Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Coraz bliżej kwietniowych szczytów

GPW: Coraz bliżej kwietniowych szczytów

Money.pl / 2010-09-10 07:46
Komentarze do wiadomości: GPW: Coraz bliżej kwietniowych szczytów.
Wyświetlaj:
rafcio55 / 2010-09-12 20:43 / Tysiącznik na forum
ten tydzień da mi albo dobry zysk albo mocno w pysk....
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-12 20:45
eS czy eL?
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-12 18:57
Kenobi nakręcił film:
Jest już trailer
http://www.youtube.com/watch?v=WAyHIOg5aHk
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-12 18:54
Tak sobie tadzika wyobrażam :
http://www.youtube.com/watch?v=tEYueAkZR3M
rafcio55 / 2010-09-12 18:40 / Tysiącznik na forum
Prognoza na jutrzejszą sesje:

http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see&lang=uk&code=cbaec4789a533b7dc8bdb5b8c9ea9826
rafcio55 / 2010-09-12 18:41 / Tysiącznik na forum

http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see〈=uk&code=cbaec4789a533b7dc8bdb
5b8c9ea9826

http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see&lang=uk&code=cbaec4789a533b7dc8bdb5b8c9ea9826
rafcio55 / 2010-09-12 18:44 / Tysiącznik na forum
http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see&lang=uk&code=cbaec4789a533b7dc8bdb5b8c9ea9826
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-12 18:50
oj rafek rafek nawet linka nie potrafisz zapodać
rafcio55 / 2010-09-12 20:42 / Tysiącznik na forum
przy wklejaniu forum usuwa mi fragment tego linka....
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-12 21:47
pewnie w linku jest sex albo buy
piciu / 2010-09-12 15:55 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Napływy odzyskują siłę

Po słabych wcześniejszych dwóch tygodniach, podczas których rynki EM przyciągnęły jedynie 339 mln USD, inwestorzy wrócili do gry, przeznaczając w ubiegłym tygodniu 1,9 mld USD na inwestycję w tę klasę aktywów. Fundusze typu ETF wzmocniły swoją pozycję o 955 mln USD. EMEA odnotowały pierwszy odpływ środków od lipca, ale nadal jest to najlepszy region analizując horyzont od początku stycznia, gromadzący 3 mld USD (9,1% zarządzanych środków) w 2010 roku. Rynek polski, z wynikiem 3,4%, był w ostatnim tygodniu najsilniejszym rynkiem spośród EM.
W ubiegłym tygodniu inwestorzy ponownie wybrali bardziej zdywersyfikowane podejście, kierując się ku rynkom klasyfikowanym jako EM, a nie koncentrując się na konkretnych regionach. Fundusze GEM w kolejnym juŜ tygodniu nadawały ton, przyciągając ponad 72% (1,3 mld USD) z zeszłotygodniowych napływów. 53% z tej puli (720 mln USD) powędrowało do pasywnych funduszy typu ETF podczas gdy zarządzający funduszami otrzymali 641 mln USD. Azja była nominalnie drugim najlepszym regionem, zagarniając 338 mln USD (0,2% zarządzanych środków). Strumień gotówki był skierowany głównie do podgrupy funduszy skoncentrowanych na regionie, która przyciągnęła 330 mln USD. Podział środków pomiędzy fundusze ETF a te zarządzane aktywnie faworyzuje te ostatnie, gdyŜ napłynął do nich prawie cały strumień nowych środków (268 mln USD). Ameryka Łacińska kontynuuje swoją czterotygodniową dobrą passę, chłonąc 190 mln USD napływów (0,4% zarządzanych aktywów). Z tej puli 152 mln USD powędrowało do funduszy ETF. Meksyk (50 mln USD) i Brazylia (36 mln USD) stanowiły rynki najchętniej wybierane przez inwestorów. EMEA to jedyna podgrupa funduszy odnotowująca odpływ środków w zeszłym tygodniu (11 mln USD). Odkupienia w Rosji (38 mln USD) oraz krajach EER (18 mln USD) równowaŜyły nabycia w Turcji (44 mln USD). Źródła odpływu środków naleŜy poszukiwać w funduszach aktywnie zarządzanych, których dotknął ubytek na poziomie 25 mln USD. Zakładając alokację zgodną z benchmarkiem, Polska mogła
otrzymać 18 mln USD, podczas gdy cały region CE3 mógł doświadczyć napływu środków w kwocie 20 mln USD, głównie za sprawą mocnego odpływu do funduszy GEM. Iwestorzy kontynuowali w ostatnim tygodniu lokowanie środków w akcje notowane w krajach
wschodzących, przyczyniając się w ten sposób do wzrostu benchmarku o 1,5%. Polski rynek był jednym z najmocniejszych spośród krajów EM, zyskując w dobrym stylu ponad 3,4% tym samym pokonując indeks MSCI EMF o 190 punktów bazowych. Samodzielnym liderem wzrostów w zeszłym tygodniu były Filipiny, które odnotowały zwyŜkę o 7,7%. Mocne wzrosty odnotowano równieŜ w regionie azjatyckim (wyłączając Japonię). Takie kraje jak Indie (+2,8%), Indonezja (+2,6%) czy Tajwan (+2,5%) wyróŜniały się pozytywnie na tle pozostałych państw regionu. Najsłabszym typem w poprzednim tygodniu były Czechy, reprezentujące region C3, zniŜkujące o 2,2%. Wszystkie sektory rynków rozwijających się odnotowały w zeszłym tygodniu wzrosty. IT, sektor Dóbr WyŜszego Rzędu, i sektor Ochrony Zdrowia stanowiły najlepsze typy w ubiegłym tygodniu, rosnąc odpowiednio o 3,2%, 3,0% oraz 2,5%. Inwestorzy zwrócili się w kierunku aktywów azjatyckich, pozostawiając brazylijskie akcje w mniej komfortowej sytuacji. Obszar EMEA wzrósł jedynie o 0,8%, pozostając w tyle za indeksem MSCI EMF o 70 punktów bazowych. Inwestorzy w pierwszym rzędzie kupowali akcje polskie i rosyjskie, natomiast wyprzedaŜ odczuły najmocniej spółki wchodzące w skład południowoafrykańskiego sektora finansowego oraz czeskie telekomy.
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 14:29
Spolka Zywiec,nasza kiedys ulubiona,ma sie dobrze,ale na GPW praktycznie jest juz do niczego poniewaz jej plynnosc zbliza sie do zera,aktualnie FF juz jest ponizej 1 % .
Żywiec
DM BZ WBK - Biznes
27 Sie 2010, 10:45


Spółka wykupiła swoje obligacje o wartości 50 mln zł.
(DM BZ WBK SA)

Zywiec ocenia,ze co najmniej powtorzy dobre wyniki z ubieglego roku,wiec jesli ktos chce jeszcze kupic te akcje,raczej nie straci.
Do kupna zacheca wylacznie bardzo wysoka dywidenda.Ostatnio bylo to 30 zl i zostala wyplacona w 2-ch ratach,pierwsza we wrzesniu 2009 w wysoksoci 18 zl.
Podobna polityke wyplaty z zaliczka zaczyna stosowac wiecej firm,dolaczy do nich zapewne takze PGe: oprocz wyplaty w 0,76 zl /akcje 12 pazdziernika w grudniu zostanie dodatkowo wyplacona zaliczka na poczet 2011.
Na PGE sa ostatnio duze wahania,wystarczajace dla D.T .
Przypominam,ze dla transakcji odwrotnej mamy zwrot czesci prowizji,zazwyczaj 0,18 % co dodatowo ulatwia te zabawe.
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 13:52
Jakis czas temu w roznych miejscach toczyly sie zajadle dyskusje o ropie,takze tutaj,na tym forum.Jedni mowili,ze zasoby sie jzu wyczerpuja i cena pojdzie do nieba a nawet wybuchna "wojny surowcowe".Drudzy wrecz przeciwnie,ze ropy jest nadmiar i coraz wiecej i ze nie bedzie tyle potrzeba.( ja bylem w tej grupie)
Pod linkiem ciekawy tekst pokazujacy,ze obecnie ropy jest najwiecej conajmniej od poczatku wojny z Irakiem a jej nadwyzka stale sie powieksza.Autorzy prognozuja wrecz spadek jej ceny do 50 $ za barylke.
http://money.cnn.com/2010/09/07/news/economy/coming_oil_glut.fortune/index.htm
Jesli to sie sprawdzi,bedziemy swiadkami ciekawych zaszlosci i przetasowan.
janlew / 2010-09-12 14:04 / portfel / Tysiącznik na forum
To co media i spin doktorzy robili z informacjami na temat ropy gdy jej cena szybowała do 150 dolarów za baryłkę jest przerażające. było to typowe dopasowywanie teorii do rzeczywistości. nagle okazało się, że ropy na świecie jest tak malutko jak wody na pustyni, że ta chora cena jest w rzeczywistości absolutnie usprawiedliwiona. gdzie sie podziali teraz ci wszyscy goście, którze takie idiotyzmy wtedy pisali? zresztą podobną hucpę mieliśmy w maju z grecją i piigsami, nagle okazało się, że wszyscy chcą bankrutować bo w grecji to już niemal trzecia wojna światowa się rozpoczęła i koniec europy, jeśli nawet nie świata

te przykłady sukcesywnie uświadamiają mi, że media i ich aferki to najgorszy doradca w zagadnieniach tyczących się inwestowania
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 14:07

te przykłady sukcesywnie uświadamiają mi, że media i ich aferki to najgorszy doradca w
zagadnieniach tyczących się inwestowania

Masz absolutna racje !
janlew / 2010-09-12 14:11 / portfel / Tysiącznik na forum
ci co sprzedali akcje w maju pod wpływem afery z grecją i piigsami musieli je pewnie odkupić

ja nie sprzedałem wtedy nic
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 14:23
Nie mam takich problemow,bo staram sie niczego nie trzymac ,jesli juz to spolki z wysoka dywidenda.Nigdy tez nie kieruje sie aferami tego typu,to produkt padlinozercow,media zyja z trupow.
Afera z Grecja to granda taka sama jak ze swinska grypa i szczepionkami,niestety obawiam sie ze takze tu nikogo nie spotka zadna kara.Sama Grecja tez sie nie przejmuje,pieniadze bierze ale nie chce podac jak falszowala dane,a przeciez to bylo jednym z warunkow otrzymania pomocy.Doskonale wiedza ze nikt nie pozwoli w Unii na upadek zadnego duzego banku a co dopiero panstwa.
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-12 13:39
Rafek jesteś już z pół roku na giełdzzie. Weź kalkulator i policz ile czasu byś oszczędził przelewając od razu całe depo na moje konto.
rafcio55 / 2010-09-12 13:54 / Tysiącznik na forum
pół roku jestem na kontraktach a swoją przygode zaczynałem od funduszy inwestycyjnych na początku kwietnia 2009, pamiętam wziąłem wtedy fundusz mbank agresywny skromnie za 5k żeby zobaczyć jak to wygląda, stare czasy aż się łezka w oku kręci ;)
piciu / 2010-09-12 13:50 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:)
rafcio55 / 2010-09-12 13:29 / Tysiącznik na forum

0
2010-09-12 13:03:03 | rafcio55 [ Giełdowy alkoholik ]
Re: GPW: Coraz bliżej kwietniowych szczytów [1]
a tutaj coś dla akcjonariuszy petrola :D

ile jest warta jedna akcje petrola?

http://www.grapheine.com/bombaytv/graphiste-uk-a3f3f1098db4613ecd8a3ef1b73868c3.html

rzeczywiście nie ten link, ten jest dobry :)

http://www.grapheine.com/bombaytv/publicite-uk-a0194d775710c17199a2a4fe0d656323.html
yuio / 79.184.91.* / 2010-09-12 13:21
Kupcy z dawnego KDT otworzyli w Warszawie nową halę (niestety, daleko od centrum). Co jest w tej wiadomości najciekawsze − kupcy zdążyli ją wybudować i uruchomić, zresztą w innym miejscu, niż mieli to zrobić pierwotnie, a w miejscu dawnej hali wciąż nie dzieje się nic.

Rok temu wielu moich kolegów po piórze dało się zwieść argumentowi, że „prawo musi być szanowane” i po frajersku chwaliło panią Gronkiewicz-Waltz za urządzony „handlarzom” pogrom. Ja pisałem wtedy, że gdyby zarząd miasta kierował się interesem społecznym, mógł i powinien odczekać z opróżnieniem hali, aż kupcy otworzą nową.

Pani prezydent uzasadniała pośpiech w oczyszczaniu terenu koniecznością budowy II linii metra. Po roku i dwóch miesiącach budowa II linii metra ograniczyła się do zrobienia, z wielką pompą i przed kamerami, kilku dziur o średnicy circa 5 cm, celem pobrania próbek gruntu. I to na odległym od KDT o kilometr Rondzie Daszyńskiego. I to dopiero przed kilkoma tygodniami.

Kto zyskał na tej awanturze? Na pewno nie abstrakcyjnie pojmowane „prawo”, bo sąd uznał potem, że jakkolwiek tytuł kupców do zajmowania obiektu wygasł, usunięcia ich dokonano w sposób bezprawny, a agencja ochrony „Zubrzycki”, którą posłużyła się pani prezydent, miała nawet z tego tytułu kłopoty z koncesją. Na pewno nie „przestrzeń miejska”, bo przez większość tego roku hala stała tak samo jak dotąd, tylko pusta i odrapana (wieżę Eiffla zbudowano w 12 miesięcy, pani Gronkiewicz-Waltz potrzebowała niewiele mniej, żeby rozebrać blaszany barak o dość lekkiej konstrukcji), a teraz straszy tam równie piękny płot. Trochę zyskała sama pani prezydent, bo dla naszej obrazowanszcziny „handlarz”, „prywaciarz”, noszący białe skarpety do czarnych mokasynów i mający kupę pieniędzy, które po sprawiedliwości powinni mieć raczej inteligenci, jest postacią równie znienawidzoną jak „wsiór”. Spektakularne rozpędzenie dorobkiewiczów bardzo czytelnikom Michnika przypadło do serca. Ale przede wszystkim zyskały na tym okoliczne mnogie galerie handlowe, którym KDT robiło straszną konkurencję, sprzedając towary w najgorszym wypadku równie badziewne, a często lepsze, o połowę taniej.

Fakt, że miasto robiło wszystko, aby kupców podzielić, że oferowało im różne korzystne lokalizacje, ale pod warunkiem, że małe sklepiki pozwolą się rozsypać po dużej przestrzeni, upewnił mnie − i nadal jestem o tym przekonany − że pani prezydent, z sobie wiadomych powodów, działała w interesie tego właśnie lobby. Tak należy tłumaczyć fenomen, że w kraju, gdzie prawo i jego wyroki wszystkim wiszą, w mieście, które latami nie jest w stanie wyegzekwować rzeczy najprostszych, nagle pani prezydent uparła się wyegzekwować jeden wyrok sądu już, natychmiast, prawem i lewem. I to akurat ten, z egzekucją którego można było bez żadnego problemu rok poczekać. Tylko że tu właśnie były określone, szmalowne siły, którym na załatwieniu sprawy zależało.

Nie chce mi się już powtarzać, że kraje zachodnie robią co mogą, aby właśnie wspierać „prywaciarzy”, aby zachęcać drobnych kupców do grupowania się we wspólnych przedsięwzięciach typu KDT. W ten sposób tworzy się pewna konkurencja dla wielkich, sieciowych hipermarketów. Ale tam władza kieruje się dobrem społecznym. U nas jest swoistym zakładem usługowym, w którym kto ma kasę, może zamówić korzystne dla siebie rozwiązania. W kraju, gdzie można dać w łapę prokuratorowi czy inspektorowi skarbowemu, aby pod naprędce zmyślonymi, absurdalnymi zarzutami doprowadził firmę konkurenta do upadku, nic dziwić nie powinno.

Ale przypominam o sprawie, by wydobyć inny jej aspekt. Otóż jako swego czasu częsty klient w KDT obserwowałem jego zdecydowaną proplatformerskość. Podczas wyborów w większości boksów wywieszone były plakaty PO, a w czasie wyborów samorządowych − samej pani Gronkiewicz-Waltz. Partia Tuska wydawała się naiwnym kupcom partią liberalną, promującą właśnie takich jak oni drobnych przedsiębiorców, dorabiających się mozolnie i od niczego, zamiast, jak każdy porządny członek „wysokorozwiniętego społeczeństwa socjalistycznego” siedzieć w kącie i czekać na zasiłek. Niestety, za naiwność się płaci.

I to mi się kojarzy z innym „wojskiem” Platformy, propagandowo bardzo przez nią hołubionym i zajadle walczącym za nią na fejsbukach i forach internetowych, a od czasu do czasu na ulicy i, last but not least, przy wyborczych urnach: o „młodych, wykształconych i z dużych miast”.

„Z badań Instytutu Pracy i Polityki Socjalnej wynika, że rzesza bezrobotnych absolwentów w latach 2011 – 2015 może przekroczyć nawet 3 miliony” − cytuję za „Dziennikiem. Gazetą Prawną”. Taki efekt da prawdopodobnie wejście na rynek pracy 2 milionów obecnych studentów i uczniów. Obecnie stopa bezrobocia wśród młodzieży wynosi – według tego samego źródła – 25 proc., czyli jest ponad dw
==== / 119.167.219.* / 2010-09-12 13:48
Niestety calkowicie sie mylisz !
Od poniedzialku wlasnie rusza budowa metra i wyobraz sobie,co byloby ,gdyby te hale trzeba bylo ruszyc TERAZ.
po co wyszukujesz tematy na sile i w dodatku bez sensu.
A dziur zrobiono mnostwo,byly potrzebne do okreslenia struktury gruntu pod linie metra,zwlaszcza wzdluz Swietokrzyskiej.Mialem "przyjemnosc" przez dlugi czas grzeznac codziennie w korku przejezdzajac kolo wiertarek.
======= / 119.167.219.* / 2010-09-12 13:57
W dodatku klamiesz piszac o nowej hali,bo ci kupcy niczego nie wybudowali.
Hale i to nie ejdna ,wybudowali zato kupcy ze Stadionu i juz pracuja przy marywilskiej.na gruncie ,ktory dostali od miasta i przy wybitnej pomocy miasta,zarowno finansowej jak i logistycznej jak i wykonawczej
A kupcy z KDT rozpelzli sie po miescie i sa tutaj :
http://www.kdt.com.pl/punkty/mapa.html
/
yuio / 79.184.91.* / 2010-09-12 13:22
Obecnie stopa bezrobocia wśród młodzieży wynosi – według tego samego źródła – 25 proc., czyli jest ponad dwa razy większa niż bezrobocie w ogóle, i jedna z najwyższych w UE.

Czy może być inaczej? Kto uważnie obserwuje państwo Tuska i jego priorytety wie od dawna, że to logiczna konsekwencja przyjętych założeń. Jeśli się kieruje przede wszystkim interesem zorganizowanych sitw i lobbies, korporacyjnych zarządców i establishmentów, to młodzi muszą ponieść konsekwencje. Podobnie, jak drobni przedsiębiorcy muszą ponieść konsekwencje, gdy władza wysługuje się wielkim korporacjom. A że ta władza tak właśnie postępuje, pisze o tym od miesięcy i ja, i wielu innych, i jak na razie, niestety, jest to wołanie na puszczy. Najwyraźniej młodzi muszą dopiero dostać w de, jak warszawscy kupcy, żeby zacząć myśleć. Na przykład o tym, kto będzie musiał spłacać te wszystkie gigantyczne długi, które Tusk zaciąga na prawo i lewo, aby zapewnić sobie zadowolenie wyborców „żyjących tu i teraz”.

Anegdotka na koniec mi się przypomniała, o jednym z moich pierwszych pracodawców. Zasuwaliśmy u niego za pół darmo, bo byliśmy młodzi, optymistycznie nastawieni do budującego się nowego ustroju i życia w ogóle, no i mieliśmy silne poczucie misji. Aż nasz pryncypał na jakiejś integrałce rozrzewnił się i zaczął: ja wiem, że ja wam płacę bardzo mało, że to właściwie kompromitujące grosze, ale sam mam kłopoty (uhm, miał – ze sprowadzeniem z zagranicy odpowiednich kafelków do basenu) i firma dopiero się rozwija… Ale jak się rozwinie…

Zawieszam na chwilę narrację dla lepszego efektu − wszyscy oczywiście zastrzygliśmy uszami, przekonani, że usłyszymy coś w stylu: ale jak się rozwinie, to każdy dostanie wielki wór złota i wyrównanie w dolarach.

− …ale jak się rozwinie, ciągnął rozrzewniony krwiopijca, to będziecie sobie mogli mówić: owszem, marnie zarabiam, ale za to pracuję w wiodącej, najlepszej i najprężniejszej firmie w Polsce.

Ja stamtąd szybko odszedłem, jak odchodził każdy, kto czegokolwiek się nauczył, i z tego co wiem, strategia zatrudniania leszczy gotowych tyrać za przysłowiową czapkę śliwek na dłuższą metę facetowi na zdrowie nie wyszła. Ale wszystkim „mapetom” (czyli, jak ich ładnie nazwał kolega, Młodym Aspirującym PlaTformersoM) dedykuję to wspomnienie. Zawsze będą sobie mogli powiedzieć: tak, gie w swoim młodym życiu osiągnąłem, nie mam mieszkania, nie mam perspektyw awansu, chyba że zacisnę zęby i wyjdę za najbrzydszą córkę szefa, nie mam nawet dobrej pracy i będę musiał długo terminować i się podlizywać, aby stare repy dopuściły mnie choć troszkę koryta − ale gardzę wiochą, burakami i moherami, leję na prawicowych oszołomów i głosuję na Donka i Bronka: i to mnie czyni częścią elity tego społeczeństwa!
O rety ! / 119.147.113.* / 2010-09-12 14:08
Boziu co za kreeeeetyn
yuio / 79.184.91.* / 2010-09-12 15:22
W piątek Ministerstwo Finansów podało stan zadłużenia Sektora Finansów Publicznych (SFP) na koniec II kwartału 2010 roku. Zadłużenie wynosiło 721 mld zł i wzrosło o 32.6 mld zł w 3 miesiące, 51.3 mld zł od początku roku i o ok. 200 mld zł od początku kadencji. W dwa i pół roku rząd Tuska powiększył zadłużenie SFP o 40%.

Na zakończenie trzeba dodać, że od 2009 roku Rząd zaczął manipulować z sektorem finansów publicznych, wyłączając z niego np. fundusz drogowy. Na bardziej obiektywne liczby, podawane przez Eurostat, będziemy musieli poczekać do marca. Liczby te podawane są corocznie.
Myslenie nie boli / 119.147.113.* / 2010-09-12 15:33
Masz pretensje do Tuska glabie ????
A kto napedza zwiazki zawodowe,kto nieustannie domaga sie podwyzek i przywilejow,jak chocby teraz gornicy.Do samej halemby doplacono tylko w jednym roku 250 mln ,ale oni nie pozwalaja na zadne zmiany,stolki Sniadka i Guzikiewiczow sa najwazniejsze.
Co ty bys zrobil na jego miejscu??? I co masz pretensje??? Place sa najwyzej w historii i caly kraj jest w biegu i budowie jak nigdy w swojej historii.Polska zmienila sie nie do poznania,jest jedynym krajem bez recesji,jest obiektem podziwu innych,tylko paru zasrancow wciaz jest niezadowolonych.
Tusk wypelnia takze obietnic Kaczynskich i policz sobie mile oni wydali na samo gaszenie starjkow i ile teraz Polske kosztuje podjudzanie Jaroslawa.Za publiczne pieniadze,bo za zjazd Solidarnosci zaplacil rzad .
tak ci tu zle to won,granice otwarte ,wszystkie rynki pracy juz tez,pokaz co potrafisz.Bo narzekac i lamentowac to umie kazde zero.
Deficyt biezacy jest coraz mniejszy,a gdy ruszy gospodarka,splaci sie i zadluzenie ,tak jak splacono dlugi po Gierku.
Ja widze jak zmienia sie Warszawa,praktycznie wszystko i wiem ,jak by wygladala,gdyby dalej rzadzil lech kaczynski,ktory nie kiwnal nawet palcem.I gdyby dalej rzadzil PiS ,ktory nie zrobil absolutnie niczego,oporocz prawie doprowadzenia do wojny domowej.
Mysl durniu...
Myslec ludzie ,to nie boli / 119.147.113.* / 2010-09-12 16:08
Zadluzenie siegnelo 49,9 % PKB no i co z tego???
Pomysl :
zarabiasz srednia krajowa czyli rocznie ok. 42000 zl.A wziales kredyt na mieszkanie np. za 300000 zl na 30 lat.
Czy sie tym martwisz??? Nie,zrobiles to swiadomie ,wiedzac,ze nic ci nie grozi.Pracujesz,zarabiasz i splacasz swoje zadluzenie.To samo jest z panstwami.
Jesli gospodarka ruszy,zadluzenie bedzie szybko malec.jesli nie,bedzie sie zaciskac pasa.Tak jak w domu....straciles prace,nie robisz ekstra wydatkow.
I to tyle.
rafcio55 / 2010-09-12 13:03 / Tysiącznik na forum
a tutaj coś dla akcjonariuszy petrola :D

ile jest warta jedna akcje petrola?

http://www.grapheine.com/bombaytv/graphiste-uk-a3f3f1098db4613ecd8a3ef1b73868c3.html
Ami11 {SAMA PRAWDA} / 89.74.194.* / 2010-09-12 13:09
Wkleiłeś rafek to samo co niżej
rafcio55 / 2010-09-12 12:59 / Tysiącznik na forum
Coś miłego na niedzielne popołudnie, znalezione w necie :)

Dlaczego muszę zawsze kupować na górce?

http://www.grapheine.com/bombaytv/graphiste-uk-a3f3f1098db4613ecd8a3ef1b73868c3.html
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 12:55
Gwiazda wczorajszejszej sesji Harper ,zdumiewajacy przypadek manipulacji,
lacznie wykonano 33 transakcje a kurs jak kazdy widzi.
Inna sprawa jest tutaj,prosze popatrzec na udzialowcow i podane procenty !!!!

http://stooq.com/q/h/?s=hrp

Udzial P.Enterpr. wiele mowi
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 09:40
Aktualne rekomendacje DI BRE
Spółka Rekomendacja Poprzednia Cena
rekomendacja docelowa

Action Akumuluj Trzymaj 18,49
Budimex Redukuj Sprzedaj 78,30
Centrum Klima Trzymaj Akumuluj 14,65
Comarch Trzymaj Redukuj 79,50
Cyfrowy Polsat Akumuluj Trzymaj 16,03
Elektrobudowa Redukuj Trzymaj 169,2
Enea Akumuluj Kupuj 21,24
Lotos Redukuj Sprzedaj 26,50
Polimex Trzymaj Redukuj 4,27
Rafako Akumuluj Trzmaj 14,00
TVN
Proponuje dolaczyc Centrumklima do listy oberwowanych
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 12:47
http://stooq.com/n/?f=353471&search=+plaza+

zmiany zaangazowania funduszow w spolki.Ciekawe,ze Aviva pod prad w przypadku PlazaCentr, zapewne niedlugo ujrzymy odwrocenie trendu na tej spolce.
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 08:37
Do dyskusji o klimacie ,dla tych co twierdza,ze to wszystko procesy naturalne a dzialalnosc czlowieka jest bez znaczenia

http://www.rp.pl/artykul/5,534251.html

-
il Dottore dice / 178.73.63.* / 2010-09-12 08:43
No i takie jeszcze oczywiste sprawy
http://www.cop14.gov.pl/index.php?mode=artykuly&action=main&id=44&menu=25&lang=PL
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy