Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Coraz mniej złudzeń

GPW: Coraz mniej złudzeń

Money.pl / 2009-06-29 07:16
Komentarze do wiadomości: GPW: Coraz mniej złudzeń.
Wyświetlaj:
brydzia / 2009-06-29 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
MF zaoferuje w środę obligacje za 3,0-4,5 mld zł
PAP - Biznes
29 Cze 2009, 12:18


29.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów zaoferuje 1 lipca obligacje OK0112 za 3,0-4,5 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie
issuer / 2009-06-29 13:10 / Tysiącznik na forum
a co ty zaoferujesz pudernico
Don Kenobi / 83.5.216.* / 2009-06-29 13:11
Pieprzniczkę, solniczko.
issuer / 2009-06-29 13:08 / Tysiącznik na forum
kenobi lubisz mnie?
issuer / 2009-06-29 13:06 / Tysiącznik na forum
kupować BRE
Don Chichota / 83.5.216.* / 2009-06-29 13:10
mamy sygnał na S&P 500 -
RSI dipped convincingly below 50 for the first time since this rally began in mid March
issuer / 2009-06-29 13:06 / Tysiącznik na forum
kupować getin
issuer / 2009-06-29 13:05 / Tysiącznik na forum
przepraszam znowu się wydurniałem, już wracam do normalności
Krzych / 2009-06-29 13:01 / Płoteczka na forum
1852 wskoczyło obecnie w rynku mam niecałe 10% , ale już blisko i miałem sidzieć na poziomie ale zwiększę na 20% w rynku na tych poziomach.Jak szaleć tro szaleć w lipcu:))
issuer / 2009-06-29 13:05 / Tysiącznik na forum
Witam.

Mam 24 lata, studiuję i pracuję, jestem plusem. Chętnie nawiążę kontakt z zakażoną dziewczyną z Warszawy. Cel: przyjaźń, może coś więcej. Pozdrawiam.
issuer / 2009-06-29 13:06 / Tysiącznik na forum
takie ogłoszenie widziałem w internecie
Krzych / 2009-06-29 13:11 / Płoteczka na forum
widziałem pedałów , widziałem trendowatych ale takiej choroby -
epidemia nawet poprzez internet , strach się Ciebie bać więcz wybacz że rkawiczki założę i dystans.
Don Kenobi / 83.5.216.* / 2009-06-29 12:59
Nie ma żadnych sza ns na wyjście z kryzysu.
20.4 Million Underwater

Personal bankruptcies rose 37 percent in May from a year earlier, according to the American Bankruptcy Institute, based in Alexandria, Virginia. Credit card defaults in the first quarter went to 7.79 percent from 4.83 percent a year ago, Federal Deposit Insurance Corp. data show. While the share of loans entering foreclosure moved to 1.37 percent, the highest ever, the first-quarter mortgage delinquency rate climbed to a record 9.12 percent, the Washington-based Mortgage Bankers Association said.

About 20.4 million of the 93 million houses, condos and co- ops in the U.S. were worth less than their loans as of March 31, according to Seattle-based real estate data service Zillow.com.
issuer / 2009-06-29 12:59 / Tysiącznik na forum
zamierzam wyjechac do pracy w okolice Stockholmu a nie wykluczone ze sie tam osiedle na stałe.Chciałbym się dowiedziec jak tam sie odnoszą do ludzi zakażonych i jak jest z leczeniem i lekami?Czy opieka jest tak jak w Polsce?Ja pochodze i lecze sie w Warszawie więc nie narzekam na opieke.
Don Chichota / 83.5.216.* / 2009-06-29 13:01
Obcinają.
issuer / 2009-06-29 12:56 / Tysiącznik na forum
czy sa na forum nosiciele wirusa hiv?
issuer / 2009-06-29 12:55 / Tysiącznik na forum
kenobi ma kota, kot ma hiv
issuer / 2009-06-29 12:53 / Tysiącznik na forum
już można kupować agorę i tvn
w tym roku agora dojedzie na 20 (dziennik padnie to urośnie) tvn podjedzie na 16
hossa w sosie czosnkowo-cebulowym
a kenowefa ma bessę geotermalną
studencikkk / 83.11.221.* / 2009-06-29 12:52
czemu taka duza róznica miedzy baza a fw20??
issuer / 2009-06-29 12:55 / Tysiącznik na forum
wiecie co w Polsce ludzie błednie używają dwóch słów:alternatwa i baza
alternatywę używają w sensie opcja, chociaż alternatywa ma polstać opcja lub opcja
natomiast baza w sensie wig20, chociaż baza to wig20-fw20
psisko / 79.110.4.* / 2009-06-29 12:53
Ludziki wieszczą spadki. Przejadą się niemiłosiernie...
issuer / 2009-06-29 12:51 / Tysiącznik na forum
do pederasty kenowefy
orzeł już nie jestem bo kghm wywaliłem za wczasu i dywidendę sobie sam zarobiłem na gtc
pkobp sprzedałem i zaminiłem na pekao
Krzych / 2009-06-29 12:49 / Płoteczka na forum
no fakt zachód już niema kogo doić tylko kontrakty ale ile -przy tych obrotach?
Stanęła budowa hoteli
http://www.rp.pl/artykul/5,326628.html

Powrót do dołka bessy staje się coraz bardziej prawdopodobny
http://www.parkiet.com/artykul/12,824315_Powrot_do_dolka_bessy_staje_sie_coraz_bardziej_prawdopodobny.html

sam decyduję sam tracę - kilka zleceń na s
Krzych / 2009-06-29 12:52 / Płoteczka na forum
co ciekawe spodziewałem się ataku na 1900 i wyleszczenie z s-ek:)
teraz tylko łapnąć górkę.
zdziwiny że stopów nie było czyli wiedzą co robią
Krzych / 2009-06-29 13:04 / Płoteczka na forum
myślę o dt.
mam troche czasu i tyskie:)))
psisko / 79.110.4.* / 2009-06-29 12:49
Zastanówmy się na chwilkę nad problemem ludzików którzy mają krótkie pozycje na kontraktach bądź tak jak np.janlew nielogo pozbyli się posiadanych akcji bo coś im wpadło do głowy że trend wzrostowy akurat teraz się definytywnie skończył i podobnie jak większość "analityków" stawiają na spadki. Np. janlew nielogo jest twardy, rynek rośnie a on wie swoje że np. duzi inwestorzy stoją po krótkiej stronie rynku a mali mają długie (tylko pytanie: jakie jest większe ryzyko dziś tzn. czy rynek spadnie czy wzrośnie, bo według mnie założenie że rynek wzrośnie jest obarczone większym ryzykiem, a rynek jednak rośnie to już daje do myślenia nad teorią tego "twardziela"). Poza tym kynek jest teraz w trendzie bocznym (co po tak dużych wzrstach jest ze wszech miar pozytywne) i opieranie się na oscylatorach świadczy o braku wiedzy i wyczucia. Łudzenie się że obecne wzrosty są tylko sztucznym wyciąganiem rynku przed końcem kwartału jest niezwykle naiwne i rynek wiele razy pokazał klasyczny model koszenia krótkich właśnie w pierwszych dniach nowego kwartału (pisałem o tym wcześniej).
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-06-29 13:10

Np. janlew nielogo
jest twardy, rynek rośnie a on wie swoje że np. duzi inwestorzy
stoją po krótkiej stronie rynku a mali mają długie (tylko
pytanie: jakie jest większe ryzyko dziś tzn. czy rynek spadnie
czy wzrośnie, bo według mnie założenie że rynek wzrośnie jest
obarczone większym ryzykiem, a rynek jednak rośnie to już daje
do myślenia nad teorią tego "twardziela"). Poza tym kynek jest
teraz w trendzie bocznym (co po tak dużych wzrstach jest ze
wszech miar pozytywne) i opieranie się na oscylatorach świadczy
o braku wiedzy i wyczucia.


wypunktujmy błędy logiczne w twym wywodzie:

w zasadzie cały twój wywód można podsumować tak: "chcę, żeby rosło, bardzo chcę". Tylko to trochę za mało bo żadnych twardych argumentów za dalszymi wzrostami nie przedstawiasz. Jets za to masa argumentów świadczących za tym, że scenariusz będzie odwrotny (o tym niżej).

Założenie, że na rynku odbędzie się akurat to co jest obarczone większym ryzykiem jest bezsensowne. Nie ma ani jednej przesłanki decydującej o słuszności tego wniosku.

Sam sobie przeczysz, bo raz piszesz, że jesteśmy w boczniaku (to akurat prawda, jesteśmy dziś tam gdzie 2 miechy temu) a za chwilę, że rośniemy.

Nie rozumiesz sposobu w jaki używam oscylatorów. Używam ich dla długości całego obecnego trendu (oglądam na nich rynek w przedziale od lutego do ostatnich szczytów), a nie tylko przez ostatni okres boczniaka i widać na nich dywergencje niedźwiedzia, a więc zapowiadają one odwrócenie tego trendu w skali całościowej (w najlepszym wypadku zapowiadają brak wzrostów - dalszy boczniak, mało realne na spekulacyjnym rynku takim jak nasz, gdzie gra toczy się głównie pod kontrakty a na boczniaku na kontraktach się nie zarabia). To samo zresztą pokazał w zeszły czwartek ADX na DMI dla w20 (spadł poniżej 20).

W sumie zupełnie pomijasz fakt, że rynek nie chce dalej rosnąć i stare impulsy pod jakie była robiona ta zwyżka już nie skutkują. Co więcej, zupełnie zignorowałeś fakt, że tak naprawdę spadliśmy od szczytu na 2044 do 1830. To pokazuje, że rynek nie tylko nie chce już rosnąć ale wręcz chce spadać, choć na razie zatrzymał się. Nie ma więc żadnych argumentów do oczekiwania na dalszy wzrost, natomiast jest coraz więcej takich, które zapowiadają odwrócenie się wiosennego trendu na spadkowy.

To, że obecne wzrosty są robione pod window dress nie jest "łudzeniem się", gdyż wielokrotnie tak już było i jest to potwierdzone praktyką rynku.
śwqiezak / 83.31.85.* / 2009-06-29 13:04
Stary przecież oni piszą na zamówienie ,i jeszcze twierdzą ,że rozmawiają merytorycznie,poprostu naginają fakty .Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują ,że ,ostatnie wzrosty są nieuniknione ,ostatni spadek to była zmyła-nie ma bessy bez końca.
psisko / 79.110.4.* / 2009-06-29 13:08
Dokładnie ja patrzę w górę cały czas do czasu aż ze Stanów przyjdzie jakaś fantastyczna seria danych i na euforii zakupów wyskoczę z rynku a potem już będę patrzył w dół (ale to może gdzieś we wrześniu dopiero).
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-06-29 13:23


Dokładnie ja patrzę w górę cały czas do czasu aż ze
Stanów przyjdzie jakaś fantastyczna seria danych i na
euforii zakupów wyskoczę z rynku a potem już będę patrzył
w dół (ale to może gdzieś we wrześniu dopiero).


ciekawe jak przyjdą te "fantastyczne dane" jak konsument już nie kupuje a insiderzy wywalają akcje w największych ilościach od 2007. Pewnie tak robią bo idą te "fantastyczne dane" ze spółek a oni mimo to nie chcą zarobić na dalszych wzrostach. Wariaci :-)

Typowa logika leszcza - kupowanie pod nierealistyczne marzenia i zakładanie, że rynek to św. Mikołaj, który robi leszczynie prezenty. A potem wtopa i lament.

Inwestowanie to nie granie na loterii w imię mało realistycznych marzeń o wielkiej wygranej, jak to robisz. Inwestowanie to opieranie się na czymś obiektywnym i oddzielonym od własnych pragnień i marzeń. Kto tego nie zrozumie będzie tylko dawcą kapitału, jak ty właśnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy