Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Czas na kluczowe dane z rynku pracy w USA

GPW: Czas na kluczowe dane z rynku pracy w USA

Money.pl / 2011-01-07 07:42
Wyświetlaj:
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 19:32 / Tysiącznik na forum
Oddala się budowa linii tramwajowej na Tarchomin. Wbrew obietnicom urzędnicy nie mają pozwolenia na prace. Wciąż jest niepewny los zaskarżonej decyzji środowiskowej.

Oddala się budowa linii tramwajowej na Tarchomin. Wbrew obietnicom urzędnicy nie mają pozwolenia na prace. Wciąż jest niepewny los zaskarżonej decyzji środowiskowej.
---------

Ale oczywiście w lecie przed wyborami miasto wydało kasę na reklamowanie tej inwestycji na bilbordach. Trzeba było pokazac sukcesy bufetowej a przy okazji dac zarobic kolesiom majcym agencje reklamowe... a na budowe torów już kasy zabrakło.

Ale amator powie tak jak PO, że polska to jeden wielki plac budowy... problem w tym, że to nie są budowy tylko reklamy budów.
amator 1122 / 78.8.209.* / 2011-01-08 20:54

zaskarżonej decyzji środowiskowej.

sam nie rozumiesz co piszesz
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 21:00 / Tysiącznik na forum
Ja piszę o tym, że wydali publiczne pieniądze na reklamy na bilbordach, które reklamowały inwestycję, której nie było i jak się teraz okazuje nie będzie.
amator 1122 / 78.8.209.* / 2011-01-08 21:08

okazuje nie będzie.

orzeczenie było po zaskarżeniu --- NIE
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 21:16 / Tysiącznik na forum
Skupmy się nie na zaskarżeniu tylko na tym, że wydali publiczną kasę na chwalenie się nieistniejącą inwestycją.
No ale tak, poprzednie rządy i radni lansowali się otwierając różne inwestycje. Obecne nic nie otwierają to muszą się lansować reklamami nieistniejących inwestycji.
I w ten sposób ostudzony, nakładam pantalony.... / 78.8.124.* / 2011-01-08 19:38
siemka
voodoo child / 2011-01-08 17:55 / "Slight return"
A jak myślicie bo ja rzadko ostatnio w ojczyźnie. Donald Tusk dowiezie do wyborów wyniki które ma w sondażach? Ostatnio nawet cierpliwi i pobłażliwi dziennikarze Economista zaczynają narzekać na Donalda.
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 19:33 / Tysiącznik na forum
Jasne ze tak, bo tu w kraju jest całe staod lemingów, które poprze PO niewazne jak źle będzie, bo jak poparcie spada to Tusek w TV mówi "Jak nie ja to Kaczyński" walka z PiS to obecnie jedyny punkt programu PO.
amator 1122 / 78.8.209.* / 2011-01-08 18:23

dziennikarze Economista

mogą go pocałować w dupę,.. nożyce się odezwały jak zredukował wpływy do OFE teraz Goldmany i reszta maja mniejszy strumień pieniądza.
voodoo child / 2011-01-08 15:53 / "Slight return"
Jak widzicie Chiny w 2011?
Mi się wydaje że czas na krach.
Chiny to 8% światowej gospodarki a:
Produkcja stali prawie 50%
Produkcja cementu 40%
itd itp
Do tego udział konsupcji w PKB cały czas tam spada - to nie jest zdrowa gospodarka.
Ta bańka musi pęknąć. Mimo iż Chiny intensywnie się budują niczym USA w 19w to pamiętajmy że prawie żadna firma robiąca w infrastrukturze w 1800 nie dożyła 1850.
Myślę że w Chinach będzie podobnie.
Oczywiście krach w Chinach jest najlepszy dla dolara czekam na jakiś triger żeby zająć długą pozycję na tej walucie. Oczywiście krótkie pozycje na niektórych surowcach, dolarze Australijskim i Kanadyjskim też są dobrymi pozycjami na 2011. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Pozdrawiam
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 19:36 / Tysiącznik na forum
Zdrowa gospodarka to taka, która produkuje na eksport. Chora gospodarka to taka, która konsumuje na kredyt. Wszelkie potęgi, które konsumowały na kredyt przestały być potęgami.
anonim_03 / 2011-01-08 17:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Mi się wydaje że czas na krach.

wcześniej czy później tak. Akcja kredytowa w 2010 roku wynosiło coś tak 1300 mld usd. W rok. Osobiście mam sporą expozycję na Chiny (Daimler i BMW zarabia gównie w Chinach) i będę myślał o redukcji pozycji.

Zgodzę się, że wzrost poprzez budowę pustych miast nie jest do końca zdrowym wzrostem. Skraszowanie w Chinach oznacza skraszowanie KGHMu.
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 19:38 / Tysiącznik na forum
Problemem w Chinach jest przeludnienie miast. Rząd już teraz zabronił rejestracji nowych samochodów w Pekinie. Niedługo kilka milionów wyprowadzi sie z Pekinu do nowych miast i gospodarka będzie dalej się rozwijała.
Ciułacz / 2011-01-08 16:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Voodoo witaj !
Pytasz
Jak widzicie Chiny w 2011?

Ja jeszcze dalej widzę Chiny w pełnej expansji.Jak nic nowego się nie wydarzy nadświecie to nie widzę powodów do krachu. To jest naród pracowity i ambitny co się chce bogacić i do nasycenia rynku jeszcze im daleko.
Chiny to 8% światowej gospodarki a:
Produkcja stali prawie 50%
Produkcja cementu 40%
itd itp

Te dane statystyczne to nie jestem pewny czy są robione przez tego samego badacza, bo jak wezmą pod uwagę ile kosztuje wyprodukowanie tony stali w lokalnej walucie a następnie przeliczone na dolara to nie zawsze to odda prawidłowy obraz ekonomiczno-gospodarczy.
Piszesz:

Do tego udział konsupcji w PKB cały czas tam spada

Tym jestem trochę zaskoczony, masz jakieś linki ?
Dla mnie wiadomo że obecnie konsumpcja w Chinach rośnie w szybkim tempie, czyżby przemysłowa rosła jeszcze szybciej ?
Co do dolara kanadyjskiego to jak na razie może być pro wzrostowa z powodu surowców a w szczególności ropy, bo tego Kanada ma spore nadwyżki.
Pozdrawiam
voodoo child / 2011-01-08 16:45 / "Slight return"
Ze stalą i cementem chodzi o to, że inwestowanie w nadprodukcję nie jest raczej dobrym pomysłem. Chiny mają połowę produkcji stali w tonach nie w dolarach.
Pamiętaj wytworzyć wzrost PKB to łatwa rzecz - jeżeli budujesz biurowiec w mieście gdzie jest 40% wolnej powierzchni biurowej (w Chinach standard) rośnie Ci PKB ale region ubożeje- marnotrawstwo energii pracy surowców itd. Pokolenie które robi takie rzeczy jest skazane na bankructwo.
Ciułacz / 2011-01-08 17:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Voodoo powiem Ci tak , byłem tam w 1999 roki i następnie w 2002 a moja małżonka jest tam co roku i nawet ma inwestycję w nieruchomościach, więc tą gospodarkę mam na oku.
Gospodarka jako gospodarka dalej powinna być wzrostowa ale to nie zapobiegnie korekcie na parkiecie , bo tam giełda jest bardzo nerwowa i jak się przegrzeje to poleci w odchłań.
Takie miasta jak Pekin czy Szanghaj już się przejrzewają ale na tych miastach Chiny sie nie kończą.

Pokolenie które robi
takie rzeczy jest skazane na bankructwo.

Kiedyś ich może dopadnie ale jak piszemy o 2011 to można być spokojnym.
Fakt że Stany coś wykombinują aby wstawić kołek w szprychy gospodarce Chińskiej ale nie sądzę że to za Obamy, facet jest za miękki.

Pozdrawiam
janlew / 2011-01-08 16:25 / portfel / Tysiącznik na forum

Mi się wydaje że czas na krach.

Oczywiście krótkie pozycje na niektórych surowcach


tu cała ulica siedzi i na krach czeka więc nie będziesz czuł się samotnie

ciekawe, że w 2007 nikt o krachu nie mówił i nikomu nie przeszkadzały absurdalne wyceny aktywów, wszechobecne bańki, wszechobecne przewartościowanie, wszyscy siorbali ile wlezie

a teraz ponoć taka drożyzna choć wigi mają daleko od szczytów a niektóre papiery nadal dnie bessy

niekonsekwencja ulicy jest zatrważająca
weteran 2007-2008 / 85.222.87.* / 2011-01-08 17:02
dokładnie- wielu było fachowców od hossy w 2007 a teraz namnożyło się speców od krachów;)))
voodoo child / 2011-01-08 16:50 / "Slight return"
Proponuję zerknąć na cenę dolara australijskiego czy miedzi dzisiaj i w 2007
voodoo child / 2011-01-08 16:53 / "Slight return"
I jednocześnie porównać poziom aktywności gospodarczej na świecie teraz i 4-5 lat temu
janlew / 2011-01-08 18:35 / portfel / Tysiącznik na forum

Proponuję zerknąć na cenę dolara australijskiego czy miedzi dzisiaj i w 2007

I jednocześnie porównać poziom aktywności gospodarczej na świecie teraz i 4-5
lat temu


Popełniasz ten sam błąd co 99% ulicy: nie rozumiesz, że TERAZ to dla rynku już przeszłość a przyszłość to dla niego właściwe TERAZ

ulica nigdy tego nie kumała. pamiętam jak w 2008 idioci kupowali akcje mimo, że panował wyraźny trend spadkowy bo rynek dyskontował to co jest właśnie teraz, czyli kryzys, recesję. no ale idioci nie rozumieli tego i byli na long, bo w mediach mówili im, że w gospodarkach poza spowolnieniem nie dzieje się nic złego a recesji nie będzie

więc teraz idioci z ulicy robią to samo tylko w drugą stronę: są na short, bo słyszą codziennie w mediach o kryzysie i recesji, choć rynek już dyskontuje ożywienie w gospodarce jeszcze większe niż w 2007 (świat i firmy rozwijają się) i dlatego rośnie i wyprzedza to co jest teraz

ale ulica znów tego nie kapuje a rynek jest zawsze lata świetlne przed nimi

mały quizm: dlaczego kurs akcji czasem spada po dobrych wynikach jakiejś firmy, choć wcześniej rósł? pomyśl
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 19:53 / Tysiącznik na forum
Dokładnie.
Pamiętam jak w 2000 wszyscy sie zachwycali jak jest cudownie. Byłem wówczas studentem informatyki i wszystkim nam się wydawało, że teraz tylko firmy IT będą sie rozwijać. Kiedy zaczynałem pracę w 2004 wydawało nam się, że kończymy studia w najgorszym dla gospodarki momęcie.
voodoo child / 2011-01-08 18:38 / "Slight return"
Ale ja ani słowem nic nie wspominałem o cenach akcji
janlew / 2011-01-08 18:47 / portfel / Tysiącznik na forum
to co napisałem odnosi się w taki sam sposób do każdej grupy aktywów powiązanych z rozwojem gospodarczym i przemysłem
voodoo child / 2011-01-08 18:51 / "Slight return"
Posłuchaj, Nigdy poza ostatnią hossą wszystkie aktywa - surowce akcje obligacje i złoto nie rosły na raz i do tego na całym świecie.
janlew / 2011-01-08 19:01 / portfel / Tysiącznik na forum
no i co z tego

nikt nie powiedział, że wszystkie hossy muszą być takie same

a obligacje to spadają a nie rosną

jest multum taniego pieniądza na rynku i oczekiwanie na spadki w takiej sytuacji jest jedną wielką pomyłką
łobi / 178.37.244.* / 2011-01-08 20:45
Chory propagandzista myśli, że swoimi zaklęciami odwróci rzeczywistość. Pustosłowie i wiara w cuda...Nic nie warty pieniądz oparty na coraz większym długu, to nie pieniądz.
janlew / 2011-01-08 22:57 / portfel / Tysiącznik na forum

Chory propagandzista myśli, że swoimi zaklęciami odwróci
rzeczywistość.


wypisz wymaluj ty

od 1300 piszesz o krachu pokrako, już 2 lata i nic, to mówi wszystko o twej "skuteczności"
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 23:09 / Tysiącznik na forum
Ken pisze o krachu nie od 1300 tylko od 3200.
W międzyczasie zdążyło urosnęć o 750, spaść o 2700 i urosnąć o 1500.
janlew / 2011-01-08 22:58 / portfel / Tysiącznik na forum

Pustosłowie i wiara w cuda...Nic nie warty
pieniądz oparty na coraz większym długu, to nie pieniądz.


szczekasz psie a karwana jedzie dalej

już bez ciebie radiomaryjny golcu
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 23:10 / Tysiącznik na forum

już bez ciebie radiomaryjny golcu

Jesteś tego pewny?
janlew / 2011-01-09 00:01 / portfel / Tysiącznik na forum
przecież bez akcji paranoik siedzi
Eternit z Azbestu / 2011-01-09 00:22 / Tysiącznik na forum
No bez akcji. Za to z kontraktami i zawsze nagania na przeciwną stronę niz sam ma.
janlew / 2011-01-09 11:53 / portfel / Tysiącznik na forum

Za to z kontraktami


wierzysz, że to beztalencie byłoby w stanie kupić lub sprzedać kontrakt?

moim zdaniem nie jest nawet w stanie otworzyć rachunek maklerski, wykracza to poza jego możliwości. poczytaj go dłużej a sam zrozumiesz
dianthus nielogo / 83.21.217.* / 2011-01-09 12:44
Janlew moge zadac ci pytanie?
Jak to jest trzymac tak dlugo getin (od 2003)?
janlew / 2011-01-09 13:34 / portfel / Tysiącznik na forum
a kto tak długo trzyma?
dianthus nielogo / 83.21.96.* / 2011-01-10 00:25
Masz w portfelu kupno 2003-08-22 i sprzedaz 2007-03-22.
Moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem:)
Tak dlugo miałes?
amator 1122 / 78.8.209.* / 2011-01-08 18:26

porównać poziom aktywności

rozkwit przed nami teraz jest faza ożywienia.
kri / 83.31.6.* / 2011-01-08 03:39

Wśród polskich blue chipów najmocniejsze spadki dotykają dzisiaj takie spółki jak KGHM, czy Pekao. Powodów realizacji zysków można upatrywać między innymi w obawach inwestorów o to, co przyniosą proponowane przez rząd zmiany w OFE i jednoczesne odcięcie kapitału płynącego na giełdę.

Tak podane powody są nieczytelne, gdyż nie mówią dlaczego spółka surowcowa KGHM i banki w tym Pekao poniosły dużo większe straty niż inne spółki z Wig20

Odebrałem źle spadek miejsc pracy w USA i wzrost zapasów miedzi – i pozbyłem się KGHM, BRE nie mogłem się pozbyć - mało płynne. Ogarnęło mnie zwątpienie związane z sytuacją w Polsce i sensownością gry na giełdzie.
Jednak w końcówce notowań ciągłych dokupiłem BRE, a na zamknięciu odkupiłem KGHM. Nadzieja wróciła. ( :-)))
amator 1122 / 78.8.209.* / 2011-01-08 18:11


Odebrałem źle spadek miejsc pracy w USA

chciałeś chyba napisać wzrost zatrudnienia tylko mniejszy od prognoz i duży spadek bezrobocia.---- sięgnij do źródła i nie pitol
~Kris / 2011-01-08 15:17 / Tysiącznik na forum)
Taż jestem zdania, że wzrosty KGHM jeszcze się nie skończyły. Więc jest dobra okazja, żeby coś dokupić.
A akcje BRE to aż się prosiły, żeby ktoś je kupił - więc wcale Ci się nie dziwię : )
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 02:26 / Tysiącznik na forum
Serwisy informacyjne TVP, TVN i Polsatu są do siebie bardzo podobne - wynika z raportu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Instytutu Monitorowania Mediów, opracowanego na podstawie analizy programów w listopadzie 2010 r.

Badanie dotyczyło zawartości głównych wydań "Wiadomości" (TVP 1), "Panoramy" (TVP 2), "Faktów" (TVN) i "Wydarzeń" (Polsat).

"Jako widzowie nie mamy możliwości wyboru wyraźnie innego programu informacyjnego zgodnie z naszymi upodobaniami. Możemy jedynie decydować się na program mniej lub bardziej skupiony na polityce lub najeżony większą lub mniejszą liczbą sensacji i ciekawostek" - piszą autorzy raportu.

REKLAMA Czytaj dalej

Jak napisano w raporcie z badania, serwisy informacyjne w telewizjach są do siebie bardzo podobne. - Różnice są kilkuprocentowe. Należy się dokładnie wczytywać w wyniki badań, żeby zauważyć istotne różnice między tymi programami - powiedziała na konferencji prasowej w Warszawie Magdalena Grabarczyk-Tokaj z Instytutu Monitorowania Mediów.

- Niepokojące jest to, że prawie 40% tych informacji przedstawia wizję świata w sposób negatywny, pesymistyczny. Świat wydaje się wrogi, niebezpieczny - podsumowała Grabarczyk-Tokaj.

Które emocje dominują?

Wśród emocji, jakie wzbudzały w widzach cztery telewizyjne serwisy informacyjne, zdecydowanie dominowały wzruszenie i współczucie. Odbiorcy odczuwali też gniew wobec rzeczywistości prezentowanej przez media, jak również strach przed nią.

Z raportu wynika, że we wszystkich programach ważna jest dramaturgia, ładunek emocjonalny, z którym widz musi się zmierzyć. - Emocje muszą być łatwe do odczytania. Bardzo często za tym idzie odpowiednia modulacja głosu komentatorów i prezenterów. Nie tylko przekazują nam te emocje, ale jednocześnie wydaje im się, że mogą w jakiś sposób sugerować nam, jak je interpretować - skomentowała przedstawicielka IMM.

Raport zwraca też uwagę, że wszystkie programy informacyjne pokazywały m.in. dramatyczne losy dzieci i ich rodzin jako tła dla ilustracji innych tematów. "Być może celem wydawców miało być wzbudzenie jeszcze większego wzruszenia i zaangażowania emocjonalnego widzów, jeszcze większy dramatyzm i tak już dramatycznych informacji" - napisano w raporcie z badania.

Najczęstszymi tematami poruszanymi w czterech telewizyjnych serwisach informacyjnych były: polityka, wybory samorządowe (oddzielone przez autorów raportu od polityki), wypadki i katastrofy, ciekawostki, sprawy społeczne oraz przestępczość.

Tusk i Kaczyński pokazywani najczęściej

Politykami najczęściej wypowiadającymi się w mediach w listopadzie byli premier Donald Tusk i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Daleko za nimi uplasował się prezydent Bronisław Komorowski oraz szef SLD Grzegorz Napieralski.

O komentarz w listopadzie najczęściej proszeni byli dwaj byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa. Następni w kolejności byli Tomasz Hypki (publicysta, sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa) i prof. Zbigniew Lewicki (amerykanista). Dalej znaleźli się publicysta Tomasz Terlikowski, policjanci Marek Konkolewski i Mariusz Sokołowski oraz grupa politologów - Olgierd Annusewicz, Jarosław Flis, Wawrzyniec Konarski i Bartłomiej Biskup.

Według autorów raportu najbardziej zrównoważone, jeśli chodzi o poziom prezentowanych emocji, okazały się "Wiadomości". W listopadzie zaprezentowały również najwięcej informacji o ludzkich tragediach i wypadkach - spośród czterech serwisów telewizyjnych miały najwięcej informacji neutralnych, najmniej negatywnych i jednocześnie dużo wiadomości pozytywnych.

Program TVP 1 miał też najwięcej informacji z regionów i z zagranicy. Co więcej, w przypadku newsów spoza Polski "Wiadomości" jako jedyne prezentowały najwięcej informacji politycznych, w pozostałych programach wśród informacji zagranicznych dominowały ciekawostki.

Natomiast obraz świata prezentowany przez "Wydarzenia" oceniono jako najbardziej zrównoważony, jeśli chodzi o zakres i udział prezentowanej tematyki. Jeśli chodzi o nacechowanie emocjonalne, IMM uznał, że informacje w "Wydarzeniach" były przygnębiające, a prezentowany obraz świata - czarny albo neutralny. Program cechował najbardziej zrównoważony procentowo podział czasu między wypowiedzi różnych opcji politycznych. "Wydarzenia" były też tym serwisem, w którym liczba informacji z dziedziny polityki była najmniejsza.

Najwięcej polityki w "Faktach"

Najbardziej skoncentrowane na polityce były w listopadzie "Fakty", które skupiły się wówczas na zmianach w PiS (wypowiedzi przedstawicieli PiS stanowiły ponad połowę czasu antenowego przyznanego wszystkim głównym partiom, a informacje o tej partii stanowiły ponad 75% czasu ekspozycji ugrupowań politycznych). Program informacyjny TVN cechowała też najmniej różnorodna tematyka i najwyższy odsetek materiałów amatorskich wykorzystanych w newsach. "Fakty" w największym stopniu korzystały też z innych źródeł informacji (statystycznie w co czwartym materia
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 00:35 / Tysiącznik na forum
Uzależniony od jedzenia Paul Mason wypowiedział wojnę swej tuszy i zbił wagę do 234 kg. Jego leczenie przez ostatnie 15 lat kosztowało brytyjskiego podatnika 1 mln funtów


"The Sun" i "Daily Mail" nazywają go "najtłustszym człowiekiem świata", co nie jest prawdą, bo Masonowi daleko do rekordzisty - Meksykanina Manuela Uribe, który nawet kilka lat po operacji zmniejszenia żołądka waży 360 kg.

Mason, podobnie jak Meksykanin poddał się temu zabiegowi pod koniec 2009 r. i od tamtego czasu zrzucił ponad 120 kg. Brytyjczyk zaczął nawet ćwiczyć w specjalnie skonstruowanym łóżku i wyjeżdżać w swym napędzanym elektrycznym silnikiem wózku inwalidzkim na spacery.


- Wszystko czego chcę to znów normalnie chodzić. Dostałem w życiu drugą szansę i nie chcę jej zmarnować - zwierzył się niedawno brytyjskim mediom.

Bulwarówce "The Sun" opowiedział zaś historię o traumatycznym zawodzie miłosnym, którego doznał jako 21-latek. Według niego właśnie niespełniona miłość do dużo starszej kobiety spowodowała zaburzenia i chorobliwe jedzenie.

50-letni dziś były pracownik poczty zapadł na zespół przejadania się na tle psychicznym - nie był w stanie kontrolować napadów łakomstwa. W szczycie choroby ważył 444 kg, nie ruszał się ze specjalnego, wzmocnionego łóżka w domu w Ipswich. To w nim oglądał non stop telewizję, grał w gry komputerowe i jadł - codziennie trzy ogromne zestawy obiadowe plus słodycze i przegryzki. W sumie jakieś 20 tys. kalorii dziennie, podczas gdy dorosłemu człowiekowi powinno wystarczyć osiem razy mniej.

Choroba zabierała mu wszystko. Tyjąc na potęgę stał się za gruby, by roznosić listy, więc przeniesiono go do sortowni. Tam zaczął wykradać pieniądze z listów, by mieć za co kupować góry jedzenia. W 2000 r. z powodu tuszy przestał chodzić o własnych siłach. Przed operacją opiekowało się nim kilka pielęgniarek.

Od czasu operacji żołądka codziennie odwiedzają go dziś dwie pielęgniarki - myją, smarują kremem zapobiegającym odleżynom i wymieniają pieluchy, w których musi chodzić na stałe.

Mason sprawiał nie lada kłopoty brytyjskiej służbie zdrowia NHS. W 2002 r., ważąc 300 kg, przeszedł operację przepukliny. Z domu wyciągali go przez okno strażacy, którzy rozebrali kilka warstw cegieł, gdyż nie mieścił się w otworze okiennym. Przewiezienie go na operacje w 2009 r. było wielką operacją logistyczną. NHS musiał do tego celu wykorzystać specjalny ambulans z większymi drzwiami i wzmocnionym łóżkiem.

Media wyliczyły, że przez ostatnie 15 lat opieka nad Masonem kosztowała podatników z Wysp aż milion funtów. Gdyby nie był objęty opieką NHS, nie stać byłoby go ani na kosztowną operację żołądka, ani na specjalistyczną opiekę pielęgniarską.
----------

No prosze, Brydź(a) ciągle pisze, że brytyjskie grubasy nas okradają, a oni tez swoich okradają. :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:32 / Tysiącznik na forum
Od nowego roku strażnicy miejscy nie mogą łapać kierowców na przekraczaniu prędkości za pomocą przenośnych radarów - pisze Robert Zieliński w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jest to efekt kolejnej luki prawnej po wprowadzeniu w życie nowego kodeksu wykroczeń. Urzędnicy ministerstwa nie zdążyli bowiem napisać rozporządzenia, które określi w jaki sposób mają być oznakowane miejsca, w których staną fotoradary strażników.

W myśl nowych przepisów straż miejska musi nie tylko skonsultować z policją umiejscowienie urządzenia pomiarowego, ale też każde takie miejsce musi być oznakowane.
----------------

OK
Za PO zyje mi sie lepiej.
amator 1122 / 78.8.209.* / 2011-01-08 18:15
JB znowu zasrałeś całą stronę pudelkiem (spam) czy jełopie dociera coś do ciebie,.. to jest forum inwestorskie a nie szkolna gazetka.
kwiatek... / 2011-01-08 01:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Normalnie masakra jakaś:(
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 01:15 / Tysiącznik na forum
Jak dla mnie ten przypadek niekompetencji rządu jest OK.
sssssssssssssssssssssss / 89.230.17.* / 2011-01-07 22:45
long to pajac i napisze ze teraz na s trzeba isc musi isc na studia psychol moze tam sie nauczy takie cos jak walka z tłumem
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 22:46
masz plusa :)))
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 21:53 / Tysiącznik na forum
- Premie dla bankowców za ubiegły rok będą przyzwoite, ponieważ zyski banków za 2010 r. są wyższe niż rok wcześniej - mówi Kazimierz Sedlak z firmy Sedlak & Sedlak, która zajmuje się wynagrodzeniami.

Jego zdaniem banki przeznaczają średnio na premie 13-14 proc. wynagrodzeń. Oznaczałoby to, że bankowcy w Polsce dostaną dodatkowo około 1,5 mld zł. W 2009 r. wynagrodzenia w sektorze bankowym wyniosły 11,4 mld zł. Wiadomo, że w ub.r. był wzrost.

Bank Millennium wypłaca pracownikom premie miesięczne, kwartalne lub półroczne (w zależności od tego, jaki system premiowy danego pracownika obejmuje). – Premie za ostatni okres 2010 r. (miesiąc, kwartał, półrocze) będą wypłacone nie później niż do końca lutego – mówi rzecznik Wojciech Kaczorowski.Ten bank przeznaczy na premie za 2010 r. więcej niż rok wcześniej.
------------

I bankierom żyje się lepiej.
szymon nielogo / 178.73.63.* / 2011-01-07 22:35
2010 jest spoko.
Mi zyje sie lepiej :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 22:57 / Tysiącznik na forum
Bo już w Milaczu nie pracujesz. :)
Choć sam wolałym Portugalczyków od Skandynawów.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 22:38
w swoim środowisku nie znam nikogo kto by narzekał i zresztą widzę jak żyją,.... mój 2010 uważam za bardzo udany :)
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 22:56 / Tysiącznik na forum
Nie no spoko. Sam w sylwestra zrobiłem podsumowanie i uznałem, ze było lepiej.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:01
dopisz ,że za Tuska i Gargamela bo to jest sama prawda:)
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:03 / Tysiącznik na forum
Nadal uważam, że jakby rządził kto inny to by było jeszcze lepiej.

ciekawe ile jeszcze odwalą takich numerów że Tusek robi uchwałę kiełbasę wyborcza przed wyborami, a Bronek po wyborach skarzy do trybunału.
Blazej_ / 2011-01-07 23:23 / Tysiącznik na forum
wiesz co by było jakby Kaczor dał tą ustawę do trybunału?
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:33 / Tysiącznik na forum
Ale nawet Jak Jarek był premierem a Lechu prezydentem to takich numerów nierobili.
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:33 / Tysiącznik na forum
Nawet nie chcę myśleć...
Blazej_ / 2011-01-07 23:36 / Tysiącznik na forum
A teraz wszystko jest cacy bo to Bronisław dał do trybunału. Donald się pouśmiecha, przeprosi wszystkich, którym dał słowo i będzie wszystko w porządku. Słupki do góry.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:44
nawet trupa wyciągniecie z Wawelu żeby poprzeć swoją teorie
.... na pewno odchudzi administracje tak samo jak zabrał 50% dotacji dla partii a w co nie wierzyliście .
Blazej_ / 2011-01-07 23:50 / Tysiącznik na forum
przyznaje - nie wierzyłem. Ale Donald jest w czepku urodzony. Jak manna z nieba spadło mu PJN, które go poparło.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:58
w polityce nie ma przypadków ( sam wiesz ) tak wygląda walka interesów grup jak nie masz większości to w innych reformach też małe szanse.
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:48 / Tysiącznik na forum
Swoją droga fajna jest sprawa ze świętem 6 stycznia w zamian za likwidacje urlopu za święto w sobotę.
Pracodawcy wkurzeni i związkowcy wkuzeni, a PO twierdzi, że sukces.
Blazej_ / 2011-01-07 23:52 / Tysiącznik na forum
Trzech króli to bardzo ważne święto dla chrześcijan ale też bardzo ważny dzień dla prawosławnych. Jednak data jest trochę niefortunna. Za blisko od Świąt Bożego Narodzenia.
Eternit z Azbestu / 2011-01-08 00:03 / Tysiącznik na forum
To raczej trzech mędrców na nasze przetumaczli króli... no chyba, że to na angielski xle przetłumaczyli.
Fajny był odcinek specialny Top Gear Three Wise Men. Jechali sobie roadsterami z Iraku do Betlejem.
Wyszło na to, ze na bliskim wschodzie najbezpieczniej jest w Iraku, Iran nie wpuszcza reporterów BBC a Izrael nie wpuszcza jak ktos był w Syrii.
Blazej_ / 2011-01-08 00:05 / Tysiącznik na forum
jak zwał tak zwał.
Nigdy nie oglądałem top gear. Za to oglądałem moją uszczelkę pod głowicą :/
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:51

Swoją droga

trzech króli to nie moja droga.
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:46 / Tysiącznik na forum
A te 50% Bronek juz podpisał?
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:48
zadzwoń i się spytaj bo nie wiem czy musi to podpisywać.
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:58 / Tysiącznik na forum
No taki mamy system, że to co rząd wymyśli, to sejm musi przegłosowac a prezydent podpisać.
A czy podpisął to nie wiem, dzwonić nie będę.
yuio / 79.186.34.* / 2011-01-07 21:48
Gdzie jest RaF niech patrzy jak gra się na kontraktach. Śmiałeś się z Blondynki a ona zarobiła 1400 punktów na kontrakt w 2010 r.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 21:44
co się stało ??? jankesy nie spadają a ja chce od poniedziałku wziąć S :)

Longu do inwestowania trzeba mieć jaja i wyobraźnie a u ciebie brak tego i tamtego.
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 21:29 / Tysiącznik na forum
Urzędy Pracy na Warmii i Mazurach, regionie o najwyższej w kraju stopie bezrobocia, otrzymają w tym roku o 70 proc. mniej środków na aktywizację bezrobotnych niż w roku ubiegłym - poinformował w piątek Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

---------------

Bardzo słusznie! Kilka dni temu w radiu słyszałem jak el Komendante olsztyńskiej drogówki chwaliłsię, że w ich wjeewództwie policja najskuteczniej walczy z piratami drogowymi i dzięki temu spadła ilość wypadków.

Niech się nauczą, że tylko piraci drogowi wyrwą ich z biedy!
Ponoć niewiele gorzej wychodzi drogówce w Łódzkim, Lubelskim i Podlaskim... ciekawe jak tam u nich z bezrobociem...
kapssel / 2011-01-07 21:43 / portfel / Bywalec forum
wszystkie urzędy pracy otrzymają w tym roku mniej środków!!!
Te na Warmii i Mazurach nie są wyjątkowe!!!
Nie przeinaczaj faktów!!!
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 21:57 / Tysiącznik na forum
A czy ja napisałem coś innego?
Faktem jest, że w Warmińsko Mazurskim jest największa stopa bezrobocia i podobno najskuteczniejsza drogówka.
kapssel / 2011-01-07 22:29 / portfel / Bywalec forum
http://tnij.org/jbforyoupomysl
/ 84.234.45.* / 2011-01-07 21:27
do przemyślenia:
inwestycja w akcje opłaca się w długim terminie...
więc oto stopy zwrotu bardzo popularnego funduszu w perspektywie 5-letniej:
Akcji-+28,68%
Obligacji Europejskich (PLN)-+31,00%
Obligacji-+31,49%
i po co się stresować jak można spokojnie zarabiać... a może jednak inwestycja w akcje opłaca się w długim terminie tylko trzeba wiedzieć kiedy ...(trzy zawsze kropki wyglądają) mądrze
Blazej_ / 2011-01-07 21:25 / Tysiącznik na forum
Trzeba uważać. Janki nie mieli korekty podczas gdy ona u nas ma miejsce. Co będzie gdy w stanach pojawią się spadki? Żeby była wspomniana niżej dzida to janki musieliby ciągnąć do góry a teraz nie mają miejsca. Liczyłem, że dziś się chociaż skorekcą ale jednak znów ciągną do góry. Można to interpretować jako siłę rynku a można jako balon. U nas jesteśmy na linii trendu a jankesi? Jak puści to będzie problem. A puści jak tylko janki zaczną korektę.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 22:17

do góry a teraz nie mają miejsca.

maja i to dużo obecnie są w połowie kanału wzrostowego pod linia trendu budowaną na polówkach długich świec, patrząc na nasz wig 20 obecnie są przetasowania w spółkach w których inwestuje ofe ( oprócz kgh)
Blazej_ / 2011-01-07 22:56 / Tysiącznik na forum
oczywiście. Tylko że do dobicia do górnego kanału potrzeba siły a tego nie da RSI powyżej 70. Po raz ostatni nad tą linią bujało się w maju. Potrzebny jest co najmniej bocziak. To przy dobrych danych i spokoju w gospodarce będzie. Przy niepokojach będzie korekta. Tak to widzę na chwilę obecną.
Oby było dobrze bo poza kontraktowcami nikomu na spadkach nie zależy :)
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:23
wskaźniki nic nie mówią o korektach np. macd dał sygnał kupna.
Blazej_ / 2011-01-07 23:26 / Tysiącznik na forum
w USA czy u nas?
u nas to bym coś kupił ale obawiam się rozpoczęcia korekty w USA.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:37
usa - oczywiście ,... wnioskuje po twoim wpisie .
Blazej_ / 2011-01-07 23:49 / Tysiącznik na forum
No właśnie dlatego pytam. Bo u nas to już możnaby kupować... tylko jak tam za oceanem tąpnie to trochę polecimy. Dlatego zostanę z tym co mam. Póki co bardziej się nie załaduje.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-08 00:07
ryzyko= zarobek ale dobrze jak sam to regulujesz i ważysz.

ja osobiście nie boje się korekty,.. ostatnią ceny, pierwsi zaczęliśmy i pierwsi skończyliśmy
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:59 / Tysiącznik na forum
Ja podobnie. Choć przyznam, ze w środę IDMa dokupiłem za odrobinkę.
Blazej_ / 2011-01-08 00:01 / Tysiącznik na forum
ciekawe czy będzie się kisił w boczniaku czy zdecyduje się pogłębić korektę. Bo wzrosty to chyba mało prawdopodobne.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-08 00:08
moje zdanie w tym temacie znasz to nie powtarzam:)
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:40

kupił ale obawiam

lęki i obawy to przyjaciele inwestora ja również takie stany przeżywam .
Blazej_ / 2011-01-07 22:58 / Tysiącznik na forum
to są takie najbanalniejsze przemyślenia ale nigdzie nie jest powiedziane że tylko skomplikowane analizy się sprawdzają :)
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 23:05
rynek jest prosty a komplikacje zostawiam ulicy ( long i reszta), pamiętam wpis janlewa z rok temu to zapodawał i miał racje, a ja wtedy się męczyłem, liczyłem Eliota
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 21:33 / Tysiącznik na forum
U nas za to widać siłę leszcza. Choć z drógiej strony OFE pewnie strzeliły focha, a zagranica woli się wycofać z tuskolandi i poczekać na zwycięstwo Korwina Mikke lub przynajmniej SLD.
Miller poradziłsobie z ratowaniem Polski po łobuzku to i uratuje nas po tusku, a jak wyciągnie konstruktywne wnioski i zdelegalizuje Agorę a złodziejaszka rywina wsadzi do paki na dożywocie to będziemy rozwijać się jak Chiny.
Eternit z Azbestu / 2011-01-07 23:06 / Tysiącznik na forum
- Donalda Tuska lubię i cenię, natomiast w tej kwestii (zmian w OFE - red.) popełnia bardzo poważny błąd polityczny - ocenił w "Piaskiem po oczach" były minister finansów Leszek Balcerowicz. Inną ocenę wyraził w "Faktach po Faktach" Grzegorz Kołodko. Ekonomista i były szef resortu finansów jest zdania, że przesunięcie części środków z OFE do ZUS-u jest słuszne.
-------------

Skreślam to co napisałem o potencialnym rządzie SLD.
tylko Korwin moze nas wyrwać z biedy.
amator 1122 / 78.8.93.* / 2011-01-07 22:27

woli się wycofać z tuskolandi

a co pln się zwalił NIE to nie pitol- lepiej spamuj
max303 / 2011-01-07 19:32 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
się goldmany zabawiają na całego (:-))
max303 / 2011-01-07 19:33 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1d&t=l&a=lg&b=0
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy