej płynności, w przeciwieństwie do kontraktu na pszenicę


albo greckich lub irlandzkich obligacji?


rosnące ceny obligacji państw w tarapatach? masz poczucie humoru :)


tak po prostu wybrali sobie żywność i ropę bez powodu?


wielka inflacja ma ponoć nadejść więc kontrakty na towary to idealne rozwiązanie

oj Long, przecież wiesz o tym wszystkim
Blazej_ / 2011-04-10 13:47 / Tysiącznik na forum
dlatego, że nieruchomości już były i mogą nie wypalić teraz. Obligacje? Ile z tego będą mieli? Na ropie były już różne rozgrywki natomiast na żywności nie. Dotychczas żywnośc była "święta" ale zarządzający światową finansjerą pozbawieni się skrupułów i grają teraz wyraźnie kosztem zwykłych ludzi.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:52 / Tysiącznik na forum
Inna sprawa, że może komuś zależało na wybuchu rewolucji w biednych krajach mających surowce... a najłatwiej zrobić rewolucję w biednych krajach podnosząc ceny żeywności.
Longterm / 2011-04-10 13:58 / Mostek Zwyciężymy!
jest w tym dużo sensu - Ameryka jest samowystarczalna rolniczo i surowcowo w dużej mierze również. Poza tym oni płacą 2,5 zł za litr benzyny a wydatki na żywność nie stanowią pewnie nawet 10% zarobków miesięcznych. Nie zmienia to faktu że na żywność i surowce jest w tej chwili największy popyt.
Blazej_ / 2011-04-10 13:53 / Tysiącznik na forum
przejmą ropę kadafiego akurat jak będzie na cenowych maksimach. Rewolucje od XX wieku zawsze są inspirowane przez obce wywiady.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:59 / Tysiącznik na forum
Nie chodzi mi o przejęcie ropy Kadafiego tylko o destabilizację producentów nie tylko ropy ale i innych surowców, a taka niestabilność podnosi ceny surowców.
Blazej_ / 2011-04-10 14:09 / Tysiącznik na forum
afryka północna poza turystyką i kanałem sueskim nie ma nic do zaoferowania, żeby zdestabilizowac sytuację, poza czynnikiem psychologicznym. Jedyne co moim zdaniem mogło zainteresowac agresorów to ropa i możliwośc testowania nowych broni.
amator1122 / 2011-04-10 15:36 / Tysiącznik na forum)

Jedyne co moim zdaniem mogło zainteresowac agresorów
to ropa i możliwośc testowania nowych broni.

------------------------------------------
bardzo wypłaszczona interpretacja jeżeli chodzi o tak duży kontynent posiadający wszystkie surowce, uważam, że zachód posiada potężne aktywa w tamtej strefie i głównie chodzi o ich ochronę. ( Anglia, Francja)
Blazej_ / 2011-04-10 15:52 / Tysiącznik na forum
póki co zamieszki są tylko na północy. W środek kontynentu wepchnęły się Chiny.
Oczywiście, że wypłaszczony bo niuanse są znane tylko stronom zainteresowanym. Byc może mają jakieś plany na przyszłośc co do tych terenów, w końcu Europa jest już mocno zaludniona.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 18:17 / Tysiącznik na forum
Narazie zamieszki są na północy, ale jak żywność będzie drożałą to mogą i w subsacharyjskich regionach wybuchnąć. A jeśli o ropę chodzi to bardziej łakomym kąskiem będzie Nigeria. Ale w Afryce są też złoża innych cennych surowców. A poza tym trzeba znaleźć nowe miejsce na taniąprodukcję. Chiny sąjużza drogie a i Indie niedługo będą za drogie. Wietnam i Bangladesz to trochęmało.
amator1122 / 2011-04-10 16:09 / Tysiącznik na forum)
ja myślę,że połowa a może i więcej przemysłu ( aktywa) w tamtym regionie należy już do zachodu tzn. zachód broni swój PKB.


Europa jest już mocno zaludniona.

chyba nie o to chodzi, nikt z krajów o rozwiniętej kulturze nie będzie przepędzał Buszmenów tylko ich wykorzystywał jak to było do tej pory
Blazej_ / 2011-04-10 16:16 / Tysiącznik na forum
no właśnie o tym myślałem ale palnąłem coś innego czytając komentarze do walki Morales-Maidana :) Siła robocza pilnie poszukiwana dla Europy bo azja nie chce już tanio robic. Widac to chocby po Niemczech gdzie pomimo takiej imigracji brakuje pracowników do najniżej opłacanych zawodów i do pracy fizycznej.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:41 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak. Swego czasu tak poprostu wybrali domy w Hiszpani i kupowali za jednostki uczestnictwa całe osiedla, teraz te osiedla stoją puste bo inwestorzy trzymają jednostki bo nie chcą wycofać się ze stratą a kupców na mieszkania brak więc strat nie ma jak odrobić.
................................. / 80.36.161.* / 2011-04-10 13:12
2011-04-10 12:50:47 Blazej_ [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ] .
przyszedł twój kolega kropson jak co wekend :)

mylisz sie kolego,albo mnie z kims mylisz.Nie bylem tu conajmniej 2 lata a dzis wykonalem 1 (slownie jeden) wpis.
I zajrzalem tu NIE ze wzgledu na wartosci (zadne) tego miejsca,a jedynie kogos szukajac bo niedlugo juz Magdaleny.
I to na tyle,a jak ktos ma ochote na dyskusje,zawsze moze do mnie przyleciec.
Pozdrawiam
. / 2011-04-10 13:38 / ................
Witaj ,a jednak jeszcze ktos ocalal z madrych ludzi,milo .Moze wiec kiedys znowu bedzie tu mozna porozmawiac.Dobrze,ze zdazylem na Twoj wpis .
Do poczytania,kiedys
-;-))
amator1122 / 2011-04-10 15:58 / Tysiącznik na forum)

jednak jeszcze ktos ocalal z madrych ludzi,milo

ciekawa teoria, tak sama jak teoria o wznoście kursu Bytomia.
Blazej_ / 2011-04-10 13:14 / Tysiącznik na forum

178.73.63.

to ip miałem na myśli
. / 2011-04-10 13:17 / ................
Moze sie wiec przedstawie,z cala pewnoscia NIKT tak sie tu nie wpisze ,a ja nie mam sie czego wstydzic.
Ponownie pozdrawiam i do widzenia.I powodzenia.
Blazej_ / 2011-04-10 13:23 / Tysiącznik na forum
nie wiem o co Ci chodzi... wpis nie był do Ciebie, odnosisz się do niego a potem udowadniasz mi postawioną przez siebie tezę. Dziwne.
. / 2011-04-10 13:31 / ................
Nie ma w tym niczego dziwnego,poniewaz to mnie nazywali Kropson,od tych kropek ,ktore dala mi Redakcja.NIE ma innego Kropsona,chyba ze kogos znowu tak nazwaliscie.Zauwazylem Twoj tekst,dlatego sie podpisalem.Teraz jasne ??
-;-)))
koniec.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:44 / Tysiącznik na forum
Tak właśnie teraz nazywają Kropsonem tego kolesia, który ciągle z Kenobim walczy (Kenobi teraz pisze pod róznymi nickami nielogo). Ktoś kiedyś stwierdził, że ten koleś to Ty i jakoś się przyjęło nazywać go Kropsonem.
Blazej_ / 2011-04-10 13:33 / Tysiącznik na forum
aaaaaa :) ja nie byłem tu tak wcześnie a ty nie byłeś ostatnio i teraz wszystko jasne :)
janlew / 2011-04-10 14:37 / portfel / Tysiącznik na forum
kropson wpada co miesiąc, prawie zawsze w weekend, wpisuje zawsze te same nicki, pisze zawsze tym samym stylem, nawet przecinki zawsze stawia w ten sam charakterystyczny sposób

i tak samo prawie za każdym razem twierdzi, że nie pisał tu 2 lata
max303 / 2011-04-10 16:25 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ty zawsze piszesz że nie kłamiesz a to przecież nie prawda(:-)))))))))
janlew / 2011-04-10 16:36 / portfel / Tysiącznik na forum
no ty piszesz tylko prawdę, zwłaszcza o początku bessy po dojściu 2500 w czerwcu 2010, czy o wejściu miedzi i ropy w bessę rok temu

prawda tłuścioszku?
amator1122 / 2011-04-10 17:19 / Tysiącznik na forum)
podoba mi się spaślak,.. jak to ( k**** -assss ) napisał, że czekam żebyś mnie popieścił jakimś wpisem to proszę używaj słowa spaślak to będzie miód na moje skołatane serce i spełni się proroctwo tego pajaca.:)
max303 / 2011-04-10 19:05 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ty zawsze piszesz że nie kłamiesz a to przecież nie
prawda(:-)))))))))
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 13:01
Najdalej w połowie maja Stany osiągną pułap dopuszczalnego zadłużania się. W Kongresie toczą zażarte boje o parę miliardów cięć deficytu budżetowego, kiedy powinni mówić o bilionach dolarów, które muszą ciąć...
Po potrójnej katastrofie w Japonii, jak i w obliczu hamowania gospodarki chińskiej i pierwszego od siedmiu lat deficytu w handlu, nie ma co liczyć na dalsze finansowanie długu Stanów, a raczej o jego przyspieszonej wyprzedaży, bo wszędzie mocno rosną stopy rynkowe i trwa zaciskanie pasa, co nieuchronnie czeka też i Stany, a to oznacza koniec marzeń o "hossie".
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 13:32
Rosnący dług, przy rosnącym oprocentowaniu, spowoduje w końcu brak pieniędzy nawet na odsetki.
co za.............. / 178.73.63.* / 2011-04-10 13:07
po co wypisujesz te brednie,idz na spacer albo cos poczytaj,po co sie tak katujesz nieudaczniku???
Ten pulap juz byl podnoszony wielokrotnie i teraz tez bedzie

03-01-2011 12:02:00

USA znowu zwiększą pułap zadłużenia?
Komentarzy: 0, Wyświetleń: 100
Tagi: wydatki, długi, Goolsbee, USA

OPINIA: P. Austan Goolsbee, jeden z głównych doradców Białego Domu ds. ekonomii, powiedział, że konserwatywni politycy nie powinni się sprzeciwiać ponownemu podniesieniu górnego pułapu zadłużenia dla USA.


W lutym 2010 r. Kongres zwiększył ów pułap do 14,3 bln USD, a dzisiaj dług USA wynosi już 13,9 bln USD i z każdym dniem rośnie. W związku z tym przewiduje się, że na wiosnę 2011 r. pułap zadłużenia ponownie zostanie podniesiony
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 12:30
W I kwartale, nieoczekiwanie, Chiny miały deficyt w handlu zagranicznym, pierwszy raz od siedmiu lat.
To wynik spekulacyjnie windowanych cen surowców z powodu pompowania pustego pieniądza m. in. w ramach QE, co ma pomóc w spłacie rosnących stale długów, przez co nastąpiło mocne przyspieszenie inflacji, co niektórzy biorą za wzrosty w gospodarce....

China had a deficit of $1.02 billion in the first three months of the year compared with a surplus of $13.9 billion a year earlier,
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:30 / Tysiącznik na forum
No i co z tego wynika?
Chiny mają nadmiar gotówki więc najlepsze co się może stać dla światowej gospodarki to jak zaczna kupować.
Ciągle nażekasz, że całą produkcję do Chin przenieśli i gdzie indziej pracy nie ma. No więc jak teraz Chiny więcej kupiły niż sprzedały to znaczy, że gdzieś ktoś musiał wyprodukować to co oni kupili.
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 14:04
Chiny to mają na razie inflację rzędu 8 - 10%, a ją właśnie sobie "kupiły", bo związały juana z dolarem...Widać to po górach zapasów miedzi, ale na tym też w końcu stracą, bo ich eksport staje się przez to coraz droższy, a popyt na niego spada, z powodu narastającego kryzysu gospodarki globalnej, a konsumpcja lokalna jest bardzo niska, więc zostaną z tymi zapasami, za które przepłaciły, a które tracą na wartości, bo Stany chcą spłacać dług powietrzem.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 18:22 / Tysiącznik na forum
Dwa lata temu też pisałęś, że magazynują miedź po próżnicy, przez ten czas cena wzrosłą o 200%.
janlew / 2011-04-10 12:22 / portfel / Tysiącznik na forum
Izrael dziś +0,61%, tam już znają dalszy kierunek
janlew / 2011-04-10 12:31 / portfel / Tysiącznik na forum
10.04.2011

Dubaj +0,89%
Katar +0,81%
Abu Dhabi +0,45%
Bahrajn +0,57%
Oman +0,26%
Blazej_ / 2011-04-10 12:50 / Tysiącznik na forum
przyszedł twój kolega kropson jak co wekend :)
janlew / 2011-04-10 12:52 / portfel / Tysiącznik na forum
ale dziś pożera pajaca czyli obrał właściwy tor działań :)
Blazej_ / 2011-04-10 13:07 / Tysiącznik na forum
dziwne, że pajac nie na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Podpadnie ojcu dyrektorowi.
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 12:19
O załamaniu popytu na miedź można już mówić po opublikowaniu wczoraj najnowszych danych o imporcie Chin, który R/R spadł aż do 33%.
Niedługo będą musieli dać chyba rekomendację dla KGHM na 300 zł.
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:25 / Tysiącznik na forum
Tak się popyt załamał, że w piątek cena wzrosła o 2%.

No będą musieli dać 300PLN, bo 200PLN to będzie na dniach.
max303 / 2011-04-10 16:28 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ceny kontraktów na jakikolwiek towar nie mają nic wspólnego z fizycznym popytem czy podażą
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 14:16
Nie cena wzrosła, tylko ucieczka od dolara przyspieszyła, bo nadchodzi katastrofa zadłużenia nie do spłaty...Pokazuje to przyspieszenie wzrostu rynkowych stóp procentowych, co wymusi zarówno koniec QE, jak i ich szybkie podnoszenie przez Fed, bo ich długu nikt nie kupi, a kupowanie samemu od siebie, to zwiększa tylko ryzyko krachu i hiperinflacji.
Z pustego i Salomon nie naleje i trzeba samemu zacząć oszczędzać, a nie żyć ponad stan na koszt innych. Skończyć też z wojnami, na które nie ma już pieniędzy.
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 12:45
Brak popytu przy obecnych cenach potwierdzają nie tylko ogromne, od początku grudnia systematycznie rosnące zapasy na LME, najwyższe od początku lipca 2010 r., ale też niższe tego samego momentu ceny w Chinach w porównaniu z Londynem, jak i w ogromne zapasy w magazynach wolnocłowych w Chinach, bo spekulanci nie mają na opłacenie cła ani podatku, pod które zaciągają różne zobowiązania i jak teraz cena mocno spadnie, to będą zmuszeni do wyprzedaży po każdej cenie dla ich spłaty, a to spowoduje lawinowy spadek...
Miedź nie ginie w przyrodzie, przy rosnących cenach zwiększa się podaż złomu, zastępowanie substytutami (np. znacznie tańszym aluminium), a producenci w ostatnich latach mocno zwiększyli inwestycje w podniesienie mocy wydobywczych, co teraz zderzy się ze spadkiem popytu, bo kryzys globalny wcale się nie zakończył, a jedynie sztuczną stymulacją został przedłużony i pogłębiony, co powróci z podwójnym efektem w niedługim czasie, bo tylko długi, inflacja i bezrobocie wzrosły.
Oj nie,nie / 178.73.63.* / 2011-04-10 12:27
nie ma i nie bedzie mzadnego zalamania popytu,to schlodzenie zaledwie wystarczy,zeby utrzymac ich gospodarke na rownym ,stabilnym wzroscie.Zdazysz wyciagnac nogi,zanim Chiny naprawde zwolnia.
Takich zajsc bylo juz do oporu,ostatnie chocby tutaj
Inflacja w Chinach może wpłynąć na spadek cen miedzi - Artykuły ... - [ Translate this page ]21 Sty 2011 ... Ceny miedzi mogą spadać w przyszłym tygodniu w obawie o dalsze zacieśnianie polityki monetarnej w Chinach. W dłuższej perspektywie czynniki ...
www.forbes.pl/.../inflacja-w-chinach-moze-wplynac-na-spadek-cen-miedzi, 10418,1

i wszyscy swietnie wiemy,jak wysoko potem znowu poszla miedz.
Miedz jest podstawowym surowcem a jej zasoby powoli sie koncza,KGHM podal 2 tygodnie temu z epolskie zloza wyczerpia sie ostatecznie w ciagu 30 lat,dlatego stopniowo inwestuja gdzie indziej.Miedz bedzie rosla i bedzie drozec,chwilowe spadki sa bez znaczenia.Id posluchac Radyja,ma juz tylko 2,4 % sluchaczy w Polsce.,ostanie okazje,bo dlugo nei pociagna.
Cha cha cha / 178.36.135.* / 2011-04-10 12:48
Dlatego kończy się wzrost i kursu KGHM, co widać było już w piątek, bo skończył na minusie bo w końcówce sesji dystrybucja przyspieszyła...
amator1122 / 2011-04-10 15:56 / Tysiącznik na forum)

kończy się wzrost

nie zauważyłem kiedy ? w piątek ? bu ha ha
. / 2011-04-10 13:15 / ................
normalna realizacja zysku o ile wiesz co to jest.Aktualna wycena KGHM jest duzo wyzej a i dywidenda bedzie,moze nawet ok. 20 zl.
w dodatku na fiksingu indeksy odrobily czesc strat i 3000 pkt bedzie w ciagu 2 tygodni lub wczesniej
Bryndzia / 178.36.135.* / 2011-04-10 12:13
No i super, Chiny - największy konsument ropy, podniosły ceny paliw ze skutkiem natychmiastowym od czwartku. To wpłynie na osłabienie popytu na ropę, której zapasy są rekordowe i nadal rosną.

"April 7, China, Asia’s largest oil consumer, raised retail prices of gasoline and diesel for the second time this year, starting Thursday, as international crude oil prices continue rising, China Business News reported on Thursday. The benchmark retail price for gasoline will rise by RMB 500 a metric ton on April 7 and that for diesel will increase by RMB 400, the National Development and Reform Commission (NDRC), said on Wednesday. According to several energy information institutions, the retail price of 90# gasoline will rise by 5.63% to RMB 9,380 per tonne, and that of 0# diesel will gain 4.9% to RMB 8,530 per tonne, the paper said."
??????????? / 178.73.63.* / 2011-04-10 12:16

. To wpłynie na osłabienie popytu na ropę, której zapasy są
rekordowe i nadal rosną.

no i super debilku,spadna ceny u nas na stacjach (Lotos schodzi od poniedzialku),spadna koszty transportu,zahamuja ceny.PKB nam podskoczy ,inflacja zmaleje.
Dostales orgazmu ze szczescia,czy jaja tez ci juz wycieli
janlew / 2011-04-10 12:10 / portfel / Tysiącznik na forum
wrócił pajac więc hossa niezagrożona
max303 / 2011-04-10 16:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
oj kłamczuchu,kłamczuchu , przygadał kocioł garnkowi
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:22 / Tysiącznik na forum
Brydzi brakuje.. więc lekkie zagrożenie jest., bo Krzych to wpadnie dopiero na jakimś lokalnym dołku.
Bryndzia / 178.36.135.* / 2011-04-10 12:09
Widać ostre hamowanie gospodarki niemieckiej. W piątek podane dane na to wyraźnie wskazują. A teraz im jeszcze mocno euro podskoczyło...
Eksport Lut 69.40 mld (poprz. 78.50 mld),
Import Lut 56.70 mld (poprz. 68.40 mld).
????????????? / 178.73.63.* / 2011-04-10 12:18
Gdzie to widac,kretynie ?????????????

Wzrost gospodarczy Niemiec przekracza wszelkie oczekiwania ... - [ Translate this page ]7 Kwi 2011 ... Wysoki wzrost zamówień. Wzrost gospodarczy Niemcy po części zawdzięczają przemysłowi. Jak informuje Ministerstwo Gospodarki, w lutym 2011 r. ...
www.dw-world.de/dw/article/0,,14973991,00.html
Bryndzia / 178.36.135.* / 2011-04-10 11:52
A jak pokazują kolejne dane, popytu nie ma i nie będzie, a stopy procentowe coraz szybciej rosną, a Fed zostaje za nimi coraz bardziej w tyle, co zmusi go to gwałtownych działań w niedługiej przyszłości, bo to rynek dyktuje kierunek, a nie żaden bank centralny...
EBC to wcześniej zrozumiał i, nie oglądając się na Fed, rozpoczął już serię podwyżek stóp, podobnie jak dużo wcześniej taką akcję podjął już Ludowy Bank Chin i wiele innych, w tym RPP...

Największy od marca 2009 spadek sprzedaży hurtowej w Stanach. Kolejny wzrost niesprzedanych zapasów o 1%

Feb. Wholesale Trade: Inventories +1% to $438B vs. consensus of +1%, +1% (revised from +1.1%) in Jan. Sales -0.8% to $379B
Eternit z Azbestu / 2011-04-10 13:20 / Tysiącznik na forum
bwasz czasem w sklepach? Ja tam nie widziałem braku popytu. Nawet benzyna po 5PLN nie zmniejszyła popytu i korki są jak były.
amator1122 / 2011-04-10 15:02 / Tysiącznik na forum)

Ja tam nie widziałem braku popytu.

Dawno o tym pisałem, że podwyżka o 1 % vat na niektóre towary nie wpłynie na konsumpcje a wręcz przeciwnie, firmy będą generować większe przychody i zyski co już widzimy po IQ i co się odboje korzystnie dla nas inwestorów.
Nie chce mi się przypominać co wtedy wypisywałeś, obecnie taką pozycje jak ty wtedy, zajął Błażej i w tej błędniej interpretacji siedzi do dzisiaj i udaje mądrale.
janlew / 2011-04-10 13:42 / portfel / Tysiącznik na forum

bwasz czasem w sklepach?


wbrew pozorom jest to bardzo dobre pytanie :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy